Obavezni vojni rok: Vučević otkrio detalje - ovo će biti predlog!

Daleko je da,ali za par meseci se ne može doneti odluka o obaveznom služenju vojnog roka i ne može se neke kasarne osposobiti,i napraviti nove za buduće regrute Vojske Srbije niti se može u skupštini usvojiti bilo kakva odluka za recimo 3 meseca.
Kasno Marko na Kosovo stize u prevodu
Nista bez mobilizacije jedino ako se razmisljalo da svi kolektivno okrenemo dupe
 
:kafa:
BF1E8696-A4B0-4433-9707-8F029C6ECC0B.jpeg
 
I to propisne obuke.
Ето мени први и једини пут у животу била кренула крв из носа када смо цео дан били вежбали стројев корак. Баш сам се био изненадио.

Нисам ни ја био пешадинац, него везиста, послужилац на радио-релејној међустаници. Имао сам неку основну пешадијску обуку, онда обуку у ВЕС-у, пет гађања у првих шест месеци и још једно у других шест месеци, два терена у других шест месеци и шест стража по недељу дана. Плус наравно редарске дужности, моје је било метлање пода у спаваони, затим пет пута сам био трпезарац и прао судове након ручка, затим редовна пожарства на оружју и опреми као и у ауто парку, па нередовне активности као глетовање и кречење учионице, ух наравно неколико пута сам био дежурни вода као и помоћник дежурног касарне.

И опет, мислим да све то није сасвим довољно, пре свега мислим да је требало да имамо једно гађање сваког месеца, плус много више терена и увежбавања како у пешадијској обуци тако и на системима везе, јер прави војнички живот је на терену а не у касарни.
 
Osim ako nisi neka vucibatina, klosar i idiot, sluzenje vojnog roka je najbesmislanija stvar koju ces da uradis u svom zivotu kao muskarac.

Besmislenije je i od prvih godina drkanja u kupatilu kada udjes u pubertet.

Naravno, od ovoga se izuzimaju oni koji su kasnije profesionalni pripadnici vojske i policije, i dobijaju iznadprosecne pare i benefite u radnom pravu.

Umesto toga, idi da radis ekstremno tezak fizicki rad ako hoces da se razvijes kao muskarac.

Em veca korist za tebe, em za gazdu, em za drustvo generalno.
 
Osim ako nisi neka vucibatina, klosar i idiot, sluzenje vojnog roka je najbesmislanija stvar koju ces da uradis u svom zivotu kao muskarac.

Besmislenije je i od prvih godina drkanja u kupatilu kada udjes u pubertet.

Naravno, od ovoga se izuzimaju oni koji su kasnije profesionalni pripadnici vojske i policije, i dobijaju iznadprosecne pare i benefite u radnom pravu.

Umesto toga, idi da radis ekstremno tezak fizicki rad ako hoces da se razvijes kao muskarac.

Em veca korist za tebe, em za gazdu, em za drustvo generalno.
Слажем се.
 
Заборавио сам да споменем и помоћник дежурног батаљона 5-6 пута. :)

Osim ako nisi neka vucibatina, klosar i idiot, sluzenje vojnog roka je najbesmislanija stvar koju ces da uradis u svom zivotu kao muskarac.

Besmislenije je i od prvih godina drkanja u kupatilu kada udjes u pubertet.

Naravno, od ovoga se izuzimaju oni koji su kasnije profesionalni pripadnici vojske i policije, i dobijaju iznadprosecne pare i benefite u radnom pravu.

Umesto toga, idi da radis ekstremno tezak fizicki rad ako hoces da se razvijes kao muskarac.

Em veca korist za tebe, em za gazdu, em za drustvo generalno.

Свако би требало да је оспособљен да брани Отаџбину у случају рата, што се мене тиче и жене би требало да служе у неким родовима и службама које им одговарају, наравно без икаквих привилегија као што је клима у спаваони, тако би биле мање размажене. Војска је као врста школе, где си са својим разредом стално 24/7. Али има смисла једино ако се обука и увежбавање спроводи на озбиљан начин, а не да се након завршене обуке глувари и да се не зна шта ћеш са собом.
 
Заборавио сам да споменем и помоћник дежурног батаљона 5-6 пута. :)



Свако би требало да је оспособљен да брани Отаџбину у случају рата, што се мене тиче и жене би требало да служе у неким родовима и службама које им одговарају, наравно без икаквих привилегија као што је клима у спаваони, тако би биле мање размажене. Војска је као врста школе, где си са својим разредом стално 24/7. Али има смисла једино ако се обука и увежбавање спроводи на озбиљан начин, а не да се након завршене обуке глувари и да се не зна шта ћеш са собом.
4 meseca je malo.
 
Član 19

Regrutna komisija ocenjuje sposobnost regruta ili lica u rezervnom sastavu za vršenje vojne službe, određuje rod, odnosno službu na osnovu stečenih kvalifikacija, znanja, veština i nalaza prethodno izvršenih lekarskih i drugih pregleda, kao i lekarskog pregleda prilikom regrutovanja.

Ocena regrutne komisije može biti:

1) sposoban za vojnu službu;

2) privremeno nesposoban za vojnu službu;

3) nesposoban za vojnu službu.

Ocena sposobnosti za vojnu službu može se dati samo na osnovu izvršenih lekarskih i drugih pregleda i psiholoških ispitivanja u ovlašćenoj zdravstvenoj ustanovi.

Izuzetno od stava 3. ovog člana, ocenu sposobnosti za vršenje vojne službe regrutna komisija može dati vojnom obvezniku za koga je utvrđeno da boluje od neizlečive bolesti ili da ima telesni invaliditet bez izgleda za izlečenje na osnovu medicinske dokumentacije.

Rod, odnosno službu određenu na regrutovanju, regrutna komisija može izmeniti zbog potreba popune Vojske Srbije, promene zdravstvene sposobnosti regruta, naknadno stečenih kvalifikacija ili promene zanimanja i sticanja znanja značajnih za Vojsku Srbije.

Član 20

Vojni obveznik koji je ocenjen privremeno nesposobnim za vojnu službu podleže ponovnim lekarskim i drugim pregledima i psihološkim ispitivanjima po isteku privremene nesposobnosti.

Vojni obveznik koji se opredelio za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem, a ocenjen je privremeno nesposobnim za vojnu službu može se opet prijaviti za dobrovoljno služenje vojnog roka sa oružjem po isteku privremene nesposobnosti.

Vreme trajanja privremene nesposobnosti ne može se odrediti duže od kraja kalendarske godine u kojoj regrut navršava 27 godina.

Prilikom svakog regrutovanja, privremena nesposobnost se može odrediti u trajanju od jedne do tri godine.

Regrut može biti ocenjen privremeno nesposobnim za vojnu službu samo dva puta.

Prilikom trećeg regrutovanja, regrutna komisija donosi konačnu ocenu o njegovoj sposobnosti za vojnu službu.

Član 21

Vojni obveznik koji je ocenjen nesposobnim za vojnu službu podleže ponovnom pregledu, na predlog teritorijalnog organa, koji je sačinjen po osnovu naknadno utvrđenih podataka od značaja za sposobnost za vojnu službu ili pribavljene medicinske dokumentacije da ocena nesposobnosti ne odgovara utvrđenom činjeničnom stanju.
 
Заборавио сам да споменем и помоћник дежурног батаљона 5-6 пута. :)



Свако би требало да је оспособљен да брани Отаџбину у случају рата, што се мене тиче и жене би требало да служе у неким родовима и службама које им одговарају, наравно без икаквих привилегија као што је клима у спаваони, тако би биле мање размажене. Војска је као врста школе, где си са својим разредом стално 24/7. Али има смисла једино ако се обука и увежбавање спроводи на озбиљан начин, а не да се након завршене обуке глувари и да се не зна шта ћеш са собом.

Ja u vojsci nisam naucio nista, osim kako je uzasno oragnizovan sistem hijerarhije, gde se losi nagradjuju, a dobri ponizavaju, i gde odgovornost ne postoji, jer ta svojina tamo nije nicija, vec se svi trude da ispune formalne besmislice.

U idealnom svetu, vojska Srbije treba da izvrsi vojni puc, i skine Sluzbu sa vlasti, po uzoru na Ataturka ili Pinocea, i uspostavi kapitalisticku vojnu diktaturu koja ce uvesti promene u sistem. To su najveci neprijatelji gradjana Srbije, lokalni vlastodrsci, a ne spoljni neprijatelji, nekakvi Siptari, ustase, zli Zapad ili balije. Meni je vojska potrebna da me brani od takvih, a ne od Siptara i Balija.

Posto naravno nasa vojska nema sposobnosti da tako nesto uradi, bolje je jedino samo da se pokrije usima, prima iznadprosecne plate i benificije, i da se svi kolektivno foliramo.

Najizgubljenijih 8 meseci mojeg zivota. Da sam sedeo u samici u zatvoru, vise bih i naucio, i bio bih korisniji za drustvo. Kolicina besmislenosti koje sam video dok sam sluzio vojsku, ne moze da se meri sa bilo cim.
 
Ja u vojsci nisam naucio nista, osim kako je uzasno oragnizovan sistem hijerarhije, gde se losi nagradjuju, a dobri ponizavaju, i gde odgovornost ne postoji, jer ta svojina tamo nije nicija, vec se svi trude da ispune formalne besmislice.

U idealnom svetu, vojska Srbije treba da izvrsi vojni puc, i skine Sluzbu sa vlasti, po uzoru na Ataturka ili Pinocea, i uspostavi kapitalisticku vojnu diktaturu koja ce uvesti promene u sistem. To su najveci neprijatelji gradjana Srbije, lokalni vlastodrsci, a ne spoljni neprijatelji, nekakvi Siptari, ustase, zli Zapad ili balije. Meni je vojska potrebna da me brani od takvih, a ne od Siptara i Balija.

Posto naravno nasa vojska nema sposobnosti da tako nesto uradi, bolje je jedino samo da se pokrije usima, prima iznadprosecne plate i benificije, i da se svi kolektivno foliramo.

Najizgubljenijih 8 meseci mojeg zivota. Da sam sedeo u samici u zatvoru, vise bih i naucio, i bio bih korisniji za drustvo. Kolicina besmislenosti koje sam video dok sam sluzio vojsku, ne moze da se meri sa bilo cim.
Ima jedno selo kod Leskovca iz kojeg nijedan stanovnik nije učestvovao ni u prvom ni u drugom svetskom ratu. Kad god bi prošla Žandarmerija da prisilno skuplja svi muškarci bi spičili u šumu. Danas to selo je možda i najbogatije u celom kraju, nijedan stanovnik ne vozi auto ispod 10,000€. To je valjda dovoljna poruka onima koji bu da ratuju. Neću javno da ih imenujem, možda im se odrazi na biznis sa paprikom i paradajzom. 😁
 
Ja u vojsci nisam naucio nista, osim kako je uzasno oragnizovan sistem hijerarhije, gde se losi nagradjuju, a dobri ponizavaju, i gde odgovornost ne postoji, jer ta svojina tamo nije nicija, vec se svi trude da ispune formalne besmislice.

Najizgubljenijih 8 meseci mojeg zivota. Da sam sedeo u samici u zatvoru, vise bih i naucio, i bio bih korisniji za drustvo. Kolicina besmislenosti koje sam video dok sam sluzio vojsku, ne moze da se meri sa bilo cim.
Да па зато и инсистирам да треба да буде озбиљнија обука и увежбавање, а не само да се испуњавају формалности. За то би требало имати и мотивисаније старешине. Како их мотивисати, то је већ питање друштва у целини које је изгубило смисао постојања, ко још данас верује у патриотизам и служење Отаџбини и подизању нових генерација и визију будућности за српску нацију.
 

Back
Top