Nije smešno...

А хоће и сопстеви, јер сматрају да су неправедно оцењени...
Један мој друг је 1980. написао на крају рада:,,Ако волите Тита, нећете ми дати 1'' :eek:
И добио кечину само такву, јер је задатак био катастрофалан.
Али, он га је свима показивао, мислећи да ће тиме нанети зло професорки...
(Е, сад сам ја та која износи ,,прљав веш'', туђи... )
 
А хоће и сопстеви, јер сматрају да су неправедно оцењени...
Један мој друг је 1980. написао на крају рада:,,Ако волите Тита, нећете ми дати 1'' :eek:
И добио кечину само такву, јер је задатак био катастрофалан.
Али, он га је свима показивао, мислећи да ће тиме нанети зло професорки...
(Е, сад сам ја та која износи ,,прљав веш'', туђи... )

Ma opušteno draga.
I ja sam ofirala svoju "kolezinicu" zbog onog maila par postova unazad.:rumenko:
 
Često na raznoraznim web stranicama osvanu kopirani pismeni zadaci ili kontrolne vežbe đaka različitih uzrasta. I sve sa istim ciljem: da se mnogoljudni internet auditorijum nasmeje tuđoj nepismenosti, i nastavi da živi u zabludi kako je on pismen i načitan.
Problem je što su u pitanju deca uzrasta od 7 do 19 godina i što su pismeni zadaci dospeli u sajber svet samo na jedan način: profesor nadležan da zadatak oceni ga je kopirao i okačio na Internet.
Ono što mene iritira u celoj priči je prvo indiskrecija, tačnije zloupotreba tuđih podataka (ponekad u uglu stoji i ime i prezime đaka). A onda i činjenica da nastavnik izlaže ruglu sopstvenu nesposobnost. Jer njegov je zadatak da učenika opismeni i nauči a ne da mu se podsmeva.
Povremeno su u pitanju pismeni radovi dece u nižim razredima. Zar nije učiteljica tu da ukaže učeniku na greške a ne da kopira njegov rad i širi ga naokolo? I zar tako nešto nije zakonom kažnjivo?
Kada učenik pokazuje nizak stepen pismenosti, to može biti znak i jako obrazovno i materijalno siromašne sredine u kojoj odrasta. Ako se detetu pride i podsmeva onaj ko bi trebalo da ga edukuje, kuda ide ovaj svet? Da ne pominjem sve češću pojavu da nastavnici više ne daju učenicima da nose kući urađene/ocenjene kontrolne vežbe (što je, po meni, krajnje neproduktivno, jer kako roditelj da zna u kojoj oblasti detetu manjka znanja), ali zato iste te kontrolne distribuiraju kao zabavno štivo svojim online prijateljima.
jedino sto nije ok u toj prici je kada se ne isjece ime srecnog autora, ostalo prolazi
i nije ni na kakav nacin pokazatelj kvaliteta nastavnika
jer jedina normalna distribucija i jesta ona kada ima i petica i jedinica u odjeljenju
kada ima samo dobrih ocjena onda je ocigledno da nastavnik progleda kroz prste/gradivo je ispod kriterijuma
a kada su ima samo losih, da je nastavnik/shtivo lose
 
Često na raznoraznim web stranicama osvanu kopirani pismeni zadaci ili kontrolne vežbe đaka različitih uzrasta. I sve sa istim ciljem: da se mnogoljudni internet auditorijum nasmeje tuđoj nepismenosti, i nastavi da živi u zabludi kako je on pismen i načitan.
Problem je što su u pitanju deca uzrasta od 7 do 19 godina i što su pismeni zadaci dospeli u sajber svet samo na jedan način: profesor nadležan da zadatak oceni ga je kopirao i okačio na Internet.
Ono što mene iritira u celoj priči je prvo indiskrecija, tačnije zloupotreba tuđih podataka (ponekad u uglu stoji i ime i prezime đaka). A onda i činjenica da nastavnik izlaže ruglu sopstvenu nesposobnost. Jer njegov je zadatak da učenika opismeni i nauči a ne da mu se podsmeva.
Povremeno su u pitanju pismeni radovi dece u nižim razredima. Zar nije učiteljica tu da ukaže učeniku na greške a ne da kopira njegov rad i širi ga naokolo? I zar tako nešto nije zakonom kažnjivo?
Kada učenik pokazuje nizak stepen pismenosti, to može biti znak i jako obrazovno i materijalno siromašne sredine u kojoj odrasta. Ako se detetu pride i podsmeva onaj ko bi trebalo da ga edukuje, kuda ide ovaj svet? Da ne pominjem sve češću pojavu da nastavnici više ne daju učenicima da nose kući urađene/ocenjene kontrolne vežbe (što je, po meni, krajnje neproduktivno, jer kako roditelj da zna u kojoj oblasti detetu manjka znanja), ali zato iste te kontrolne distribuiraju kao zabavno štivo svojim online prijateljima.

Nakon testa, ucenik ima pravo na uvid u svoje greske, na objasnjenje i konsultacije sa nastavnikom kako uraditi zadatke pravilno. Roditelji se obavestavaju o uspehu djaka putem ocena i putem konsultacija sa razrednim staresinom na prijemu roditelja ili roditeljskom sastanku, a razredni staresina se raspituje o pojedinacnom uspehu ucenika kod predmetnog profesora. Testovi se drze u ustanovi kao pokrice za datu ocenu i to je sasvim normalno narocito sada kad su u modi totalno neosnovane zalbe na ocenu koje skola mora uvaziti cak i kad prelaze granice besmisla (npr. jedan moj djak se zalio na ocenu na popravnom jer je imao buran raskid ljubavne veze u julu, tj mesec dana ranije pa je bio emotivno potresen na ispitu, on se smejao na hodniku sa drugarima dok je sricao zalbu, zalba uvazena, osnovana nezavisna komisija, pustili ga da prodje bez ikakvog pokazanog znanja valjda da se ne obesi u emotivnom rastrojstvu :roll:).
Izlaganje testova na netu je uglavnom maslo djaka kada dobiju na ruke svoj rad (sto je greska profesora jer je duzan da rad zadrzi u skoli i da u dnevnik zabelezi mesto na koje odlazhe testove), pokazu ga nekom i onda taj neko uzme taj rad da bi se sprdao sa svojim naivnim drugarom. Ako ima profana koji sami postavljaju na net djacke greske, oni se prijavljuju prosvetnoj inspekciji i to samo ukoliko je time ugrozeno pravo privatnosti djaka jer same greske i njihova analiza imaju pedagosku funkciju (dakle, bez imena djaka, nema prekrsaja).

I to je to. Kad bi svi znali koje su granice njihove strucnosti i njihovih ovlascenja, onda ne bi bilo nikakve zabune.
 
Poslednja izmena:

Daj, pile, ne pali se. Ovde je očigledno da nije nastavnik korigovao ni ocenio. Prvo, rukopis je isti, drugo, zašto bi podvukao nastavnik ispravno napisane nazive praznika, pa vidi ovaj upitnik... Smešno jeste, ali ne i istinito.
A ovo:
zn56s6.jpg

Ovde se dete podsmeva nastavniku.
 
Ахаха, ма ово је неко зезање!
Успут, сасвим писмено написано!
И немогуће је да неко то није прочитао, а оценио.


vidi - vrlo je moguce...
ja sam u srednjoj skoli imao profana koji je samo brojao strane dokumentacije nakon prakticne nastave i gledao da je sto vise bojica/sarenila iskorisceno.
bojice je trebalo koristiti za el. šeme itd dok tekst nikada nije citao.
pricao sam svojoj kevi tada koja mi nije verovala (u njeno vreme to nije moglo itd itd...).

sledeci put sam izmedju ostalog i ispisao i utiske sa predstave "violinista na krovu".
lepo sam bojio pa sam ponovio dobio 5. keva se uverila :mrgreen:
i dalje cuvam tu svesku...

inace - u pitanju je bila srednja elektrotehnicka skola nikola tesla u bgd-u i profan cije sam ime zaboravio a koji je bio poznat pod nadimkom knez.
 
Ja znam gomilu slucajeva gde nastavnik ne cita pismene, u stvari, uglavnom sastave. Mojoj sestri je predavala srpski neka nastavnica koja procita samo 1. sastav u 5. razredu. Tu da ocene i posle toga stalno to dobijas.:eek: Neki su znali za foru, pa su u 5. napisali vanserijski sastav i imali 5 sve cetiri godina.:whistling: A ona dobila prvu ocenu 4 i posle stalno imala 4, a inace pise odlicne sastave.:dash: Tako je njen drug isto imao 4, pa je uzeo sastav od mladjeg brata koji je tada bio 2. razred i opet dobio 4, a sastav nije bio ni za 2...:rotf:

Sto se tice teme, ne verujem da bilo ko od nastavnika slika sastave i stavlja ih na net, uglavnom djaci fotkaju...:lol: U stvari, moguce da moja nastavnica to radi, jer ona uziva da ti se smeje u facu kad nesto ne znas. Toliko sarkazma na jednom mestu je za nepoverovati! :neutral:
 
Poslednja izmena:
..ma jok, bre, pile, nego od odeljenskog bisera.. :lol:

jedino sto nije ok u toj prici je kada se ne isjece ime srecnog autora, ostalo prolazi
i nije ni na kakav nacin pokazatelj kvaliteta nastavnika
jer jedina normalna distribucija i jesta ona kada ima i petica i jedinica u odjeljenju
kada ima samo dobrih ocjena onda je ocigledno da nastavnik progleda kroz prste/gradivo je ispod kriterijuma
a kada su ima samo losih, da je nastavnik/shtivo lose

prošlo je više od 25 godina....ali kod nas u društvu se i dalje često prepričava sastav Dan kada sam se najviše uplašio
igao sam fudbal, pa sam ožedneo i uzeo da pijem vodu i pala mi je čaša, no na svu sreću čaša je bila plastična

i tako
rečeica no na svu sreću čaša je bila plastična ostala je i dalje je vrlo često u upotrebi....
 

Back
Top