NISAM JA NIKAKVA FEMINISTKINJA

Nakon čitanja ove nenormalno dugačke teme


  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .
Gručo tvoji stavovi deluju pametno ali to sa "ženinom ulogom" stvarno ne misliš ozbiljno??? :)
I to što misliš da sa ženama koje jure karijeru nešto nije u redu......... to je stvarno malo balkanski (nemoj da se ljutiš)...... Zbog takvog načina razmišljanja su žene vekovima bile isključene iz napretka čovečanstva.... :(
 
Ovo sam negdje vec pisala,ali nema veze.
Hoce li meni neko molim vas definisati feminizam?
Gotovo svi su se uhvatili za podjelu kucnih poslova,ali ljudi kad skontate to i nije najbitnija stvar oko koje vrijedi ovoliko diskutovati!

Ja sam mislila da je feminizam ustvari borba za OSNOVNA LJUDSKA PRAVA,znaci da imamo pravo da glasamo na izborima,da se skolujemo,da biramo za koga cemo se udati,hocemo li se razvesti,imati djecu,da postoji zakon po kome je silovanje i fizicko i psihicko zlostavljanje zlocin,da ako rodimo djevojcicu necemo zbog toga biti izopstene,ili dijete ubijeno i slicno,da mozemo zadrzati klitoris i dozivljavati orgazme (jos uvijek postoje dijelovi svijeta gdje se takvo sakacenje obavlja),da ne moramo nositi veo ako to ne zelimo,da imamo pravo na licnu imovinu,i uopste da nas ne tretiraju samo kao masine za radjanje i brigu o kuci i djeci!I jos hiljadu stvari,da ne nabrajam vise!
Molim vas ispravite me ako grijesim.
Nemojte me pogresno razumjeti,i ja smatram da kucne poslove treba podijeliti prema sklonostima,a ne na muske i zenske,ali mi smeta sto se toliko diskutuje o tome, a po meni ipak mnogo bitniji problemi se preskacu!
 
GROUCHO MARX
Mene zanima,ne toliko vezano za temu,je l` ti stvarno mislis da "all the world`s a stage",da smo mi samo glumci i igramo svoje role?Po tome zivot nije zivot,vec samo imitacija zivota.Svijet je onda jedno strasno dosadno mjesto,zar je to smisao postojanja?Ako se radjamo sa unaprijed odredjenom ulogom u zivotu,nemamo pravo glasa,slobodu izbora,mogucnost da budemo ono sto stvarno jesmo...za sta nam onda sluzi mozak :?:
 
Nina#.# - hvala ti što misliš da mi stavovi deluju pametno. U vezi ženske (ne ‘ženine’) i uloge muškarca, mislim ozbiljno.
Da, mislim da sa ženama od karijere (ukoliko to postane preterano a najčešće jeste), a čak i više sa njihovim muškarcima (kao što sam i dvaputa već napisao) nešto nije u redu. Ne znam da li je to hormonski ili genetski poremećaj ili prosto sociološki fenomen, ali je tako.
Ne znam da li je to balkanski, ali ako si reč upotrebila u onom smislu u kojem mislim da jesi, onda ne, nije balkanski. Upotrebio bih drugu reč za to, ali onda znam da bi me opet pitali šta sam hteo sa tim da kažem, pa odustajem u startu. btw, pišem sa Balkana, tako da zapravo, na neki način, to i jeste balkanski :?
Naravno da se ne ljutim :)
Zbog sličnog (a ne ovakvog) razmišljanja žene su stvarno vekovima bile isključene. Ali nisi me pitala ništa o ovome pre par vekova. Možda i jesi, ali se ne sećam :shock: :) U ovom trenutku, čini mi se da su žene dobile ravnopravnost koja im i pripada, ali mislim da su počele malkice da izvoljevaju, tipa, daš ženi mali prst a one hoće… prsten na domalom :) Ok, ovo je možda zazvučalo šovinistički, ali je šala.

tratinchica_hrizantema – sad je XXI vek i feminizam više ne postoji. Postoje nekoliko usamljenih grupica grlatih baka kod kojih je mutacijom već počelo stvaranje adamove jabučice, i na koje više niko ne obraća pažnju.

Prava o kojima govoriš su odavno postala realnost u zemljama civilizovanog sveta i to u njegovom većem delu. Osim dve stvari koje si navela – žensko kastriranje i nošenje vela.

Žensko kastriranje (odsecanje klitorisa) se i dalje ritualno obavlja u pojedinim (ali retkim) delovima centralne Afrike (mislim da je i neka poznata manekenka, Iman ili tako neko, ostao bez tog slatkog dela) i nekim plemenima Aboridžina u Crvenoj pustinji u Australiji.
Osnovni razlog nije šovinizam, nego produženje vrste. U pitanju je nedostatak vode, odnosno činjenica da tamo nemaju dovoljno vode za sve potomke koji bi mogli da se rode. Plemenske poglavice su shvatile da je bitniji produžetak vrste od ljudskog zadovoljstva. Zbog toga devojke kastriraju, mladiće uče kako da se uzdržavaju od seksa, a žene piju poseban sok od biljaka koji sprečava neželjeno začeće. I na taj način kontrolišu broj potomaka. Prema tome, uzrok je kontracepcija, na primitivan način, ali njima jedino dostupan.
I ne mogu a da ne spomenem, nad tim istim plemenima u Australiji, 50-ih i 60-ih vojska je vršila nuklearne eksperimente, što je zapravo eufemizam. Realnije je reći – bacala je atomske bombe medju njih. Gde su tad bile feministkinje? Folirale su se po njujorškim zabavama.

U vezi tih velova i prava na ličnu imovinu… Predlažem ti da se, pošto vidim da si humanista i da si zabrinuta zbog prava žena u muslimanskom svetu, angažuješ u nekoj od brojnih UN organizacija, nekoj humanitarnoj organizaciji ili nevladinoj organizaciji u nekoj od tih zemalja. To je jedini način da popraviš stvari tamo. Ovde je sve već popravljeno, barem koliko ja znam. I nemojte sad da neko priča o zlostavljanju u porodici. Toga ima i u zapadnom svetu (“domestic violence”), jer uvek ima muškaraca koji su jednostavno kreteni. Tako da ni to nije vezano za balkan.

I odgovor za Ninu, mada sam stvarno mislio da pustim da njena bude poslednja, pošto vidim da voli... A pošto ja volim da usrećujem žene :)… Ali eto, svako ima loš dan (jutro) pa i ja... Ako i jesam pisao ‘pet stranica iste sadržine’ to je bilo samo zato što pojedine osobe ovde nisu bile u stanju da razumeju to što sam napisao, pa sam morao da ponavljam, da im približim tematiku. Svaka slučajnost je namerna i svaka osobina koja proizlazi iz prethodne rečenice i zbog toga može da bude pripisana pojedinim osobama, takodje je namerna. Nemoj samo neko ponovo da traži da mu ponavljam i objašnjavam i ovo :roll: za one kojima nije jasno, molim vas, pročitajte nekoliko puta. Ili pitajte nekog, komšiju, tražite pomoć prijatelja ili publike, probajte pola-pola ili tako nešto… :D
 
"Prava o kojima govoriš su odavno postala realnost u zemljama civilizovanog sveta i to u njegovom većem delu."

Dakle, nerazvijene yemlje nećemo da računamo pa ćemo reći da je feminizam izumro. Iako se ja u osnovi sa ovim slažem uvek se pronađe dlaka u jajetu.
 
mackica ns:
Lexa:
Groucho_Marx:
Mojoj drugarici je njena mama pomogla da otkrije sebe. Prema tome otkrila je i sebe i svoju mamu u sebi, onako kako i treba da bude. Kao što muškarci otkrivaju sebe uz pomoć oca.
Evo, odmah da primetim da se opet našao neko ko zna "kako treba da bude". Iz nekog, meni nepoznatog, razloga uvek se nađe neko ko zna kako treba.
Koliko je to zatucano... Bez uvrede, tako deluje. Zatucano.

Evo, pozivam onoga ko pročita da prokomentariše ovu Gručovu izjavu.

Šta je to mama uradila? Da nije možda rekla ćerki da bude ono što jeste? Ne bih se kladila... Umesto da posavetuješ tu devojku da sama odluči šta će da bude i da najbolje moguće iskoristi svoje talente i inteligenciju ti si je podržao u njenom pokoravanju majčinom pritisku!!! Ja sam zblanuta!
Možda sve to nije tako kako sam opisala, ja samo prevodim ono što si ti, Gručo, rekao.

E,bolje da i nisi odgovarala.
Po čemu si ti pomislila da je potreban 'prevod' Grouchove rečenice? Po tome što je izgleda samo ti nisi razumela? Bolja ti je bila konstatacija da tebi treba komentar o toj misli, umesto ovog da je ti nama 'prevodiš' :roll: .
Pomoći nekome da SAM SEBE otkrije je jako daleko od reći - tako treba da bude. A, još mnooogoo dalje od stvaranje klonova. Otkriti mamu ili tatu u sebi uopšte ne mora da znači da imamo bilo kakve sličnosti sa njima! Možda je majka pomenute devojke bila sušta suprotnost; možda je bila 'žena od karijere', i devojka bila nesrećna i usamljena celo detinjstvo, pa je baš zbog toga odlučila da ona ne bude takva. Ove je, naravno, samo pretpostavka, ali vrlo moguća. Ako je devojka otkrila SAMA sebe, to valjda i znači da se NIJE pokoravala pritiscima; to što joj je majka POMOGLA u tome je sjajno, jer malo ko može bez ičije pomoći da 'otkrije sam sebe'. Pa, bolje majka nego gomila psihijatara posle četrdesete. By the way, gomila psihijatara su i napisali gomile knjiga (baš zbog tih 'nepronađenih' na vreme, i zbog toga nesposobnih za život), tako da se Groucho uopšte nije postavio kao neko ko 'zna kako treba', nego je samo preneo jednu misao koju je smislio neko ko je o svemu ovome mnogo više razmišljao nego mi, a i naravno bio mnogo kvalifikovaniji od nas. I, možeš samo da mu zahvališ što si naučila nešto novo, nešto što, recimo, tako emancipovana nikada ne bi uzela sama da pročitaš.

Baš sam mislila da se neću više nastavljati na ovoj temi, jer neko (namerno ili slučajno :? ) stalno nešto tumači pogrešno.
Već kad sam tu, moram i Nini da dodam da je njeno karakterisanje Groucha kao šovinistu stvarno jako, ali baš jako :lol: . Kad bi bilo više muškaraca kao što je on, ovaj svet i ovaj Balkan i Srbija bi bili mnogo, mnogo lepše mesto. I, uopšte ne razumem tvoju potrebu da se vraćaš na neke stare postove koje nemaju nikakave veze sa temom, a pogotovo što verovatno ne znaš zašto je Groucho bio u zavadi sa anakin, ni kako je do toga došlo.

Svako tumači rečenice na svoj način. Naravno da je potreban "prevod" ako želim da ponudim svoju interpretaciju.

'Aloooooooooo, jesi li toliko naivna???
Postoje "roditelji" koji nisu tako "prosvećeni" kao ti ili tvoji i u ogromnoj su većini. Ako žele da oblikuju um i ponašanje svog deteta ne mora da znači i skoro nikad ne znači da to rade iz "viših ciljeva".

A, dakle i ti pretpostavljaš??? Ma nije moguće... To nije "prevod"? Nisi "prevela" Gručovu rečenicu?

Gručo, molim te, kaži nam da li je ta majka koja je "žena od karijere" posavetovala ćerku da bude domaćica (i tako joj pomogla da "otkrije sebe" :roll: ) ili je ta majka ipak domaćica?

Nešto najgluplje što može da se pojavi ovde jeste komentar osobe koja se upoznala sa drugom na ovaj način, sve je počelo preko PP, bla bla... I onda je svaka priča te osobe uperena odbrani ove druge, jer joj je "simpatičan", da ne kažem šta još... :roll: :roll: :roll:

Kako je to neko "kvalifikovan" za ovakve teme, majke ti? Šta, psihijatar??? Dobar deo muškaraca sve gleda jedino i isključivo očima muškarca, jedan "kvalifikovan" to ne bi smeo sebi da dozvoli.

Znam ljude toliko da se ne zanosim mislima da je nečija majka, eto, čak i majka, toliko dobra i toliko pametna da uvek zna šta je najbolje za svoje dete.

A rekla bih da je najbolje da se u određenim godinama odlučivanje prepusti onome koga se ta odluka tiče. Da li sam u pravu ili ne?

Mogu da pretpostavim šta je značilo to "majka joj je pomogla da pronađe svoju majku u sebi", i prilično sam sigurna da ne tumačim pogrešno. Takve su mi stvari prilično poznate i obiće joj se kad-tad o glavu. Najbolje bi bilo i za nju i za njenu ćerku da je ćutala i posmatrala, da je opomenula jedino kad bi primetila da joj preti opasnost, kao što i treba, verujem da ćeš videti zašto...
 
Lexa sunce...
Ti si optuzila muskarce (tj. mene), da tebe (tj. zene), optuzujemo za belu kugu...
To mi je bilo nekako nelogicno i rekao bih, bezveze...
Objasnicu ti zasto...
Pojavi se neka tamo Lexa i kaze: "postoje mnogi razlozi zbog kojih zena ima pravo da odluci da ne radja vise od jednog deteta ili da ne radja uopste. To su, njena zelja da uspe u karijeri, teret odgajanja dece koji pada na njena pleca, tezina iznosenja trudnoce... itd. itd."
Onda neki Julian, kada ga pitaju zasto se radja manje dece odgovori isto to... "Meni je Lexa rekla, da je to zbog toga i toga... Eto, zato se ne radjaju deca."
Zatim Lexa skoci, uz tvrdnju da nju optuzuju za belu kugu... A Julian je samo ponovio njene reci.
Nemoj se ljutis... Ono je bila sala, a ovo moje misljenje. Isto, kao sto i ti imas pravo na svoje...
 
Julian_Duranona:
Lexa sunce...
Ti si optuzila muskarce (tj. mene), da tebe (tj. zene), optuzujemo za belu kugu...
To mi je bilo nekako nelogicno i rekao bih, bezveze...
Objasnicu ti zasto...
Pojavi se neka tamo Lexa i kaze: "postoje mnogi razlozi zbog kojih zena ima pravo da odluci da ne radja vise od jednog deteta ili da ne radja uopste. To su, njena zelja da uspe u karijeri, teret odgajanja dece koji pada na njena pleca, tezina iznosenja trudnoce... itd. itd."
Onda neki Julian, kada ga pitaju zasto se radja manje dece odgovori isto to... "Meni je Lexa rekla, da je to zbog toga i toga... Eto, zato se ne radjaju deca."
Zatim Lexa skoci, uz tvrdnju da nju optuzuju za belu kugu... A Julian je samo ponovio njene reci.
Nemoj se ljutis... Ono je bila sala, a ovo moje misljenje. Isto, kao sto i ti imas pravo na svoje...
Stvari koje si ovde nabrojao nikada nisam tvrdila (ne kažem ni suprotno), nikada nisi pročitao nijedan moj post, jer ja nikada nisam pisala ovo o čemu si ovde govorio.
Niti sam kada nabrajala one nebuloze. Jedino što je u svemu ovom istina jeste da sam tvrdila da se ovde žene optužuju za belu kugu. Koji su razlozi, nema veze, nije ni bitno, bitno je da , globalno gledajući, muškarci U NAJMANJU RUKU dele tu krivicu sa nama. A ja sam ovde isprozivana, pitajte vi ljude koji su odgovarali na čuvenoj temi o abortusu ZAŠTO SU ŽENE I SAMO ŽENE krive za belu kugu. Ja, dakle, samo ponavljam njihove reči. Ništa više. A oni će vam objasniti jer, verovali ili ne, imaju i objašnjenje.
Takođe je ružno to snishodljivo tvoje ponašanje, nisam ja ničije suce, pogotovu tvoje, mani me tih gadnih reči. Prvi put i nadam se poslednji govorim o tim rečima (sunce, srce, dušo...) koje služe da bi iznervirale i nemaju drugu svrhu, MNOGO SU GLUPE I RUŽNE. I mislim da su svi ovde toga svesni. Zamolila bih te da ih izbegavaš. Ako ne možeš, pa, i to je u redu. Onda ću ja da izbegavam tebe.
A mene, molim te, oslobodi ovih komentara, ja, kao što rekoh, samo ponavljam ono što su drugi već rekli.
 
uh uh ovo je bilo oštro ... klinč ... aperkat ... još jedan ... kroše ...pa direkt ...
pa ti Lexa zaista imaš 19 godina ...
izvini ali u jednom trenutku mi bi žao Juliana , ipak je on malko stariji čika da dobije takve udarce po sred nosa ...
sad bez šale evo nudim se kao advokat ... ili posrednik ... ili vidovnjak ...
u stvari mislim da je u pitanju nesporazum ...
i da bar sad pri kraju godine trebamo smiriti strasti ... :wink:
 
Predlažem ti da se, pošto vidim da si humanista i da si zabrinuta zbog prava žena u muslimanskom svetu, angažuješ u nekoj od brojnih UN organizacija, nekoj humanitarnoj organizaciji ili nevladinoj organizaciji u nekoj od tih zemalja. To je jedini način da popraviš stvari tamo. Ovde je sve već popravljeno, barem koliko ja znam.

Верујем, али у твом окружењу! А да ли се ти дружиш са просечним људима? А јеси ли скокнуо некада мало до Црне Горе, Санџака, Јужне Србије или пак неког села у Шумадији , све једно? Сигуран си да је тамо све поправљено??? На папиру да , али у пракси... И онда ћеш опет казати: ''Па ко је крив женама што не користе права која су им дата?'' Не схваташ ли да је то јако широк друштвени и економски проблем, и проблем традиције и менталитета...или чега већ... И да ће проћи још 200 година док жене у Србији ЗАИСТА не буду ИМАЛЕ сва она права која им папир кобајаги даје!
Прочитај оно мало статистике што сам изнела на претходним странама, па ће ти све бити јасно. И још једном: немој судити о положају жене у Србији на основу онога што ти виђаш у свом окружењу! То није типична, просечна српска жена!!!
 
Lexa:
Julian_Duranona:
Lexa sunce...
Ti si optuzila muskarce (tj. mene), da tebe (tj. zene), optuzujemo za belu kugu...
To mi je bilo nekako nelogicno i rekao bih, bezveze...
Objasnicu ti zasto...
Pojavi se neka tamo Lexa i kaze: "postoje mnogi razlozi zbog kojih zena ima pravo da odluci da ne radja vise od jednog deteta ili da ne radja uopste. To su, njena zelja da uspe u karijeri, teret odgajanja dece koji pada na njena pleca, tezina iznosenja trudnoce... itd. itd."
Onda neki Julian, kada ga pitaju zasto se radja manje dece odgovori isto to... "Meni je Lexa rekla, da je to zbog toga i toga... Eto, zato se ne radjaju deca."
Zatim Lexa skoci, uz tvrdnju da nju optuzuju za belu kugu... A Julian je samo ponovio njene reci.
Nemoj se ljutis... Ono je bila sala, a ovo moje misljenje. Isto, kao sto i ti imas pravo na svoje...
Stvari koje si ovde nabrojao nikada nisam tvrdila (ne kažem ni suprotno), nikada nisi pročitao nijedan moj post, jer ja nikada nisam pisala ovo o čemu si ovde govorio.
Niti sam kada nabrajala one nebuloze. Jedino što je u svemu ovom istina jeste da sam tvrdila da se ovde žene optužuju za belu kugu. Koji su razlozi, nema veze, nije ni bitno, bitno je da , globalno gledajući, muškarci U NAJMANJU RUKU dele tu krivicu sa nama. A ja sam ovde isprozivana, pitajte vi ljude koji su odgovarali na čuvenoj temi o abortusu ZAŠTO SU ŽENE I SAMO ŽENE krive za belu kugu. Ja, dakle, samo ponavljam njihove reči. Ništa više. A oni će vam objasniti jer, verovali ili ne, imaju i objašnjenje.
Takođe je ružno to snishodljivo tvoje ponašanje, nisam ja ničije suce, pogotovu tvoje, mani me tih gadnih reči. Prvi put i nadam se poslednji govorim o tim rečima (sunce, srce, dušo...) koje služe da bi iznervirale i nemaju drugu svrhu, MNOGO SU GLUPE I RUŽNE. I mislim da su svi ovde toga svesni. Zamolila bih te da ih izbegavaš. Ako ne možeš, pa, i to je u redu. Onda ću ja da izbegavam tebe.
A mene, molim te, oslobodi ovih komentara, ja, kao što rekoh, samo ponavljam ono što su drugi već rekli.

Slusaj Lexa...
Pocecu od kraja...
Ne mogu ti obecati, da cu te osloboditi komentara. Ovo je forum i pozeljno je komentarisati postove, pogotovo one sa kojima se covek ne slaze.
Nazvao sam te, onako kako sam te nazvao, da bih bio pristojan... Smetnuo sam s uma da si feministkinja i da ne sme da ti se tepa.
Lexa, prekini da upotrebljavas reci... kao GLUPO, SNISHODLJIVO i sl. Nemoj misliti da ti ne mogu natrljati nos ruznim recima, koje nikad nisi ni cula... Margott je za mene, malo dete.
Kada sam nabrojao "nebuloze", vodio sam izmisljeni dijalog sa "nekom tamo lexom", a ne sa tobom... To sam radio, da bih ti slikovitije prikazao situaciju. Deca najbolje uce kroz price. Tebe sam citirao samo kada sam rekao da si optuzila muskarce, da te optuzuju za belu kugu. Procitaj dobro moj post.
Ti napisi razloge, zbog kojih ne bi radjala vise od jednog deteta, a ja cu da ih ponovim... Pa ti opet misli da te neko optuzuje za belu kugu.
 
Groucho_Marx:
Nina#.# - hvala ti što misliš da mi stavovi deluju pametno. U vezi ženske (ne ‘ženine’) i uloge muškarca, mislim ozbiljno.
Da, mislim da sa ženama od karijere (ukoliko to postane preterano a najčešće jeste), a čak i više sa njihovim muškarcima (kao što sam i dvaputa već napisao) nešto nije u redu. Ne znam da li je to hormonski ili genetski poremećaj ili prosto sociološki fenomen, ali je tako.
Ne znam da li je to balkanski, ali ako si reč upotrebila u onom smislu u kojem mislim da jesi, onda ne, nije balkanski. Upotrebio bih drugu reč za to, ali onda znam da bi me opet pitali šta sam hteo sa tim da kažem, pa odustajem u startu. btw, pišem sa Balkana, tako da zapravo, na neki način, to i jeste balkanski :?
Naravno da se ne ljutim :)
Zbog sličnog (a ne ovakvog) razmišljanja žene su stvarno vekovima bile isključene. Ali nisi me pitala ništa o ovome pre par vekova. Možda i jesi, ali se ne sećam :shock: :) U ovom trenutku, čini mi se da su žene dobile ravnopravnost koja im i pripada, ali mislim da su počele malkice da izvoljevaju, tipa, daš ženi mali prst a one hoće… prsten na domalom :) Ok, ovo je možda zazvučalo šovinistički, ali je šala.

tratinchica_hrizantema – sad je XXI vek i feminizam više ne postoji. Postoje nekoliko usamljenih grupica grlatih baka kod kojih je mutacijom već počelo stvaranje adamove jabučice, i na koje više niko ne obraća pažnju.

Prava o kojima govoriš su odavno postala realnost u zemljama civilizovanog sveta i to u njegovom većem delu. Osim dve stvari koje si navela – žensko kastriranje i nošenje vela.

Žensko kastriranje (odsecanje klitorisa) se i dalje ritualno obavlja u pojedinim (ali retkim) delovima centralne Afrike (mislim da je i neka poznata manekenka, Iman ili tako neko, ostao bez tog slatkog dela) i nekim plemenima Aboridžina u Crvenoj pustinji u Australiji.
Osnovni razlog nije šovinizam, nego produženje vrste. U pitanju je nedostatak vode, odnosno činjenica da tamo nemaju dovoljno vode za sve potomke koji bi mogli da se rode. Plemenske poglavice su shvatile da je bitniji produžetak vrste od ljudskog zadovoljstva. Zbog toga devojke kastriraju, mladiće uče kako da se uzdržavaju od seksa, a žene piju poseban sok od biljaka koji sprečava neželjeno začeće. I na taj način kontrolišu broj potomaka. Prema tome, uzrok je kontracepcija, na primitivan način, ali njima jedino dostupan.
I ne mogu a da ne spomenem, nad tim istim plemenima u Australiji, 50-ih i 60-ih vojska je vršila nuklearne eksperimente, što je zapravo eufemizam. Realnije je reći – bacala je atomske bombe medju njih. Gde su tad bile feministkinje? Folirale su se po njujorškim zabavama.

U vezi tih velova i prava na ličnu imovinu… Predlažem ti da se, pošto vidim da si humanista i da si zabrinuta zbog prava žena u muslimanskom svetu, angažuješ u nekoj od brojnih UN organizacija, nekoj humanitarnoj organizaciji ili nevladinoj organizaciji u nekoj od tih zemalja. To je jedini način da popraviš stvari tamo. Ovde je sve već popravljeno, barem koliko ja znam. I nemojte sad da neko priča o zlostavljanju u porodici. Toga ima i u zapadnom svetu (“domestic violence”), jer uvek ima muškaraca koji su jednostavno kreteni. Tako da ni to nije vezano za balkan.

I odgovor za Ninu, mada sam stvarno mislio da pustim da njena bude poslednja, pošto vidim da voli... A pošto ja volim da usrećujem žene :)… Ali eto, svako ima loš dan (jutro) pa i ja... Ako i jesam pisao ‘pet stranica iste sadržine’ to je bilo samo zato što pojedine osobe ovde nisu bile u stanju da razumeju to što sam napisao, pa sam morao da ponavljam, da im približim tematiku. Svaka slučajnost je namerna i svaka osobina koja proizlazi iz prethodne rečenice i zbog toga može da bude pripisana pojedinim osobama, takodje je namerna. Nemoj samo neko ponovo da traži da mu ponavljam i objašnjavam i ovo :roll: za one kojima nije jasno, molim vas, pročitajte nekoliko puta. Ili pitajte nekog, komšiju, tražite pomoć prijatelja ili publike, probajte pola-pola ili tako nešto… :D
:cry: Prvo,nije u pitanju kastriranje, jer da se zena kastrira, onda ne bi mogla, ni da radja.Predpostavljam, da ste mislili na obrezvanje, ili "sakacenje zenskog polnog organa",termin koje su upotrebile Ujedinjene nacije u svojoj studiji o ovom, okrutnom fenomenu.Postoji vise vrsta obrezivanja: od uklanjanja klitorisa(obavezno) do vezivanja malih usmina..Procedura je zastrasujuca, mnoge devojcice i umru od posledica zahvata, obavljenog u nehigijenskim uslovima..Za one koje prezive,ostaje trauma za ceo zivot i nemogucnost uzivanja u seksualnom cinu, jer se pri njemu, oseca samo fizicka bol.Svrha ovakvog sakacenja je, da zena ne oseti lepotu uzivanja u seksu,i samim tim , ni zelju za istim. Roditelji su time, "mirni" dok se devojcica ne uda i muz posle, siguran u vernost zene..Zenama kojima je uradjena radikalna varijanta(otklanjanjem svih, okom vidljivih delova zenskog polnog organa) svako donosenje na svet deteta, je popraceno uzasnim bolom,jer predstoji prvo otsivanje otvora na vagini, pa opet zasivanje, da bi svom muskarcu bila "uska"i "kao nova".. Ova praksa postoji u Africi vise od 2000 godina,cak se praktikovala i u Starom Egiptu..Ne postoji, nijedno, moguce opravdanje za povredjivanje zeninog polnog organa..To je kriminalni cin i nista drugo!!! Ujedinjene nacije su pokrenule, pre 5 godina, veliku akciju u cilju suzbijanja ove zastrasujuce i primitivne pojave...
 
Au, ovde opsta shorka.
Groucho, imala bih jos stosta da ti napisem na onaj tvoj zadnji post, ali bojim se da bi se sve to onda zaista oteglo u nedogled, pa radije onda prestajem.
Cisto me zanima samo jos koliko imas godina. Ne moras ovde da mi kazes, mozes slobodno na pp.
Toliko 8)
 

Back
Top