Quantcast

Novak Djokovic

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.610
Evo do kada Novak SIGURNO ostaje na prvom mestu ATP liste

Novak Đoković je počeo 309. nedelju na prvom mestu na ATP listi, narednog ponedeljak će stići Rodžera Federera, a 8. marta skinuti Švajcarca sa trina

djokovic3_foto_profimedia.jpg

Đoković će 8. marta postati teniski rekorder po broju nedelja na tronu. Tog dana će početi 311. sedmicu na prvom mestu ATP liste, dok će Federer ostati na 310 nedelja.
Rafael Nadal je mogao da pokvari posao Srbinu, ali već nekoliko dana je poznato da neće igrati na turnirima narednih nedelja, pa ne može ništa Novaku.

Sada he već poznato da je naš as matematički obezbedio ostanak na prvom mestu do 19. aprila. To je garantovanih 316 nedelja na vrhu! Ukoliko ne bide nekih promena tokom sezone usled pandemije, nema sumnje da će Nole biti jiš bolji kako godina bude odmicala.

Novak Đoković na prvom mestu ima 12.030 bodova, iza njega na ATP listi je Rafael Nadal sa 2.180 bodova manje, a na trećem mestu je Danil Medvedev, koji za Špancem zaostaje samo 115 bodova! Na četvrtoj poziciji je Dominik Tim, pa slede Rodžer Federer, Stefanos Cicipas, Aleksander Zverev, Andrej Rubljov, Dijego Švarcman i Mateo Beretini na desetom mestu.

SD

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.610
Mrze Novaka jer dolazi iz Srbije i jer je najbolji na svetu!
Srđan Đoković, otac Novaka Đokovića, koji je osvojio deveti Australijan open i 18. grend slem u karijeri, kaže da teško podnosi nepravde koje trpi od strane kritičara

418274_tan2021-2-22-21929531-0_f.jpg

- Tako se ponašaju i prema nama kao zemlji, pa i prema njemu kao pojedincu. To je jedini način da ga spreče. Sve će uzeti i ovako, samo su produžili agoniju još godinu dana. Umesto da se predaju i da shvate da je Novak najbolji. Teško podnosi nepravde. Ova užasna priča o filmu Gage Antonijevića je pokazala koliko mi imamo strašnih problema. Svako od tih naroda oko nas ima nekih problema oko nas. Zašto je to tako? Ne znam. Verovatno je to zato što smo najbolji i što nikada nikoga nismo napadali, nego smo branili svoje - rekao je Srđan u jutarnjem programu Hepi TV.

On je rekao da će Kosovo i Metohija uvek biti sveta srpska zemlja, bez obzira na to ko na njoj živi.

- To je svrha našeg postojanja na ovom svetu. Tamo ima 2000 srpskih manastira i crkava i to će uvek biti srpska zemlja - rekao je Đoković.

- Moraće da prihvate da je Novak najbolji teniser i jedan od najboljih sporista na svetu! To je konačno! Rezultati koje Novak postiže mu daju snagu u svemu što izgovori i radi. On je najbolji sportista i dolazi iz Srbije - rekao je Đoković na "Hepiju".

Prete opasno mlade generacije.

- Mladi teniseri koji dolaze su fantastični. Kolo sreće se orkeće, većina njih je iz Rusije. Zapadnjaci moraju da shvate da i mi znamo da udaramo lopticu. Oni su mislili da mi to ne znamo, ali Novak je sve to promenio. Medvedev će biti veliki šampion, ali će morati da sačeka ga Novak, Nadal i Federer završe karijeru.

Govorio je i o načinu na koji se Novak ponaša prema ostalim teniserima.

- Novak zna šta smo mi prošli. Nikada nije imao podršku od Nadala i Federera. Ne bori se za sebe, bori se za mlade. Odrekao se milion dolara. Snimamo nešto o svim Novakovim lepim manirima tokom cele karijere. Kako se ponaša prema svima, kako pruža ruku kada izgubi. Nikada nije dobio nagradu za fer-plej. Novak je rezultatima pokazao da nismo najgori na svetu i da nemamo čega da se živimo. On je član svake normalne kuće u ovoj zemlji. Možda samo dva posto ljudi ne razmišlja tako. Narod prihvata Novaka kao član porodice. On je mom ocu produžio život, samo je čekao njegove mečeve. I takvih slučaja je mnogo.

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.156
Pauza 3-4 nedelje: Hoće li Đoković igrati do šljake?

Novak-DJokovic-28-750x500.jpg

Novak Đoković trebalo bi za tri-četiri sedmice da zaleči povredu jednog od abdominalnih mišiča koju je zadobio tokom meča trećeg kola Australijan opena sa Tejlorom Fricom.

Dan posle titule u Melburnu, Đoković je rekao da je napuknuće mišića poraslo sa početni 17 na 25 milimetara, kao i da su mu doktori rekli da nije ništa strašno i da će mirovati.

Novak je svakako izjavio da su mu naročito sada – posle prestizanja rekorda Rodžera Federera po broju nedelja na prvom mestu na svetu – grend slem turniri postali još veći fokus, a prema trenutnom kalendaru, Rolan Garos počinje 23. maja.

Đoković dakle neće žuriti sa povratkom – nastaviće sa tretmanima kako bi mišić što pre bio zalečen, ali sigurno neće brzati.

Ako je Dubai, koji počinje 14. marta, i bio u planu, sada će najverovatnije otpasti, a s obzirom na to da je turnir u Indijan Velsu otkazan, jedini pravi izazov za Đokovića na američkom kontinentu ostaje Majami koji počinje 24. marta.

Uzevši u obzir da je Novak rekao da će dodatno prilagoditi raspored kako bi više vremena proveo s porodicom, ali i zato što su mu najveći turniri sada (jedini) prioritet, nije nemoguće da će najbolji teniser sveta prvi sledeći turnir igrati na šljaci.

Masters u Monte Karlu počinje 11. aprila, a u nedelji posle te igra se turnir iz serije 250 u Beogradu.

Đoković je prvi na ATP listi sa 12.030 bodova, a prate ga Rafael Nadal sa 9.850 i Danil Medvedev sa 9.735.

Sport Klub

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.610
ATP VIŠE NEMA DILEMU: Novak Đoković NAJBOLJI teniser svih vremena!

Više dileme nema-Novak Đoković je najbolji teniser svih vremena. U leđa mu gledaju najljući rivali Rafael Nadal i Rodžer Federer. Priznala je to i Asocijacija teniski profesionalava (ATP).

Nakon što je proteklog vikenda Novak Đoković osvojio deveti trofej na Australijan openu, ATP je uradio uporedni prikaz trofeja koje je Velika trojka osvajala na najvećim turnirima (gren slemovi, mastersi, završni ATP turniri, Olimpijske igre) a Nole je ubedljivo ispred Rodžera Federera i Rafaela Nadala u ukupnom zbiru.
I to ne samo po broju titula, već i po tome kolko često, u odnosu na nastupe na njima, osvaja takav trofej.

Đoković ima 59, Nadal 56, a Federer 54. Od toga, Nole je 18 puta podizao pehar na grend slem turnirima, pet puta na završnom mastersu, rekordnih 36 na masters turnirima.

69382_untitled_iff.jpg

Rafa i Rodžer imaju po 20 grend slem titula, ali bik sa Majorke je mnogo uspešniji na mastersima, a i jedini iz ovog trija ima olimpijsko zlato u singlu. Federer je šest puta bio najbolji na završnom mastersu, dok Nadal nikad nije slavio na ovom turniru.

Osim toga, Đoković ima najbolji odnos nastupa i osvojenih trofeja na velikim takmičenjima, jer dolazi do titule na svaka 3,3 takva odigrana turnira (59 pehara na 194 nadmetanja).

Rafael Nadal je na 3,4 (56/191), dok je Rodžer Federer na svakom 4,4 nastupu na takvim takmičenjima dolazio do titule (54/237).

Jedini uz Veliku trojku kome je u proseku trebalo manje od pet odigranih velikih turnira da dođe do pehara bio je Pit Sampras sa 4,9 (30/147).

Ne treba zaboraviti da je Nole uspešniji u međusobnim duelima od oba velika rivala (27:23 protiv Švajcarca, odnosno 29:27 u mečevima sa Špancem) i postaje još jasniji odgovor - ko je, zaista, najbolji teniser svih vremena.

SD

Neno

Poznat
Moderator
Poruka
7.610
Nole na večnoj listi stigao Federera

Izašla je nova, istorijska ATP lista. Novak Đoković je izjednačio rekord Rodžera Federera po broju sedmica na čelu teniskog karavana (310), a kada narednog ponedeljka bude osvanuo na liderskom mestu ATP liste započeće 311. nedelju kao suvereni vladar teniskog sporta.

20200613mmdjokov40.jpg

Srpski as je najviše uzastopnih sedmica na prestolu proveo od 7. jula 2014. godine do 6. novembra 2016. godine, kada je spojio 122 nedelje na prvom mestu ATP liste. Trenutno je na čelu liste od 3. februara prošle godine i za to vreme je zabeležio skor od 37 pobeda i pet poraza.

Podsetimo, ATP lista je bila “zamrznuta” u periodu od 23. marta do 23. avgusta 2020. godine zbog pandemije korona virusa.

ATP lista
Večna lista lidera ATP liste

Đoković u ovom trenutku ima 12.030 bodova, Rafael Nadal na drugom mestu je sakupio 9.850, Danil Medvedev na trećem 9.735 bodova, a za njima slede Dominik Tim (9.125), Rodžer Federer (6.630), Stefanos Cicipas (6.595), Aleksander Zverev, Andrej Rubljov, Dijego Švarcman i Mateo Beretini u Top 10.

Što se tiče ostalih srpskih tenisera u Top 100, Dušan Lajović je 27, Filip Krajinović 32, Miomir Kecvmanović 42, a Laslo Đere 60. na svetu.

SD

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.156
Pregled za 2 nedelje: Novak verovatno ne igra do šljake

RTX9M0YK-750x485.jpg

Goran Ivanišević, trener Novaka Đokovića, kaže za Sport klub da postoji velika šansa da najbolji teniser sveta neće igrati nijedan turnir do sezone na šljaci.

„Jeste realno (da neće). Sad zavisi od povrede, ali nema potrebe da žuri. Jedini turnir koji će možda igrati jeste Majami. Mislim da sledeću magnentnu rezonancu ima za dve nedelje, pa ćemo da vidimo. Nema potrebe za bilo kakve rizike, radije bih ga video maksimalno spremnog za šljaku, da pokuša još jednom da pojuri titulu na Rolan Garosu“, kaže Ivanišević za Sport klub.

Narednog ponedeljka Novak će postati teniser s najviše nedelja na prvom mestu na svetu i rekao je da će sada igrati manje turnira kako bi se koncentrisao isključivo na grend slemove.

„Ako pogledate njegov raspored u poslednjih pet-šest godina, nije baš kao da je igrao gomilu turnira. Mislim da niko ne može da se fokusira jedino na slemove jer potrebna je i dobra priprema i pozitivan osećaj pred najveći turnir. Primera radi, Novak se osećao izvrsno pred Australijan open jer je prethodno imao dva teška, odlična meča na ATP kupu“, ističe Ivanišević i dodaje:

„Siguran sam da će igrati dva turnira na šljaci pre Rolan Garosa, jedan na travi pre Vimbldona, tu su Olimpijske igre pre US opena. Videćemo šta će biti kada dođe deo sezone u dvorani, ali na nivou cele godine, možda bude igrao dva-tri turnira manje nego dosad, što nije velika promena“.

Sport Klub

ambidekster65

Legenda
Moderator
Poruka
51.156
Đoković: Ako ne uspem – u redu je, ali slemovi me pokreću

Novak-DJokovic-1-750x500.jpg

Najbolji teniser sveta Novak Đoković ponovio je da ga teniski rekordi motivišu jer oni pružaju strukturu i ciljeve u njegovoj karijeri.

Đoković ima 18 grend slem titula, po dve manje od Rodžera Federera i Rafaela Nadala, dok će sledeće nedelje prestići Federera po broju sedmica na prvom mestu na svetu (311. nedelja od sledećeg ponedeljka).

„Veoma sam blizu tome da ostvarim jedan od ta dva rekorda. Federer i Nadal i dalje igraju, i dalje osvajaju slemove. Oni su neverovatni, ali i ja idem dalje i to je u redu. Ako ne uspem da dostignem taj rekord, i dalje je sve u redu, ali moram da imam to nešto što me pokreće“, kaže Đoković u podkastu sa Červinom Džafarajom i dodaje:

„Apsolutno mi nije problem da to kažem. Ko god je u vrhu tenisa i to ne kaže, ne verujem da je potpuno iskren. To je moja profesionalna motivacija. Profesionalni sportista treba da ima ciljeve, da teži nečemu, potrebna je ta mentalna jasnoća kako bi se postavili dnevni, kratoročni i dugoročni ciljevi. Želim da osvojim što je moguće više slemova i da budem najduže broj jedan u istoriji“.

Đoković trenutno pravi pauzu zbog povrede, a njegov trener Goran Ivanišević u nedavnom intervjuu za Sport klub rekao je da je realno da Novak neće igrati do šljake.

Sport Klub

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.