O KRFU KONKRETNO

Hm, ja sam prosle godine bio na Krfu, u mestu Ipsos. Isao sam preko agencije Relax i mogu vam reci da je organizacija solidna. Imali smo one apartmane (kucice) bez hrane i sve je bilo cisto i uredno. Devojka koja nas je docekala na Krfu nas je obilazija svakog dana i davala potrebne savete. Iznajmili smo auto na 7 dana i kostao nas je 200 Eura (sa popustom). Inace cene su od 31. jula povecane za 20%. Uzeli smo sa klimom i obisli skoro celo ostrvo. Ipsos je malo mesto na oko 12 km severnije od grada Krfa (Corfu). Nama su iz agencije preporucili ovo mesto jer ima mnogo lokala, restorana, kafica i diskoteka. . Uglavnom za mlade. Plaza i nije neka i nalazi se uz sam put. Na jug nismo isli jer nam to niko nije preporucivao zbog Engleza koji uglavnom tamo dolaze i organizuju razne orgije na javnim mestima i plazama. Sa zapadne stran ostrva voda je mnogo hladna. U Paleokastrici se nismo kupali. Ima dosta toga i da se vidi i obidje. Ahilova palata je prelepa. Ostrvo Vido i srpsku kucu nikako ne treba propustiti. Aqualand je ogorman. Ima za svokog po nesto. Meni se najvise svidjao black hole i lejzi river. Imate deo odvojen za decu, bazen sa talasima, strme tobogane itd. Svaka agencija organizuje prevoz do aqualand-a. Cene nisu mnogo vece od nasih. Npr. giros je 2 eura, pice od 2 eura. Do Krfa se stize trajektom od Igumenice za nekih 1.5h.
Jos jedna mana je putovanje. I ako su autobusi bili udobni i novi putovali smo oko 20 sati!!!! Nemamo mane na organizaciju agencije. Ceo aranzman (bez hrane) nas je kostao 270 eura po osobi. Sve u svemu, vredi videti. Ocena (od 1-5) 4.
 
Sve u svemu - ne ici na Krf bez auta ili tamo iznajmiti auto.
Bila sam prosle godine.
Takodje u Ipsosu. I trazite vilu sa bazenom - Cene smesataja u vili sa bazenom se ne razlikuju od onih koje nemaju.I trazite obavezno fotografiju smastaja u agenciji gde uplacujete aranzman.
I da ...najbolje je biti sto blize gradu Krfu. Guvija,Dasija,Ipsos...
 
Jel radi neka agencija Kavos? Ili ako ne rade, koje mesto koje je najblize Kavosu rade???


Ne znam ko radi, pogledaj na netu.. Mislim da je najblize mesto Lefkimmi, i to tipa 3-4km od Kaosa. Inace A.Georgios mislim da je udaljen desetak km. U globalu, Krf je odlicno ostrvo, poprilicno malo...Duzina 65 km! Pa ti vidi sta ti je blizu, a sta daleko. Inace, mislim da je tamo ubedljivo najbolji provod u sezoni (u odnosu na celo ostrvo), zurke su 24h! Pa ko voli, neka izvoli...Zavisi koja je svrha tvog odlaska, odmor ili provod!
 
Isli samo prosle godine preko Robinsona u Kassiopi, vila Limani. Iznajmili smo auto (180 E sedam dana - novi Peugeot 107) i obisli celu severnu polovinu ostrva (juznu nismo, bas zbog tih Engleza koje je neko vec spomenuo). Ima ih i u Kassiopiju, ali uglavnom su u pitanju porodice sa decom.

Mogu slobodno da kazem da je Kassiopi pravi mali ribarski gradic, nikako novo-nikla turisticka zamka. Nema velikih hotela, ima samo nekoliko ulica sa restorancicima (pored grckih, jos i meksicki, kineski, italijanski...) i radnjama, dva supermarketa, dve tri prelepe plaze u blizini, a posto je na severu (odmah prekoputa je albanksa obala), more je savršeno čisto i smaragno zeleno. Plaze su sljunkovite, suncobrani mogu da se iznajme, ali ne moraju, cene su sasvim pristojne za sve, osim ako ste se nameracili na jastoga. Rano ujutro u marini prodaju svezu ribu, za one koji vole sami da spremaju morsku klopu - opet, po veoma povoljnim cenama.

Nazad na rent-a-car: verovatno ce vam neko iz agencije reci da imaju 'deal' s ovim ili onim - zanemarite. Po pravilu su ti 'deal-ovi' skuplji, zato put pod noge i sami rentirajte. Mi smo naseg 'malisu' iznajmili od finog engleskog para u glavnoj ulici.

Sto se tice apartmana, imao je pogled na marinu i more (u prvom je redu kuca do marine), tako da smo mogli do mile volje da se baskarimo na terasi i uzivamo u pogledu. Uz to, villa ima mali bazen koji retko ko koristi, a voda je uvek cista. Jedini problem je sto nas je bilo troje, tako da je nas klinac od 13 godina spavao na 'pomocnom' krevetu koji nije bio bas stabilan, ali uspeli smo da ga podupremo praznim koferima i - voila! Posle toga, sve je bilo ok. Nema smisla zaliti se, kad je sve ostalo bilo super.

Isli smo avionom, sto svima preporucujem. Brzo stignes i nema zezanja sa trajektom. Sam grad Krf je nezaboravan, ali ga zaboravite ako ne nameravate da iznajmite kola. Vidjala sam gradske autobuse, ali ne bas cesto. Ostrvo Vido je must, kao i Srpska kuća - pazite na parking u luci u gradu - iako ce vam svako reci da mozete da se parkirate i mimo zvanicnog parkinga, na kraju cete zavrsiti sa kaznom od 15 eura. Onda vam ne preostaje nista drugo neko pravac policijska stanica koju nije bas lako naci.

Sidari je lep, zaista, plaza je predivna, ali mi se samo nesto nije bas nesto svidelo. U blizini je jos jedna plaza na kojoj je nivo vode 40 cm do unedogled, ali je u pitanju pesak, pa je utisak prilicno muljav.

Anyways, to je to. Ove godine planiram Skiatos, ali svakako nameravam da se vratim na Krf jos koji put u zivotu.
 
Nasla na internetu slike vile Santos u Dasiji, pa evo ih za one koji letuju ili planiraju da letuju u ovoj vili, a ne znaju mnogo o njoj.

santos23cs0.jpg
[/URL][/IMG]

i slika studija:

252xb8.jpg
[/URL][/IMG]
 
Preko Argusa. Sto kazes dobro izgleda ovako na fotkama. Rece mi jedna korisnica drugog foruma da jedna strana gleda na hotel, a druga na ulicu, ali da nije prometna ulica i da nema neke velike buke.
 
Caos!
Prosle godine sam bila na Tasosu i zahvaljujuci ovom forumu super smo se proveli.Juce sam uplatila hotel OASIS u mestu Perama,ucinilo mi se da je hotel potpuno ok ali ne znam da li sam donela pravu odluku jer nemam nikakvih informacija o ovom mestu,znam samo da je udaljen od grada Krfa 7 km.Ako neko ima detaljnih informacija o ovom hotelu i mestu neke javi.
Pozzz
 
gde se nalazi najlepsha plazza na krfu, hocu reci, u kom mestu, s obzirom da nisam u mogucnosti da se vozikam okolo, vec trazzim varijantu da izadjem iz apartmana na lepu plazzu (po moguctvu peshchanu, joj shto bih volela da bude peshchana...)...

znam da su najlepshe plazze uvek udaljene, ali...j.bga.

Ako je plaza ono sto trazis mislim da bi definitivno Agios Georgios bio idealno resenje za tebe. Mesto (seoce) je malo nema neki poseban sadrzaj (kao i vecina na Krfu) ali ima dve velike i lepe PESCANE plaze....
 
Caos!
Prosle godine sam bila na Tasosu i zahvaljujuci ovom forumu super smo se proveli.Juce sam uplatila hotel OASIS u mestu Perama,ucinilo mi se da je hotel potpuno ok ali ne znam da li sam donela pravu odluku jer nemam nikakvih informacija o ovom mestu,znam samo da je udaljen od grada Krfa 7 km.Ako neko ima detaljnih informacija o ovom hotelu i mestu neke javi.
Pozzz

Nebih da te razocaram ali bar se meni cini da nisi donela neku najsrecniju odluku....
Verovatno ti nece biti tako dobro kao na Tasosu...(bar meni nije bilo)
Hotel stvarno deluje ok doduse imao sam priliku u prolazu sa puta da ga vidim, ima svoju plazu koja je (cini mi se) sljunkovita.....Problem je u tome sto oko hotela nema nista, smesten je bukvalno na putu...u uzoj okolini nista drugo ne postoji. Spasava te blizina grada koji je stvarno predivan. Svejedno to nebi trebalo da ti bude neki ogriman problem jer kako si ovde mogla procitati otici na Krf a ne iznajmiti bar na par dana automobil je stvarno velii greh.....
 
jel bio neko mozda u mestu Moraitika???Na ovoj temi nema bas puno o ovom mestu :-(...ja sam vec uplatio ovo mesto od 18.8....onako na slepo:lol:pa cisto da znam sta me ocekuje...

Nesto malo se moze naci na sajtu www.krfnadlanu.com a probaj malo da guglas, nema smisla da te zena bije :lol:
Ako zelis malo mirniji odmor, onda nisi mnogo pogresio. U svakom slucaju iznajmi auto pa ce ti biti svejedno gde si.
 
Miljenkic,hvala za sajt,odlican je .....ipak ja sam mislio da cujem neke utiske "iz prve ruke"...al bilo kako bilo, u pravu si ,idem svojim kolima pa cu verovatno najmanje biti u ovom mestu...u principu mi odgovara da bude mirno jer idem sa detetom...pa nebi voleo da je ovo mesto poput Ipsosa ili Kavosa
 
jel bio neko mozda u mestu Moraitika???Na ovoj temi nema bas puno o ovom mestu :-(...ja sam vec uplatio ovo mesto od 18.8....onako na slepo:lol:pa cisto da znam sta me ocekuje...

Ma ne brini nista. Moraitika je tipicno turisticko mestasce. Imas i gde da prosetas a i plaza je sasvim OK. Ima lepsih mesta na Krfu, ali posto ides kolima to i nije vazno. Mislim da kao baza nije lose mesto, jer je pozicija zgodna za obilaske. Lako se stize do grada Krfa (nema serpentina, put je odlican) a mesto je mirno i meni se ucinilo da su cene nesto nize (npr. giros je jedino tamobio 1.5EUR).
Centar mesta, tj glavna ulica je malo dalje od plaze, sto obicno nije slucaj ali je ravno pa se lako stize i pesaka. Skoro je spojena sa mestom Mesongi, koje je malo manje
Pokusala sam da nadjem neku sliku, ali izgleda da nemam nijednu.
Koji smestaj si uplatio?
 

Back
Top