Nevinost(?)

Види се да сутра имаш испит...:wink: :lol:
Опусти се и преспавај....какво трансцендентно, какве глупости.....:wink:

Ми постојимо захваљујући сексу, и ту смо да бисмо продужили врсту, то јест да бисмо се сексали...:wink: То је сва филозофија!
 
Naravno da postoji ljubav bez sexa,NARAVNO!!!! Postoji i ljubav izmedju muskarca i zene bez sexa. Ali to ne znaci da je musko-zenska ljubav u kojoj je obavezan element i sex losa. Ili da to nije ljubav. Da to nije savrsenstvo. Ne,to je stepenik dalje ka savrsenstvu...
 
Tvoje razmisljanje je mozda posledica odrastanja u nezdravoj sredini gde je sex zapravo tabu. Sex nas ne udaljava od savrsenstva... ma shvatices kad se kresnes, mrzi me da pametujem ovde ;-)
 
kakvo savrsenstvo askeze? potencijal da se vezemo za sta transcedentno? znas li ti uopste o cemu pricas? to sto smo rodjeni kao device znaci da je to duboko usadjeno u nase bice? moze ta logika da se primeni i na druge teme, npr. sto bi rek'o bora todorovic "nije sramota biti go,da je sramota biti go ljudi bi se radjali obučeni a ne goli." :lol: ja bas mislim da je potreba za sexom duboko usadjena u moje bice. :)
 
Ja mislim da ste promasili temu i jos mi ni jedno misljenje nije licilo na licno,niti jedan zakljucak na nesto sto ste spoznali nakon razmisljanja i postavljanja pitanja,vec samo na osnovu naucenog i dozivljenog.
Cini mi se,iz vecine progovara zelja za nasladom i nedostatak teznje ka Uzvisenom..
Tako mi se cini.
 
Cini mi se,iz vecine progovara zelja za nasladom i nedostatak teznje ka Uzvisenom

А да ли ти уопште знаш о чему пишеш? (Ово није увредљиво питање, него искрено.)

О каквом ''Узвишеном'' причаш? Где си то покупила? Шта је за тебе то ''Узвишено'' и зашто би оно морало бити у супротности са ''жељом за насладом'' (како пејоративно речено!)?
И какве везе уопште има то твоје ''Узвишено'' са сексом? И зашто секс није узвишен, кад је он основа живота, он је слављење живота, апотеоза живота, вечна победа живота над смрћу!
Шта ћеш узвишеније?
 
Ja mislim da nije vecna pobeda,jer,deca tako nastaju,ali deca umiru.
Dakle, stvaranjem smrtnih ne pobedjuje se smrt.
Nisam htela da omalovazim nista,niti je zelja za nasladom uvek losa,niti je polni odnos uvek zelja za nasladom,tj.govorimo o slucaju kada nije.
 
Govorim o sledecem:
Zbunjuje me potreba i hrabrost coveka da se tako otvori i sjedini sa drugim(covekom),zato sto je drugi samo covek,dakle smrtna egzistencija,sa kojom ako se sjedinimo potvrdjujemo sopstvenu smrtnost.
To je bilo poslednje,ali mislim da sam ovog puta...promasila sopstvenu temu.
Nisam mislila da ce se ovako rano otrgnuti kontroli ova moja zamisao.
Moram sad da odem,jer sam jadna sutra,ne smem ni da mislim sta ce biti na tim nesrecnim ispitima.
 
Извини, а са киме да се сјединимо? Знаш ли неког бесмртног? :wink: :lol:

Секс (ерос) је управо оно што побеђује смрт (танатос)... Секс је извор новог живота и начин за непрекидно обнављање живота... Он је управо победа над смрћу!
Сексом предајемо своје гене деци, па преко њих будућим генерацијама, и наш генетски материјал наставља да живи у другим јединкама...Сексом се обезбеђује опстанак врсте и побеђује смрт. Смрт јединке је у овом случају небитна, ми се продужавамо кроз своје потомство..које стичемо - како? Па сексом, наравно! :wink: :D
 
Romansa:
Prvo,zajedno sa odrastanjem covek se naravno menja,pa mu se na karakter kace i gresi,koji su obavezan deo covekovog bica ,moglo bi se reci.
Adam i Eva ,recimo,tek nakon pada se 'poznadose",dakle polazim sa hriscanskog stanovista,i tek nakon pada dobili su blagoslov za 'razmnozavanje'.
Ne mislim da nevinost treba cuvati za nekoga posebno,niti je treba cuvati bez ideje o njenom znacenju.
Duhovnu devstvenost je tesko sacuvati,naravno,zato o njoj manje govorim,ali misli su misli a dela su dela.
Najzda,ovo je za one koji u to veruju,ako nakon Drugog dolaska, necemo imati tela,kako rece Hristos 'niti se zeniti ni udavati',zasto je na zemlji nemoguce sprovesti ljubav bez odnosa?
Da se razumemo,ja ne mislim da su polni odnosi nesto prljavo,ili gresno po sebi,ali mi se cini da su ipak stepenik udaljenosti od savrsenstva.

iako sam veoma religiozna, mislim da bi se i sam Bog raspalkao nad ovim. taj Bog koga ti zamisljas morao bi biti veoma surov da od tebe zahteva ovakve frustracije i psiholoske probleme. Sveto Pismo nije stvoreno da se iza njega krijemo od svojih problema...niko nije rekao sa moras da ga tumacis doslovno.
ako vec nisi izabrao/la zivot u manastiru, zivot u svetu zahteva od tebe da zivis onako kako te je Bog stvorio, i budes dobar/ra prema drugima koliko mozes u nadi da ces time i kod njih izazvati dobrotu. eto ja to tako shvatam. :roll:
 
Ta misao 'opstanak vrste',meni je jako zivotinjska,i ne mogu to tako da prihvatim.
Na kraju,ni to nece moci u nedogled,posto ovaj svet ipak ima kraj.Dakle,ni sve buduce generacije ne donose spasenje od smrti.
 
Romansa:
Evo,verujem da se neko pitao sto i ja,ali ne mogu da nadjem.
Vidim da je 'IN' hvaliti se svojim seksualnim 'uspesima',pa se pitam zasto je danas sramota sacuvati telesnu devstvenost i zasto se podrazumeva da mladi koji se vole moraju imati polne odnose,da devojka ili mladic koji ih nisu imali verovatno su ruzni ili im 'nesto fali',zasto je postalo normalno da se sopstvena intima deli sa drugima a da ne tako malo postuje.
Zasto se smatra da je cuvanje nevinosti 'puritanska' vestina??

Zato sto prosto nema potrebe za tako necim.Ako ti sebi objasnis svrhu toga da ne zelis da imas sex sa muskarcem sa kojim si u vezi i koga volis ili slično sve ce biti ok.Nama ne moras nista objasnjavati.I nije sramota sacuvati nevinost nego je glupo.Upoynao sam desetak njih koje su htele po svaku cenu da sacuvaju himenka za nekog drugog a ja da ih zabavljavam.Ma vazi.Sta sam ja,klovn,grbavac?Sutra neka jajara da se sladi samo zato sto klipsa na pijacu i otac je njene dece, zaboga.A ja da drkam?
 
Ta misao 'opstanak vrste',meni je jako zivotinjska,i ne mogu to tako da prihvatim.

Зар је унижава то што је ''животињска''? Зар треба да бежимо од своје животињске природе (''животињска'' овде није употребљена у ружном смилу, напротив)?

Мени је управо зато узвишена, што се издиже изнад нивоа јединке, што је универзална, што нас веже са свим другим живим бићима на свету, јер сва она имају исту ту сврху - да трају кроз своје потомство!
Увек сам фасицинирана научним емисијама које говоре о томе кроз шта све животиње пролазе само да би оставиле потомство, колико им тај циљ даје снагу и издржљивост! Заиста је фасцинирајуће и задивљујуће!
Да је Творац хтео да нас створи другачијима - то би и урадио!
Није на нама да мењамо Његову вољу!

(Да је хтео да се размножавамо простом деобом - таквима би нас и начинио! :lol:
Да је хтео да се не рамножавамо - не би нас сада ни било!)
 
Na kraju,ni to nece moci u nedogled,posto ovaj svet ipak ima kraj.Dakle,ni sve buduce generacije ne donose spasenje od smrti.

И још: нема краја!
Што би реко госн Милош Црњански:''Има сеоба - смрти нема!''
Нема ништавила, увек ће бити НЕШТО!
 
On nije stvorio Adama da pogresi,ali ga je naravno,uprkos znanju o buducnosti,stvorio slobodnim.
Znaci,nasa sloboda je dar koji nemaju druge vrste,i tako nas od njih razlikuje,da je melim suvisno da sad duzim.
Mislim,meni je,valjda svakome,cilj da trajem licno,a ne kroz potomstvo.
A sutra cu tako da padmen iz dekorativne dendrologije pa verovatno necu trajati nikako.
 

Back
Top