Novi izgled Foruma Krstarice - primеdbe i komentari

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.235
Dragi prijatelji,

Dugo najavljivana promena softvera foruma je dosla na red. Znamo koliko ste navikli na stari izgled i da svaka promena pravi otpor, jer se navika ne zove bez razloga navika :) ali je zbog tehnicke zastarelosti foruma ova promena bila neminovna i morala je da se desi.

Zelimo da novi izgled sto vise priblizimo prethodnoj verziji. Vise od dva meseca smo javno testirali novi forum i neke sugestije su vec ubacene u ovu verziju koju gledate, a neke su u fazi realizacije.

Na ovoj temi mozete slobodno da napiste sve svoje predloge ili zamerke, i u hodu cemo oblikovati forum prema vasem ukusu i tehnickim mogucnostima.

Pre toga pogledajte temu sa slikama najvaznijih noviteta.

Ukoliko imate bilo koji problem sa pristupom novom forumu probajte da resetujete sifru ili nam se javite popunjavanjem kontakt formulara.

I zavrsio bih recenicom da forum ne cini dizajn, izgled, dugmici... Forum cine ljudi koji dolaze, energija koja se oseca, raspolozenje koje se ima...

Sve vas puno pozdravljamo,
Tim Krstarice
 
Poslednja izmena od moderatora:
Зашто немам неки коментар-одговор на ову моју примедбу. Да знам може ли или не може, или треба ли или не треба да се види назив теме у свим порукама у теми?

pisao vec nekoliko puta..procitaj temu :)
 
pisao vec nekoliko puta..procitaj temu :)

56 страна :eek::udriglavu:. Добро, почећу сада,.....али ако не нађем одговор на то што сам питала :mmmm:. (Па, што не наведе макар један линк ка поруци, где сте о томе писали)
 
56 страна :eek::udriglavu:. Добро, почећу сада,.....али ако не нађем одговор на то што сам питала :mmmm:. (Па, што не наведе макар један линк ка поруци, где сте о томе писали)

Ево, колико ви поштујете ваше чланове. Поставила сам ову поруку, и наравно немам одговора, још увек. (НЕ ТРАЖИМ ја да неко од вас овде чучи 24 сата и да нам одговара, али НИЈЕ ЛЕПО да ти мени кажеш да читам целу ову тему, да бих пронашла одговор на моје постављено питање, а на које је одговорено раније)
Своје слободно време сам баш,баш беспотребно потрошила, али нема везе, хтела сам да видим колико ће да траје то моје тражење, одговора на моје питање, а које си већ некима раније дао.
И ПРОЧИТАЛА САМ 665 порука....јер си тек на тој 665. поруци дао Керкири овакав одговор:
1. bilo je problema kad se spoje postovi iz razlicitih tema i ona je tu bio sarenis i cesto pogresan naziv.
Пошто сам била админ на више форума и веома добро познајем шта се све може урадити-одрадити, а шта обични чланови не могу, јер немају оне "дугмиће-команде", одговарам ти да ниси у праву, када си ово написао. Само нисте све у администрацији "обучили" како се барата са свим тим "дугмићима" које имате. Приметила сам више пута, да поједини модератори не знају, када споје неколико тема, како да измене СВИМ ПОРУКАМА назив теме. Постоји једноставно решење, ЈЕДНИМ КЛИКОМ се одабере један назив теме, у коју се све спајају и кликне се на опцију, којом желиш да свим порукама измениш назив теме у тај жељени.

АКО ЈЕ ТО разлог, који си навео, да сте УКИНУЛИ да свака порука има изнад и назив теме на којој пишемо, онда то није никакаво оправдање.
ЈОШ УВЕК МИСЛИМ, да треба да вратите могућност, као што је било пре, да свака порука има назив теме, јер има више разлога зашто је то добро (да сада не набрајам те разлоге, већ сам ионако изгубила довољно времена ЧИТАЈУЋИ свих тих 665 порука из ове теме)

* И још нешто да питам, а већ сам раније питала:
- Да ли може да се некако видљиво РАЗГРАНИЧИ текст који је у "ПРЕГЛЕД"-у поруке, пре објављивања. Увек то користим и сада некако визуелно изгледа као да имам две истоветне поруке, па на први мах не могу да одгонетнем, ШТА ЈЕ "ПРЕГЛЕД", а шта оно што ми је у менију откуцано. Раније је тај "ПРЕГЛЕД" био ИЗНАД поруке коју куцамо, а сада је испод и само их једна линија одваја и та реч "Pregled" која и није баш видљива.
 
ЈОШ УВЕК МИСЛИМ, да треба да вратите могућност, као што је било пре, да свака порука има назив теме, јер има више разлога зашто је то добро (да сада не набрајам те разлоге, већ сам ионако изгубила довољно времена ЧИТАЈУЋИ свих тих 665 порука из ове теме)

Niko osim tebe to nije trazio do sada, tako da bi bilo dobro da nabrojis razloge. Ideja je da novi dizajn ostane minimalisticki, tj. da ne zatrpavamo korisnicki interfejs, vec da fokus bude na sadrzaju.

- Да ли може да се некако видљиво РАЗГРАНИЧИ текст који је у "ПРЕГЛЕД"-у поруке, пре објављивања. Увек то користим и сада некако визуелно изгледа као да имам две истоветне поруке, па на први мах не могу да одгонетнем, ШТА ЈЕ "ПРЕГЛЕД", а шта оно што ми је у менију откуцано. Раније је тај "ПРЕГЛЕД" био ИЗНАД поруке коју куцамо, а сада је испод и само их једна линија одваја и та реч "Pregled" која и није баш видљива.

Povecali smo font za naslov "Pregled", da li je sada bolje?
 
Povecali smo font za naslov "Pregled", da li je sada bolje?
Ivane, pitanje - kako da pogledam poslednje poruke člana koji je ograničio ko može da pogleda njegov kompletan profil? Dakle, ne želim da gledam profil, ali želim da vidim listu poslednjih poruka, koje su svakako svima javno vidljive.

Na primer kod tebe bih za to išao na https://forum.krstarica.com/members/ivan.14/#recent-content

Kod onih koji ograničavaju privatnost profila to nije moguće, a nema logike, jer se tiče javno upisanog sadržaja a ne detalja profila... dobijem samo "Ovaj član je ograničio ko može pregledati njegov kompletan profil. "
 
Niko osim tebe to nije trazio do sada, tako da bi bilo dobro da nabrojis razloge. Ideja je da novi dizajn ostane minimalisticki, tj. da ne zatrpavamo korisnicki interfejs, vec da fokus bude na sadrzaju.

Na Test forumu sam ja tražila isto, a bilo je još nekoliko njih sa istim zahtevom.
Ne znam zašto se sve svodi samo na Politiku, samo kod njih sečesto spajaju teme, veoma retko na drugim pdf-ovima.
Naziv teme je bitan i na Igricama, obzirom da većina igrača igra preko 100 igrica raznih naziva, često sličnih,
pa zbog nepostojanja naziva teme sada imamo više grešaka, jer članovi pomešaju teme.

Iako sam to tražila na Test forumu, sada se i ja pridružujem ovom zahtevu, ako je to moguće izvesti.
 
Poslednja izmena:
Na Test forumu sam ja tražila isto, a bilo je još nekoliko njih sa istim zahtevom.
Ne znam zašto se sve svodi samo na Politiku, samo kod njih sečesto spajaju teme, veoma retko na drugim pdf-ovima.
Naziv teme je bitan i na Igricama, obzirom da većina igrača igra preko 100 igrica raznih naziva, često sličnih,
pa zbog nepostojanja naziva teme sada imamo više grešaka, jer članovi pomešaju teme.

Iako sam to tražila na Test forumu, sada se i ja pridružujem ovom zahtevu, ako je to moguće izvesti.
Ja to isto htedoh (da naslov bude u svakoj poruci), tek da podsetim.
 
Niko osim tebe to nije trazio do sada, tako da bi bilo dobro da nabrojis razloge. Ideja je da novi dizajn ostane minimalisticki, tj. da ne zatrpavamo korisnicki interfejs, vec da fokus bude na sadrzaju. .....(1.)


Povecali smo font za naslov "Pregled", da li je sada bolje? .....(2.)

Пошто сам тек сада прочитала Твој одговор, видим да су Те други демантовали пре мене, а ја ћу само пар разлога да наведем зашто мислим да би било добро да поново имамо називе теме изнад сваке поруке.

1.
*
Већ сам написала да чак некада, када на брзину ускочим директно преко нечијег одговора у неку тему, па чак и ако је нека од мојих тема, не будем најсигурнија како се зове тачно тема, на којој пишем одговор. (Ни називе својих тема не памтим, ПОШТО ТО И НИСУ МОЈИ НАЗИВИ, него називи цитирани из медија, а који су више пута, а у последње време врло нелогични, глупави и понекад немају никакве везе са самим текстом који преносимо у тему. ЗАТО сам више пута сама осмишљавала назив теме, а који ми је увек од стране модератора мењан у онај који је написан у цитираном медију, што и разумем, јер је такав Правилник, али ево,
проширих одговор са трећим ПИТАЊЕМ-МОЛБОМ-ПРЕДЛОГОМ,
3.
Да ли можете да се не држите стриктно тог правила, поготово када су наслови у новинама сачињени од већег броја реченица, плус небулозни или вулгарни и слични...па да допустите да ми, постављачи тема, можемо оформити нови назив теми, с тим да то буде у граници пристојности, а највише да се стриктно држимо цитираног текста, од којег правимо тему)
** Други разлог, а мислим да га је још неко навео у оних 665 порука које прочитах у овој теми, је тај што би спамере сам назив теме изнад сваке поруке можда малкице упозорио да не промашују тему. Можда неки не раде то намерно, али често "инспирисани" нечијом провокативном поруком на некој теми, у афекту пожуре да још провокативније-вулгарније одговоре, не марећи шта је тема, а тек ће то сада да раде, када ни не виде о којој се теми ради, јер су можда директно преко неке сличне поруке ускочили на коментар дискутаната...
*** Трећи разлог би био тај, када неко на Гугл претраживачу укуца неку реч, реченицу или слично и она га директно убаци на Крстарицу, на нечију поруку, да тај који се случајно нашао на Крстарици, може одмах да види и назив теме, на коју је ускочио.

2. Сада сам ушла на "Pregled", да бих видела да ли је боље, јесте, али можда би још већи ефекат био, мени би макар помогао и не бих била у недоумици, шта је овде "Pregled" а шта порука коју куцам, а коју још нисам објавила, да комплетну позадину поља на ком се налази "Pregled"
обојите неком бојом,
само да не буде бела као порука коју куцамо, или да линије око "Pregled"-а имају неки дебљи оквир,...било шта, само да се јасно разликује и одвоји једно од другог. За сада мени то на први поглед делује као две исте поруке

Извини, ако сам била преопширна, једноставно не умем то као неко једном реченицом да објасним. А све то у најбољој намери да буде што јасније, више пута претерам у својим километарским одговорима :D:hvala:
 
Ivane, pitanje - kako da pogledam poslednje poruke člana koji je ograničio ko može da pogleda njegov kompletan profil? Dakle, ne želim da gledam profil, ali želim da vidim listu poslednjih poruka, koje su svakako svima javno vidljive.

Na primer kod tebe bih za to išao na https://forum.krstarica.com/members/ivan.14/#recent-content

Kod onih koji ograničavaju privatnost profila to nije moguće, a nema logike, jer se tiče javno upisanog sadržaja a ne detalja profila... dobijem samo "Ovaj član je ograničio ko može pregledati njegov kompletan profil. "

Ima logike jer zelis da udjes u profil koji je taj korisnik zatvorio. Zasto ne bi samo kliknuo na Pretraga gore desno i u polje "Od" upisao ime korisnika?
 
* Већ сам написала да чак некада, када на брзину ускочим директно преко нечијег одговора у неку тему, па чак и ако је нека од мојих тема, не будем најсигурнија како се зове тачно тема, на којој пишем одговор. (Ни називе својих тема не памтим, ПОШТО ТО И НИСУ МОЈИ НАЗИВИ, него називи цитирани из медија, а који су више пута, а у последње време врло нелогични, глупави и понекад немају никакве везе са самим текстом који преносимо у тему. ЗАТО сам више пута сама осмишљавала назив теме, а који ми је увек од стране модератора мењан у онај који је написан у цитираном медију, што и разумем, јер је такав Правилник, али ево,
проширих одговор са трећим ПИТАЊЕМ-МОЛБОМ-ПРЕДЛОГОМ,

Dodat naslov teme u svaku poruku.
3.Да ли можете да се не држите стриктно тог правила, поготово када су наслови у новинама сачињени од већег броја реченица, плус небулозни или вулгарни и слични...па да допустите да ми, постављачи тема, можемо оформити нови назив теми, с тим да то буде у граници пристојности, а највише да се стриктно држимо цитираног текста, од којег правимо тему)

Ovo nema veze sa novim softverom, molim te otvori posebnu temu za to na ovom forumu.
2. Сада сам ушла на "Pregled", да бих видела да ли је боље, јесте, али можда би још већи ефекат био, мени би макар помогао и не бих била у недоумици, шта је овде "Pregled" а шта порука коју куцам, а коју још нисам објавила, да комплетну позадину поља на ком се налази "Pregled"
обојите неком бојом,
само да не буде бела као порука коју куцамо, или да линије око "Pregled"-а имају неки дебљи оквир,...било шта, само да се јасно разликује и одвоји једно од другог. За сада мени то на први поглед делује као две исте поруке

I ranije je tako izgledalo. Promenjen je naslov u "Pregled pre objavlјivanja", nadam se da je sada jos vidljivije.
 
I ranije je tako izgledalo. Promenjen je naslov u "Pregled pre objavlјivanja", nadam se da je sada jos vidljivije.
Naprotiv, iako je to dodato, ipak izgleda kao dupliranje poruka, mora da se skroluje nadole sto smanjuje brzinu i preglednost, pa se i ja prikljucujem ovom zahtevu (ili Bomboninoj molbi).

АКО ЈЕ ТО разлог, који си навео, да сте УКИНУЛИ да свака порука има изнад и назив теме на којој пишемо, онда то није никакаво оправдање.
ЈОШ УВЕК МИСЛИМ, да треба да вратите могућност, као што је било пре, да свака порука има назив теме, јер има више разлога зашто је то добро (да сада не набрајам те разлоге, већ сам ионако изгубила довољно времена ЧИТАЈУЋИ свих тих 665 порука из ове теме)

* И још нешто да питам, а већ сам раније питала:
- Да ли може да се некако видљиво РАЗГРАНИЧИ текст који је у "ПРЕГЛЕД"-у поруке, пре објављивања. Увек то користим и сада некако визуелно изгледа као да имам две истоветне поруке, па на први мах не могу да одгонетнем, ШТА ЈЕ "ПРЕГЛЕД", а шта оно што ми је у менију откуцано. Раније је тај "ПРЕГЛЕД" био ИЗНАД поруке коју куцамо, а сада је испод и само их једна линија одваја и та реч "Pregled" која и није баш видљива.

:tick:Prikljucujem se i ovim zahtevima, iako vidim da je jedan delimicno resen.

Niko osim tebe to nije trazio do sada, tako da bi bilo dobro da nabrojis razloge. Ideja je da novi dizajn ostane minimalisticki, tj. da ne zatrpavamo korisnicki interfejs, vec da fokus bude na sadrzaju.

Povecali smo font za naslov "Pregled", da li je sada bolje?

Ja sam, pored KikiGNR, takodje to trazila 2 puta na ovoj temi a zadnji put je bas na prethodnoj strani i objasnila sam zasto.

A ovaj naziv teme sto je ubacen u zaglavlje, jeste bolje, ali bi bilo dobro da se nekako istakne, odvoji, osenci, jer ovako ispada da se mesa sa onim sto smo napisali, da se kao spaja.

@ tema

Zelim da dodam jos nesto oko lajkova i zasto su nepotrebni (kad vec nema ni reputacija najbolje da nema ni njih) - a to je zato sto sam videla da i oni mogu biti svojevrsna provokacija, nesto kao na Fejsbuku razvijanje malogradjanskog duha foruma a evo zasto: ...npr. korisnik napise nesto sto je spam i lose o drugome, uvreda i sl., i onda ga ostrasceni, drugi korisnici ili modovi (trolovi, spameri i svi oni koji nisu tu zarad diskusije nego "licnog razracunavanja"), lajkuju, sto znaci da podrzavaju taj komenar samo se nisu dosetili, stigli ili usudili da i sami to napisu, pa se postavlja pitanje, nije li "lajk" ustvari "bezbolno" vredjanje i izbegavanje prijave protiv takvog vredjanja, a sve to skriveno "iza ledja" drugog, tog koji je napisao uvredu i koji ce jedini biti prijavljen, a ovi ostali "mazno" izbeci prijavu?
I kako to resiti?
 
Takodjer, ogranicenje pretrage po stranicama je primedba, jer se moze samo 2 strane unapred (unazad) ici u pretrazi neke teme, podforuma i slicno, nema ni makar one opcije "skoci na stranu"...pa treba da po pola sata npr. trazimo gde je bila neka tema koju zelimo da vidimo, podignemo i sl.

Stice se utisak, iako to mozda nije bila intencija promene softvera, da se zele gomilati klikovi i poruke, a ne olaksati ucesnicima ono najvaznije i sto se podrazumevalo do sad.
 
@ tema

Zelim da dodam jos nesto oko lajkova i zasto su nepotrebni (kad vec nema ni reputacija najbolje da nema ni njih) - a to je zato sto sam videla da i oni mogu biti svojevrsna provokacija, nesto kao na Fejsbuku razvijanje malogradjanskog duha foruma a evo zasto: ...npr. korisnik napise nesto sto je spam i lose o drugome, uvreda i sl., i onda ga ostrasceni, drugi korisnici ili modovi (trolovi, spameri i svi oni koji nisu tu zarad diskusije nego "licnog razracunavanja"), lajkuju, sto znaci da podrzavaju taj komenar samo se nisu dosetili, stigli ili usudili da i sami to napisu, pa se postavlja pitanje, nije li "lajk" ustvari "bezbolno" vredjanje i izbegavanje prijave protiv takvog vredjanja, a sve to skriveno "iza ledja" drugog, tog koji je napisao uvredu i koji ce jedini biti prijavljen, a ovi ostali "mazno" izbeci prijavu?
I kako to resiti?
Tako što će se prijaviti neprikladan post ukoliko ga moderator nije uočio i sa njegovim brisanjem nestaće i lajkovi dobijeni za taj post.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top