Nightwish

  • Začetnik teme Queen_of_Night
  • Datum pokretanja
DabaMAN:
Nemo im je definitivno najbolja pesma!
nightwish.jpg

Nisam mogao da odolim a da ne postavim neku sliku.

ma da,sigurno!!!????
pojma BRE VI NEMATE ,SAD SE NALOZILI SVI,CULI PRE NEKI DAN NA VIVI,C C C C
E STVARNO NEMATE POJMA...
rezocaravajuce...
 
E deco moja, uzmite pa preslusajte stvari kao The Kinslayer,She is my Sin, Pharaoh sails to orion,Angels fall first , wishmaster,Sleeping sun... i da ne nabrajam dalje...to su prave stvari ,a ne ovaj nemo.Ne kazem da je lose,ali brate, ovo staro je 100 puta bolje!!!
 
$helobina:
E deco moja, uzmite pa preslusajte stvari kao The Kinslayer,She is my Sin, Pharaoh sails to orion,Angels fall first , wishmaster,Sleeping sun... i da ne nabrajam dalje...to su prave stvari ,a ne ovaj nemo.Ne kazem da je lose,ali brate, ovo staro je 100 puta bolje!!!
Mislis da nisam?! Znam te sve pesme napamet. Jednostavno mislim da je Nemo mozda jedna od najlepsih pesama ikada snimitih, a nemislim samo na Nightwish.
 
Ali ljudi Nemo je skoro..pa.. pop pesma,da se izuzme onaj najkraci na svetu Empuov solo,pa znaju oni i bolje,mnogo mnogo bolje!!! Nemo je dobra pesma,ali samo toliko! :o
 
Nemo je daleko od POP pesme. To je jednostavno tipicna pesma koja mozda najbolje opisuje njihovu muzika. Muzika je odlicna, ali ipak u prvi plan stavlja tekst pesme. Sve pohvale Wishmasteru i svim ostalim, ali Nemo je definitivno moj izbor najbolje pesme. Ne zato sto sam je pre nedelju dana cuo na VIVI, kao sto to neko rece, vec zato jer je pesma zaista izuzetna. Ja ne trcim i lepim se za sve sto je novo i u "trendu", vec u pesmi trazim kvalitet kakav ga Nemo poseduje. Pozdrav!
 
$helobina:
E deco moja, uzmite pa preslusajte stvari kao The Kinslayer,She is my Sin, Pharaoh sails to orion,Angels fall first , wishmaster,Sleeping sun... i da ne nabrajam dalje...to su prave stvari ,a ne ovaj nemo.Ne kazem da je lose,ali brate, ovo staro je 100 puta bolje!!!

Nije nemo los, ali navedene su zakon.
Nightwish rules.
 
Da li je neko spomenuo >Come Cover Me<? :shock:
ako nije... to se mora obavezno desiti na ovako nazvanoj temi 8)

ako niko do sada nije, eto ja cu... :lol:
Come Cover Me... :wink:
Sta mislite o toj pesmi? Neki posebni utisci?... :?:
 
Sve u svemu stari NW je zakon a ovo novo je shit.Mislim zamislite kad je u bravu izasao clanak o njima na dve strane.Ok neki ce sad reci pa i metallica je isto ali oni su odavno na tim stazama.Ali recimo da im mozemo oprostiti na ovoj "greski" s obzirom na to da su stare stvari pravi NW.
I jos jedna stvar,kada sam slusala ovaj novi once na neke trenutke mi se ucinilo da ima nesto onog nightwishskog zvuka u tome, ali ne i dovoljno.Mislim sta im znace svi oni soloi (kojih btw ima tako malo) kad traju po desetak sekundi i krace.wish i had an angel mi je definitivno najgora pesma na albumu,mozda bih izdvojila jedino ghost love score i the siren,ali bljuf,ne moze da se poredi.Vec mi je dosadio.
 
A dreamy-eyed child staring into night
On a journey to storyteller's mind
Whispers a wish speaks with the stars the words are silent in him
Distant sigh from a lonely heart
"I'll be with you soon, my Shalafi"
Grey Havens my destiny


Sla-Mori the one known only by Him
To august realms, the sorcery within
If you hear the call of arcane lore,
Your world shall rest on Earth no more
A maiden elf calling with her cunning song
"Meet me at the Inn of Last Home"
Heartborne will find the way!


Tekstovi su im zaista nešto posebno.
 
ja obozavam nightwish!!!!zaista je zesca kombinacija,tarjini vokali(operski)i jaka metal muzika,textovi su zanimljivi jer su iz njihove mitologije,bajke,verovanja-power....ah,zna li neko da li su poceli opet da odgovaraju na e-mailove?meni nisu :lol:
 
Kako neko moze da voli jedan takav band koji je slucajno poceo da svira takvu muziku.To nije metal, to nije ni priblizno metalu,prosto previse mlad band da bi znao sta hoce,a uostalom iz samih njihovih intervjua se jasno vidi da oni nemaju to cvrsto opredeljenje da ce trajati dugo (kao sto su mnogi bandovi obecavali pre 25 godina,a evo ih i dan danas postoje). Nightwish sviraju samo iz zabave bez imalo svesti koliko ce postojati,sa nimalo originalnom muzikom jer sve je vec vidjeno,sve. Ne trebaju nam nikakvi mutanti koji izmisljaju neke navodno nove pravce metala.A pogotovo me nervira Tarja koja tehnicki jeste zaista odlicna pevacica,a opet moze da bude skolovana koliko god hoce dok bilo koji matori Heavy Metal muzicar moze da je sahrani sa svojim glasovnim mogucnostima.Zasto se ona ne ukljuci u pisanje pesama.Sta ce biti ako joj se smuci sve i napusti band,ne verujem da ce stvarati slicnu muziku.
Band je ionako dovoljno sasvim poljuljan stavovima clanova,tako da im iskreno zelim kratak vek i da budu sto pre zaboravljeni.
 
Dont_Break_The_Oath:
Kako neko moze da voli jedan takav band koji je slucajno poceo da svira takvu muziku.To nije metal, to nije ni priblizno metalu,prosto previse mlad band da bi znao sta hoce,a uostalom iz samih njihovih intervjua se jasno vidi da oni nemaju to cvrsto opredeljenje da ce trajati dugo (kao sto su mnogi bandovi obecavali pre 25 godina,a evo ih i dan danas postoje). Nightwish sviraju samo iz zabave bez imalo svesti koliko ce postojati,sa nimalo originalnom muzikom jer sve je vec vidjeno,sve. Ne trebaju nam nikakvi mutanti koji izmisljaju neke navodno nove pravce metala.A pogotovo me nervira Tarja koja tehnicki jeste zaista odlicna pevacica,a opet moze da bude skolovana koliko god hoce dok bilo koji matori Heavy Metal muzicar moze da je sahrani sa svojim glasovnim mogucnostima.Zasto se ona ne ukljuci u pisanje pesama.Sta ce biti ako joj se smuci sve i napusti band,ne verujem da ce stvarati slicnu muziku.
Band je ionako dovoljno sasvim poljuljan stavovima clanova,tako da im iskreno zelim kratak vek i da budu sto pre zaboravljeni.
Na osnovu tvojih prethodnih postova poceo sam da pretpostavljam sta bi mogao da mislis o jednom ovakvom bendu, i onda me je iznenadilo kad sam video da si postovao ovde. Ali kad sam procitao tvoj post. . . Drago mi je sto se nisam prevario. Konacno da jos neko na ovom forumu jasno napise da ne voli NW i da ne misli da su oni the best i sl.
POZDRAV!!!
ps A na tvoje prvo pitanje kako neko moze da voli NW ja cu ti odgovoriti, jednostavno nisu imali prilike da cuju nesto bolje kao npr. King Diamond-a (u oba benda), Falkenbach-a. . .
 
Dont_Break_The_Oath:
Kako neko moze da voli jedan takav band koji je slucajno poceo da svira takvu muziku.To nije metal, to nije ni priblizno metalu,prosto previse mlad band da bi znao sta hoce,a uostalom iz samih njihovih intervjua se jasno vidi da oni nemaju to cvrsto opredeljenje da ce trajati dugo (kao sto su mnogi bandovi obecavali pre 25 godina,a evo ih i dan danas postoje). Nightwish sviraju samo iz zabave bez imalo svesti koliko ce postojati,sa nimalo originalnom muzikom jer sve je vec vidjeno,sve. Ne trebaju nam nikakvi mutanti koji izmisljaju neke navodno nove pravce metala.A pogotovo me nervira Tarja koja tehnicki jeste zaista odlicna pevacica,a opet moze da bude skolovana koliko god hoce dok bilo koji matori Heavy Metal muzicar moze da je sahrani sa svojim glasovnim mogucnostima.Zasto se ona ne ukljuci u pisanje pesama.Sta ce biti ako joj se smuci sve i napusti band,ne verujem da ce stvarati slicnu muziku.
Band je ionako dovoljno sasvim poljuljan stavovima clanova,tako da im iskreno zelim kratak vek i da budu sto pre zaboravljeni.
Ti očigledno ni sam neznaš o čemu pričaš, niti spoznaješ šta je uopšte metal muzika niti znaš da prepoznaš kvalitet kada ka vidiš tj. čuješ. Mislim da su oni jasno pokazali da ne moraju imati veliko iskustvo u stvaranju muzike da bi uopšte pravili istu. Da si ti uopšte ljubitelj muzike odmah bi to svatio, umesto tu da popuješ u fazonu "Ja slušam heavy metal, a vi deco nemate pojma šta je muzika". Oni se razlikuju po konceptu, originalnosti i svakako kvalitetom koja se danas, eto, jako teško nalazi. Tako nešto dosad sigurno nije viđeno. Za stvaranje muzike nekada ne treba umati uvid u ono što se stvara, već to nekada dolazi spontano bez ikakvog čvrstog opredenja. A zašto ne stvarati nove pravce metal muzike?! Jer Nightwish je upravo to! Novi pravac u muzici koji se razlikuje po mnogo čemu od konkurencije. Evo jooGooOOD je naveo samo tu povšnu razliku, ali ona seže daleko dalje, ali i ova je dovoljna da se vidi originalnost Nightwish-a.
A vi koji pljujete Once, treba da se sramite. Jeste da je dosta "slabiji" od prethodnih albuma, ali to je ista ta muzika, i mislim da onaj ko to nemože da svati, ne bi sebe trebao nazivati njihovim fanom iliti uopšte ljubiteljom njihovog stvaralaštva.
 
DabaMAN:
Dont_Break_The_Oath:
Kako neko moze da voli jedan takav band koji je slucajno poceo da svira takvu muziku.To nije metal, to nije ni priblizno metalu,prosto previse mlad band da bi znao sta hoce,a uostalom iz samih njihovih intervjua se jasno vidi da oni nemaju to cvrsto opredeljenje da ce trajati dugo (kao sto su mnogi bandovi obecavali pre 25 godina,a evo ih i dan danas postoje). Nightwish sviraju samo iz zabave bez imalo svesti koliko ce postojati,sa nimalo originalnom muzikom jer sve je vec vidjeno,sve. Ne trebaju nam nikakvi mutanti koji izmisljaju neke navodno nove pravce metala.A pogotovo me nervira Tarja koja tehnicki jeste zaista odlicna pevacica,a opet moze da bude skolovana koliko god hoce dok bilo koji matori Heavy Metal muzicar moze da je sahrani sa svojim glasovnim mogucnostima.Zasto se ona ne ukljuci u pisanje pesama.Sta ce biti ako joj se smuci sve i napusti band,ne verujem da ce stvarati slicnu muziku.
Band je ionako dovoljno sasvim poljuljan stavovima clanova,tako da im iskreno zelim kratak vek i da budu sto pre zaboravljeni.
Ti očigledno ni sam neznaš o čemu pričaš, niti spoznaješ šta je uopšte metal muzika niti znaš da prepoznaš kvalitet kada ka vidiš tj. čuješ. Mislim da su oni jasno pokazali da ne moraju imati veliko iskustvo u stvaranju muzike da bi uopšte pravili istu. Da si ti uopšte ljubitelj muzike odmah bi to svatio, umesto tu da popuješ u fazonu "Ja slušam heavy metal, a vi deco nemate pojma šta je muzika". Oni se razlikuju po konceptu, originalnosti i svakako kvalitetom koja se danas, eto, jako teško nalazi. Tako nešto dosad sigurno nije viđeno. Za stvaranje muzike nekada ne treba umati uvid u ono što se stvara, već to nekada dolazi spontano bez ikakvog čvrstog opredenja. A zašto ne stvarati nove pravce metal muzike?! Jer Nightwish je upravo to! Novi pravac u muzici koji se razlikuje po mnogo čemu od konkurencije. Evo jooGooOOD je naveo samo tu povšnu razliku, ali ona seže daleko dalje, ali i ova je dovoljna da se vidi originalnost Nightwish-a.
A vi koji pljujete Once, treba da se sramite. Jeste da je dosta "slabiji" od prethodnih albuma, ali to je ista ta muzika, i mislim da onaj ko to nemože da svati, ne bi sebe trebao nazivati njihovim fanom iliti uopšte ljubiteljom njihovog stvaralaštva.
Kad budes malo vise slusao metal onda ces prestati da pises te gluposti koje pises.
 

Back
Top