Obarač imuniteta je - tuga

koliko god se neko trudio oko nekoga nema rezultata jer pacijent mora da bude i antena , a ne samo emiter

Sve je ok, ali stručnjak je taj koji će da otvori čoveka gde će čovek shvatiti gde je, šta je, da ima problem i da ima rešenja za to.

Zbog toga stručnjaci i postoje, čovek sam da može on bi.
 
Samo bih primetio ovaj deo da "u startu odbijaju svaku pomoć", a onda "probali su sve moguće , njima ništa ne može da pomogne".

Ima ljudi koji su zaista probali mnogo toga, išli na terapije kod raznoraznih psihijatara i još uvek imaju problem, pa im bude muka i sebe i svog problema. Reći za njih da odbijaju svaku pomoć je malo... Preterano.

Odgovorno tvrdim da niko ne želi da živi takav život i da mu sigurno nije lepo, možda je samo imao težu početku poziciju u trci koju zovemo život. :)
Upravo sam to htela da napisem. Sve se slazem :)
 
pacijenti koji prihvate pomoć iz prve ,već 50% su uspeli u prevazilaženju problema
Mislim da precenjujes procente...
Oni koji se odmah obrate za pomoc imaju vece sanse za izlecenje sto ipak ne znaci da ce uspeti u prevazilazenju problema.
Ima mnogo faktora koji uticu na to n.pr da li si se obratio dobrom lekaru, dovoljno strucnom i posvecenom.
 
Mislim da precenjujes procente...
Oni koji se odmah obrate za pomoc imaju vece sanse za izlecenje sto ipak ne znaci da ce uspeti u prevazilazenju problema.
Ima mnogo faktora koji uticu na to n.pr da li si se obratio dobrom lekaru, dovoljno strucnom i posvecenom.
ok , ako tako misliš , ja imam drugačije iskustvo sa pacijentima
sa tih 50 posto svesnosti da ima problem i rešenost da potraži pomoć su ti koji određuju dalji tok uspešnosti preostalih 50%
ali ok je , može da je i manje , koliko ljudi toliko problema
 
Tvoju patnju lako možemo iskoreniti organizovanom akcijom donacija za kupovinu i updejtovanje novih grudi, tvoje je samo da izraziš želju.
Zaista? Tezak je zivot ovako
Sad Married At First Sight GIF by Lifetime
 
ima ih koji su ušli u taj začarani krug tuga/patnja i ne žele da izađu
dok ne ulete u terminalnu fazu samopovređivanje

Da. Čitala sam šta pišu ljudi sa " Depresija foruma". Ima onih koji su ušli u taj začarani krug i ne žele da izađu, to im je postala zona komfora, zapravo odbrambeni štit od svakodnevnog, pravog života.

Ne mogu da se suoče sa izazovima koje donosi sam život.

Faza samopovređivanja jedan je korak ka suicidu, ili grešim?

Ali, i iz te poslednje faze, mogu da se izvuku ako žele da im bude bolje. Strašno je to što neki ne žele.

@Araon Postoje oni kojima život nije bio naklonjen od početka, ali oni se bore. Žele da se osećaju dobro, uprkos svemu..

Ako se na vreme počne sa lečenjem depresije, oporavak je brži.

***

Imunitet obara tuga, ona duboka, velika.. Pored tuge imunitet obara i jednoličan, monoton život. Imunitet pada i kada se bioritam poremeti.

I kada tuga postane trajna, tačnije kada ostanu ožiljci, u svakom danu treba potražiti te kapljice sreće. One su tu, samo ih treba pronaći.
 
Da. Čitala sam šta pišu ljudi sa " Depresija foruma". Ima onih koji su ušli u taj začarani krug i ne žele da izađu, to im je postala zona komfora, zapravo odbrambeni štit od svakodnevnog, pravog života.

Ne mogu da se suoče sa izazovima koje donosi sam život.
Tacno je da ima dosta i toga ali ja bih i to svrstala kao bolest ili izvesnu patologiju...
Ipak nije normalno da covek zeli da pati...a svakako pati u tom zacaranom krugu.

Cesto da tzv zelja da se ne izadje odn. ''korist'' od bolesti nesvesna i treba otkriti uzroke, ukoliko je moguce,
kakvu tzv ''korist'' osoba ima od neizlazenja (neizlecenja) od bolesti.
 
Tacno je da ima dosta i toga ali ja bih i to svrstala kao bolest ili izvesnu patologiju...
Ipak nije normalno da covek zeli da pati...a svakako pati u tom zacaranom krugu.

Cesto da tzv zelja da se ne izadje odn. ''korist'' od bolesti nesvesna i treba otkriti uzroke, ukoliko je moguce,
kakvu tzv ''korist'' osoba ima od neizlazenja (neizlecenja) od bolesti.

Depresija i ( ili ) anksioznost kod onih koji su ušuškani u tom začaranom krugu, tzv zoni komfora, opravdanje su da sede kod kuće i ne rade.

Nemaju novčane prihode ili su oni neredovni, često menjaju poslove jer nijedan ne mogu da podnesu zbog svog psihičkog zdravlja.

I pored želje i najbolje volje, ja te osobe ne razumem.

Imala sam depresiju, ali sam radila i to sa ljudima-strankama. Nisam želela da budem ušuškana u toj "zonu komfora".
 
ok , ako tako misliš , ja imam drugačije iskustvo sa pacijentima
sa tih 50 posto svesnosti da ima problem i rešenost da potraži pomoć su ti koji određuju dalji tok uspešnosti preostalih 50%
ali ok je , može da je i manje , koliko ljudi toliko problema
Hoćeš reći da psiholozi i psihijatrii mogu pomoći samo onome koji je već nekako sam sebi pomogao?
 
Poslednja izmena:
Da. Čitala sam šta pišu ljudi sa " Depresija foruma". Ima onih koji su ušli u taj začarani krug i ne žele da izađu, to im je postala zona komfora, zapravo odbrambeni štit od svakodnevnog, pravog života.

Ne mogu da se suoče sa izazovima koje donosi sam život.
To ti je u biti egoizam( po mom mišljenju). Egoizam vežemo uz ljude koji se eksponiraju, željni pažnje, budu po realitijima i sl. Ali i ovi su zapravo egoisti, misle samo na sebe, ne uvažavaju osjećaje i savjete drugih, stalno hoće nešto pokazati, ja sam poseban, a posebni su zbog svoje depresije, to postane njihov forte, njihov način .
 

Back
Top