O kojim narodima pevaju Srbi?

suave

Domaćin
Poruka
3.036
Sinoć sam bio u nekom društvu, pa kad se postavilo pitanje o kojim narodima pevaju Srbi ispalo je da nemamo ni jednu pesmu posvećenu Slovacima (čitaj Slovakinjama:rumenko:), a ni o Rumunkama :kez: (pri tome uzimam da su Vlasi posebna grupa). Znam da smo spominjali Amerikance, Špance, Talijane (Milić Vukašinović između ostalih...) pa rekoh, ako nije protiv nekih protokola da postavimo dve tri pesme posvećene drugim narodima, posebno njihovim ženama.

 
Čudo nema pesama o Makedonkama, Bugarkama, Albankama i Hrvaticama. :)
Ima ona Makedonsko devojče, orginalno makedonska ali se peva i kod nas pa maltene dođe kao domaća. Ima i od Dade Topića Makedonija koja je isto dobra, za Bugarke sam, čini mi se čuo neku stvar, ali stvarno, što se tiče Albanki tu nemamo ništa. A Hrvatice su posebna priča:mrgreen: (nema spominjanja nacije ali ima dovoljno indicija o naciji preko akcenta gošće u pesmi)

 
Ima ona Makedonsko devojče, orginalno makedonska ali se peva i kod nas pa maltene dođe kao domaća. Ima i od Dade Topića Makedonija koja je isto dobra, za Bugarke sam, čini mi se čuo neku stvar, ali stvarno, što se tiče Albanki tu nemamo ništa. A Hrvatice su posebna priča:mrgreen: (nema spominjanja nacije ali ima dovoljno indicija o naciji preko akcenta gošće u pesmi)

To ove novokompinivane pesme se ne računaju. A Makedonsko devojče je pesma iz Severne Makedonije koliko mislim.
 
To ove novokompinivane pesme se ne računaju. A Makedonsko devojče je pesma iz Severne Makedonije koliko mislim.
Da, Makedonsko devojče je baš makedonska narodna. A ova je tu radi atmosfere. Da ne kažu da su se narodnjaci skupili na jednu temu:mrgreen:

Balašević isto ima dosta pesama sa mađarskom muzikom kao podlogom (Devojka sa čardaš nogama npr i naravno, Slabo divanim mađarski)

 

Back
Top