Nije mi jasno da li su žene pametnije ili su muškarci...

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
...postali gluplji?
Ili barem- oni su ostali isti.
Nije mi jasno jer kroz istoriju sve su (dobro ne SVE ali 90%) muškarci stvorili, ne samo da su stvorili u tehničkom smislu, nego su bolji i u umetnosti (klasična muzika, slikarstvo, književnost...)
Čitam ovako neobavezno po forumu i kapiram da smo na istom. Muškarci nisu ništa ni pametniji niti sposobniji u životu.
I dosta tvrdnji ima, citiram: "Žene više nisu ni glupe ni neobrazovane".
Tačno.
Ali recimo da je došlo do "izjednačenja", kakav to svet imamo danas? Zar nije bilo više inovacija na svakom polju pre nego što smo "postali jednaki"?
Šta se dešava sa muškarcima?
Uža tema ovog posta:
Današnji muškarac ne može da se (u)poredi sa Teslom, Heseom, Mocartom, Da Vinčijem...itd, dok današnje žene mogu da se (u)porede sa recimo jednom Virdžinijom Vulf.
Zašto su muškarci "stali" ili se čak unazadili?
Zašto ženski napredak tako (loše) utiče na muškarce?
 
Ako je Virdzinija Vulf vase najvece dostignuce koje pokusavate da stavite rame uz rame sa Teslom tu se onda vec vidi gde ste vi... Ne mozes bas da poredis najbolje pojedince sa bilo kojim covekom danas, isto kao sto su ti ljudi bili bolji od proseka tad tako su bolji od proseka i sad sto je logicno, jer da se ne izdvajaju onda i ne bi bili to sto jesu.
Danasnje zene jesu blize Virdziniji Vulf nego muskarci Tesli, ali zato sto za njen "rad" nije potrebna velika pamet vec samo standardna mantra koja se vrti vec decenijama pa tako imas i ove moderne Virdzinije koje nista nisu napredovale od nje, imate valjda i neki bolji primerak kojim biste se pohvalile.
 
Danasnji napredak je tesko za razumeti. Evo npr Nobelova nagrada za fiziku

Polovina nobelove nagrade dodeljena je R. Penrouzu „za otkriće da je stvaranje crnih rupa snažno povezano sa opštom teorijom relativnosti”.

Drugu polovinu nagrade podelili su R. Gencl i A. Gez za „za otkriće supermasivnog kompaktnog objekat u centru naše galaksije”.
 
  • Zapanjen
Reactions: DUH
...postali gluplji?
Ili barem- oni su ostali isti.
Nije mi jasno jer kroz istoriju sve su (dobro ne SVE ali 90%) muškarci stvorili, ne samo da su stvorili u tehničkom smislu, nego su bolji i u umetnosti (klasična muzika, slikarstvo, književnost...)
Čitam ovako neobavezno po forumu i kapiram da smo na istom. Muškarci nisu ništa ni pametniji niti sposobniji u životu.
I dosta tvrdnji ima, citiram: "Žene više nisu ni glupe ni neobrazovane".
Tačno.
Ali recimo da je došlo do "izjednačenja", kakav to svet imamo danas? Zar nije bilo više inovacija na svakom polju pre nego što smo "postali jednaki"?
Šta se dešava sa muškarcima?
Uža tema ovog posta:
Današnji muškarac ne može da se (u)poredi sa Teslom, Heseom, Mocartom, Da Vinčijem...itd, dok današnje žene mogu da se (u)porede sa recimo jednom Virdžinijom Vulf.
Zašto su muškarci "stali" ili se čak unazadili?
Zašto ženski napredak tako (loše) utiče na muškarce?
Prvo, nemoj ljutiš, al ne znam baš da ti je forum reper ma čije pameti, ženske ili muške.
Drugo, nisu muškarci postali gluplji, postale su i žene, samo što nije PC to reći a ni one same (ovde na forumu imaš masu njih takvih) ne bi to priznale ni da ih vežeš konjima za repove. Društvo je kao društvo postalo gluplje, i, sledstveno, tome, svaki je rod (ups, izvinjavam se, govorim samo o 2 roda ovde :mrgreen:) postao gluplji.
 
Ako je Virdzinija Vulf vase najvece dostignuce koje pokusavate da stavite rame uz rame sa Teslom tu se onda vec vidi gde ste vi... Ne mozes bas da poredis najbolje pojedince sa bilo kojim covekom danas, isto kao sto su ti ljudi bili bolji od proseka tad tako su bolji od proseka i sad sto je logicno, jer da se ne izdvajaju onda i ne bi bili to sto jesu.
Danasnje zene jesu blize Virdziniji Vulf nego muskarci Tesli, ali zato sto za njen "rad" nije potrebna velika pamet vec samo standardna mantra koja se vrti vec decenijama pa tako imas i ove moderne Virdzinije koje nista nisu napredovale od nje, imate valjda i neki bolji primerak kojim biste se pohvalile.
Pa ima...ona astrofizičarka iz filma "Agora", zaboravila sam joj i ime, Mileva Marić itd.
Ali nisam isticala jer sam obuhvatila rečenicom "muškarci u 90% slučajeva"
A Virdžiniju Vulf sam baš namerno uzela za primer jer ja neki veći ženski napredak ne vidim.
 
Pa ima...ona astrofizičarka iz filma "Agora", zaboravila sam joj i ime, Mileva Marić itd.
Ali nisam isticala jer sam obuhvatila rečenicom "muškarci u 90% slučajeva"
A Virdžiniju Vulf sam baš namerno uzela za primer jer ja neki veći ženski napredak ne vidim.
Ako gledas celokupno covecanstvo verovatno nema nekog veceg napretka ni medju muskarcika ni medju zenama, ima samo pojedinaca koji se istaknu i koji guraju svet napred.
 
Prvo, nemoj ljutiš, al ne znam baš da ti je forum reper ma čije pameti, ženske ili muške.
Drugo, nisu muškarci postali gluplji, postale su i žene, samo što nije PC to reći a ni one same (ovde na forumu imaš masu njih takvih) ne bi to priznale ni da ih vežeš konjima za repove. Društvo je kao društvo postalo gluplje, i, sledstveno, tome, svaki je rod (ups, izvinjavam se, govorim samo o 2 roda ovde :mrgreen:) postao gluplji.
Što bih se ljutila, svašta, a post ti je genijalan, a nasmeja me.
 
Taj veciti "problem",ko je pametniji,muskarci ili zene,ustvari nije nikakav problem.Muskarci i zene,skoro su istovetno uslovno receno,pametni.
Poznato je jedino to,da je muski mozak,nesto veci,tezi ima vecu zapreminu,ali to ne garantuje i vecu "pamet" muskarcima.Ono sto je bitno u ovoj
vecitoj dilemi,je jedino to,da su zene po svojoj prirodi lukavije,spremne da neki nastali problem rese u svoju korist,ne birajuci sredstva za postizanje
svog postavljenog cilja.Inace mozemo slobodno reci,da je odnos "pameti" izmedju muskaraca i zena,egal.
 
Mada jos da dodam Elon Musk, Bill Gates, Mark Zakerberg, Steve Jobs, Linus Torvalds i dalje ima "pokretaca" drustva.
Muškarci.
Bravo što si se setio, skroz sam zaboravila.
Ali to je još gore po žensku statistiku, hiljadama godina muškarci su bili bolji u svemu u 90% slučajeva, a danas u 100% 😂
 
Poslednja izmena:
У капитализму, где послодавац вреднује рад са циљем да оствари што већи профит, не обазире се на еманципацију жена, јер има мерило учинка сваког на радном месту, па је тако у Европи женски рад плаћен 17% мање за обављање истог посла.

У капитализму нема бесплатног ручка.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Muškarci.
Bravo što si se setio, skroz sam zaboravila.
Ali to je još gore po žensku statistiku, hiljadama godina muškarci su bili bolji u svemu u 90% slučajeva, a danas u 100% 😂
Uh bre,za nekog ko je deklarisani feminista ne razumes ili neces da potegnes ociglednu stvar- do skoro su zene bile gurane u zapecak, bile su tu da radjaju,rade po kuci i ugadjaju muzu.Pa do pre 100 god skoro da i nije bilo dozvoljeno da zensko studira ili se bavi naukom!
Nikad nisu bile zene gluplje od muskaraca,jednostavno su ih zatucali od malih nogu.NA ZALOST.
Niti su sad zene pamernije,naprotiv, to sto su postale glasnije ne znaci apsolutno nista.Kako rece kolega,generalno ljudi postaju gluplji,i to ce tek da se vidi za nekoliko generacija.A po mom misljenju je nereseno,ako je ovo neko takmicenje :)
 
Ako gledas celokupno covecanstvo verovatno nema nekog veceg napretka ni medju muskarcika ni medju zenama, ima samo pojedinaca koji se istaknu i koji guraju svet napred.
Fantastično rečeno.
Eminentni revolucionari su em retki, em su savremenicima bili ludaci, otpad društva, svojevoljno izašli ili prosto isterani van zone komfora, nebitno na kom polju, i još nebitnije kog su bili pola.
Interesantno je da se sa vremenom i bitnim štihovima u svetu smenjuju podobni ''pobunjenici'' iz istorije, mislioci, naučnici, književnici... ljudi koji su menjali svet. Čak ni to ne može da se ustanovi u masi, nego neko sa dovoljno moći i određenim ciljevima odlučuje ko će u nekom vremenskom intervalu da nam se sviđa i koga ćemo da glorifikujemo.

Ljude uglavnom zanima više taj komfor ovde i sada nego da palamude nešto i skaču sebi u stomak, remete poredak svojih malih, mirnih, memljivih života.
 
У капитализму, где послодавац вреднује рад са циљем да оствари што већи профит, не обазире се на еманципацију жена, јер има мерило учинка сваког на радном месту, па је тако у Европи женски рад плаћен 17% мање за обављање истог посла.

У капитализму нема бесплатног ручка.

Meni je receno da je u Americi 70-ih i 80-ih u svakoj firmi procenat zaposlenih zena morao da bude iznad odredjene brojke i to nezavisno od toga da li su ili nisu zene koje su bile primljene realno gledano strucnije u obavljanu posla od ostalih kandidata. Jednostavno si morao da primis odredjeni broj zena. A ja ne znam sta je ondasnja Amerika bila ako ne neka vrsta kapitalizma. To pravilo verovatno vazi i danas i u mnogo vecoj meri. Meni to ne lici na racionalni proces gde je cilj da se objektivno odredi ko je najbolji kandidat za datu poziciju vec na poprilicno prljav nacin da se oslabi drustvo stavljanjem pogresnih ljudi na pogresnim mestima.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Meni je receno da je u Americi 70-ih i 80-ih u svakoj firmi procenat zaposlenih zena morao da bude iznad odredjene brojke i to nezavisno od toga da li su ili nisu zene koje su bile primljene realno gledano strucnije u obavljanu posla od ostalih kandidata. Jednostavno si morao da primis odredjeni broj zena. A ja ne znam sta je ondasnja Amerika bila ako ne neka vrsta kapitalizma. To pravilo verovatno vazi i danas i u mnogo vecoj meri. Meni to ne lici na racionalni proces gde je cilj da se objektivno odredi ko je najbolji kandidat za datu poziciju vec na poprilicno prljav nacin da se oslabi drustvo stavljanjem pogresnih ljudi na pogresnim mestima.
Мени није речено, први пут чујем.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Uh bre,za nekog ko je deklarisani feminista ne razumes ili neces da potegnes ociglednu stvar- do skoro su zene bile gurane u zapecak, bile su tu da radjaju,rade po kuci i ugadjaju muzu.Pa do pre 100 god skoro da i nije bilo dozvoljeno da zensko studira ili se bavi naukom!
Nikad nisu bile zene gluplje od muskaraca,jednostavno su ih zatucali od malih nogu.NA ZALOST.
Niti su sad zene pamernije,naprotiv, to sto su postale glasnije ne znaci apsolutno nista.Kako rece kolega,generalno ljudi postaju gluplji,i to ce tek da se vidi za nekoliko generacija.A po mom misljenju je nereseno,ako je ovo neko takmicenje :)
JA "deklarisani feminista"?!

Drugo- i sad žene služe isto za rađanje, samo se cifra smanjila na "dvoje dece" kao nekakvo "materijalno obezbeđenje" u životu.
Ako ti nije jasno, znaš ko je Jelena Karleuša i slične, lično sam čula kada je "savetovala" jednu "koleginicu": "Ma, ako ne može da se izmiksuje, u krajnjem slučaju ne moraš ni da budeš pevačica! Ubacićemo te u neki od rijalitija i posle znaš šta treba da radiš, dvoje dece i obezbedila si se!"
Da ne pominjem svakakve seksualne devijacije koje današnje "obične" devojke trpe, od anala do gutanja sperme, i ti stvarno misliš da je današnjim ženama bolje?
U 19. veku je postojalo nepisano pravilo da žene koje hoće da studiraju i slično obuku odeću "zakopčana do grla" i ako je imala nešto u glavi niko je nije sprečavao da se obrazuje niti bavi naukom.

Nije nikakvo takmičenje.
 
Meni je receno da je u Americi 70-ih i 80-ih u svakoj firmi procenat zaposlenih zena morao da bude iznad odredjene brojke i to nezavisno od toga da li su ili nisu zene koje su bile primljene realno gledano strucnije u obavljanu posla od ostalih kandidata. Jednostavno si morao da primis odredjeni broj zena. A ja ne znam sta je ondasnja Amerika bila ako ne neka vrsta kapitalizma. To pravilo verovatno vazi i danas i u mnogo vecoj meri. Meni to ne lici na racionalni proces gde je cilj da se objektivno odredi ko je najbolji kandidat za datu poziciju vec na poprilicno prljav nacin da se oslabi drustvo stavljanjem pogresnih ljudi na pogresnim mestima.
Jeste, samo sam ja mislila da se radi o početku 70-ih.
Nisu tu poslodavci bili na gubitku jer su žene bile duplo manje plaćene, znači on (poslodavac) potroši isto za 4 muškarca ili 8 žena, a dobije na imidžu.
 
Jeste, samo sam ja mislila da se radi o početku 70-ih.
Nisu tu poslodavci bili na gubitku jer su žene bile duplo manje plaćene, znači on (poslodavac) potroši isto za 4 muškarca ili 8 žena, a dobije na imidžu.

Meni su rekli da su bili na velikom gubitku. I to mi je rekla osoba koja je u to vreme zaposljavala ljude (pokoj joj u dusi.)
 
  • Podržavam
Reactions: DUH

Back
Top