Novi selektor Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa Nikola Žigić je još veći od njega i to za 17cm i teži za 12kg!!!:confused::roll::lol::lol::lol:

On je tek ogroman :D prava velichina u svakom smislu :D :D

RAZLAZ SRBIJE I KLEMENTEA

Španski stručnjak Havijer Klemente nije više selektor fudbalske reprezentacije Srbije. Predsednik Fudbalskog saveza Srbije Zvezdan Terzić izjavio je nakon sastanka Izršnog odbora da Klementeu nije mogao da obezbedi pozitivan ambijent za rad, pa je u takvim okolnostima doneta odluka da se sa njim ne nastavi saradnja.

"Klemente je imao želju da ostane, pod uslovom da to ne narušava atmosferu oko nacionalnog tima. Članovi Izvršnog odbora su posle duge diskusije ocenili da bi ostanak Klementea narušio tu atmosferu, pa je doneta odluka da se ugovor ne produži", rekao je Terzić na konferenciji za novinare.

Novi selektor biće izabran najkasnije do sledeće sednice Izvršnog odbora FSS-a, zakazane za 24. januar. Kandidate će predlagati Stručni odbor, dok će razgovore sa njima obavljati petočlana komisija u sastavu Dragoljub Vukadinović, Miodrag Morača, Mihajlo Ivanović, Zoran Laković i Zvezdan Terzić.

"Klemente je izrazio želju da ostane. Finansije mu nisu bile bitne. Rekao je da veruje u sadašnju generaciju srpskih igrača. Deo ciljeva je ispunjen, ali su možda ciljevi koje smo postavili pred kvalifikacije za EURO 2008 bili nerealni", rekao je Terzić i dodao da je Klemente sâm predložio da se saradnja ne produži ukoliko bi to narušilo atmosferu oko nacionalnog tima.

"Nisam siguran da bi kao predsednik mogao da mu obezbedim pozitivnu atmosferu za rad", dodao je predsednik FSS-a.

Komentarišući sukob Klementea i članova Stručnog odbora, koji su pre dve nedelje doneli odluku da ne podrže njegov ostanak na klupi reprezentacije Srbije, Terzić je rekao da je u tom slučaju situacija odmakla kontroli, a da je Izvršni odbor u ovom slučaju odlučio da ispoštuje stav Stručnog odbora.
 
GRASIAS KLEMENTE SELEKTOR – SRBIN!

Izvršni odbor FSS prihvatio stav Baska da se okrenemo domaćim snagama
Petočlana komisija zadužena da fudbalskoj Vladi servira ime novog selektora



Havijer Klemente je predložio, a Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije prihvatio: novi selektor Srbije biće domaći stručnjak! Zbog ocene da ne bi uživao podršku celokupne javnosti i svih organa FSS, Bask se zahvalio Srbiji na saradnji i pored činjenice da je veći deo članova fudbalske Vlade bio zadovoljan njegovim radom.
Dakle, reprezentacija Srbije će u novi ciklus kvalifikacija ući sa selektorom koga će najpre morati da “pronađe” petočlana komisija FSS, a ceo postupak oko izbora bi trebalo da se okonča najkasnije do 24 .januara, kada je zakazana naredna sednica IO FSS.

- Analiza selektorovog rada je bila zaista iscrpna – ističe predsednik FSS Zvezdan Terzić. - Upoznao sam članove IO sa mojim razgovorom sa Klementeom i njegovim predlogom da ne dobije podršku IO ukoliko sve strukture u FSS i javnosti ne budu za nastavak saradnje. Klemente je bio spreman da nastavi posao, nije čak ni postavljao uslove u slučaju novog ugovora.

Članovi IO su konstatovali da smo nekoliko puta imali “plasman na dlanu”, ali nismo iskoristili šansu. Ostaje žal što nismo otišli, a neuspeh je pokrenuo lavinu nezadovoljstva u javnosti...

- Istorija se ponavlja, a ja ću vas podsetiti na reči Miljana Miljanića: reprezentacija je samo persijski tepih ispod koga se nalazi svo đubre našeg fudbala. I zaista, još pre meča sa Poljskom pokrenula se kampanja protiv fudbala, afera za aferom, nepromišljene izjave pojedinaca... Zbog toga je sada bilo važno pokazati jedinstvo IO. Pojedini članovi su bili za to da Klemente ostane, ali, rekao sam da bi to bilo možda dobro za Srbiju, za mene kao predsednika ne... Nisam siguran da bismo uspeli da obezbedimo pozitivan ambijent, pogotovo u slučaju prvog poraza u narednim kvalifikacijama. Doneta je, dakle, odluka da se sa Klementeom ne produži saradnja – zaključio je Zvezdan Terzić.

A petočlanu komisiju koja će IO da predloži novog selektora čine, pored predsednika FSS Terzića, još generalni sekretar Zoran Laković, zatim članovi IO i Stručnog odbora Mihajlo Ivanović i Miodrag Morača, odnosno član IO FSS Dragoljub Vukadinović. Očekuje se da budu brzi i ekspeditivni, a kriterijume za izbor selektora odrediće Stručni odbor FSS.

iz jucerasnjeg Sporta, ne znam jel neko jos postovao
obratite paznju na boldovano
TERZICU MARS NAPOLJE!!!!!!!!!
 
Dakle, reprezentacija Srbije će u novi ciklus kvalifikacija ući sa selektorom koga će najpre morati da “pronađe” petočlana komisija FSS, a ceo postupak oko izbora bi trebalo da se okonča najkasnije do 24 .januara, kada je zakazana naredna sednica IO FSS.
Ovi nisu stručni, samo su u komisiji!!! :lol:

- Istorija se ponavlja, a ja ću vas podsetiti na reči Miljana Miljanića: reprezentacija je samo persijski tepih ispod koga se nalazi svo đubre našeg fudbala.
Na neki način i jeste tako!
Pojedini članovi su bili za to da Klemente ostane, ali, rekao sam da bi to bilo možda dobro za Srbiju, za mene kao predsednika ne...
'beš Srbiju, Terza je važan :mad:
 
Ja tom Iliji nikada necu zaboraviti 2 stvari:
1.impresivan skor u kvalifikacijama
2.i na zalost poziv sina na SP

Mada kad bolje razmislim, ne bih imao nista protiv da se on vrati. Ali ja da se pitam postavio bih Stepanovica!:)

Eh, to mnogi zameraju coveku za taj famozni poziv sina. Po onome sto sam video, sin uopste nije los igrac i stavise vise je zasluzivao mesto u toj tuznoj repki od onih manekena. Po meni, sasvim solidan igrac. Nego je to nas problem , sto u svemu vidimo neki skriveni interes, neke veze mafije itd...a tamo gde ih ima, e tamo ne gledamo...prosto morali smo da napravimo skandal oko tog poziva i jadan decko se skroz deprimirao i povukao....Steta
 
Pošto je selektor fudbalske reprezentacije Srbije odabran onda ova tema ide pod ključ.
Kao što je poznato novi selektor je Miroslav Đukić, doskorašnji trener Partizana.
Iz ankete se vidi da su samo 3 člana foruma koji posećuju Fudbal kao novog selektora poželela upravo Đukića.
Neka nam je svima sa srećom da vidimo Južnu Afriku! :razz:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top