Nova domovina

Nisam se sasvim odselio, Al sam veći deo god proveo u jednom predivnom gradu u inostranstvu.
Apsolutno me nije pucala nostalgija, već sam uživao u onome što smo ovde zaboravili - jednostavnosti života.
Ne, nikakva diskriminacija, čak privilegije, recimo za članove porodice kad borave tamo sa mnom.
To je lepo čuti :) Koja zemlja je u pitanju, ako nije tajna?

Duskriminisan je onaj ko dodje pa nameće neka svoja pravila,kad prihvatis da postoje stvari različite od mjesta sa koga si došao život je skroz jednostavan.Kad me spuca nostalgija odem,to niti je daleko niti tesko.
Ne vidim ovo kao novu domovinu nego na zemlju u koju sam došla iz onog našeg haosa i koja mi je pružila mogućnost na život bez stresa i na sigurniju starost na čemu sam neizmjerno zahvalna.

Duskriminisan je onaj ko dodje pa nameće neka svoja pravila,kad prihvatis da postoje stvari različite od mjesta sa koga si došao život je skroz jednostavan.Kad me spuca nostalgija odem,to niti je daleko niti tesko.
Ne vidim ovo kao novu domovinu nego na zemlju u koju sam došla iz onog našeg haosa i koja mi je pružila mogućnost na život bez stresa i na sigurniju starost na čemu sam neizmjerno zahvalna.
Čula sam od nekih naših da Austrijanci gledaju na Balkance kao na građane 2.reda.
Meni je to zvučalo preterano. Stranci nigde nisu isto tretirani kao domaće stanovništvo.

moj drugar je u Berlinu, otisao kao azilant 1992g...sam kaze, da mu je to najbolji potez u zivotu..jedino zali, sto nije podigai kredit za stan ili kucu...brzo je izasao iz azila i poceo da radi, suoruga mu je nostrifikovala diplomu srednje medicinske skole i pocela da radi...Rom po nacionalnosti i na osnovu toga je dobio azil, inace nije imao nikakvih problema u Srbiji

moj drugar je u Berlinu, otisao kao azilant 1992g...sam kaze, da mu je to najbolji potez u zivotu..jedino zali, sto nije podigai kredit za stan ili kucu...brzo je izasao iz azila i poceo da radi, suoruga mu je nostrifikovala diplomu srednje medicinske skole i pocela da radi...Rom po nacionalnosti i na osnovu toga je dobio azil, inace nije imao nikakvih problema u Srbiji
"Radi"

За @Lúnasa и @Kvinsi знамо да им је лепо, за носталгију не знам, али не бих рекла да плачу сваког дана...
Није поента само отићи, треба знати и изабрати по својој мери.
Naravno, odlazak po svaku cenu ume da s*ebe ljude u glavu. Videla sam neke totalno okej ljude koji su prsli jer su dali sebi, da se fudbalskim rečnikom izrazim, prejak for.

CH
Ženeva je po meri čoveka.
ne dao Bog. Ogadice ti se za godinu-dve.
Na zapadu je samo provincija super. Najlepse mozda u italijanskoj Toskani il u francuskoj Provansi. Najgore mesto za zivot su ti ti veci gradovi, posebno u najrazvijenijim delovima evrope. Nista po meri coveka , sve vrvi od "stranaca" sumnjivog porekla, haos, buka,....... od prirodnih lepota, a stime i kvalitetnog zivota, ni traga ni glasa. Bices odusevljen samo na pocetku a kasnije pocece da te zamara ta dosadna "monotonija" zapadnih metropola koja, osim radnog mesta, depresije i konzumenta, ne pruza nista po pitanju komfora i lepog zdravog zivota.

Ti si bio, vratio se. Šta te najviše opredelilo da se vratiš ovde?
jbg neke sitnice..
npr ja volim da igram fudbal
tamo u Čikago da bi igrao fudbal na nekoj rekreaciji moraš da ustaneš u 5 kad kreće prijava, prijaviš se.. već u 5 i 15 sve je popunjeno
dođeš uveče posle posla umoran da odigraš a tamo pola njih retardi netalentovani koji vole da igraju a ne znaju
ovde imam rekreaciju svaki pon i čet sa ljudima koji znaju da igraju fudbal plus posle toga odemo na pivo, družimo se.. idemo na rafting svakog avgusta itd

druga stvar..u USA bez auta te nema nigde.. živiš u apt, kući al nemaš ti neku prodavnicu blizu nego moraš u auto pa u kupovinu.. oduzima vreme plus parking itd..

ne druže se.. socijalni život loš.. e ajmo na piće! krac malo.. a ovde u 9, pola 10 uveče kad mi se hoće pošaljem 3 poruke i jedan će odgovoriti: ajmo

loša hrana.. ne kuvaju nego sve jedu brzu hranu i iz mikrotalasne, neka gvna podgrevaju

puno se radi... itd..

plus slušaš jezik koji nije tvoj i automatski se osećaš kao stranac a ne svoj na svome..

Back