Quantcast

O nasledstvu

Fei Li

Obećava
Poruka
81
Ukratko, imam ujaka koji je neoženjen.
Sada već u poznim godinama, pre neku godinu je rekao meni i mojima da ne očekujemo ništa više po pitanju ženidbe od njega, i da će nasledstvo (kuća) ostati meni.

Odjednom se pojavila neka žena koja ima dvoje dece i koja je inače na lošem glasu, praktično smo od drugih ljudi čuli da on hoće da je oženi.
Interesuje me, ukoliko je oženi, kakvi su nasledni redovi ?
Nema šanse da ta žena rađa, ima skoro 60.

Jel to znači da bi njoj i toj njenoj deci pripalo 50% kuće, a 50% mojoj majci, ili grešim ?

Poruka
2.318
Jel moguće da tvoj ujko napravi ugovor, oporuku, ili šta već, sa vama kao jedinim naslednicima, a da ova žena bude van nasledstva 100% ?
Tj da sa njom napravi predbračni ugovor, o tome, da od nasledstva nema ništa!
I time bi naravno proverio kolika je njena ljubav za njega!
...
Ili to ima samo u američkim serijama?

Fei Li

Obećava
Poruka
81
Да, жена ако нема деце наслеђује у другм наследном реду, са твојом мајком.
Misliš, ako nema dece sa mojim ujakom ?
Onda je 50-50 valjda

Jel moguće da tvoj ujko napravi ugovor, oporuku, ili šta već, sa vama kao jedinim naslednicima, a da ova žena bude van nasledstva 100% ?
...
I mene interesuje da li postoji mogućnost predbračnog ugovora sa tom ženom i naročito testamenta po kojim bi se nasledstvo drugačije rasporedilo.
Da li postoji neki nužan deo (mislim da se tako kaže po pravnoj terminologiji) koji bi moja majka morala da nasledi bez obzira na eventualni testament i koliki je taj deo ?

Van razuma

Ističe se
Poruka
2.326
Ukratko, imam ujaka koji je neoženjen.
Sada već u poznim godinama, pre neku godinu je rekao meni i mojima da ne očekujemo ništa više po pitanju ženidbe od njega, i da će nasledstvo (kuća) ostati meni.

Odjednom se pojavila neka žena koja ima dvoje dece i koja je inače na lošem glasu, praktično smo od drugih ljudi čuli da on hoće da je oženi.
Interesuje me, ukoliko je oženi, kakvi su nasledni redovi ?
Nema šanse da ta žena rađa, ima skoro 60.

Jel to znači da bi njoj i toj njenoj deci pripalo 50% kuće, a 50% mojoj majci, ili grešim ?
Oni ce da te prevare.. odmah trazi svoj deo

cronnin

Domaćin
Moderator
Poruka
4.907
Да, жена ако нема деце наслеђује у другм наследном реду, са твојом мајком.
Тако пише у закону. Онда треба да иде 50:50, ако нема неког тестамента или уговора о издржавању који би рекли другачије.

Padre

Veoma poznat
Poruka
10.882
Да се разумемо, зашто би се она удавала за твог ујака ако данас-сутра неће добити ништа? Из љубави ће да се уда за неког старкељу који може да падне у кревет и онда она треба да га двори, да га пере и сл. и ако умре пре ње да се исели? Не буду смешан.
Што се тестамента тиче он је оборив. Једино што је необориво јесте уговор о доживотном издржавању с тим да се пре уговора прибави и налаз неуропсихијатра судског вештака да ујка није дементан и сл. јер тај папир спречава обарање уговора. Постоји још једна могућност. Уговор о поклону с правом уживања. Дакле ти или твоја мајка сте власници с тим да он може да живи у тој кући док је жив. Наравно питање је колико ће она бити заинтересована да у таквом случају улази у брак с њим. Мада гледај то и на овај начин. Може и она прва да умре па да ујка има део наследства од њене имовине :)

ccaterpillar

Legenda
Banovan
Poruka
51.024
Тако пише у закону. Онда треба да иде 50:50, ако нема неког тестамента или уговора о издржавању који би рекли другачије.
Ако је твоја мајка једина у другом наследном реду, онда јесте пола пола.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.112
Jel moguće da tvoj ujko napravi ugovor, oporuku, ili šta već, sa vama kao jedinim naslednicima,
I time bi naravno proverio kolika je njena ljubav za njega!
...
Ili to ima samo u američkim serijama?
Ta zena sigurno iz velike ljubavi odlazi da zivi sa ujakom:D

Volim ja ove naslednike koje samo zanima nasledstvo, a ne zapitaju se ko ce strica i ujku da pere,
da ga hrani, eventualno i da mu menja pelene.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.112
Postoji i treca varijanta pod imenom Raspodela imovine za vreme zivota, ali u tom slucaju bi i ova nova zena
morala na sudu da se slozi sa tim ugovorom , a i da ga potpise. Nego, zaasto bi to radila?

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.483
Ujko ima prava da raspolaze svojom imovinom kako zna i ume, ako mislite da preko njegove volje osporite ta prava malo ste se zajebali....Dakle, postujte ujkinu volju i mozda vam nesto i ostavi....
Inace, ako nista ne napise, a prodje vise od dve godine u braku sa tom zenom, delite po pola sa njom. Ujka moze da uradi jos jednu stvar, a i tu je lose da se mesate, da trazi od te zene da se odrekne nasledjivanja, a posto niko od vas ne moze da nasledi njegovu penziju tu penziju da ostavi zeni koja se udala za njega i brine o njemu ( mada .....je i to pitanje da li ce brinuti, pa bi bilo bar uredu da ga obilazite, ako vec nasledjujete neku imovinu. )

cronnin

Domaćin
Moderator
Poruka
4.907
Mislis da se njena upitnost moralna prenosi i na ujku?
Svaka zena je moralno upitna za drugu zenu kojoj zalazi u teritoriju....
Не, него су јој упитне намере. Старе људе је лако искористити или преварити.
Коју другу жену? Реч је о ујаку и сестрићу.

Metronomy

Veoma poznat
Poruka
10.483
Не, него су јој упитне намере. Старе људе је лако искористити или преварити.
Коју другу жену? Реч је о ујаку и сестрићу.
Ovo prvi put cujem, ja mislio naivno da je decu lako prevariti.....valjda se svet izokrenuo.....pa deca sve znaju za razliku od matorih....

podsetio si me na jednog ujku koji se zeni svake dve godine, a zivi u sestrinom stanu, koristi sestricevu kucu s bazenom i sve stvari su mu tudje, a zene se lepe za sliku....a on kao stalno nesto boluje ( onako kao crnogorac svaki) :) Dok one skopcaju da on u stvari nema nista prodje dve godine....i bar su fine godinu dana, posle ih folira jos godinu..."jadne" :)

Poslednja izmena:
  Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.