Nova "Sablja" - Pohapseno preko 500 dilera droge

bex

Primećen član
Banovan
Poruka
930
Uhapšeno više od 500 osoba
31. oktobar 2009. | 10:17 -> 11:04 | Izvor: B92, Beta, Tanjug


U Srbiji je jutros uhapšeno više stotina lica osumnjičenih za ilegalnu trgovinu drogom i počinilaca drugih krivičnih dela koja ugrožavaju živote i imovinu ljudi, a pretreseno je više od 600 objekata, rekao je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.

Opsežna akcija pod nazivom "Morava" započeta je jutros u šest sati na teritoriji cele Srbije, u svim policijskim upravama.

Hapšenja u više gradova

U Novom Pazaru u jutrošnoj akciji su uhapšeni, kako su preneli izvori u policiji, "krupniji dileri".

Akcija na području Policijske uprave Vranje sprovedena je, "bez problema", a uhapšeni su osumnjičeni iz Bujanovca, Preševa i Vranja.

Očevidac akcije u Nišu preneo je da su žandarmi sa puškama i maskama na licu priveli jednu osobu sa lisicama na rukama iz zgrade pored niške Saborne crkve. Hapšenje je izvedeno jutros nešto pre osam sati.

Niška policija je, inače, početkom meseca zaplenila više od 12 kilograma heroina a uhapšena su trojica Nišlija.

Hapšenja dilera droge bilo je noćas i u Valjevu, potvrdio je danas agenciji Beta visoki dužnosnik policije u tom gradu.

Izvor agencije Beta rekao je da su "lišeni slobode svi oni za koje je bilo podataka da su umešani u trgovinu narkoticima".

Na pitanje da li su hapšeni "ozbiljni, krupniji dileri", on je rekao da se policija "nije bavila time da li su ozbiljni ili neozbiljni, da li imaju gram ili kilogram droge".

"Oni su svi u istom lancu, svi su u istom problemu, a mi nismo želeli da nam neko sutra kaže kako smo pokupili samo 'sitne ribe', dok su oni 'krupniji' nedodirivi", rekao je on.

Hapšenja osunjičenih u akciji MUP-a Srbije protiv trgovine drogom bilo je jutros i u Novom Sadu, potvrđeno je u novosadskoj policiji.
 
vrlo je lako nekog uhapsiti. ono sto je mnogo teze jeste obezbediti pravosudju tj tuzilastvu dokaze da se navedeni osudi.

i tu nasa policija po pravilu uvek pada.

drugo dal ste primetili da nema hapsenja po beogradu a svi znamo da su glavni narkodileri upravo u Bgu?

Pa Bg je najvece trziste. Malo su konkurenciju nekom glavonji pocistili i to je to.
 
Svi ce oni za koji dan na slobodu sem onih sitnijih riba koji mozda dobiju godinu do dve robije

pa i ja tako mislim. najvecio problem u srbiji je korumpirana policija koja saradjuje sa kriminalcima.

tako da su oni najjaci krimosi siguran sam imali dojavu o ovoj akciji pre njenog pocetka i sklonili su na sigurno sve sto bi ih moglo ugroziti.

cak i ako su uhapseni bice uskoro pusteni zbog nedostatka dokaza , a cak i da ne budu pusteni bice oslobodjeni na sudu.

a sve je to zato sto je glavna banda i mafija danas u srbiji u vlasti i policiji.
 
pa i ja tako mislim. najvecio problem u srbiji je korumpirana policija koja saradjuje sa kriminalcima.

tako da su oni najjaci krimosi siguran sam imali dojavu o ovoj akciji pre njenog pocetka i sklonili su na sigurno sve sto bi ih moglo ugroziti.

cak i ako su uhapseni bice uskoro pusteni zbog nedostatka dokaza , a cak i da ne budu pusteni bice oslobodjeni na sudu.

a sve je to zato sto je glavna banda i mafija danas u srbiji u vlasti i policiji.

Problem je banda na vlasti,mafija u sudstvu i policiji.
 
Problem je banda na vlasti,mafija u sudstvu i policiji.

pa ja sam to i rekao. i ta banda kasnije u sudjenjima koja traju par godina oslobodi bandu koja radi radnju na ulici.

svi oni deluju kao jedan veliki tim.

a riba se cisti od glave znaci prvo treba raskrinkati mafiju u sudstvu i policiju pa tek onda cistiti dilere sa ulica. jer sa ove 2 mafije netaknute dileri ce koliko vec sutra opet biti na ulici.

al problem je sto su vecina tih sudija i inspektora clanovi vladajucih stranaka narocito Ds-a. Pa ih niko ne dira.
 
не
проблрм је што је су ти инспектори мафија, а не чланови странака

oni su i jedno i drugo. i mafija i clanovi vladajuce stranke DS-a.

Pa nisu ti inspektori glupi. Znaju oni da ih samo clanstvo u DS-u spasava krivicnog gonjenja. Zato se guraju tamo, daju pare u stranku i slicno....

Oni su se nekada gurali u SPS , a sada u DS jer su svesni da im samo bliskost sa glavnom vladajucom strankom obezbedjuje poslovanje.

Pa sta ti mislis da biznismeni daju tek onako na ruke 40.000 evra DS-u?

Ne bato vec zato sto su oni davanjem tih 40.000 evra u stranacku kasu DS-a zaradili preko toga najmanje 400.000 i oprali svoj novac tj legalizovali ga i sebe zastitili od krivicnog gonjenja.

Prati sudjenje Goranu Knezevicu tu ces da vidis kako DS reketira kriminalce , kako im uzima po 50 do 100.000 evra za finansiranje stranke i na taj nacin pere njihov kriminalno steceni kapital i legalizuje im poslovanje.

Secam se 2000te godine kada se sprovodila seca SPS direktora u drzavnim preduzecima jedan od retkih koji je ostao na funkciji je bio Dragan Tomic iz Vranja . A znas kako je ostao? Otisao kod Djindjica i dao mu 300.000 maraka na ruke.
 
Posto je ovde uhapseno 500, za ocekivati je da ih bude osudjeno 0.5
Да заокружимо на 0, што је реално, реално је.

Иначе, све овакве медијске вриске и халабуке се заврше прдежом у чабар, тако да треба мало сачекати да се осете ''ефекти'' у друштву.

Брине коинциденција одласка неокомунисте Дачића у Израел са овом изненадном позоришном предством хапшења ситних риба, мора да се чисти поље за интернационалне ''експерте'' за диловање демократије и дроге. Мутна су ту посла 100% и ништа није случајно.

Вероватно сад треба из Ирака да се успостави хероин линија, наравно на државном и партијском нивоу.

Можда буду демнострације обесправљених грађана Србије у В. Трновцу, ко зна!
 

Back
Top