Objavljen Trampov plan za Bliski Istok: Poziv za stvaranje palestinske države FOTO

Islam je, zapravo- pi@kin dim. To su narodi i kulture koji nemaju šanse ni protiv kog važnog, pa i manje važnog.

Ekonomski-ništa.
Vojno-ništa.
Kulturno-ništa.
IQ & znanost-tehnologija-ništa.
Ekspanzivno-ništa.

To što ih civilizirani trpe i popuštaju im zbog mješavine kratkoročnih interesa-profita, ne znači ništa.

Islamske kulture su nesposobne za život. Ne mogu se ni prehraniti, a kamoli ekspandirati.

Običan mitraljeski rafal bi zaustavio sve "migrante", koji bi nastavili da skapavaju u svojim vukoyebinama. Od svih postojećih raširenih civilizacije- islam je apsolutno najslabiji i inferioran u odnosu na baš sve. Jedino do čeg mogu dogurati je terorizam koji ih na kraju košta glave.

Mislim da debelo podcjenjuješ religijski faktor kao motivaciju, nije važno što su inferiorni, važno je da imaju motivaciju i da se razmnožavaju, a evolucija će odraditi ostalo.
 
A kako to da niste senzibilizirani na progon kršćana u Pakistanu, Zoroastrijanaca u Iranu ili nad armenskim progonima i masakrima u doba 1. svj. rata?

Vi ste, BH Muslimani, dio islamske ekumene na način na koji, recimo, katolički Švicarci, Talijani, Hrvati, Filipinci, Čileanci, veći dio Kanade, katolički, relativna većina Njemačke, katolička, Brazilci, Meksikanci, Poljaci...nisu dio nekog katoličkog svijeta.

Ne postoji organizacija katoličkih zemalja. Ne postoji organizacija budističkih zemalja.

No- postoji ona islamskih:

https://hr.wikipedia.org/wiki/Organizacija_islamske_suradnje
Kakve gluposti, zbog katolicke vjera su mnogi narodi nestali u Sjevernoj i Južnoj Americi, Africi, Australiji i sto je malo ostalo postali katolici. Za Palestinu smo se svi podrzavali i za vrijeme Jugoslavije i 90% zemalja u svijetu osuđuje Izrael osim Amerike i nekoliko saveznika i danasnje Srbije .
 
Ima kraja, naravno.
Naime, vojni arsenal Eretz Yisraela i rešenost da za odbranu nadmašuje broj ludih arapskih glava u Gazi
Ako gledas kratkorocno, 30-50 godina, onda si u pravu, Izrael ce kazniti svaki pokusaj napada iz Gaze.

Ako gledas dugorocno, vojna nadmoc Izraela u regionu nece biti vecna. Vise drzava regiona postaje vojno aktivnija i opremljenija i nastavice da se razvijaju u tom smeru. Kako te drzave budu jacale, ogranicavace se mogucnost slobodnog delovanja Izraela u Gazi.

U sustini, za Izrael bi bilo najbolje da iskoristi vojnu nadmoc i istrebi/isprazni Gazu, ali to bi izazvalo ozbiljan otpor u svetu i imalo bi negativne posledice na drugim mestima, pa nije realna opcija, ali bi im dalo vece sanse dugorocno.
 
Znači bio si Sretan kada je Yitzrahell na mlavi ubijao SAA majmune.

https://www.timesofisrael.com/syrian-state-media-reports-incoming-missiles-from-israel/

Ne znam, čudno mi je to.

Kao da pokušavaš balansirati između svoje ljubavi za hemijske napade, i svoje naklonosti ka Cionističkim Fašistima.
Sve je to redosled prioriteta uvažavanja.
U svim tim bliskoistočnim državama i entitetima, Izrael mi je No.1.
Mesta broj 2. i 3. su prazna.
Mesto broj 4. zauzimaju: Sirija, Liban i Jordan, Oman
Broj 5: Egipat i Irak
Broj 100: Emirati, Katar, Bahrein, Jemen

Iran nema tačno mesto, ali je kandidat za mesto broj 2. ako razyebe mule.


Van konkurencije (izopštena): Saudijska Arabija.



Izrael je u Siriji napadao tamo gde je procenio da su se šiiti zaigrali previše i/ili spremaju nešto protiv Ješa.
 
Lepo je što ga i dalje voliš iako je pretvorio Rusofila Solemejnija u boršt.

No, Drampf uskoro odlazi. A dolazi 1000 milijardi puta gori predsednik po rusošiite.
Ja ne volim ni jednog merikanca.
Činjenica je medjutim da Tramp pokušava da odloži propast merike.
Naravno da mu neće uspeti. Uskoro tamo kreće gradjanski rat.
 
Stvari su složenije.

Evo, beogradski tisak piše kao da su Palestinci ispušili i gotovo:

http://www.politika.rs/sr/clanak/446926/Palestinci-pred-izborom-novac-ili-drzava

No, ja nisam baš u to siguran, pogotovo što vidim da Izraelci- koji možda jesu ljevičari, no nisu glupi- pokazuju dosta skepse prema svemu tom:

https://www.timesofisrael.com/the-trump-plan-could-indeed-prove-historic-for-all-the-wrong-reasons/

Na stranu idiotske fraze (cionisti fašisti, islamofašisti,..), činjenica je da:

* većina Palestinaca je i dalje radikalna i zbrisali bi Izraelce sa zemljovida. Dakle- status quo do daljnjega.

* ako dođu pameti, dobit će i neku državu koliko-toliko funkcionalnu

* sami Izraelski Arapi (oko 20% Izraela), dakle ne ovi u Gazi i zapadnoj obali- u solidnoj su mjeri integrirani u izraelsko društvo koje je, budimo realni, dosta socijalistički i ljevičarski nastrojeno, pa pomažu lokalne Arape u mjeri koja je teško shvatljiva- npr. na Technionu, jednom od najboljih izraelskih sveučilišta (a sva su njihova sveučilišta među prvih 300-400), postotak izraelskih Arapa je 20%, a što ne bi bilo ostvarivo da nema podpore države i nekih preferencija oko upisa.
Tu humanu dimenziju izraelskoga društva nitko od crno-bijelih idiota, rekao bih- ni ne zna.

Izrael će nastaviti prosperirati- naravno, uz poteškoće koje prate sve zemlje- a Palestinci ... velik dio ovisi o njima, ali i o blesavosti EU koja daje hrpu love za Gazu, a koja ide na građenje tunela i terorizam. Treba tu više pameti...
 
Posto zivim u jevrejskom kraju ,malo sam ih upoznao. Retko pametan i sposoban narod, Kulturniji su od ostalih i obrazovaniji, Uglavnom su visoko obrazovani i ne rade proste poslove poput zemljoradnje i fabricki radnici. Arapi one koje sam upoznao na faksu su onako mesavina poput nasih SeveroMakedonaca i npr .Bosanca sa Romanije, znaci tup i zadrt. Logicno je ko ce da pobedi bez obzira na brojnost, Ne zaboravite da Jevreja ima oko 1,6 miliona samo na Menhetnu,kontrolisu novac celoga sveta.
 
Posto zivim u jevrejskom kraju ,malo sam ih upoznao. Retko pametan i sposoban narod, Kulturniji su od ostalih i obrazovaniji, Uglavnom su visoko obrazovani i ne rade proste poslove poput zemljoradnje i fabricki radnici. Arapi one koje sam upoznao na faksu su onako mesavina poput nasih SeveroMakedonaca i npr .Bosanca sa Romanije, znaci tup i zadrt. Logicno je ko ce da pobedi bez obzira na brojnost, Ne zaboravite da Jevreja ima oko 1,6 miliona samo na Menhetnu,kontrolisu novac celoga sveta.

E, ovdje ga prećera.
 

Back
Top