НВО бабетине опет креште !

NVO traže ostavku Lađevića
spacer.gif

Beograd - Grupa nevladinih organizacija zatražila je od direktora vladine Službe za ljudska i manjinska prava Petra Lađevića da podnese neopozivu ostavku zbog stavova koje je izneo za Danas, u intervjuu pod naslovom "Mnogo se truća o govoru mržnje".
Ostavku Lađevića traži 31 nevladina organizacija zbog "nezainteresovanog stava i niza neprofesionalnih tvrdnji u vezi sa stanjem ljudskih prava u Srbiji", koje je on izneo u intervjuu objavljenom 12. juna u Danasu. Kako se navodi u saopštenju, za osudu su njegove tvrdnje da "Srbiji nije potrebno Ministarstvo za ljudska i manjinska prava, jer ne zna čime bi se ono bavilo", kao i da se "ovde mnogo truća, pogotovu u medijima, o nekakvom govoru mržnje" i da "jezički iskaz ne može biti sankcionisan".

Kako je navedeno, Petar Lađević je pokazao "osnovno nepoznavanje međunarodnih konvencija koje je Srbija ratifikovala i mehanizama za zaštitu ljudskih prava". NVO tvrde da Služba za ljudska i manjinska prava tokom dvogodišnjeg postojanja nijednom nije osudila diskriminaciju, nasilje i govor mržnje i da se oglušila o sve apele nevladinog sektora po pitanju izrade opšteg antidiskriminacionog zakona. R. D.

******************************************************

Не знам ко је тај лик Петар Лађевић - али свака му част, свака му је златна. А какво је ваше мишљење о покушају увођења кривичног дела које се зове ГОВОР МРЖЊЕ и да ли се слажете са мојим ставом да је ово обична политикантска измишљотина за коју је довољно да за било коју изјаву коју да неко у јавности сходно потреби власти може бити тутнута у "говор мржње".
spacer.gif


Шокирана сам да неком уопште пада на памет увођење вербалног деликта у кривично законодавство, илити
како НВО бабетине кажу говора мржње! :eek:
Те пракљаче су се толико осилиле да је то просто страшно, да дозвољавају себи да се баве и законодавном
делатношћу!
Бановати бабетине једном за свагда! :banovati:


Апропо мањиснких права Мила Алечковић Николић је рекла недавно у једној тв емисији, да у Француској
уопште не постоје мањинска права, већ искључиво индивидуална грађанска права.
 
Postojanje,delovanje i uticaj NVO sektora u ostatku Srbije je preko potreban i neophodan...
Angazman ljudi koji ulazu sav svoj trud i umece u NVo svodi se na to da pomogne zvanicnim vlastima ostatka Srbije u demokratizaciji zemlje i u involviranju svih naprednih i modernih ideja naprednog sveta....
NVo su neophodne i zbog toga kako bi strucno i kompetentno politicarima omogucili da ukapiraju sta napredni svet nudi ostatku Srbije,kao i da sirokim srbijanskim masam otvori vidike koje im sa svim blagodetima naprednog sveta,onemogucavaju retrogradni politicari....

CIA SNAJKA CIA
 
Шокирана сам да неком уопште пада на памет увођење вербалног деликта у кривично законодавство, илити
како НВО бабетине кажу говора мржње! :eek:
Те пракљаче су се толико осилиле да је то просто страшно, да дозвољавају себи да се баве и законодавном
делатношћу!
Бановати бабетине једном за свагда! :banovati:


Апропо мањиснких права Мила Алечковић Николић је рекла недавно у једној тв емисији, да у Француској
уопште не постоје мањинска права, већ искључиво индивидуална грађанска права.

A zašto vi to braćo slatka fino ne potamanite na pravdi Boga!!!:???: Svih ovih godina po Bgdu su se kotrljale glave gore neg' u Bejrutu i da se niko nije sjetio da zakotrlja tikvu babetina Nate i Sonje!!! Mislim, onolika ubistva po Beogradu, a Nata i dalje zayebava srpsku naciju!!! Nije to dobro za stanje nacionalne svijesti!!! Ionako za njima niko iskreno ne bi imao da od srca zaplače!!!:thumbdown:
 
Апропо мањиснких права Мила Алечковић Николић је рекла недавно у једној тв емисији, да у Француској
уопште не постоје мањинска права, већ искључиво индивидуална грађанска права.

ovo mi se narochito svidja
sve ostalo je parodija za mizerne zemljice poput nashe
 
A zašto vi to braćo slatka fino ne potamanite na pravdi Boga!!!:???: Svih ovih godina po Bgdu su se kotrljale glave gore neg' u Bejrutu i da se niko nije sjetio da zakotrlja tikvu babetina Nate i Sonje!!! Mislim, onolika ubistva po Beogradu, a Nata i dalje zayebava srpsku naciju!!! Nije to dobro za stanje nacionalne svijesti!!! Ionako za njima niko iskreno ne bi imao da od srca zaplače!!!:thumbdown:

Zato sto ih zandari cuvaju ko da su od zlata :cmok:
 
Свакодневно нас ти и такви из НВО сектора засипаjу фразама, паролама, позивањем на демократске слободе... и свега тога им jе увек мало, када jе њихово оглашавање у питању, али ће здушно то исто право оспорити сваком ко им ниjе по вољи. Па ћемо чути: Како Црква има право да се меша у то и то; Како сме Патриjарх да од верника тражи ово или оно???!!! Значи, jа имам право да причам шта хоћу и захтевам било шта, али други то право не може имати. Зар jе то демократиjа коjу нам тако усрдно пропагираjу?
 
Свакодневно нас ти и такви из НВО сектора засипаjу фразама, паролама, позивањем на демократске слободе... и свега тога им jе увек мало, када jе њихово оглашавање у питању, али ће здушно то исто право оспорити сваком ко им ниjе по вољи. Па ћемо чути: Како Црква има право да се меша у то и то; Како сме Патриjарх да од верника тражи ово или оно???!!! Значи, jа имам право да причам шта хоћу и захтевам било шта, али други то право не може имати. Зар jе то демократиjа коjу нам тако усрдно пропагираjу?

A pa nije demokratija da radiš šta hoćeš, to je onda anarhija...
corax.gif

objasni to ovima iz crkve...
 
NVO traže ostavku Lađevića
spacer.gif

Beograd - Grupa nevladinih organizacija zatražila je od direktora vladine Službe za ljudska i manjinska prava Petra Lađevića da podnese neopozivu ostavku zbog stavova koje je izneo za Danas, u intervjuu pod naslovom "Mnogo se truća o govoru mržnje".
Ostavku Lađevića traži 31 nevladina organizacija zbog "nezainteresovanog stava i niza neprofesionalnih tvrdnji u vezi sa stanjem ljudskih prava u Srbiji", koje je on izneo u intervjuu objavljenom 12. juna u Danasu. Kako se navodi u saopštenju, za osudu su njegove tvrdnje da "Srbiji nije potrebno Ministarstvo za ljudska i manjinska prava, jer ne zna čime bi se ono bavilo", kao i da se "ovde mnogo truća, pogotovu u medijima, o nekakvom govoru mržnje" i da "jezički iskaz ne može biti sankcionisan".

Kako je navedeno, Petar Lađević je pokazao "osnovno nepoznavanje međunarodnih konvencija koje je Srbija ratifikovala i mehanizama za zaštitu ljudskih prava". NVO tvrde da Služba za ljudska i manjinska prava tokom dvogodišnjeg postojanja nijednom nije osudila diskriminaciju, nasilje i govor mržnje i da se oglušila o sve apele nevladinog sektora po pitanju izrade opšteg antidiskriminacionog zakona. R. D.

******************************************************

Не знам ко је тај лик Петар Лађевић - али свака му част, свака му је златна. А какво је ваше мишљење о покушају увођења кривичног дела које се зове ГОВОР МРЖЊЕ и да ли се слажете са мојим ставом да је ово обична политикантска измишљотина за коју је довољно да за било коју изјаву коју да неко у јавности сходно потреби власти може бити тутнута у "говор мржње".
spacer.gif

ma neznaju glupace sta da rade,gospoda iz DS izmislila nova radna mesta za rodjake pa moraju i oni negde komplexe da lece
 
Ајде народе у циркус. Уписуј се у демократију. Гледај и уживај у циркусу. Када се будеш после преставе освестио немој кривити никога, па ни циркуског газду. Он ти је нудио за пет минута уживања, па је право да после тога гладујеш. Ко хоће циркуса нека му га буде! Ко хоће рада и живота тај ће прићи к нама. На теби је народе да бираш. Знамо да ћеш изабрати циркус, али знамо и то, да ако си трезвен, да ћеш окренути леђа циркусу.

5.јун 1938.
 

Ja bih sastavio tužbu grupe gradjana, recimo sa ove teme, i za razlog tužbe stavio prvi post.
Ako ti ovo zvuči glupo, onda čemu ova tema?
Javi kad shvatiš, ne moraš da žuriš...

:bye:


Па ти крештиш више од ових бабетина!

Оне траже само оставку овог Лађевића а ти би да тужиш све редом.

Штета што ниси тако "ажуран" и по питању људских права Срба у Србији... :rtfm:
 
Poslednja izmena:
Шокирана сам да неком уопште пада на памет увођење вербалног деликта у кривично законодавство, илити
како НВО бабетине кажу говора мржње! :eek:
Те пракљаче су се толико осилиле да је то просто страшно, да дозвољавају себи да се баве и законодавном
делатношћу!
Бановати бабетине једном за свагда! :banovati:


Апропо мањиснких права Мила Алечковић Николић је рекла недавно у једној тв емисији, да у Француској
уопште не постоје мањинска права, већ искључиво индивидуална грађанска права.

Crna Strelo znaš li ti da podjednako odgovaraš ako nekog ubiješ ili mu pretiš da ćeš mu to učiniti?
Neki se prave mutavi, ali svi znamo da posle ideje ide manje ili više priče pa akcija... :bye:

Doduše postoji jedan izuzetak kod nas- radikali sve završe na priči.
Kao onomad ispred skupštine.
Ili je ono ipak bila akcija?
:think:
 
Poslednja izmena:
Па ти крештиш више од ових бабетина!

Оне траже само оставку овог Лађевића а ти би да тужиш све редом.

Штета што ниси тако "ажуран" и по питању људских права Срба у Србији... :rtfm:

A zašto vi to braćo slatka fino ne potamanite na pravdi Boga!!!:???: Svih ovih godina po Bgdu su se kotrljale glave gore neg' u Bejrutu i da se niko nije sjetio da zakotrlja tikvu babetina Nate i Sonje!!! Mislim, onolika ubistva po Beogradu, a Nata i dalje zayebava srpsku naciju!!! Nije to dobro za stanje nacionalne svijesti!!! Ionako za njima niko iskreno ne bi imao da od srca zaplače!!!:thumbdown:


Ja mislio da tužite, ali eto već bilo predloga da se preskoči ovaj pravni korak.
Inače baš zbog zaštite Srba u Srbiji pokrenuh novu temu:
http://forum.krstarica.com/threads/224442
 

Back
Top