Objavljeni šok podaci za Srbiju: "Pakao" nam tek sledi

jer loopaju.

zele da prave senzacije a vreme je isto kakvo je i bilo.

i hiljadu osamsto i neke je isto bila ovako topla zima.


zasto niko ne spominje zimu od pre nekih desetak godina kad je ceo januar bio u beogradu pod snegom?..sneg je pao negde 2..3 januara i nije se topio do 2..3 februara (ovo pouzdano znam) sto znaci da je ceo januar temperatura bila ispod nule.

da se to sad desi rekli bi katastrofa, apokalipsa kako cemo preziveti...
Nije samo Bg nego cela Srbija pod -30c.
 
Našla sam na wiki (na engleskom) da Srbija pripada suptropskoj vlažnoj klimi !
Cfa je skraćenica za ovu vrstu klime.

Dakle, po podacima za 2011. nismo umereno-kontinentalna klima.

Pogledajte prilog 1494459

Updated world map of the Köppen-Geiger climate classification. Humid subtropical climates (Cfa, Cwa)
https://en.wikipedia.org/wiki/Temperate_climate#/media/File:Koppen_World_Map_Cwa_Cfa.png

iz 2011. godine.
Evo uvećane slike

Pogledajte prilog 1494465

zajedno sa Crnom Gorom i obalom Hrvatske.
Srbija bas ne spada u zemlje sa visokom vlaznoscu, naprotiv, prilicno je suv vazduh u Srbiji. Vlaga je samo prisutna lokalno, ponegde, uz velike vode, ali generalno, Srbija je zemlja sa suvljim vazduhom.
 
Ali generalno je mala. Mene Srbija asocira leti na zutu sprzenu travu, za razliku od vecine zapadne Evrope, gde je zelena.
1707223053847.png

ovo je grafik za Pariz . ukupna kol padavina 720 mm. u Beogradu 696 praktično 700. slično. iako pripadamo različitim klimama, prema klasifikaciji.
 
🤔
Moj subjektivni osecaj je i dalje da je Srbija mnogo suvlja od zapadne Evrope.
Nisi mozda dovoljno ovde u junu i julu kada je ;esto padala... avgust je najsuvlji mesec. Plus tropske temperature i eto.. Mada je par puta i Beer fest odlo\en zbog kisa i blata. A i u maju je bome padala. Vidi se i na grafiku.

Secam se, mada to nije uvek, ali kada sam se porodila 2014 u prolece, nisam mogla ceo juni i juli da ga izvodim napolje u kolicima.. kisa.. kisa.. kisa... Nadam se da ove godine nece biti tako.
 
Dok je trajalo lepo vreme u oktobru i novembru najavljivali su smak sveta kad dodje zima Uživajte u lepom vremenu dok traje, Srbija će biti okovana snegom i ledom!! i slično
Tresla se gora rodio se miš, nekoliko dana bio minus a u novinama naslovi kao da je - 100:mrgreen:
Topla leta su uvek bila i biće, kad je njanjavo leto onda nam smeta što nije toplo. 🙂
Samo prave paniku bezveze..
 

Back
Top