Niski roditelji, visoka deca?

Da nisi ti gledao danas onaj film s Danilom Lazovićem pa ti se javila neka sumja u vezi dece pa otvaraš ovakve teme? :think:

Moj otac se nije bavio nikakvim sportom pa je visok 183, a roditelji su mu oboje 160, ja sam 175, majka mi je 177, a brat mi je 192.Nema nešto tu striktnih pravila.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, ukoliko su npr. oba roditelja visoka po 173cm, koliko "u vrh glave" mogu deca da budu visoka (podrazumeva se i u toku rasta bavljenje sportom: kosarka, odbojka, plivanje...)?

Nema pravila, ali primera: ja sam od rodjenog oca visočiju 10 cm, od majke 20 cm.
Uzmimo primer familije Divac, od dva sina, jedan je visok 212 cm, drugi brat mu visok je 176 cm.
Uglavnom, ako su roditelji recimo 173, muško dete bi trebalo da bude ako je sve u redu bar 10-15 cm viši.
 
moj cale je 173, keva 163, a ja 173 ko cale. :lol: dakle, zavisi koji gen i od koga "povuces".

Nema pravila, ali primera: ja sam od rodjenog oca visočiju 10 cm, od majke 20 cm.
Uzmimo primer familije Divac, od dva sina, jedan je visok 212 cm, drugi brat mu visok je 176 cm.
Uglavnom, ako su roditelji recimo 173, muško dete bi trebalo da bude ako je sve u redu bar 10-15 cm viši.

a cekaj ubrajaju li se gdje babe, dede, ujaci, tetke kad se dijeli ti geni?

o Gospode Boze, kakvi su vam ovo zaključci?

:eek::eek:
 
...na visinu uticu i spoljni faktori, uslovi zivota i ishrana...mogu roditelji zbog lose ishrane da ne dostignu visinu koja im je genetski predodredjena ali zato njihova deca koja se pravilno hrane mogu... eto npr. ja bih po tablicama trebala da imam 178 a imam samo 175 :(
 
Koliko ja znam uticu i geni, ali dosta uticu i spoljni faktori. Tako da bavljenje kosarkom/odbojkom nije na odmet :P

U mojoj porodici su muskarci oko 180, a zene u vr' glave 163. Ja sam 160. :D
Moj muz je 180, njegova sestra oko 164.

Obicno deca budu visa od roditelja istog pola, bar 5 cm, nekad i vise. (Ali valjda ni to nije pravilo).
 
..na visinu utiche i temperatura na kojoj nam deca "bivstvuju".. :)
..preterano utopljavanje dece dovodi do zastoja u rastu..
(..mrko masno tkivo, hormon rasta, koga zanima nek gugla.. )
..zato su npr. skandinavci vishi od npr. italijana..

..ima logike...najvisi ljudi su sa zabljaka a to je naselje koje se nalazi na najvisoj nadmorskom visini u evropi... leti je toliko hladno da se uvece pokrivaju jorganima a i uglavnom se hrane mesom i mlecnim proizvodima posto tamo od biljaka nista skoro ne uspeva... znaci to je razlog - ne volim meso i ne smrzavam se :D
 
..ima logike...najvisi ljudi su sa zabljaka a to je naselje koje se nalazi na najvisoj nadmorskom visini u evropi... leti je toliko hladno da se uvece pokrivaju jorganima a i uglavnom se hrane mesom i mlecnim proizvodima posto tamo od biljaka nista skoro ne uspeva... znaci to je razlog - ne volim meso i ne smrzavam se :D

Najvisi ljudi su iz Afrike...neko pleme ...a tamo u Sahari...gde przi Sunce 50 stepeni......
 
Najvisi ljudi su iz Afrike...neko pleme ...a tamo u Sahari...gde przi Sunce 50 stepeni......

...ja sam citala da su etiopljani najvisi u africi i da ima neka oblast u kini gde su svi kinezi po 2m visoki a da su najvisi ljudi u evropi skoti, crnogorci i neka oblast u svedskoj ...kao crna rasa - etiopljani, bela - skoti, cg i ti svedjani (ne svi), zuta ti kinezi i jos kazu da su genetski medjusobno slicniji medjusobno iako pripadaju razlicitim rasama nego sa nekim susednim narodima :think:
 

Back
Top