NISAM JA NIKAKVA FEMINISTKINJA

Nakon čitanja ove nenormalno dugačke teme


  • Ukupno glasova
    26
  • Anketa je zatvorena .
pitanje za sve
da li je neka od vas bila zaista domaćica ono mesecima ne izbijala iz kuće i brinula o mužu, kući event. deci itd.???
mislim ne želim da potcenjujem nikoga ali ova idealizovana priča o ženi koje sebe treba da nađe kao suprugu majku i domaćicu je više nego ne znam smešna,surova...nešto ...i malo mi se čini da pričate napamet, pa pitam da li ste zaista to iskusile??????
...u 4 zida svaki dan isto...usisuvač ručak komšinice ....volela bi da neko od vas to jeste pa da mi neko objasni šta tu ima fantastično,gde sam pogrešila pa se ne nalazim u tome...ili sam jednostavno za ludaru ili hormnoski poremećena ili nešto treće ...jaaadan moj muž...
 
gigule:
pitanje za sve
da li je neka od vas bila zaista domaćica ono mesecima ne izbijala iz kuće i brinula o mužu, kući event. deci itd.???
mislim ne želim da potcenjujem nikoga ali ova idealizovana priča o ženi koje sebe treba da nađe kao suprugu majku i domaćicu je više nego ne znam smešna,surova...nešto ...i malo mi se čini da pričate napamet, pa pitam da li ste zaista to iskusile??????
...u 4 zida svaki dan isto...usisuvač ručak komšinice ....volela bi da neko od vas to jeste pa da mi neko objasni šta tu ima fantastično,gde sam pogrešila pa se ne nalazim u tome...ili sam jednostavno za ludaru ili hormnoski poremećena ili nešto treće ...jaaadan moj muž...
ja nisam ovo iskusila, ali mi se čini da bi me bas ispunilo... ako bi on uspeo mene da ispuni da budem toliko blentava pa da na to sve lepo pristanem...
cuda su moguca... pa ne smem ni ovo da iskljucim
osim toga... moj posao je i manje tj. vise kucni
pa sam nekako... domacica :)
 
gigule:
pitanje za sve
da li je neka od vas bila zaista domaćica ono mesecima ne izbijala iz kuće i brinula o mužu, kući event. deci itd.???
mislim ne želim da potcenjujem nikoga ali ova idealizovana priča o ženi koje sebe treba da nađe kao suprugu majku i domaćicu je više nego ne znam smešna,surova...nešto ...i malo mi se čini da pričate napamet, pa pitam da li ste zaista to iskusile??????
...u 4 zida svaki dan isto...usisuvač ručak komšinice ....volela bi da neko od vas to jeste pa da mi neko objasni šta tu ima fantastično
,gde sam pogrešila pa se ne nalazim u tome...ili sam jednostavno za ludaru ili hormnoski poremećena ili nešto treće ...jaaadan moj muž...

Naravno da sam zaista bila i sad sam domaćica, pa pričam tako. Nemam muža i decu, ali živim sa bratom, koji je lenj ko' krava!
Nema tu ništa fantastično, nego jednostavno je lep osećaj kad vidiš kuću, a po njoj nema mrva, prašine, pobacanih stvari, neispeglanog veša...i kad je sve na svome mestu, čisto, uredno i mirišljavo. U suprotnom bih se zapitala... :roll:
 
sibirska:
gigule:
pitanje za sve
da li je neka od vas bila zaista domaćica ono mesecima ne izbijala iz kuće i brinula o mužu, kući event. deci itd.???
mislim ne želim da potcenjujem nikoga ali ova idealizovana priča o ženi koje sebe treba da nađe kao suprugu majku i domaćicu je više nego ne znam smešna,surova...nešto ...i malo mi se čini da pričate napamet, pa pitam da li ste zaista to iskusile??????
...u 4 zida svaki dan isto...usisuvač ručak komšinice ....volela bi da neko od vas to jeste pa da mi neko objasni šta tu ima fantastično
,gde sam pogrešila pa se ne nalazim u tome...ili sam jednostavno za ludaru ili hormnoski poremećena ili nešto treće ...jaaadan moj muž...

Naravno da sam zaista bila i sad sam domaćica, pa pričam tako. Nemam muža i decu, ali živim sa bratom, koji je lenj ko' krava!
Nema tu ništa fantastično, nego jednostavno je lep osećaj kad vidiš kuću, a po njoj nema mrva, prašine, pobacanih stvari, neispeglanog veša...i kad je sve na svome mestu, čisto, uredno i mirišljavo. U suprotnom bih se zapitala... :roll:

e ček, ovako, čista kuća je jedno ali biti ceo dan, godinama,ceo život u kući i šta radiš? brišeš prašinu, kuvaš, peglaš pereš...bla bla bla... to se može postići i ako radiš a ja pitam da li je neko živeo tako a da nije ništa drugo radio-la...
ja trenutno tako živim i ne uživam previše...


OK ti si mi odgovorila
ono je prelep osećaj kada je sve čisto mirisno ispeglano itd. ali ipak...
 
mackica ns:
mackica ns:
Naravno, i žena ako je 'samo' zaposlena - ne ostavlja decu, ali ako to 'zaposlenje' pređe u opsesiju, u najvažniju stvar u njenom životu, tu je problem. Veliki.
Ja sam i ovo napisala, samo izgleda niko nije hteo da obrati pažnju :idea: .
ja jesam ali duži priču...
dakle, razmišljala sam i o tome posebno što posao kojm nameravam da se bavim ponekad podrazumeva danonoćno angažovanje...pa da li sam ja loša žena? eh a uživam u poslu ...
i šta treba da se žrtvujem
OK nije problem za decu i muža...ali...dokle?
...ako se žena nalazi u tom poslu šta raditi a recimo nije najsrećnija u kući?
da li je usud žene da se uvek nešto žrtvuje....ne mislim tu na žene koje to prihvate kao Ok nego ove druge...i ko određuje šta je ispravno a šta ne???vekovi iza nas pa kao red je...ili tako je bilo odvajkada?? a na Novoj Gvineji žene Arapeša mislim, rade a muškarci se birnu o deci, lickaju se po ceo dan u muškoj kući i smišljaju pesme...a hormonska im slika savršena...
 
gigule:
mackica ns:
mackica ns:
Naravno, i žena ako je 'samo' zaposlena - ne ostavlja decu, ali ako to 'zaposlenje' pređe u opsesiju, u najvažniju stvar u njenom životu, tu je problem. Veliki.
Ja sam i ovo napisala, samo izgleda niko nije hteo da obrati pažnju :idea: .
ja jesam ali duži priču...
dakle, razmišljala sam i o tome posebno što posao kojm nameravam da se bavim ponekad podrazumeva danonoćno angažovanje...pa da li sam ja loša žena? eh a uživam u poslu ...
i šta treba da se žrtvujem
OK nije problem za decu i muža...ali...dokle?
...ako se žena nalazi u tom poslu šta raditi a recimo nije najsrećnija u kući?
da li je usud žene da se uvek nešto žrtvuje....ne mislim tu na žene koje to prihvate kao Ok nego ove druge...i ko određuje šta je ispravno a šta ne???vekovi iza nas pa kao red je...ili tako je bilo odvajkada?? a na Novoj Gvineji žene Arapeša mislim, rade a muškarci se birnu o deci, lickaju se po ceo dan u muškoj kući i smišljaju pesme...a hormonska im slika savršena...

Na žalost, usud svih ljudi - i imuškaraca i žena je da nešto žrtvuju. Uvek moramo da biramo prioritete, što znači da se nečeg drugog odričemo; odnosno da to nešto drugo žrtvujemo. I, baš zato što imamo tu mogućnost da biramo naše prioritete, znači da imamo ravnopravnost!
Da li bi ti bila loša žena? Ko određuje šta je ispravno, a šta ne? Pa, ti i tvoj muž zjedno. Ne samo ti! I, naravno da ne bi bila loša žena ako tvoj muž sve to isto tako prihvata. Po meni, bila bi loša žena ako slediš princip - ja to hoću, i nema niko prava da me sprečava.
Baš ti vekovi podčinjenog položaja su doveli da žene sad prelaze u drugu, isto tako pogrešnu krajnost - doveli su do sebičnosti žena, koje kažu - ja imam prava na sve što poželim, niko ne može da me spreči; imam pravo da mislim samo na svoj život, i samo na svoju sreću! Sve ono što ni muškarci nemaju.
A, jel' su muškarci na Novoj Gvineji zadovoljni, ili traže 'svoja prava'?
 
E da potpuno se slažem sa tobom...
nego,vidiš u svemu meni smeta što drugi ljudi uzimaju sebi za pravo da sude...o meni kao ženi,mom mužu...

inače oni na Novoj Gvineji, ne, ne traže prava uživaju bre! Sklad,lepota i mir to je muški princip...
a opet pleme ne tako daleko su lovci na glave i nevozni su i aresivni...svoju decu ne maze uopšte,ni majke.
 
Da se razumemo...poštujem stavove suprotne mojim! U krajnjoj liniji i živim način života koji vi zastupate kao ispravan, ali nisam zadovoljna i mislim da bi mi život bio daleko lakši da nije tako (tj. da ne mora da bude takav). I mislim da sve to ima veze sa hormonima... :wink:
 
Ja zivim sa dve zenske osobe u kuci. O svemu se dogovaramo, razgovaramo. Bitno je da svako doprinosi na svoj nachin.
Raspodela poslova je takva da svi podjednako ucestvuju, a ne neko dupe u kraj. To je uslov za skladan zivot(medjusobno uskladjivanje). :wink:
 
...i ko određuje šta je ispravno a šta ne???

Ja bih rekla da je to stvar geografije. Ja trenutno zivim u zapadnoj Evropi, mozda bolje receno severnoj, i da ovde neko javno iznese stavove kao mackica, _Marx i jos poneki suocio bi se bar sa zidom tisine i izvesnim izopstavanjem iz drustva (ne, najverovatnije se niko ne bi svadjao ni raspravljao), a u slucaju da se to dogodilo na poslu verovatno bi imalo i neke ozbiljnije konsekvence (bar opomena odredjene sluzbe, za pocetak). Pluralitet misljenja na ovu temu nije dozvoljen, kao ni na temu npr. 9/11 u New Yorku. Ovo svakako ne vazi ukoliko bi se razgovor tog tipa odvijao recimo u srpskom ili turskom "kulturnom" klubu.

Moram da priznam da meni licno posebno ide na zivce prica o nekakvoj prirodnoj determinisanosti "zenskog zivota" i "nesreci" svake individue koja od tog pokusa da skrene, da li se tu misli na genetsku determinisanost? "Nosenje maca u ruci", "vitezovi, "frigidne zene" i ostalo... Da li pobornici ovih tvrde da u primarne sexualne karakteristike, u ovom slucaju zene, spada inferiornost, dozivotna maloletnost (i potreba da se ima dozivotni tutor), da li postoji gen za kuvanje, brisanje prasine i sl. koji se ekspresuje samo kod zena? Uoceno je da su pojedini centri u mozgu razvijeniji kod jednog u odnosu na drugi pol, da su zene GENERALNO bolje u verbalnoj komunikaciji, a muskarci imaju razvijenije neke osobine koje do izrazaja dolaze u tehnici... ALI to znaci da je generalno 55% zena ima odredjeni nivo verbalnih osobina (recimo) nivoa A u odnosu na 45% muskaraca (obrnut odnos za "tehnicke" osobine), a ne da je svaka pojedinacna zena 82% muskarca ili tako nesto. Jedna odredjena zena definitivno moze biti natprosecan matematicar ili aeroinzenjer. A i te verbalne osobine ne determinisu samo dobru vaspitacicu, vec i PR managera. Poredjenja "koliko je zena kroz istoriju dalo svoj doprinos u ovoj ili onoj grani nauke/tehnike naspram koliko muskaraca..." nisu relevantna. Zenama je maltene do XX veka u ovom delu sveta bio onemogucavan pristup u sve skolske insititucije, o istrazivanjima da i ne govorim. Cak je i jednoj briljantnoj Mariji Kiri bila osporavana katedra na Sorboni "jer to nije za zenu" (u vreme kad je vec dobila prvog Nobela!) - dobila ju je tek nakon smrti svog muza Pjera. "Istorijska" uloga zene je bila dobrim delom i posledica nemogucnosti izbora (tu dolazimo do feminizma!)
A da je bioloska uloga zene nosenje deteta u sopstvenom telu i njegovo rodjenje ponistilo sve druge funkcije koje njen mozak ima je apsolutna glupost, u gluposti ovde ubrajam i ona misljenja koja tvrde da te "extra" funkcije mogu biti zadovoljene na nivou domacinstva ili eventualno hobija.

Da zene u politici pate od nekog hormonalnog poremecaja, da su isfrustrirane i nesrecne... tipicno je musko-sovinisticko razmisljanje. Kao sto u porodici muz zeni treba da "bude glava", da se uplakane devojcice savetuju sa bracom, ocevima, komsijama... SAMO DA SU MUSKARCI... od tog tutorisanja na lokalnom nivou logican je sled tutorisanje na malo visem... 50% stanovnistva bi sve odluke o drustvenom okruzenju u kome zive trebalo da prepusti onoj drugoj polovini, koja svakako "zna bolje"... Znate li vi da u vecini evropskih zemalja zene MORAJU da cine bar 30% sastava, a u Francuskoj cak 50%? A za sve protivnike kvota evo jedno poredjenje: da svojevremeno odredjeni "nepravedni" zakoni nisu NAREDILI roditeljima pod pretnjom kaznom da i svoju zensku decu moraju da salju u osnovne skole, da li bi smo danas bili (bar) tu gde jesmo kad je samo skolovanje zena u pitanju? Naravno da ne. Tih zakona se danas malo ko seca, nadajmo se da ce tako biti i sa kvotama u buducnosti.
 
mackica ns:
gigule:
E da potpuno se slažem sa tobom...
nego,vidiš u svemu meni smeta što drugi ljudi uzimaju sebi za pravo da sude...o meni kao ženi,mom mužu...

.

Ja sam se i upustila u svu ovu priču zato što je sad postala skoro zahtevana misao da su žene koje su samo domaćice glupe i nazadne. Naravno, ko je bilo ko da sudi o drugima?!

A tu da ne racunamo testiranje zenskih osoba pre upisa na odredjene fakultete?

Meni cela prica izgleda tako da se napadaju zene koje "beze od svoje zenske uloge", "izmicu se s polozaja" s druge strane brani njihovo pravo na izbor (feminizam?), a nigde nisam procitala neki napad na zene-domacice?!
 
Greene1:
...i ko određuje šta je ispravno a šta ne???

Ja bih rekla da je to stvar geografije. Ja trenutno zivim u zapadnoj Evropi, mozda bolje receno severnoj, i da ovde neko javno iznese stavove kao mackica, _Marx i jos poneki suocio bi se bar sa zidom tisine i izvesnim izopstavanjem iz drustva (ne, najverovatnije se niko ne bi svadjao ni raspravljao), a u slucaju da se to dogodilo na poslu verovatno bi imalo i neke ozbiljnije konsekvence (bar opomena odredjene sluzbe, za pocetak). Pluralitet misljenja na ovu temu nije dozvoljen, kao ni na temu npr. 9/11 u New Yorku. Ovo svakako ne vazi ukoliko bi se razgovor tog tipa odvijao recimo u srpskom ili turskom "kulturnom" klubu.

Moram da priznam da meni licno posebno ide na zivce prica o nekakvoj prirodnoj determinisanosti "zenskog zivota" i "nesreci" svake individue koja od tog pokusa da skrene, da li se tu misli na genetsku determinisanost? "Nosenje maca u ruci", "vitezovi, "frigidne zene" i ostalo... Da li pobornici ovih tvrde da u primarne sexualne karakteristike, u ovom slucaju zene, spada inferiornost, dozivotna maloletnost (i potreba da se ima dozivotni tutor), da li postoji gen za kuvanje, brisanje prasine i sl. koji se ekspresuje samo kod zena? Uoceno je da su pojedini centri u mozgu razvijeniji kod jednog u odnosu na drugi pol, da su zene GENERALNO bolje u verbalnoj komunikaciji, a muskarci imaju razvijenije neke osobine koje do izrazaja dolaze u tehnici... ALI to znaci da je generalno 55% zena ima odredjeni nivo verbalnih osobina (recimo) nivoa A u odnosu na 45% muskaraca (obrnut odnos za "tehnicke" osobine), a ne da je svaka pojedinacna zena 82% muskarca ili tako nesto. Jedna odredjena zena definitivno moze biti natprosecan matematicar ili aeroinzenjer. A i te verbalne osobine ne determinisu samo dobru vaspitacicu, vec i PR managera. Poredjenja "koliko je zena kroz istoriju dalo svoj doprinos u ovoj ili onoj grani nauke/tehnike naspram koliko muskaraca..." nisu relevantna. Zenama je maltene do XX veka u ovom delu sveta bio onemogucavan pristup u sve skolske insititucije, o istrazivanjima da i ne govorim. Cak je i jednoj briljantnoj Mariji Kiri bila osporavana katedra na Sorboni "jer to nije za zenu" (u vreme kad je vec dobila prvog Nobela!) - dobila ju je tek nakon smrti svog muza Pjera. "Istorijska" uloga zene je bila dobrim delom i posledica nemogucnosti izbora (tu dolazimo do feminizma!)
A da je bioloska uloga zene nosenje deteta u sopstvenom telu i njegovo rodjenje ponistilo sve druge funkcije koje njen mozak ima je apsolutna glupost, u gluposti ovde ubrajam i ona misljenja koja tvrde da te "extra" funkcije mogu biti zadovoljene na nivou domacinstva ili eventualno hobija.

Da zene u politici pate od nekog hormonalnog poremecaja, da su isfrustrirane i nesrecne... tipicno je musko-sovinisticko razmisljanje. Kao sto u porodici muz zeni treba da "bude glava", da se uplakane devojcice savetuju sa bracom, ocevima, komsijama... SAMO DA SU MUSKARCI... od tog tutorisanja na lokalnom nivou logican je sled tutorisanje na malo visem... 50% stanovnistva bi sve odluke o drustvenom okruzenju u kome zive trebalo da prepusti onoj drugoj polovini, koja svakako "zna bolje"... Znate li vi da u vecini evropskih zemalja zene MORAJU da cine bar 30% sastava, a u Francuskoj cak 50%? A za sve protivnike kvota evo jedno poredjenje: da svojevremeno odredjeni "nepravedni" zakoni nisu NAREDILI roditeljima pod pretnjom kaznom da i svoju zensku decu moraju da salju u osnovne skole, da li bi smo danas bili (bar) tu gde jesmo kad je samo skolovanje zena u pitanju? Naravno da ne. Tih zakona se danas malo ko seca, nadajmo se da ce tako biti i sa kvotama u buducnosti.

Sta reci sem: BRAVO!
I time ne osporavam zene koje su domacice, pod uslovom da su one same to izabrale a ne primorane na tako nesto. Svako sebe nalazi u necemu sto mu se dopada sto mu je kako ovde kazu 'pisano na kozu'. Glupo je kritikovati i zene koje zele nesto vise sem brisanja prasine i cuvanja deteta jer se ne nalaze u tome ili zene koje svoju ulogu u zivotu savrseno ispunjavaju pridajuci primarnu vaznost bas upravo ulozi 'biti samo domacica'.
 
Greene1:
...i ko određuje šta je ispravno a šta ne???

Ja bih rekla da je to stvar geografije. Ja trenutno zivim u zapadnoj Evropi, mozda bolje receno severnoj...

To što živiš u zapadnoj Evropi ili još preciznije Zapadnoj... tvoje argumente čini još jačima.

:wink:

pazi... glupo je i polemisati o ovome
pa normalno da smo sv različiti i da svako ima svoje mesto u sistemu...
podela na mškarce i žene je toliko gruba... i neprecizna da odbijam da me stavljaju u koš sa nekim "raspadima" kako to lepo, jasno i kratko kaže koleginica Margott.
 
Greene1:
...i ko određuje šta je ispravno a šta ne???

Ja bih rekla da je to stvar geografije. Ja trenutno zivim u zapadnoj Evropi, mozda bolje receno severnoj, i da ovde neko javno iznese stavove kao mackica, _Marx i jos poneki suocio bi se bar sa zidom tisine i izvesnim izopstavanjem iz drustva (ne, najverovatnije se niko ne bi svadjao ni raspravljao), a u slucaju da se to dogodilo na poslu verovatno bi imalo i neke ozbiljnije konsekvence (bar opomena odredjene sluzbe, za pocetak). Pluralitet misljenja na ovu temu nije dozvoljen, kao ni na temu npr. 9/11 u New Yorku. Ovo svakako ne vazi ukoliko bi se razgovor tog tipa odvijao recimo u srpskom ili turskom "kulturnom" klubu.

Moram da priznam da meni licno posebno ide na zivce prica o nekakvoj prirodnoj determinisanosti "zenskog zivota" i "nesreci" svake individue koja od tog pokusa da skrene, da li se tu misli na genetsku determinisanost? "Nosenje maca u ruci", "vitezovi, "frigidne zene" i ostalo... Da li pobornici ovih tvrde da u primarne sexualne karakteristike, u ovom slucaju zene, spada inferiornost, dozivotna maloletnost (i potreba da se ima dozivotni tutor), da li postoji gen za kuvanje, brisanje prasine i sl. koji se ekspresuje samo kod zena? Uoceno je da su pojedini centri u mozgu razvijeniji kod jednog u odnosu na drugi pol, da su zene GENERALNO bolje u verbalnoj komunikaciji, a muskarci imaju razvijenije neke osobine koje do izrazaja dolaze u tehnici... ALI to znaci da je generalno 55% zena ima odredjeni nivo verbalnih osobina (recimo) nivoa A u odnosu na 45% muskaraca (obrnut odnos za "tehnicke" osobine), a ne da je svaka pojedinacna zena 82% muskarca ili tako nesto. Jedna odredjena zena definitivno moze biti natprosecan matematicar ili aeroinzenjer. A i te verbalne osobine ne determinisu samo dobru vaspitacicu, vec i PR managera. Poredjenja "koliko je zena kroz istoriju dalo svoj doprinos u ovoj ili onoj grani nauke/tehnike naspram koliko muskaraca..." nisu relevantna. Zenama je maltene do XX veka u ovom delu sveta bio onemogucavan pristup u sve skolske insititucije, o istrazivanjima da i ne govorim. Cak je i jednoj briljantnoj Mariji Kiri bila osporavana katedra na Sorboni "jer to nije za zenu" (u vreme kad je vec dobila prvog Nobela!) - dobila ju je tek nakon smrti svog muza Pjera. "Istorijska" uloga zene je bila dobrim delom i posledica nemogucnosti izbora (tu dolazimo do feminizma!)
A da je bioloska uloga zene nosenje deteta u sopstvenom telu i njegovo rodjenje ponistilo sve druge funkcije koje njen mozak ima je apsolutna glupost, u gluposti ovde ubrajam i ona misljenja koja tvrde da te "extra" funkcije mogu biti zadovoljene na nivou domacinstva ili eventualno hobija.

Da zene u politici pate od nekog hormonalnog poremecaja, da su isfrustrirane i nesrecne... tipicno je musko-sovinisticko razmisljanje. Kao sto u porodici muz zeni treba da "bude glava", da se uplakane devojcice savetuju sa bracom, ocevima, komsijama... SAMO DA SU MUSKARCI... od tog tutorisanja na lokalnom nivou logican je sled tutorisanje na malo visem... 50% stanovnistva bi sve odluke o drustvenom okruzenju u kome zive trebalo da prepusti onoj drugoj polovini, koja svakako "zna bolje"... Znate li vi da u vecini evropskih zemalja zene MORAJU da cine bar 30% sastava, a u Francuskoj cak 50%? A za sve protivnike kvota evo jedno poredjenje: da svojevremeno odredjeni "nepravedni" zakoni nisu NAREDILI roditeljima pod pretnjom kaznom da i svoju zensku decu moraju da salju u osnovne skole, da li bi smo danas bili (bar) tu gde jesmo kad je samo skolovanje zena u pitanju? Naravno da ne. Tih zakona se danas malo ko seca, nadajmo se da ce tako biti i sa kvotama u buducnosti.

Greene1… I ja bih rekao da je to stvar geografije, dakle stvar nečega izvan tebe, nečega što nisi ti, dakle situacije i sredina u kojoj si se fizički našla. Ali ta (geografska) situacija neće promeniti ništa što postoji u tebi. Ni zakoni zapada, ni moralni kodeksi. Socijalizam je propao jer je krenuo od zamisli da je čovek bolji nego što zapravo jeste, postavio je standarde i jasne zakone koji su bili u suprotnosti sa zakonima koji su u čoveku, i koji su uvek jači. Ali, to je nešto što bi mogao da ti kaže svako ko je na prvoj godini pravnog položio Uvod u pravo, dakle, nisam time rekao ništa mudro…

Ti i Nina2, koja nam se javlja (mislim) iz SAD, imate tu priču iz vaše okoline koja vas ubedjuje da je jedina ispravna. Izvinjavam se, ali ja mislim da je Skandinavija totalno poročna a Amerika potpuno trula. Mislim, super je to, zezanje, ludilo ali… Kad god se setim Skandinavaca, setim se koliko oni šljakaju da bi za vikend mogli da odu negde (i najčešće da otputuju, jer im je zbog istog licemerja piće skupo tamo gde jesu) i da se potpuno masivno natreskaju alkoholom do besmisla… Recite mi (obe) da li je sve u redu sa državom u kojoj većina gradjana, i pored standarda i pored lepih i tako humanih zakona, jedva čeka vikend da bi se ‘ubilo’ od alkohola?

I evo ponovo čitam poruku Greene – kad bismo mačkica i ja tamo izneli stavove koje smo ovde izneli, sigurno je da bismo bili dočekani istim sumnjičavim pogledima kojima bi se dočekao čovek koji bi na pijaci na Zelenjaku, pre dvadesetak godina, izrazio svoj stav da Josip Broz možda i nije najveći sin našeg naroda. Ili ukoliko bi neko u ‘Kolarcu’ tada rekao da je ženi mesto u porodici a ne na sastancima Komunističke partije. Pluralizam mišljenja ni tad nije bio dozvoljen. I tad je postojao ‘ključ’ po kojem je odredjeni broj žena morao da bude u politici i u svakoj partijskoj ćeliji i ‘ključ’ po kojem je odredjeni broj pripadnika nacionalnih manjina morao da bude na odredjenim mestima. Pa šta to znači? Da su te kvote i ‘ključevi’ dobri? Čini mi se da su se pokazali kao potpuno pogrešni, kao i sve ostale nametnute stvari.

Zanimljivo je što su se svi uhvatili za to ‘žene u politici’ i kako je to muško-šovinističko razmišljanje :roll: Ja sam rekao i to da muškarcima nije mesto u diplomatiji, jer je to isključivo žensko zanimanje, pa opet nikome nije zasmetalo to ‘seksističko’ i feminističko razmišljanje :shock: :?:

Ma kome ja uopšte ovo govorim :roll: Greene se alkoholiše vikendom (:) izvini ako grešim, šala :) ) a Nina2 voli da puca iz pištolja :roll: Krajnje ženstveno…

I dalje mi nijedna ‘savremena’ nije odgovorila na dva jednostavna pitanja koja sam postavio ranije.
 
Groucho_Marx:
Ti i Nina2, koja nam se javlja (mislim) iz SAD, imate tu priču iz vaše okoline koja vas ubedjuje da je jedina ispravna. Izvinjavam se, ali ja mislim da je Skandinavija totalno poročna a Amerika potpuno trula. Mislim, super je to, zezanje, ludilo ali… Kad god se setim Skandinavaca, setim se koliko oni šljakaju da bi za vikend mogli da odu negde (i najčešće da otputuju, jer im je zbog istog licemerja piće skupo tamo gde jesu) i da se potpuno masivno natreskaju alkoholom do besmisla… Recite mi (obe) da li je sve u redu sa državom u kojoj većina gradjana, i pored standarda i pored lepih i tako humanih zakona, jedva čeka vikend da bi se ‘ubilo’ od alkohola?


Ma kome ja uopšte ovo govorim :roll: Greene se alkoholiše vikendom (:) izvini ako grešim, šala :) ) a Nina2 voli da puca iz pištolja :roll: Krajnje ženstveno…

I dalje mi nijedna ‘savremena’ nije odgovorila na dva jednostavna pitanja koja sam postavio ranije.

Gospodine koji si se pre par meseci zestoko borio na ovim forumima sa gospodjicom anakin i svi smo se cudom cudili oko toga, kao prvo nisam u Americi, vec u jednoj drzavici na obronku Balkana. Kao drugo, pucanjem sam se bavila jos dok sam zivela u Srbiji, odakle mi je i poreklo. Dakle, kao sto vidis, nit sam amerikanka nit sam odrastala negde na zapadu pa da mi je moje misljenje usadio taj truli zapad. Pre ce biti da si ti taj koji imas tu pricu iz tvoje okoline za koju mislis da je jedina ispravna.
Uostalom, ako jos jednom procitas moje prouke nigde ja ne kritikujem domacice, vec vas koji mislite da je to jedino za sta je zena stvorena da bude. Kakav shovinizam to je zaista za 'pohvalu'.
Ja podrzavam slobodu izbora koju hvala bogu sada itekako imamo i sa kojom se automatski brise to 'zena mora' i 'zenina uloga je'. Zaboravljas da smo na kraju krajeva svi ljudska bica.
Dakle, tvoj izbor je domacica, nadam se da ces takvu i naci sada u ovom svetu..mozda ako odes u neku zabit bogu iza nogu i nadjes neku devojcicu koja je iskljucivo zavrsila samo osnovnu skolu i nema zelje da se skoluje dalje vec je osetila zov prirode koji joj kaze da je ona u stvari stvorena da bude domacica, majka i supruga i nista vise, posto ja zaista ne sretoh u skorasnje vreme zenu domacicu kojoj je to njen licni izbor vec silom prilike usled trenutne nemogucnosti zaposljenja.
I prestani da pljujes po zenama koje su dale prednost karijeri, uostalom, deca nisu samo zenina obaveza, postoji tu znas i OTAC.
I jos jednom, procitaj malo bolje sta sam ja napisala, mozda budes uocio da ne pljujem ni po domacicama ni po zenama koje zele nesto vise od kuhinje, deteta i muza. Svako je nasao svoju ulogu u svom zivotu koja mu u potpunosti odgovara.
I da, jos nesto, nemoj da mislis da si me uopste i dodirnuo svojim misljenjem o mojoj zenstvenosti. Tako nesto (a i sve ostalo sto si napisao) mogu da izgovore jedino kukavice koje se boje zena koje mozda znaju i nesto vise osim da drze kutlacu u ruci (a verovao ili ne odlicno kuvam).
 

Back
Top