Quantcast

Niške TV stanice

Microwave

Buduća legenda
Poruka
28.630
Kako sam poslom vezan za elektronske medije, poznajem situaciju u celoj Srbiji pa i u Nišu.Komentar o kvalitetu je- katastrofa.Razlog je malo komplikovaniji i moglo bi se analizirati ali ništa ne bi postigli.Nije samo novac u pitanju, u Niške medije se sliivala ogromna količina novca ali je vlasnicima bilo bitnije brzo bogaćenje od unapredjivanja kvaliteta.Oni malo stariji se možda sećaju prve ekipe novinara sa radio i tv 5 (Deki Ristić i ta ekipa ), sjajnog Djidjija sa Bankera, ekipe sa Belamia...ali ti ljudi su odlazili jer nisu bili plaćani.A pare su dolazile.Petnaest godina nisu plaćali ni frekvencije, oprema je dolazila iz donacija, plate minimalne, mogli su da se šire skoro bez ograničenja i...Rezultat nula.
Od Kopernikusa sam očekivao mnogo više, pogotovu što iza njih stoji veoma jaka firma.Zalet i opet ništa.A već onoliki hvalospevi o sebi od strane Zone ništa dobro nisu obećavali.Što bi Čorbićka napravila od Zone nešto kad od petice nije ništa.
I ispada da je RRA bio u pravu kad nam nije dao ni jednu nacionalnu dozvolu.Samo bi nam obrukali grad.A dokaz da smo mogli je ona cura što je sad u FOXu.
:bye:

donamileva

Buduća legenda
Poruka
30.644
imam naviku da od 7 do pola osam gledam tj slušam jutarnji program na TV 5 (jer me ne zanima koja uluca u BGD neće imati vodu i struju) Počela sam dok je jutarnji program vodio Zoza, sad gledamŽiku (užas) ali eto, navika...
najgore što su i deca naučila na raspored te emisije pa kad idu pre podne ne ustaju iz kreveta dok ne čuju sport...

popodne ne gledam niške stanice, uglavnom discavery, explorer, NG

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.194
imam naviku da od 7 do pola osam gledam tj slušam jutarnji program na TV 5 (jer me ne zanima koja uluca u BGD neće imati vodu i struju) Počela sam dok je jutarnji program vodio Zoza, sad gledamŽiku (užas) ali eto, navika...
najgore što su i deca naučila na raspored te emisije pa kad idu pre podne ne ustaju iz kreveta dok ne čuju sport...

popodne ne gledam niške stanice, uglavnom discavery, explorer, NG

Pa sada je Zoza na Zoni ,presao je..Inace ujutru sve niske tv stanice imaju solidan jutarnji program..

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
Tv5 je OK a i Zona nije loša, rekao bih da grabi krupnim koracima. Najgora televizija kojoj treba oduzeti bilo kakvu mogućnost emitovanja je definitivno Belleamie, iz više razloga.
1.Nekoliko puta već primećujem da je tekst koji kajron prikazuje (recimo u vestima) potpuno gramatički neispravan, a ima i gutanja slova.
2. Emisija koju vodi gospođa Ružica ako se ne varam (ne znam ime emisije, ni sama voditeljka ga izgleda ne zna jer je pre neko veče odjavljujući emisiju zastala u trenutku kad je izgovorila ,,vi ste pratili još jedno izdanje emisije...tajac'') emisija bez ikakvog koncepta, redosleda, ono što senilnoj voditeljki padne na pamet u tom trenutku ona to pita. Verovatno je preterala u težnji da emisija dobije jednu spontanu notu.
3. Emisija koju vodi gospođa Ceca...e ta je dobra! Penzioneri zovu i razgovaraju sa njom...niti ona zna šta priča niti oni znaju što su zvali, opšta jedna konfuzija i loša kopija emisije Olje Bećković.
4. Pre neko veče sam primetio emisiju u fazonu ,,Laku noć deco'', gde kamerman snima slike iz neke slikovnice sa bajkama a ženski glas u pozadini prepričava bajku!!! Mislim...

Ima ih još dosta, ali tema nije loše TV stanice u Nišu...

Appel

Iskusan
Poruka
5.689
Sta mislite o nasim televizijama iz Nisa?Kada ste zadnji put gledali nesto na njima?Imamo nekoliko kanala koji se mogu pogledati:mrgreen: recimo Tv 5,Zona Belle A. ostalo je propalo bar ja tako mislim..A vi>?:mrgreen:

Ja ne gledam TV skoro uopšte u zadnje vreme.
Poslednji put sam, od onoga na niškim televizijama, uhvatio Promaju na TV5. :mrgreen:

Inače, čini mi se da Zona obećava...

mari47

Stara legenda
Poruka
94.333
Niska televizija, koja se finansira iz budzeta grada a manjim delom od marketinga, ima solidnu programsku semu.
Nedostaju putopisne reportaze kojih je ranije bilo, tretiraju zdravstvenu tematiku sa veoma strucnim ucesnicima.....mozda samo vise emisija magazinskog tipa?
Ostale televizije su komercijalnog karaktera sa neskromnim zeljama da prerastu u nesto vise.....a nemaju ni ideje ni kadar! To je najvaznije a primer Zoza i ZONA!

palermo75

Aktivan član
Poruka
1.277
Ne bih da ikoga omalovazavam.. ali mislim da su nase TV ispod svakog nivoa, pogotovu sto tu ima i regionalnih.. ne radi se samo o nedostatku para, vec o neprofesionalizmu, zelju za daljom edukacijom.. pitam se, da li oni uopste gledaju druge televizije, i vide kako se to tamo radi.. razumem njihovu zelju za exponiranjem u javnosti, ali mislim da samo to, nije, na zalost, dovoljno..

mari47

Stara legenda
Poruka
94.333
Kao stanovnika Nisa, interesuju me vesti, vise servisne informacije...ali u
poslednje vreme na Belaami, ima simpaticna humoristicka emisija Posetioci, vrlo angazovala . Ali kako neznam njihovu programsku ssemu, kad natrcim bas me oraspoloze.
Mislim da ekipa koja realizuje emisiju sama i osmisljava tekstove. Svi su odlicni a meni posebno M. Cvetanovic i Bratislav Tonic!

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.194
Kao stanovnika Nisa, interesuju me vesti, vise servisne informacije...ali u
poslednje vreme na Belaami, ima simpaticna humoristicka emisija Posetioci, vrlo angazovala . Ali kako neznam njihovu programsku ssemu, kad natrcim bas me oraspoloze.
Mislim da ekipa koja realizuje emisiju sama i osmisljava tekstove. Svi su odlicni a meni posebno M. Cvetanovic i Bratislav Tonic!

Braca Tonic je legenda u pravom smislu te reci,jos kada prenosi utakmice na radiu..:super::super:

mari47

Stara legenda
Poruka
94.333
Ja razumem da niske TV stanice i ne mogu nesto vise da ponude.
Iza velikih projekata stoje jake produkcijske kuce, ali bih volela da bar ovo sto
rade bude sa malo vise originalnosti, stila, duha...
Posebno mi smeta kako pocinje informativni program. Parafraziram..+Dobro vece, ja sam taj i taj....a ovo su vesti+. Pa gledam iste likove vec dve ili tri godine, znam kako se zovu, zaboga...i ne cekam vesti da bi mi se svako malo predstavljali. To moze kod autorskih emisija, bar ja tako mislim.
Ipak se nadam da ce ici nabolje, da ce se popraviti....ziv dokaz je pdf Nis!

tanjanish

Zainteresovan član
Poruka
446
Ma mislim da nije loše da se malo pusti anketa šta ljudi žele da vide,na kontu toga znaće šta da snimaju i kakve reportaže da prave.Malo je humora,malo je turističkih emisija.......ma ima puno toga što bi mogli da upotpune program i privuku gledaoce.

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.194
Nacionalna sinergija na TV5

Simpsonovi, Australija, Noć u muzeju, Doktor Haus, Monk.. samo su neki od naslova filmova i serija vrhunske, takozvane A produkcije, koje će od 15. novembra imati prilike da vide gledaoci iz niškog regiona.

Reč je o "Nacionalnoj sinergiji", novom programskom projektu koji će se istovremeno emitovati na 16 regionalnih i lokalnih televizija u Srbiji i pokrivati 95 odsto teritorije zemlje.

Nosioci čitavog projekta zapravo su Ivan Zeljković, poznatiji kao "Zeka Milioner", Ivan Ivanović, voditelj "Keš taksija" i Sandra Lalatović koju publika u Srbiji zna po "Najslabijoj karici".

Ekskluzivni filsmski i serijski program kao direktor potpisuje Robert Nemeček.

http://www.juznevesti.com/vesti/drustvo/Nacionalna-sinergija-na-TV5.sr.html

ledi

Ističe se
Poruka
2.975
Upravo čuh za "Nacionalnu sinergiju", najzad neki pomak, pošto osim informativnog programa, niške TV stanice su totalno neinteresantne, pogotovo po pitanju serijskog i filmskog programa. (Mada bi tim problemom trebalo da se pozabave i televizije sa nacionalnim frekvencijama...:neutral:)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.