Nevinost(?)

Romansa:
Evo,verujem da se neko pitao sto i ja,ali ne mogu da nadjem.
Vidim da je 'IN' hvaliti se svojim seksualnim 'uspesima',pa se pitam zasto je danas sramota sacuvati telesnu devstvenost i zasto se podrazumeva da mladi koji se vole moraju imati polne odnose,da devojka ili mladic koji ih nisu imali verovatno su ruzni ili im 'nesto fali',zasto je postalo normalno da se sopstvena intima deli sa drugima a da ne tako malo postuje.
Zasto se smatra da je cuvanje nevinosti 'puritanska' vestina??


A za koga čuvati nevinost?
Razvijanje sexualnog života je podjednako važno kao i razvijanje svog emotivnog života, inteligencije, obrazovanja .....
 
Ovde,na Krstarici.
Sa mog stanovista,ovde niko bas nije u pravu.
Mislim da je covek stvoren kao devsvetn i da je to nesto duboko usadjeno u njegovo bice,i naravno da svako mnogo ranije izgubi duhovnu nego telesnu nevinost.
Htela sam doci do pozicije da stanje "razvijenog seksualnog zivota " zapravo nije normalno covekovo stanje,vec je devstvenost.
Aleksej,postedi me suvisnih komentara.
 
Romansa:
Ovde,na Krstarici.
Sa mog stanovista,ovde niko bas nije u pravu.
Mislim da je covek stvoren kao devsvetn i da je to nesto duboko usadjeno u njegovo bice,i naravno da svako mnogo ranije izgubi duhovnu nego telesnu nevinost.
Htela sam doci do pozicije da stanje "razvijenog seksualnog zivota " zapravo nije normalno covekovo stanje,vec je devstvenost.
Aleksej,postedi me suvisnih komentara.

Zvučiš ko da nisi baš sigurna u svoje stavove pa želiš neku potvrdu...
 
Romansa:
Ovde,na Krstarici.
Sa mog stanovista,ovde niko bas nije u pravu.
Mislim da je covek stvoren kao devsvetn i da je to nesto duboko usadjeno u njegovo bice,i naravno da svako mnogo ranije izgubi duhovnu nego telesnu nevinost.
Htela sam doci do pozicije da stanje "razvijenog seksualnog zivota " zapravo nije normalno covekovo stanje,vec je devstvenost.
Aleksej,postedi me suvisnih komentara.


Shta te je navelo na taj zakljuchak???
 
Romansa:
Ovde,na Krstarici.
Sa mog stanovista,ovde niko bas nije u pravu.
Mislim da je covek stvoren kao devsvetn i da je to nesto duboko usadjeno u njegovo bice,i naravno da svako mnogo ranije izgubi duhovnu nego telesnu nevinost.
Htela sam doci do pozicije da stanje "razvijenog seksualnog zivota " zapravo nije normalno covekovo stanje,vec je devstvenost.
Aleksej,postedi me suvisnih komentara.

:shock:
Чуј, човек се рађа као беба, да ли је његово природно стање да остане беба целог живота?
Да је ''девственост'' природно стање, а секс неприродан, како бисмо се размножавали и продужили врсту? Безгрешним зачењем? :roll:

И шта је за тебе у ствари невиност? Шта уопште подразумеваш по тим? Непоцепан химен? ''Духовну невиност''? (Шта ли је уопште то и какве везе то има са сексом?)
Баш те не разумем...:roll:
 
Prvo,zajedno sa odrastanjem covek se naravno menja,pa mu se na karakter kace i gresi,koji su obavezan deo covekovog bica ,moglo bi se reci.
Adam i Eva ,recimo,tek nakon pada se 'poznadose",dakle polazim sa hriscanskog stanovista,i tek nakon pada dobili su blagoslov za 'razmnozavanje'.
Ne mislim da nevinost treba cuvati za nekoga posebno,niti je treba cuvati bez ideje o njenom znacenju.
Duhovnu devstvenost je tesko sacuvati,naravno,zato o njoj manje govorim,ali misli su misli a dela su dela.
Najzda,ovo je za one koji u to veruju,ako nakon Drugog dolaska, necemo imati tela,kako rece Hristos 'niti se zeniti ni udavati',zasto je na zemlji nemoguce sprovesti ljubav bez odnosa?
Da se razumemo,ja ne mislim da su polni odnosi nesto prljavo,ili gresno po sebi,ali mi se cini da su ipak stepenik udaljenosti od savrsenstva.
 
??????????????????????

Због таквих размишљања мене су назвали филозоф.
Како ли ћеш се ти провести!?
 
Najzda,ovo je za one koji u to veruju,ako nakon Drugog dolaska, necemo imati tela,kako rece Hristos 'niti se zeniti ni udavati',zasto je na zemlji nemoguce sprovesti ljubav bez odnosa?
Da se razumemo,ja ne mislim da su polni odnosi nesto prljavo,ili gresno po sebi,ali mi se cini da su ipak stepenik udaljenosti od savrsenstva.

Некима је можда и могуће ''спровести љубав без секса''....зашто да не...
За мене то не би била права и потпуна љубав....али вероватно неко може и тако....
Ја не видим разлог за уздржавање од секса, секс је леп, радостан, он је апотеоза животу, стварање новог живота, најблискији израз љубави две душе и два тела...најпотпуније зближавање две особе...
Не знам зашто бисмо негирали и потискивали своју природу, нешто лепо што нам је природа дала, нешто што никога ничим не угрожава, нешто што није ружно, прљаво и неморално...

А САВРШЕНСТВО је....???? Шта?
Треба да се одрекнемо секса зато што је степеник удаљен од савршенства? Савршенства чега, кога???
Ја те и даље не разумем...
 
Pa recimo da je jako lepo jesti lepu hranu,i spavati koliko hocemo,i raditi sve sto je lepo,ali ja govorim o savrsenstvu vezanom za askezu,a sto sada vec nema veze sa Crkvom,dakle,mislim da nas vezuje za zemlju i drugog coveka,a verujem da nismo stvoreni samo za to.
I ako se sasvim predamo drugom,i primimo drugom,ne mislim da cemo izgubiti sebe,daleko od toga,ali izgubicemo potencijal da se vezemo za nesto trancsedentalno.
 

Back
Top