Sokovnjak ili blender

Šta je pametnije uzeti?

  • Sokovnjak

    glasova: 0 0,0%
  • Blender

    glasova: 7 50,0%
  • Ništa, glodji mrkvu

    glasova: 7 50,0%

  • Ukupno glasova
    14

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
37.777
Dok su mi deca bila mala nabavila sam sokovnjak, kao praviti djeci sokić medjutim napravila sam svega 2x i spakovala to nazad u podrum

Ostalo mi je previše materije koja je ustvari jestiva, to je dovoljno jak razlog bio da ja to opet vratim u karton! Dok smo bili bez zubića pasirala sam ili packala viljuskom dok zubici nisu izbili

Sad se mislim da nabavim blender ili ipak sokovnjak razlog je radi ——> bjuti drink

Šta je pametnije uzeti ?


IMG_9690.jpeg

IMG_9692.jpeg
 
Imam sokovnik, blender, super secka...
Najviše korišćena je električna cediljka citrusa.
Ima svoju posudu - bokal u koju svako jutro nacedim limun, pomoranđžu, često i grejp.
Dan počinjem hidriranjem organizma. Tako godinama unazad.
 
:lol:

ma ne to

nego, kako mislish pojesti sepet votja !?
Voće je mnogo bolje kada se pojede nego kada se popije. To je osnovno pravilo vezano za voće.

Ima više razloga za ovo.
- sveže voće ima vlakna, koja povećavaju osećaj sitosti i pomažu varenje
- sok ima daleko više šećera.
- mnogo je lakše popiti više soka nego što treba, nego pojesti više voća nego što treba.
- sok ima više kalorija po zapremini nego voće. Nije uvek nužno loše, ali može biti.
- jedenje voća zahteva žvakanje, pa se hrana sporije unosi i samim tim smanuje apsorpcija viška.

Da skratim priču, ne treba ti ni sokovnik ni blender. Dovoljan ti je štapni mikser kad ti zatreba da nešto izblendiraš, jer se lakše čisti a isto radi posao, manje prostora zauzima u fijoci, može da se koristi u svakoj posudi i veoma je fleksibilan. Samo odabrati dovoljno jak model, 600W je bomba.

A voće jesti celo.
 
Voće je mnogo bolje kada se pojede nego kada se popije. To je osnovno pravilo vezano za voće.

Ima više razloga za ovo.
- sveže voće ima vlakna, koja povećavaju osećaj sitosti i pomažu varenje
- sok ima daleko više šećera.
- mnogo je lakše popiti više soka nego što treba, nego pojesti više voća nego što treba.
- sok ima više kalorija po zapremini nego voće. Nije uvek nužno loše, ali može biti.
- jedenje voća zahteva žvakanje, pa se hrana sporije unosi i samim tim smanuje apsorpcija viška.

Da skratim priču, ne treba ti ni sokovnik ni blender. Dovoljan ti je štapni mikser kad ti zatreba da nešto izblendiraš, jer se lakše čisti a isto radi posao, manje prostora zauzima u fijoci, može da se koristi u svakoj posudi i veoma je fleksibilan. Samo odabrati dovoljno jak model, 600W je bomba.

A voće jesti celo.


stapni mikser imam

razmisliti cu
 

Back
Top