Novosasdska termoelektrana- ipak istina

filatelista:
Ne znam što ste svi tako napeti. Vreme će pokazati ko je u pravu!
a045.gif

Napeti su jer se ruse sve one konstrukcije o tome kako ce Radikali biti izolovani kad dodju na vlast - na tome im se bazira celokupna retorika a to je palo u vodu na primerima Zemuna i Novog Sada. Toliko su nervozni pa pocinju da lupetaju o nekakvoj zaveri jedne od najvecih ruskih drzavnih kompanija i radikala - eto dogovorili se da izmisle termoelektranu. Strasno.
 
untouchable:
Kakav bre tender ludaku - pa ne grade oni to za EPS ili neku drugu drzavnu kompaniju, ta termoelektrana ce biti u ruskom vlasnistvu.


Alo, bre............ludaku........

Ne moze da dodje neko iz Tunguzije, kupi zemlju od seljaka i digne atomsku centralu...

U fazonu.......to je vlasnistvo Tunguzije, sta ima ja da konkurisem za posao.........

Pa kad otvaras kiosk , treba ti milion dozvola od republickih , gradskih , i opstinskih organa

A ne , dodjem i otvorim TE za (satro) 600 mil E......

Pojma ti nemas.................
 
Kohen:
p.s.

SVE sto su Radikali obecali, su slagali..............................

Kad granice Srbije budu u Karlovcu i Ogulinu.............i kad Hrvati budu skakali u Srpsko more, od straha od Vjekovih chetnika..............



Ništa tu ne sporim, ali treba sačekati, pa videti. Mislim da neće biti teško videti ko je u pravu za par dana. Ako ne bude potvrde za nekih 10-15 dana na RTS, Dnevnik 2, onda je prazna priča.Mislim da nas ništa ne košta da sačekamo, umesto da se ovde vređamo
 
filatelista:
Kohen:
p.s.

SVE sto su Radikali obecali, su slagali..............................

Kad granice Srbije budu u Karlovcu i Ogulinu.............i kad Hrvati budu skakali u Srpsko more, od straha od Vjekovih chetnika..............

Koliko puta treba da ponovim,da ovi sto su sad na vlasti,Velja kapitalac i ostali najavljuju potpisivanje ugovora sa nekom kiparskom firmom,koja je na kraju,ispade kanadska,je...e lud zbunjenog za nastavak radova na zeleznickoj stanici Prokop,ko ga nije video,nije svestan o kolikoj se povrsini radi i dalje,izmestanje stare zeleznicke i oslobadjanje zemljista pored Save,sa jedne i sa druge ,novobeogradske strane,radi izgradnje poslovno-stambenih kompleksa,Veljolenda,cega sve ne a radi se o cifri od 200 miliona eura,Velja je rekao pocetkom marta,ugovor se potpisuje u roku od dva mesecaa,blizi se jun,vidim kao nesto na ploci iznad stanice gde ce se graditi ogromna zgrada-kupola rade sa nekom mesalicom i mikserom i dalje nista.
I nije mi jasno da radikali,samo zato sto je Gojkovicka gradonacelnica prisvajate tu basnu o TE u NS?
 
Alekasandar2:
Nije potrbna dozvola vlade jer se radi o zvanicno, gradskom energetskom postrojenju. Inace ti mozes da napravis malu elektranu i ako hoces da je prikljucis na EPS.
Inace i vlada planira privatizaciju EPS.
Nije tačno, dozvole i saglasnosti kao i način prodaje el. energije zavisi od snage elektroenergetskog objekta (i izdaju ih ministarstvo za energetiku i druge ustanove) , a pod pojmom male hidroelektrane se podrazumjeva elektrana snage do 5MW i pošto se eksploatacija malih vodotokova smatra vrlo ekološki prihvatljivim i imaju još neke tehničke preporuke EPS se obavezuje da će preuzeti svu proizvedenu energiju, TE i ako bi bila privatna mora koristiti prenosnu i distributivnu mrežu, a cijenuu el. energije i u zemljama gdje je EP decentralizovana na dnevnom nivou određuje posebno tijelo.
 
Kohen:
Alo, bre............ludaku........

Ne moze da dodje neko iz Tunguzije, kupi zemlju od seljaka i digne atomsku centralu...

U fazonu.......to je vlasnistvo Tunguzije, sta ima ja da konkurisem za posao.........

Pa kad otvaras kiosk , treba ti milion dozvola od republickih , gradskih , i opstinskih organa

A ne , dodjem i otvorim TE za (satro) 600 mil E......

Pojma ti nemas.................

U prabu si ali neslusas sta ti se kaze:

GRADSKA ELEKTRANA!

Znaci treba dozlova Skupstine Grada Novog Sada (Maja radikalka) :)
Shvatas?
 
PredatorBG11:
I nije mi jasno da radikali,samo zato sto je Gojkovicka gradonacelnica prisvajate tu basnu o TE u NS?

Pa cekajte, dogovorite se sami sa sobom, ako je basna sto vam je onda krivo sto je prisvajamo? :D
A prisvajamo je zato sto su na potpisivanju ugovora bili oni koji su proteklih godina i dogovarali tu investiciju - Toma, Vucic i Gojkovicka, a niko od clanova Vlade Srbije.
 
Alekasandar2:
Pa i ja nerazumem, da su demokrate potpisale sa bilo kime investicuju ja bih pozdravio.
Sada covek lepo vidi ozlojedjenost i pravo lice "demokrata" kada govor o svojoj zemlji.
Dobro,ok,ti bi pozdravio ali ne bi Vucic koji prica,na primer,da je podzemna garaza spred skupstine grada promasaj a nije,kao da je on saobracajni inzenjer pa zna,nije garaza skroz popunjena ali kako stoje stvari sa saobracajem u centru BG-a bice.
Ne razumem kako govorimo o svojoj zemlji,pricamo o TE,opet ti odlete mislima u Seveningen,ne vredi izgleda sa tobom....
 
Alekasandar2:
Dozvole se daju nakon uvida u tehnicku dokumentaciju, kao kada zidas kucu, nemoze da ti zabrani da je zidas, vec samo da vidi da li radis po propisima?

I nije mi jasno jel bi vam bilo draze da se ne gradi?

Pa normalno da im bilo draze, sta ti mislis? To je onaj tip ljudi kojima su bale curele dok je Srbija bombardovana, to su oni koji su postavljali lokatore po Srbiji, palili Skupstinu... cemu se nadati od takvih likova?
 
untouchable:
Pa cekajte, dogovorite se sami sa sobom, ako je basna sto vam je onda krivo sto je prisvajamo? :D
A prisvajamo je zato sto su na potpisivanju ugovora bili oni koji su proteklih godina i dogovarali tu investiciju - Toma, Vucic i Gojkovicka, a niko od clanova Vlade Srbije.


Da je Djidjic nesto sagradiuo, ja bi rekao "Hvala!"
Nije mi jasno kako su ovako licemerni?
 
untouchable:
Pa cekajte, dogovorite se sami sa sobom, ako je basna sto vam je onda krivo sto je prisvajamo? :D
A prisvajamo je zato sto su na potpisivanju ugovora bili oni koji su proteklih godina i dogovarali tu investiciju - Toma, Vucic i Gojkovicka, a niko od clanova Vlade Srbije.
Znaci,to je,konacno priznanje radikala sa foruma,Toma Vucicka i Gojkovicka su potpisali ugovor o basni?A ko ce to da izda,Braca Grim fondacija?
Eto,konacno da ste to priznali,radi se o basni,svaki dalji komentar je suvisan.
 
untouchable:
Pa normalno da im bilo draze, sta ti mislis? To je onaj tip ljudi kojima su bale curele dok je Srbija bombardovana, to su oni koji su postavljali lokatore po Srbiji, palili Skupstinu... cemu se nadati od takvih likova?

Ode Kohen na listu nepozeljnih!

jedn ministar potkradao napoleona.
Ovaj ga otpustio.
ministar dosao da se zali.
Napoleon mu rece
"Ministre, lopovluk ima granica, nisam vas otpusti zato.. Glupost nema granice, zato sam vas otpustio"

Kohen, otpusten si!
 
Bilo bi meni jako drago da se gradi, ja samo govorim o tehničkoj strani priče. Ta snaga je ogromna i po snazi bi to bio izuzetno značajan objekat, te u istom smislu bilo bi ga neozbiljno vezati za snabdijevanje gasom iz Rusije. Skoro je bio primjer Ukrajine, nemaš para-ajd zdravo. Tačno je da su ove TE-TO izuzetno efikasne.
 

Back
Top