Niške TV stanice

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Prošle sedmice imala sam prvi put priliku da gostujem u dvema niškim televizijama, NTV i Belle amie, pa me zanima šta vi mislite o televizijskim stanicama u Nišu i na koji način bi one mogle da unaprede svoj rad... šta vam se sviđa, a šta ne...
 
Моје мишљење је да је најозбиљнија ТВ 5 и донекле Нишка..
Ове остале нису успеле да привуку моју пажњу. Поготово Белами,на моменте ми делује толико шарлатански...Могу ја да схватим да водитељи желе да буду опуштени,али треба имати и неку меру у томе.Него,кад видим како се она Јована на РТС 1 смеје и кад треба и кад не треба,онда ми није ни чудно кад тако нешто раде на локалним телевизијама.Можда је то нови модни телевизијски тренд,можда сам ја дошао у неке године кад ми то смета,не знам...
Да видимо шта други мисле...:kpozdrav:
 
Televizija je odma ovde kod starog groblja,kad budete u tom kraju videcete veliku antenu i tu je tv.
Tv je poceo sa radom 22. decembra ali bio je i pre samo sto je bio samo eksperimentalni program.
Koliko ja znam zoza(ako mu je tako nadimak zaboravio sam ime) je presao sa tv5 i otvorio svoju televiziju zonu.
 
Došlo je do greške u sistemu, tako da je iz nehata obrisana sledeća poruka Sokolice_M:

Sokolica_M:

pa što nam nisi rekla kad gostuješ, da te vidimo:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Nisam znala da vas interesuje. :)
A i da ne bude da se pravim važna... :cool:

Моје мишљење је да је најозбиљнија ТВ 5 и донекле Нишка..
Ове остале нису успеле да привуку моју пажњу. Поготово Белами,на моменте ми делује толико шарлатански...Могу ја да схватим да водитељи желе да буду опуштени,али треба имати и неку меру у томе.Него,кад видим како се она Јована на РТС 1 смеје и кад треба и кад не треба,онда ми није ни чудно кад тако нешто раде на локалним телевизијама.Можда је то нови модни телевизијски тренд,можда сам ја дошао у неке године кад ми то смета,не знам...
Да видимо шта други мисле...:kpozdrav:

Ovo za Jovanu i RTS, u potpunosti delim tvoje mišljenje. Postoji razlika između opuštenih, neformalnih, zabavnih voditelja... i onih koji odlaze u nekulturu, nepismenost, nevaspitanje, pa neki čak i u vulgarnost...
U prvo vreme sam pratila Radu Radenović na Pinku sa ovom emisijom u kojoj dovodi neke medijske ličnosti... hm... Zaboravila sam kako se zove emisija... I vrlo loše vodi program, nedopustivo loše...

Ja sam tek sada odlučila da pogledam malo emisije na niškim...
Fali im bolji prostor, sve u svemu...

''Zona'' - a šta se na njoj dešava...?
 
zona- pa na njoj se dešava isto što i na svim ostalim niškim televizijama, dakle ništa.
Ja nemam neko visoko mišljenje o kvalitetu programa. Mada, koliko para toliko muzike, pa je neralano očekivati ne znam kako dobar program
 
zona- pa na njoj se dešava isto što i na svim ostalim niškim televizijama, dakle ništa.
Ja nemam neko visoko mišljenje o kvalitetu programa. Mada, koliko para toliko muzike, pa je neralano očekivati ne znam kako dobar program

A kakve bi emisije ti voleo da gledaš, recimo?
Baš me zanima kakve bi bile vaše ideje da se unapredi emsija.

Naravno da je novac ograničavajući faktor. Dodala bih i još: nažalost, ali to je princip kako stvari u svetu funkcionišu.
 
Retko kad gledam Niske televizije, pa cak i uopste domace (sa nacionalnom frekfencijom) bacim pogled na naeke informativne emisije i to je to sto se tice domacih, a gledam u glavnom Discovery, Nat. geog. i tako neke kanale, po nekad neki filmski i sportski kablovski...
 
Ja mislim da je najbolja TV Nišava - televiziji civilnog sektora...:hahaha: I svi treba se ugledaju na nju....:D

A sad ozbiljno, od gomile smeća najmanje smeće je NTV. Kvalitet programa uopšte na niškim televizijama je jadan.
 
rtv ZONA koliko sam obavesten bi trebalo da zameni staru RTV 5 . Postepeno ce se svi izvuci i preci na novu rtv ZONA. To je u stvari dil sa RRA. Pogledajte samo ko se potpisuje kao glavni i odgovorni urednik RTV ZONE... Slavica Nikolic-Corbic je takodje i vlasnik TV5 koja za sada nema ni dozvolu za rad, kao i NTV ... VREME CE POKAZATI .
 
rtv ZONA koliko sam obavesten bi trebalo da zameni staru RTV 5 . Postepeno ce se svi izvuci i preci na novu rtv ZONA. To je u stvari dil sa RRA. Pogledajte samo ko se potpisuje kao glavni i odgovorni urednik RTV ZONE... Slavica Nikolic-Corbic je takodje i vlasnik TV5 koja za sada nema ni dozvolu za rad, kao i NTV ... VREME CE POKAZATI .

A zašto nemaju te televizije dozvolu za rad?

NTV nije u privatnom vlasništvu? A hoće li biti?

Šta je to RRA? :( Možda je sramota što ne znam, ali manja sramota je da pitam. :)
 
Prošle sedmice imala sam prvi put priliku da gostujem u dvema niškim televizijama, NTV i Belle amie, pa me zanima šta vi mislite o televizijskim stanicama u Nišu i na koji način bi one mogle da unaprede svoj rad... šta vam se sviđa, a šta ne...

Jedino mi se "Belle amie" svidja pomalo i to zbog toga sto je otvorena bukvalno za svakoga, a nije izgubila "dusu". Ima i dobre emisije kao "Agora", pa cak i toliko "ocrnjena" "Izjava nedelje", bar se ljudi ispricaju, a ja kad gledam slatko se nasmejem, uvek.

Petica je totalno otisla u aut, ne vredi ni trositi reci, videcemo sta ce biti od "Zone", obecavala je u pocetku, a sad nekako previse lici na "Peticu" iz ranijih dana, pogotovu mi se ne svidja sto cak i subotom uvece imaju politicke emisije(!).:poludeo:

"Niska televizija" je, ipak, ocaj ocaja, jer iako ima uzivo emisije kao o gradskim problemaima, evidentno je da se voditelji toliko "uvlace" lokalnim politicarima, da je ono nedopustivo, nikakav kriticki osvrt, nista!(mozda je ona Lora ili kako vec neki izuzetak, ali samo mozda...).

Sve u svemu, monotone su i dosadne.

Jedinu perspektivu vidim kod "Belle ami-a" i mozda "Zone", ali i to pod uslovom da imaju mnogo dinamicniji program u smislu zabave i vox populi, kao i filmskog programa, koji bas manjka.
 
ne stižem da gledam tv, a niške televizije pogotovu. Ipak već nekoliko godina uvek imam nešto nalik na ritual. a to je da se budim uz Tv5, i dok se deca spremaju za školu, mi za posao negde do petnest do 8 slušam (nekad i duže kad ne radim od 8). Ranije je to vodio Zoza a sada sa Žikom to je...da nije tužno bilo bi smešno. Možda iz lokal patriotizma, možda zato što me zanima šta se u ovom gradu dešava, možda iz navike i dalje slušam kako "nije bačen so na ulice" i slične gramatičke i materijalne greške, tako da se nekad i lakše probudim slušajući i nervirajući se.
Drugo ne gledam, jer od posla i interneta imam vremena samo da dok radim slušamm i povremeno bacim pogled n aomiljeni Animal planet, Discovery, National Geography i Eeplorer, kao i History
 
A kakve bi emisije ti voleo da gledaš, recimo?
Baš me zanima kakve bi bile vaše ideje da se unapredi emsija.

Naravno da je novac ograničavajući faktor. Dodala bih i još: nažalost, ali to je princip kako stvari u svetu funkcionišu.

Da budem iskrena, ja govorne emisije ne gledam, bez obzira koja je televizija u pitanju, nacionalna, regionalna ili lokalna. Zanimaju me filmovi, serije i tzv.obrazovni program, tipa nekadašnji Opstanak npr. Tako da nemam ideju kako da se unaprede emisije na domaćim televizijama. Da imam, verovatno bih se ponudila da budem neki urednik. Ovako sam samo konuzment njihovog progama. A ne privlače mi pažnju na žalost, uopšte.

E, da. Sad mi je palo nešto na pamet. Pre par dana slučajno surfujući po kanalima "ubodem" vestni na NTV-u i to sport. Kao komentator za pultom stoji čovek srednjih godina, u kockastoj (valjda) košulji i džemperu na V izrez. Nisam mogla da verujem. Kao da su skupili slučajnog prolaznika koji je čistio sneg ispred zgrade, pa nije imao vremena da se presvuče.
Ali zato verujem da će naše televizije da poprave svoju programsku šemu pa samim tim i rejting.
 
:)Niske televizije....
nekako mi se cini da je na tv5 to malo bolje...
uvelu su neku emisijicu ni termin se ne zna mislim da je kuliranje...
kulinarenje...
dobri su bio tu i rista i riki i gejo...izgleda ce da nastave sa tako dobrim gostima...
mislim da bi voditelj,malo trebao vise da se ukljuci u celu opricu...ovako je sve ok...
Nesa kuva,mislim da je na krfu...ali generalnoi se svidja....
 
pogledajte...vredi...
petak koliko sma shvatio od 16:10 i subota u podne...
dobro je i u ovo vreme vise nego potrebno...
malo misliti i na zdravlje i zdrave namirnice i zdrav zivot...
svaka cast autorskom timu ako se to tako zove...:dash:
 
Da bi Nishke televizije bile televizije prvo treba da imaju fiksni program emitovanja . Belle amie treba da promeni ili skrati najavu za jutarnji program jer je isuvishe duga tako da prevazilazi granice dobrog ukusa. NTV bi trebalo da smanji politichke emisije. Izdvajam samo Kopernikus.
 
Problem finansija nazalost bitno utice na kvalitet onoga sto vidimo na niskim televizijama.Ali i pored toga trebalo bi da se napravi selekcija onoga sto se zovu novinari i tv voditelji,jer bar 50% njih ima problema sa intonacijom.
Moji favoriti su NTV i Kopernikus (to je izbor najbolji od najgorih,nazalost)
 

Back
Top