Novo doba

B

Bliss

Gost
Podstakla me tema vanbracni zivot na otvaranje ove teme..
Kako se vama cine sve promene koje su se desile kao posledica "napredovanja" civilizacije...
Pod tim podrazumevam sve sto zadnjih par decenija donosi...

-emancipaciju (da li smatrate da se pocetna ideja emancipacije pretvorila u nesto sasvim drugo, i da je emancipacija izgovor)

-vanbracni zivot

-bisexualizam

-sloboda u sexualnom smislu

...ima jos mnogo tema za diskusiju koje obuhvataju promene...dopunite me...

Sta smatrate dobrim i pozeljnim promenama, a sta losim i zasto?
 
Nista...videli je par puta...uzajamno se zaobilazimo...
..Zao mi je sto mi je tema ocigledno izuzetno nezanimljiva....a mene su bas zanimali stavovi i vidjenja drugih ljudi...
 
nema to veze sa novim dobom, barem nesto od toga...u Staroj Grckoj homoseksualci su bili normalna pojava (zene nisu ucestvovale u drustvenom zivotu pa su momci jel da bili upuceni jedni na druge vise nego sad i to nije bila sramota)...
Stari Rim je bio poznat po seksualnim slobodama...tacnije perverzijama...
u Francuskoj u 18-om veku se smatralo da sa brakom nesto nije u redu ako tu nema ljubavnika i ljubavnica...
tako da to i nisu savremene izmisljotine...
ljudi su morali da se izbore za brak iz ljubavi bez mesanja roditelja, interesa...pre je to savremena stvar nego ovo sto si nabrojala...
 
Bliss:
Podstakla me tema vanbracni zivot na otvaranje ove teme..
Kako se vama cine sve promene koje su se desile kao posledica "napredovanja" civilizacije...
Pod tim podrazumevam sve sto zadnjih par decenija donosi...

-emancipaciju (da li smatrate da se pocetna ideja emancipacije pretvorila u nesto sasvim drugo, i da je emancipacija izgovor)

-vanbracni zivot

-bisexualizam

-sloboda u sexualnom smislu

...ima jos mnogo tema za diskusiju koje obuhvataju promene...dopunite me...

Sta smatrate dobrim i pozeljnim promenama, a sta losim i zasto?


svaka promena je pozitivna u principu...
emancipacija to kao zhena?...ok to je pozheljno mada zhene su i dalje u drugom planu al kao ok nisu bash roba...
porodica je degradirana to je losha strana svega...ja zaista verujem da porodica treba da bude kamen temeljac svakog drushtva...zvuchi sazhvakano al tako je...mislim super su meni 35ttogodishnje raspushtenice koje poznaju kamasutru al istina je da bez zdrave porodice nema zdravog drushtva...deca odrasla bez te neke porodichne topline atmosfere il chega vetj imaju drugachiji pogled na svet i sve...ok moja porodica i nije neshto pretopla i shta ti ja znam...al porodicu poshtujem...
sexualne devijacije su loshe...ok nisam za neke devichanske gluposti i chednost kao definiciju poshtenja i dobrote...al nisam ni za ne-znam-di-teram trip...pa opet teshko je povutji granicu i retji ne znam oralni sex je losh mislim to je dovelo do mass homosexualizma...to su opet neke devijacije...shta ja znam...al to je isto ona pricha nemojte misliti yebi te se...koju se drzhim ko pijan plota...

ljubav i sex su komercijalizovani...prestali su da budu nekakav tabu i uleteli su u mass proizvodnju...sada postoji zanimanje sexolog i slichno...
nestao je neki moral...dakle radi da zaradish da imash...ako budesh imao dovoljno motji tjesh da imash zhenke ko hju hefner...a zhenke opet rade sve da izgledaju i da se ponashaju kao slike koje ne znam stvaraju mediji...kontrola na neki nachin...sve je nekako ukalupljeno i sve je nekako previshe prosto...najednom svi se lozhe na obrijane vagine(ok mozhda ne svi al vetjina)...tako kad bi krenule manekenke da pushtaju malje ispod pazuha sve bi zhenke to chinile...nekako nema individualnosti toliko...mislim ok nisam ja dovoljno pametan da vam sve shto mislim prenesem na ...hhhm papir al tako nekako ja vidim sve to i svashta neshto..bla bla bla
 
Da pokusam malo bolje da koncipiram temu...


Zamislite da u ovom trenutku mozete da promenite svet...Vratite deo starog vremena...izbacite nesto iz novog i napravite nesto sto bi vi nazvali savrsenstvo...Sta bi promenili?
 
...joooj..bre antune... :lol: :lol: :lol: ...to bi mi zadnje palo na pamet..nisam nacionalista...
...pa ukljuci malo mastu... :)
..zamisli da imas makaze...secnes malo ovog malo onog vremena i napravis neko vreme u kom bi ziveo...kako bi izgledalo to vreme...ljudi u njemu.....kako bi se ponasali ?...oblacili?
ps. vec znam sta bi slusali... :)
 
Ja sam za klasiku,znaci Brak,Zena,Deca,LJubavnica.E a ovo sto si ti napricala ja mislim da je to ko moda sad je aktualno a sutra ne. sad je moderno biti ***** i slicno.Ja bre brate nikad nisam bio moderan.
 
pa ja se slazhem sa tunom..... porodica treba da bude osnova svega, ona jeste temelj drushtva..... a raskalashnost i sksualne perverzije (uslovno recheno) su oduvek i bile..... danas je u modi PRICHATI o istim, i to je jedina razlika izmedju pedera danas i prapedera.....
ne mislim da se drushtvo preterano razvilo u tom smeru, samo ono shto je usko vezano za savremeno doba..... tipa dildo...... a poznato je da su stare rimljanke koristile zvecharke u iste svrshe....
ja sam lichno protiv te priche........ ne, o perverzijama uopshte..... neka se nastave..... ali sam protiv toga sa se javno prihvate kao normalna pojava u drushtvu........ posebno mislim na navalu gay populacije....... ne kazhem da treba toga da se stide, ako uzhivaju nek im je sa srecjom.... ali iza zatvorenih vrata....... izrazito sam protiv njihovog usvajanja dece i chitavog ovog popularizovanja njihovih prava........
 
No ranije sam otvorio jednu temu "Emancipacija" u tom trenutku i sam vrlo slabo poznajuci tematiku... ali su mi se kockice lepo slozile i ukazalo se da je ta emancipacija u suprotnosti sa mnogim stvarima koje mi smatramo ispravnim i koje je ljudski rod vekovima usvajao i sprovodio... Naravno da ima i nekih svojih pozitivnih strana... Pa koga zanima nek to tamo procita... al u principu... doslo je do veceg nemorala, ispostavilo se da je u direktnom sukobu sa religijom, crkvom, brakom i zajednickim zivotom dvoje ljudi pa samim tim i protiv ljubavi, da ne govortimo o nazadnom uticaju na porodice, natalitet, opste psihicko raspolozenje i smanjenu nadu u srecu ljudi... No ipak neki tabui i kanoni su razbijeni sto je pozitivno i doslo je do neke ravnopravnosti medju polovima sto je svakako pozitivno... I prica o nekim stvarima je sad dozvoljena i uobicajena... pa samim tim otvara put za razvoj nauke u tim oblastima... najvise psihologije, sexologije i slicnih...

Samo se ipak jos uvek mnoge stvari pogresno tumace i ta sloboda je doprinela da i oni koji nemaju mozak i ponasaju se neadekvatno imaju danas ista prava kao i neki ispravni, normalni i pametni ljudi... sto po meni opet bas i ne pije vodu... Pogotovo je otvoren put dezinformacijama i medijsko-propagandnoj masineriji koja opet ne mora biti zasnovana na realnim istinitim cinjenicama...
 
Bliss:
Podstakla me tema vanbracni zivot na otvaranje ove teme..
Kako se vama cine sve promene koje su se desile kao posledica "napredovanja" civilizacije...
Pod tim podrazumevam sve sto zadnjih par decenija donosi...
-emancipaciju (da li smatrate da se pocetna ideja emancipacije pretvorila u nesto sasvim drugo, i da je emancipacija izgovor)
-vanbracni zivot
-bisexualizam
-sloboda u sexualnom smislu
...ima jos mnogo tema za diskusiju koje obuhvataju promene...dopunite me...

Sta smatrate dobrim i pozeljnim promenama, a sta losim i zasto?
Nisu to nikakve promene, već su ljudi počeli da se vraćaju SAMI SEBI, tj. svom biološkom biću !!!
Sve vam je rekla Anakin ( a zašto je propustila da uvredi Peru, e to stvarno NE ZNAM :lol: ! ), mis' istorijsku hronologiju !!!
Naime, čovečanstvo se, pre HRIŠĆANSTVA i dogmi o grehu, moralu, etc., ponašalo u sexu, kako mu je bilo najlepše i najpraktičnije, nagonski, a onda je crkva izmislila način kako da sprovede dominaciju putem kontrole, zabrana i iskupljenja za sve vidove auto - proklamovane NORMALE !!!
P. S. jedino je antički svet, čisto iz prakse, osuđivao INCEST, jer se time slabila genetska struktura !!!
Pero, izvoli, nastavi ti dalje ....
 
Jes da nisam Pera, al, valjda mogu da nastavim- samo malcice, pa onda nek nastavi Pera- ne mogu da ga cekam, a zanimljiva mi je tema, i postovi.
Krvavi i Anakin su u prilicnoj meri izrazili i moje misljenje o ovoj temi.
Ja nesto oko emancipacije imam malo neodlucan stav. Koliko je dobrog, otprilike je toliko i loseg donela. Mislim da je poremetila muskarce, i to vise nego sto je htela, ako joj je i to bio jedan od primarnih ciljeva. Cini mi se da su oni postali slabiji i neodlucniji, kao da im se priroda malo promenila, onako- generalno. A, cini mi se i da su zene postale opterecenije svim i svacim, nakon sto je emancipacija odradila svoje. To, naravno, nije problem za jaku zenu, al za slabiju, moze da bude. Sad je pitanje kojih je vecina- to ne znam.
U principu, sve je drugo ostalo manje- vise isto, sa tim sto se sad mnogo otvorenije i mnogo vise prica o tome.
 
...U nekoj sam frci pa ne stizem da odgovorim na temu onako kako bih zelela...Nego niko nije odgovorio na pitanje "Sta bi izmenili na svetu da mozete? Sta bi vratili, sta bi ostavili ?...
malo maste nije na odmet... :)
...npr...dosta puta mi prodje kroz glavu kako bi bilo lepo da se i dalje pisu pisma...mada se sa druge strane ne protivim se internetu...cini mi se da romantika pomalo odumire...itd...opsirnije cu pisati cim mi prodje frka...
Jel ima jos neko neku ideju?
 
krvolok:
Nisu to nikakve promene, već su ljudi počeli da se vraćaju SAMI SEBI, tj. svom biološkom biću !!!
Sve vam je rekla Anakin ( a zašto je propustila da uvredi Peru, e to stvarno NE ZNAM :lol: ! ), mis' istorijsku hronologiju !!!
Naime, čovečanstvo se, pre HRIŠĆANSTVA i dogmi o grehu, moralu, etc., ponašalo u sexu, kako mu je bilo najlepše i najpraktičnije, nagonski, a onda je crkva izmislila način kako da sprovede dominaciju putem kontrole, zabrana i iskupljenja za sve vidove auto - proklamovane NORMALE !!!
P. S. jedino je antički svet, čisto iz prakse, osuđivao INCEST, jer se time slabila genetska struktura !!!
Pero, izvoli, nastavi ti dalje ....

Je l se meni cini,il ne vidim dobro...da se ovo krvolok malo uozbiljio?8-) Dobro sad...nije bas previse,ipak je pomenuo peru i anakin... Ili je to stvarno pocetak "novog doba"?:wink:
 
@cupavka
btw citam je redovno...postujem redje... ;)
@ostali
..ne verujem da ljudima toliko nedostaje maste...znaci...komentari na ovoj temi su toliko prazni i ograniceni da je to stvarno strasno....izvinjavam se ako se neko uvredi zbog iskrenosti...(cast izuzecima...koji su se potrudili da napisu vise od par reci)
...nije ni cudo sto se toliko cetuje na temama ...prvo procitam da ljude mrzi da citaju dugacke postove...(kad ste zadnji put procitali neku knjigu koja nije obavezna literatura)...pa sad citam razlicite komentare na sve sto ja napisem...a nigde ni traga ni glasa od odgovora na temu....
...nisam otvorila temu u cilju komentarisanja sebe ili bilo koga drugog na ovoj temi...
 

Back
Top