O nasledstvu

Ovo prvi put cujem, ja mislio naivno da je decu lako prevariti.....valjda se svet izokrenuo.....pa deca sve znaju za razliku od matorih....

Баш зато је и опаснија превара маторих, јер се сматра да они све знају, па им се допушта све. Дете нико не може да превари за имовину, јер се детету не допушта да располаже имовином.
 
Oni ce da te prevare.. odmah trazi svoj deo

Kako da odmah tražim svoj deo, pa ujak je živ u toj kući i u svojim je kasnim 50-tim, doduše narušenog zdravlja.
Zamislite da od osobe koja je u 50-tim tražite svoj deo nasledstva, nekako ne ide.
Pre više godina, posle smrti roditelja, je odmah nudio da se uselimo na jedan sprat kuće međutim mi živimo u drugom gradu, plus ja živim odvojeno od mojih, pa sam mu rekao da nema potrebe. Malo posle toga je rekao mojoj majci da ne planira da se ženi i da će sve da ostane nama u svakom slučaju. A sad ovo.

Kuća je inače jako velika i u skupom delu grada i procenjuje se na nekih 300k €, gradili su je moji baka i deka. Ujaku su prošle godine nudili 200k € za nju da je proda ali je on odbio.
To su velike pare, valjda je razumljivo što se interesujem da li dugoročno mogu da računam na njih, jer nije isto znati da vas čeka 200k, 100k ili 0 € u budućnosti.
 
Kako da odmah tražim svoj deo, pa ujak je živ u toj kući i u svojim je kasnim 50-tim, doduše narušenog zdravlja.
Zamislite da od osobe koja je u 50-tim tražite svoj deo nasledstva, nekako ne ide.
Pre više godina, posle smrti roditelja, je odmah nudio da se uselimo na jedan sprat kuće međutim mi živimo u drugom gradu, plus ja živim odvojeno od mojih, pa sam mu rekao da nema potrebe. Malo posle toga je rekao mojoj majci da ne planira da se ženi i da će sve da ostane nama u svakom slučaju. A sad ovo.

Kuća je inače jako velika i u skupom delu grada i procenjuje se na nekih 300k €, gradili su je moji baka i deka. Ujaku su prošle godine nudili 200k € za nju da je proda ali je on odbio.
To su velike pare, valjda je razumljivo što se interesujem da li dugoročno mogu da računam na njih, jer nije isto znati da vas čeka 200k, 100k ili 0 € u budućnosti.

Vec sve i izracunato :huh:
 
Mog oca ujak je imao lep stan u BG , ja nemam. Covek se ozenio , doziveo duboku starost i ostavio stan zeni .
Njegova volja , rekao je : " Ono sto sam ja zaradio to je moje i dacu kom zelim" a ono sto je on nasledio od njegovog oca
podelio je svima po udelu , jer je govorio " Ovo nisam ja zaradio i nemam prava da nikom dam- osim familiji mog oca"
................................................................................................................................................................................................
Niko se nije bunio.
 
Misliš, ako nema dece sa mojim ujakom ?
Onda je 50-50 valjda



I mene interesuje da li postoji mogućnost predbračnog ugovora sa tom ženom i naročito testamenta po kojim bi se nasledstvo drugačije rasporedilo.
Da li postoji neki nužan deo (mislim da se tako kaže po pravnoj terminologiji) koji bi moja majka morala da nasledi bez obzira na eventualni testament i koliki je taj deo ?
Nuzni deo bi se racunao na sledeci nacin 1/2 njegovoj zeni
od. druge po polovine ta zena pola i pola tvoja majka.Znaci ona 3/4 a tvoja majka 1/4
 
Da li je radjena ostavina posle smrti bake i deke.
Da li ste uknjizeni na pravu kvadraturu?

Da, posle smrti deke su se moji baka, ujak i majka dogovorili da kuća bude prepisana na ujaka a on i, tada još uvek živa, baka su mojoj majci dali izvesnu sumu, čak sam i ja tada bio pozvan od strane notara da potvrđujem da se odričem nasledstva (ne znam kojeg pošto ja i nisam bio naslednik tada po mom mišljenju).
Pa, nešto je ujak ispod stola dogovorio sa notarom pa je plac sa kućom uknjižen na kvadraturu iako valjda u zvaničnom projektu nema jednog sprata koji inače fizički postoji.

Nuzni deo bi se racunao na sledeci nacin 1/2 njegovoj zeni
od. druge po polovine ta zena pola i pola tvoja majka.Znaci ona 3/4 a tvoja majka 1/4

Jel ovo sigurno, nemoguće da je tačno ?


Jel ste vi ljudi ovde uopšte advokati ? 🙂
 
Ti si bio pozvan od strane notara po zakonu.
Tvoja majka nije mogla posto ima dete da se u tvoje ime odrekne tvog buduceg nasledja .
Da se nisi odrekao kuca bi bila podeljena po zakonu na tvoju majku baku i ujaka
E sad je sve njegovo po zakonu i on sa svojom imovinom moze da radi sta hoce
 
U krajnjem slucaju jos uvek tvoja majka moze da povuce naslednicku izjavu
Ovo ako se zaista plasite za svoju imovinu.
Nije mi jasno zasto se tvoja majka nije prihvatila nasledstva i posle Ugovorom o poklonu sve poklonila tebi.
 
U krajnjem slucaju jos uvek tvoja majka moze da povuce naslednicku izjavu
Ovo ako se zaista plasite za svoju imovinu.
Nije mi jasno zasto se tvoja majka nije prihvatila nasledstva i posle Ugovorom o poklonu sve poklonila tebi.
Како може да се повуче наследничка изјава кад је неопозива?
 
Како може да се повуче наследничка изјава кад је неопозива?
Moze.Da kaze da je bio u zabludi.
Ili je u medjuvremenu osiromasio .
Taj deo njegove majke koji je dala ujaku po zakonu se tretira kao njen poklon ujaku Ujak je za taj deo morao da plati 2 5% poreza na prenos apsolutnih prava
Taj deo se po zakonu tretira kao Ugovor o poklonu i moze da se raskine kao svaki Ugovor o poklonu
 
Moze.Da kaze da je bio u zabludi.
Ili je u medjuvremenu osiromasio .
Taj deo njegove majke koji je dala ujaku po zakonu se tretira kao njen poklon ujaku Ujak je za taj deo morao da plati 2 5% poreza na prenos apsolutnih prava
Taj deo se po zakonu tretira kao Ugovor o poklonu i moze da se raskine kao svaki Ugovor o poklonu
Од заблуде ту нема ништа, то је сигурно,
Ово јесте поклон, поклон се може опозвати само у два случаја:

1. Груба незахвалност поклонопримца, што поклонодавац треба да докаже у парници.
2. Тешко осиромашење поклонодавца.

Ја не видим ниједно од та два овде.
 
Од заблуде ту нема ништа, то је сигурно,
Ово јесте поклон, поклон се може опозвати само у два случаја:

1. Груба незахвалност поклонопримца, што поклонодавац треба да докаже у парници.
2. Тешко осиромашење поклонодавца.

Ја не видим ниједно од та два овде.
Ne znam koliko godina je imao kad je dao izjavu. .
Nezahvalnost uz dobrog advokata moze da prodje
 
Postoji i 3.Ako se o poklonu ne vodi racuna na dostojanstven nacin
Zabluda - Ujak neozenjn,slabog zdravlja.
Откуд ти то?
Колико знам, ов оје регулисано српским грађанским закоником из 1844, чланови 4 5 и 6.
Ујак са поклоном може да ради шта хоће, може да га прода, покони даље, отуђи како год хоће итд..
 
Po zakonu to je trenutno imovina njegovog ujaka On sa njon moze da radi sta hoce
Ako se ozeni i ta zena ce imati pravo na nasledje
Uz dobrog advokata i dobro sastavljen Ugovor o dozivotnom izdrzavanju moze da ostane kratkih rukava.
Ako je imovina velike vrednosti i plase se mogu da pokusaju i povrate 1/2 .(Ponistenje naslednicke izjave)
 
Баш зато је и опаснија превара маторих, јер се сматра да они све знају, па им се допушта све. Дете нико не може да превари за имовину, јер се детету не допушта да располаже имовином.
Jes li ti ovo ozbiljno napisao ili se zezas?
 
Jes li ti ovo ozbiljno napisao ili se zezas?
Најозбиљније. Држава штити децу од преваре тако што им не допушта да се баве трансфером некретнина. Одрасли су препуштени себи и свом њуху. Старији људи су веома погодне жртве за такве ствари. Некретнина која је у питању очигледно вреди пуно пара и као што смо чули привукла је жену сумњивог морала.
 
Da, posle smrti deke su se moji baka, ujak i majka dogovorili da kuća bude prepisana na ujaka a on i, tada još uvek živa, baka su mojoj majci dali izvesnu sumu, čak sam i ja tada bio pozvan od strane notara da potvrđujem da se odričem nasledstva (ne znam kojeg pošto ja i nisam bio naslednik tada po mom mišljenju).
Из ког разлога је кућа прешла у руке ујака и које године је то било? Зашто се нисте сви одрекли у корист дедине супруге?
 

Back
Top