Нокиа или Шаоми?

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.759
Који је бренд по вама бољи?
На форуму има тема Xiaomi miui 13 raspad telefona у коме је представљена негативна страна телефона. Из искуства другова који су купили телефон код провајдера мобилне телефоније видим да је и њима без обзира да ли је бренд Шаоми или Нокиа деси се распад.
  1. Каква су ваша искуства с Шаомијем и Нокијом?
  2. По чему су или нису Нокије боље од Шаомија?
  3. Да ли је боље купити смарт телефон код локалног продавца мобилних телефона или код провадјера?
  4. Да ли се у пракси дешава да телефон купљен код провајдера мобилне телефоније ради како треба након што прође уговорна обавеза?
  5. Да ли можете још нешто да додате у вези свега овог?
 
Који је бренд по вама бољи?
На форуму има тема Xiaomi miui 13 raspad telefona у коме је представљена негативна страна телефона. Из искуства другова који су купили телефон код провајдера мобилне телефоније видим да је и њима без обзира да ли је бренд Шаоми или Нокиа деси се распад.
  1. Каква су ваша искуства с Шаомијем и Нокијом?
  2. По чему су или нису Нокије боље од Шаомија?
  3. Да ли је боље купити смарт телефон код локалног продавца мобилних телефона или код провадјера?
  4. Да ли се у пракси дешава да телефон купљен код провајдера мобилне телефоније ради како треба након што прође уговорна обавеза?
  5. Да ли можете још нешто да додате у вези свега овог?
Xiaomi. Nokia koja postoji danas samo je bleda senka onog sto je Nokia koje se svi setimo, kad izgovorimo to ime-bila. I ja se potajno nadam da ce Nokia, mozda, jednom, nekad povratiti svoju staru slavu ali-tesko...
 
Хвала. Затшо, по чему је бољи од Шаомија или Нокије?
prosto jer je bolji.
u saomi nemam poverenja da budem iskren, to je moje licno misljenje... ne kazem da sam u pravu... oni su relativno mlad brend koji tek treba da se pokaze,
nokia odavno nije ono sta je bila
a samsung telefone koristim vec oko desetak godina i nikad problema sa njima nisam imao.
jedini smartphone koji mi se pokvario je bio HTC
posle sam presao na samsung i nikad problem nisam imao.
ok, ja uzimam flagship telefone ali i ljudi oko mene sa skromnijim samsunzima isto nemaju nikakvih problema.
samsung ima tradiciju pravljanja telefona i prosto ih kvalitetnije pravi.
 
Xiaomi. Nokia koja postoji danas samo je bleda senka onog sto je Nokia koje se svi setimo, kad izgovorimo to ime-bila. I ja se potajno nadam da ce Nokia, mozda, jednom, nekad povratiti svoju staru slavu ali-tesko...
nokia i vise nije nokia,.. odavno to vise nije cuveni finski brend za mobilne telefone.
oni sad prave monitore i laptopove.
telefoni im odavno vise nisu nosilac proizvodnje.
bas zato su i osmislili nov logo da bi se distancirali od povezanosti sa mobilnim telefonima i cuvenom starom nokiom.

42911f70-b5f7-11ed-aee9-cf158d99b41d.cf_.jpg
 
nokia i vise nije nokia,.. odavno to vise nije cuveni finski brend za mobilne telefone.
oni sad prave monitore i laptopove.
telefoni im odavno vise nisu nosilac proizvodnje.
bas zato su i osmislili nov logo da bi se distancirali od povezanosti sa mobilnim telefonima i cuvenom starom nokiom.

42911f70-b5f7-11ed-aee9-cf158d99b41d.cf_.jpg
1. U vezi Nokie se slazem. U vezi Samsunga-bas i ne. Jer im vredi samo S serija. A tu i Xiaomi ima sta da ponudi. U visem/srednjem segmentu a pogotovo u Flagship segmentu. Ultra modeli kdaju. legendardni Mi 11 Ultra je prvi koji je bio rame uz rame ako ne i bolji od Samsunga S 21 Ultra...
2. MIUI sistem nekom odgovara nekom ne. Ali meni se svidja sto stalno ubacuju neke inovacije. I sto i kad kopiraju nesto-opet to bude drugacije....MIUI je kao Vista OS za PC-pojavio se pre vremena i 90 % racunara nije bilo za njega. Ali je na TOP masinama radio EXTRA!> Isto kao i MIUI. Videcemo da li ce biti toliko bolji Hyper OS koliko pricaju...A trebalo bi jer-Xiaomi je pre svega softverska kompanija-a prave razne elekronske gadzete, uredjaju-kucne robote, klime, preciscivace vazduha, itd. I sad zele da sa svojim Operativnim sistemom-naprave "ekosistem" kao sto je IOS-da bi to sve radilo jedno sa drugim...
 
Ништа од тога. Xioami ако купујеш купуј само са Snapdragon процесором или A серију (која нема MIUI). Нокиа је скупа за хардвер који нуди упркос томе што има чист Андроид. Ако волиш чист Андроид погледај Моторолу.
 
mi koristim nekolicinu godina (3 razlicita modela) unazad ali ne koristim miui nego novu.
ima raznih bagova ali najzesce lose ui iskustvo dolazi definitivno od samog androida. mislim ono sto meni smeta.

zasto ne kupujem druge?

Zato sto mislim da je cena od 300e za mob telefon vec preterana da ne govorimo o onim raznim skupljim modelima.
 
Не морате да дате преко 300 евра да бисте имали Xiaomi са Snapdragon-ом.

Xiaomi Redmi Note 12 4G
https://mobilnisvet.com/mobilni/c8g/Xiaomi/Redmi-Note-12-4G-8GB-128GB
Preko A1 izadje me 200 evra Xiaomi Mi 13 Lite. Malo manji, tanji....Ima Snap[dragon. nema stereo zvuk ali mi ne smeta...Inace imao pre MI A1 odlican telefon! Samo-cist Android je mac sa dve ostrice-kao stabilnije radi ali-toliko je i siromasniji, osakaceniji...
 
Хвала. Затшо, по чему је бољи од Шаомија или Нокије?
Нокија је на заласку каријере. Погледај моделе код нас у продаји. Пола тих телефона као да су изашли из 2002. А ови други модели су тек толико да би нешто произвели.
Дакле - мали број модела и људи их лоше прихватају па на жалост слабо улажу у производњу.

Xiaomi има лош софтвер, па бих заобишао дефинитивно.
Што се Нокије тиче, зависи шта очекујеш од телефона.
Могуће да ти се свиди, али ниси навео ни буџет, ни шта очекујеш од телефона (екран, камеру, батерију итд).
 
Нокија је на заласку каријере. Погледај моделе код нас у продаји. Пола тих телефона као да су изашли из 2002. А ови други модели су тек толико да би нешто произвели.
Дакле - мали број модела и људи их лоше прихватају па на жалост слабо улажу у производњу.

Xiaomi има лош софтвер, па бих заобишао дефинитивно.
Што се Нокије тиче, зависи шта очекујеш од телефона.
Могуће да ти се свиди, али ниси навео ни буџет, ни шта очекујеш од телефона (екран, камеру, батерију итд).
Xiaomi naprotiv ima odlican softver. Samo'ne uvek stabilan. A Nokia'ynas li sta je bilo 2002ge? Malo preterujes i daje neadekvatna poredjenja...
 
nokia i vise nije nokia,.. odavno to vise nije cuveni finski brend za mobilne telefone.
oni sad prave monitore i laptopove.
telefoni im odavno vise nisu nosilac proizvodnje.
bas zato su i osmislili nov logo da bi se distancirali od povezanosti sa mobilnim telefonima i cuvenom starom nokiom.

42911f70-b5f7-11ed-aee9-cf158d99b41d.cf_.jpg
Nokia nije samo proizvodjac telefona nego je to proizvodjac i cuvenih guma Nokian i jos neke stvari u industriji proizvode, to je najjaca kompanija u Finskoj.
Televizore su i pre telefona proizvodili nije to nikakva novost.
 
Poslednja izmena:
Očigledno provajderi poručuju flešovane krntije sa lažnim memorijama i procesorima pa pljačkaju ljude kroz ugovore. Izbegavati u širokom luku takvu varijantu.

Kada testirate telefon uvek gledajte koliko ima slobodne memorije. Kod flešovanih bude jako malo ugl nedovokjno za upotrebu a prvi apdejt izbacuje uređaj iz upotrebe a ostaje vam lihvarski ugovor sa operaterom.

Dakle vip i ostali to rade zbog par evra jeftinije nabavne cene samih uređaja pa razmislite šta ste za njih. Marva ili korisnik?
 
Који је бренд по вама бољи?
На форуму има тема Xiaomi miui 13 raspad telefona у коме је представљена негативна страна телефона. Из искуства другова који су купили телефон код провајдера мобилне телефоније видим да је и њима без обзира да ли је бренд Шаоми или Нокиа деси се распад.
  1. Каква су ваша искуства с Шаомијем и Нокијом?
  2. По чему су или нису Нокије боље од Шаомија?
  3. Да ли је боље купити смарт телефон код локалног продавца мобилних телефона или код провадјера?
  4. Да ли се у пракси дешава да телефон купљен код провајдера мобилне телефоније ради како треба након што прође уговорна обавеза?
  5. Да ли можете још нешто да додате у вези свега овог?
Pusti Maria i njegove gluposti što piše. Xiaomi u svakom slučaju. Za Nokiu nisam već dugo čuo, a Xiaomi je navodno danas drugi u svijetu po pravljenju mobitela, Samsung je prvi. Kod nas u kući su dva Xiaomija i prezadovoljni smo s njima. Dijete mi ga ima već 1,5 godinu i odličan. Na mobu je maltene od jutra do sutra i radi super. Dugo dijete ima Samsung i nije baš nešto zadovoljno, kaže nije baš dobar za igrice.
A Xiaomi ti je i jeftiniji nego Samsung sa istom opremom.
Sve zapravo zavisi od toga za što ti treba mobitel i što ćeš raditi s njim? Po tome bi onda trebao odrediti što i kako. I naravno sa koliko novaca raspolažeš, da to bude unutar tog zadanog proračuna.
 

Back
Top