Nudle, da ili ne?

Možeš da kupiš i čili u prahu npr u zdravoj hrani. Ima i moj recept za nudle na srpski način koji je vrlo ukusan ali ja ga ne praktikujem jer mi je draže da jedem nudle na originalni način: Kada su nudle skuvane sa svojom čorbom i začinima, sve sipati u duboku činiju za supu, dodati soja sos i dijamant majonez, ili sa ukusom tartar sosa, ili sa ukusom - ztatziki (grčke salate), promešati. Preukusno je, obavezno kupiti keramičku kašiku za jedenje nudli i kineske štapiće, prosto nije to taj ukus kada se jede običnom viljuškom i kašikom. A što se tiče kačkavalja u nudlama, potrebno je dok se nudle kuvaju staviti preko šerpe posudu i u posudu kačkavalj kako bi se kačkavalj blago otopio, inače će biti mnogo tvrd ako se iz frižidera odmah stavi u nudle
Tzatziki*
 
Nudle - NE
Ne volim ih, iako su mi bile lepe jedan period, znaci sva-šta
Nekako mi je to neprirodno sve
Jedino ako me ne bude mrzelo da napravim one prave, kao što prave u Japanu i onda dodje kao neka supa, sta znam.
Negde sam pre nekog vremena videla recept, ovako to da jedem ne pada mi na pamet
Imaju da se kupe pirinčane nudle u maksiju, dovoljno je u 2 litra vode da ubaciš luk, dve goveđe kocke za supu, praziluk, soja sos (pred kraj kuvanja) i čili u prahu.Biće ukusnije nego kupovne
 
Ponekad jedem nudle, najbolje su mi sa ukusom govedine. Volela bih da probam korejske Samyang nudle.

Nekada su pravili sa dodatkom nečeg ljutog, uljaste strukture, Toga više nema u novom proizvodu, kao da u dušu izvadili. Zato je malo popravljena Specijalna Piletina, ali i to je prilično jadno.

Ja volim povremeno, tj. periodično, da jedem Creamy Chicken otkad su ujebali Govedinu. Ponekad dodam kšičicu grčkog jogurta i milina jedna. Čak se pokazalo kao solidno za mamurluk, samo onda treba staviti jednu supenu kašiku Grekosa. :D
 
Nekada su pravili sa dodatkom nečeg ljutog, uljaste strukture, Toga više nema u novom proizvodu, kao da u dušu izvadili. Zato je malo popravljena Specijalna Piletina, ali i to je prilično jadno.

Ja volim povremeno, tj. periodično, da jedem Creamy Chicken otkad su ujebali Govedinu. Ponekad dodam kšičicu grčkog jogurta i milina jedna. Čak se pokazalo kao solidno za mamurluk, samo onda treba staviti jednu supenu kašiku Grekosa. :D
Koje su ti te Creamy Chicken?
 
Koje su ti te Creamy Chicken?
IMG_5039.jpg
 
Ne, instant nudle su ekvivalent depresije... Već sam pisala, ali ima i dopuna kompletnom zaključku. Probala sam po inostranstvu neke baš izvikane brendove i... opet je to sve zajedno depresija. Ovde sam dala šansu svim raspoloživim markama i bacala posle jednog zalogaja. Bože, kakav jad!
Bolje je biti čestito gladan nego jesti nešto posle čega se osećaš baš jadno.
 
Jel probo neko one što se prodaju u kineskom tc u 45. Bloku? U onom njihovom marketu? Prodaju se zajedno sa onom hemijom što se protrlja a nudle se zagreju :super:
Ne znam za to, ali bio je čičica Kinez sa tezgom bliže reci i tu je bila bogovska azijska hrana pre godinu-dve. Znaš li da li je i dalje tu da kad prođem svratim?
Tu vidiš na licu mesta šta sprema, prčka čovek, kuva, prži i pakuje...
Bio je to doživljaj prste da poližeš!
E, tu, možda da tražiš nudle, dobićeš prave nudle, a ne neke tamo plastikanere.
 
Gde to? Daj adresu lokaciju pa da ga nađemo!
Nije mi dobra orjentacija i zato kad moram, dosta fotografišem, a tad nisam morala, sad da uzmem bus sa Banovog, znala bih... tamo negde na Nbgd, ali bliže reci ima ulica tih picmajstora, kebab majstora, onako... sve na jednom mestu. Nebitno, idem ovih dana i pokušaću da nađem Kineza koji je na mene ostavio izuzetan utisak.
Javljam da li je još tu.
 

Back
Top