Nightwish

  • Začetnik teme Queen_of_Night
  • Datum pokretanja
Gothic Girl Mortisha:
ZZna se shta je dobar gothic: Moonspell, HIM (* ga shta cju kad mi se svidjaju njihove pesme od shestog osnovne! Vecj puuuno, puuuuno godina - od prvog albuma), Sundown,...

Him je gothic?Gospode boze...
idi izribaj usta sapunom
i kad si vec tu pusti jednu pesmu Moonspella pa onda jednu Hima,ako ne mozes da osetish razliku izribaj i ushi sapunom
mozda pomogne
ako ne pomogne upucaj se
hmm...ne
promeni nick pa se upucaj
 
Gothic Girl Mortisha:
1. Pesme su sjajne tekstovi josh bolji - imaju smisao, poruku ili izrazavaju jaka osecjanja. Muzichki aranzmani su sjajno odradjeni i solo instrumentali takodje.
2. Dobri su i "uzivo" a ne samo na "obradjenom" albumu.
3. Tarjin odlichni epski sopran je uvek chist, nema nijednog falsh tona, ima prijatnu7 i jaku boju glasa.
dobro su uvezbani i pesme su dobro sklopljene. U pesmama chak ima i elemenata klasike i obradjenih opera (na primer "The Phantom of the Opera"). Lichno smatram da im je najuspeliji album bio Wishmaster a da su najbolje pesme She is my sin, Come cover me, Over the hills and far away (mada je to obrada), Crownless, Fantasmic, Dead Boy's Poem, Forever Yours, Death to the World, Slaying the dreamer, Passion and the Opera, i Phantom of the Opera.

1. recimo da je tako,delimichno.Tekstovi su skoro smeshni (setimo se Elvenpath-a i slichnih pesama) al neka bude.
2. Nightwish je sranje uzivo.Ko god je gledao (slushao) neshto vishe od From wishes to eternity,a pogotovu novije koncerte zna o chemu pricham.Oni toliko greshe i koriste matrice da je to sramota.A nakon sto su izbacili ovaj poslednji album mislim da uopste nece morati da se pojavljuju na bini jer ce sve svirati umesto njih.Kad bi ti dete moje znala kolko oni koriste playback i matrice mislim da bi povratila.Na koncertu u Budimpeshti mnogi su se pitali kakvom to magijom Tuomass svira klavijature.
3. Nije tachno da Tarja nikada ne falshira,uvezbani i nisu bash neshto najsjajnije a dal su pesme dobro sklopljene molim te nemoj ti ocenjivati jer svakako nisi merodavna.A koje su najbolje pesme to je stvar ukusa.Shto se elemenata klasike tiche,uzmi poslushaj Haggard ako nisi do sada jer kod Nw je to svedeno na par fora iz klasike.

sincerely yours:
gitarista Nightwish tribute-a BWFM
 
Bleak WinterFullMoon:
Gothic Girl Mortisha:
ZZna se shta je dobar gothic: Moonspell, HIM (* ga shta cju kad mi se svidjaju njihove pesme od shestog osnovne! Vecj puuuno, puuuuno godina - od prvog albuma), Sundown,...

Him je gothic?Gospode boze...
idi izribaj usta sapunom
i kad si vec tu pusti jednu pesmu Moonspella pa onda jednu Hima,ako ne mozes da osetish razliku izribaj i ushi sapunom
mozda pomogne
ako ne pomogne upucaj se
hmm...ne
promeni nick pa se upucaj
a usput...
 
O.K. Nightwish je Z A K O N. Ne kontam zasto ovde neki nece jednostavno da priznaju da su dobri. Sve im je dobro covece. Nije da nema boljih grupa, ali oni su stvarno nesto posebno, i sto se tice textova a i muzike. Normalno je da Toumas koristi matrice kad svira klavijature, em lepse zvuci, a to danas nije nista cudno. Nije da on na albumu svira jedan instrument pa da moze to da predstavi na klavijaturi na koncertu, u pitanju je mnogo vise instrumenata i sl.
Jos nesto, neki kazu Nightwish komercijala! Ma i to je smesno. Ono sto oni rade ne rade za pare! Znas ono "Nije sve u parama, ali su pare u svemu". Uzmi AZRU na primer, simbol nekomercijalne grupe, a evo pre neki dan sam im gledao spot na pinku (da ne govorimo sto im je City records izdao sve albume). Mislim sve je to SHIT! Pozdrav svim Nightwish fanovima!
Oceansoul
 
Komercijala ili ne... to nema neki znacaj u mom odabiru muzike koju slusam...
Sto se tice matrica...
marko87:
em lepse zvuci, a to danas nije nista cudno.
Ubacivanje previse matrica nije sinonim za kvalitet zvuka... niti same kompozicije... Ako bas tako zele da zvuce... nek' vuku ceo orkestar za sobom (:
Po meni (but who cares about that)... prava umetnost je napraviti delo~ svojim rukama... Sta sam htela reci time? To znaci da su pravi umetnici (barem meni) oni ljudi koji kada izadju na binu... mogu samo otsvirati bolje nego sto je na albumu (bez trpanja efektima, sminkanja i parfemisanja)... Da li se i ti nasmejes kada na grandu or somethin' cujes pevaljku kako (nekim cudom :shocked:) peva svoja tri glasa odjednom? (:
Sloboda, improvizacija i trud...
Pravi umetnici ce se na bini snaci i samo sa gitarom...
I mani se toga ,a to danas nije nista cudno.'... (;
 
OK ljudi sta vam je?
Ja slusam Nightwish nekih godinu dana, necu da kazem da su najbolji, meni mozda jesu, nekom nisu, uostalom ukusi se razlikuju.
Mogu samo jedno da kazem, novi album je promasaj, Centry Child je ubedljivo najbolji. Verovatno cu i ja posle slusati nesto "jace", ali Nightwish ce mi uvek ostati jedna od omiljenih grupa.
Neko je ovde spomenuo da mu se doticna grupa zgadila. Pa verovatno je slusao non-stop, pa kome i ne bi.
Da li ce neko ici na koncert u Budimpestu?
Dolazi Nightwish, Sonata Arctica, Therion ...
 
e ljudi sorry ali tek sam sada videla post sa 8 strane ove teme,bila sam u tunisu...eh!
Inace,slusam therion,ali mi licno bolji njihovi kasniji albumi nego prvi,prvi su uradjeni u dark metal fazonu,koji priznajem ima svoj sarm kod karakteristicnih grupa tipa ch of boddom ili cradle a zato je posle divan... moras priznati(...)da muzicari moraju da zive od para a ne od vazduha.I MENE JE RAZOCARALO,JAKO RAZOCARALO STO SE NW PRILAGODIO MTV-U ALI SE TESIM TIME DA CE VISE LOVE DA ZARADE... :cry:
nisu ostali verni svojim idealima(ako to smem tako da izrazim)ipak,nw ostaje nw
 
Niste vi jedini odusevljini njima, u sred Praga dve ceske metalke(ili se bar trude da to budu) pevaju Nemo, ja sam se pocepao idemo kroz grad i vrstimo Nightwish, a sto se mene tice cuo sam Nemo i nije losa pesma, ali su mi rekli ljudi cije misljenje cenim da su i sve ostale iste.
 
amidza:
OK ljudi sta vam je?
Ja slusam Nightwish nekih godinu dana, necu da kazem da su najbolji, meni mozda jesu, nekom nisu, uostalom ukusi se razlikuju.
Mogu samo jedno da kazem, novi album je promasaj, Centry Child je ubedljivo najbolji. Verovatno cu i ja posle slusati nesto "jace", ali Nightwish ce mi uvek ostati jedna od omiljenih grupa.
Neko je ovde spomenuo da mu se doticna grupa zgadila. Pa verovatno je slusao non-stop, pa kome i ne bi.
Da li ce neko ici na koncert u Budimpestu?
Dolazi Nightwish, Sonata Arctica, Therion ...

KAD? :shock: DATUM? VREME? MESTO? POSTO ULAZNICA? KO SVE DOLAZI? MA...KADA JE TOOO???
:D
 

Back
Top