Nesumnjivo Hrvati

Украјинци се као нација држе на окупу хабсбуршком расном теоријом о "Русима као монголским дегенерицима"

Nekoliko puta u Nemačkoj mi se desilo da vidim Cigane, kad prodjem pored njih pričaju ukrajinski. Nemoguće da je više puta slučajnost.
I zato oni kosooki nisu Rusi nego žive u Rusiji
 
Nekoliko puta u Nemačkoj mi se desilo da vidim Cigane, kad prodjem pored njih pričaju ukrajinski. Nemoguće da je više puta slučajnost.
I zato oni kosooki nisu Rusi nego žive u Rusiji
U vezi sa tom habsburškom rasnom teorijom o Ukrajincima kao superiornim nad Rusima kao bomba je početkom 2022. odjeknuo rasistički osvrt odlazećeg ukrqjinskog ambasadora u Srbiji.

Izgleda da je to počišćeno sa interneta jer ne uspevam da pronađem.
 
U vezi sa tom habsburškom rasnom teorijom o Ukrajincima kao superiornim nad Rusima kao bomba je početkom 2022. odjeknuo rasistički osvrt odlazećeg ukrqjinskog ambasadora u Srbiji.

Izgleda da je to počišćeno sa interneta jer ne uspevam da pronađem.
Ukrajinci se rasno ne razlikuju od Rusa ili minimalno. Ukrajinci imaju više Dinaraca i Pontida. Druga je stvar što su Rusi osvojili ceo istok i narode koji tamo žive.
 
U vezi sa tom habsburškom rasnom teorijom o Ukrajincima kao superiornim nad Rusima kao bomba je početkom 2022. odjeknuo rasistički osvrt odlazećeg ukrqjinskog ambasadora u Srbiji.

Izgleda da je to počišćeno sa interneta jer ne uspevam da pronađem.

Evo te habsburške rasističke teorije u punom žaru:

1674164820799.png


17.02.2022.
Odlazeći ambasador UkrajineOleksandar Aleksandrovič šokirao je govorom u Skupštini Srbije! Naime, on je tokom razgovora s nekoliko poslanika iz Stalne delegacije Skupštine Srbije pri NATO, a uoči odlaska iz Srbije, izneo niz optužbi na račun Rusije i predsednika Vladimira Putina, otkriva Kurir. Na sastanku sa Aleksandrovičem bili su, pored ostalih, poslanici Dragan Šormaz i Zoran Dragišić.


Oko Moskve su Ugro-Finci




Ambasador je odmah na početku naveo nekoliko razloga rusko-ukrajinskog sukoba. Govoreći o istorijskim razlozima, izneo je tvrdnju da je ruska država nastala tek početkom 18. veka, a da je pre toga na evropskim mapama bila označena kao Moskovsko carstvo.

Oleksandar Aleksandrovič
foto: Profimedia
- Odlukom Petra Velikog, 1721. promenjeno je ime države iz Moskovska kraljevina u Rusija ili Rusko Carstvo, time je ukrao našu istoriju, našu kulturu i identitet... - rekao je diplomata.


Onda je otišao i korak dalje, pa je rekao da je teritorija današnje centralne Rusije - oko Moskve - teritorija na kojoj su istorijski živeli i žive Ugro-Finci, a istočno od Moskve - Tatari.


Kako je rekao, Rusi su potpuno drugačijeg porekla i to zvanično otkriće bi poništilo njihovu državu.


- Oni ne mogu da žive bez Ukrajine. Ukrajinci mogu bez Rusije, ali Rusi ne mogu bez Ukrajinaca. Zato bi da zauzmu Ukrajinu - rekao je ambasador.


Tvrdi da Putin najvećom geopolitičkom katastrofom 20. veka smatra raspad SSSR, koji zato želi da obnovi u bilo kom obliku, odnosno da stvori neki novi savez. Kako je naveo, taj savez koji Putin želi "može da se zove i drugačije, članice formalno mogu biti nezavisne države, ali treba da imaju vladu kao u Belorusiji, da rade sve što Moskva kaže, Putin hoće da Rusija bude velika imperija, velika sila, da on sedi direktno za stolom sa Amerikom, Kinom, Evropom i tako vlada svetom... to je megalomanično".


Janukovič pokrao sve pare i zlato


Tu je izneo i tvrdnju da Rusija nije stvorila vakcinu protiv koronavirusa, već je ukrala "astra zeneku" od Britanaca, dodajući da ono cepivo koje prave Rusi nije dobro i da se svako ko ga primi kasnije zarazi koronom.


Govorio je i o slučaju bivšeg predsednika Ukrajine Viktora Janukoviča, za kojeg je naveo da je potpuno bio pod ruskim uticajem i protiv kojeg je ustao tamošnji narod. Uporedio je ukrajinsku pobunu protiv Janukoviča s Petim oktobrom u Srbiji, te naveo da je Janukovič pobegao u Rusiju i odneo iz zemlje kamione, pare, sve rezerve zlata...

Dragan Šormaz potvrdio za Kurir
Odgovoreno mu je na deo o istoriji
Dragan Šormaz, koji je prisustvovao ovom sastanku, potvrdio je za Kurir da je bilo reči o svim navedenim temama.
- Jeste rekao, čini mi se, sve to, ali verovatno je pitanje i koliko dobro govori srpski... - kazao je Šormaz.
Dodao je da je bila rasprava o istoriji Ukrajine između ambasadora i jednog poslanika:
- Ali to je opet stvar za istoričare. I kod nas se mnogo toga plasira što nije tačno vezano za Ukrajinu. Ona je postojala mnogo duže, iako se nije uvek isto zvala. Ukrajina je država s velikom istorijom. No, njegova je stvar šta je rekao, a mi smo govorili naše stvari. Suština je da mi podržavamo ono što je državna politika, a to je da se zalažemo za mirno rešenje i da podržavamo suverenitet i teritorijalni integritet Ukrajine. I Ukrajina nas uvek podržava po pitanju Kosova i Metohije.
 

Prilozi

  • 1674164661235.png
    1674164661235.png
    610,7 KB · Pregleda: 2
Poslednja izmena:
Mislim da je na temi već pomenut Milo Vasić alias Jasmin Stavros, no da vidimo što on kaže o svom poreklu:

Zbog rumunjskog podrijetla imali ste problema na početku karijere, kad su vas doživljavali Srbinom...

– To je bilo jako ružno, kad te optuže za nešto što nisi. Znam ja ko je to, to su moji kolege koji su bili zavidni, ali ja sam se uvijek molio Bogu za njih, opraštao sam im. Moj otac je podrijetlom Rumunj, to je istina, al‘ nema nikakve veze sa Srbijom. Oni kad su došli u Jugoslaviju, prikrstili su se i prominili prezime.
...a što o Srbiji:

Hoće li uskoro novi album?

– Hoće, pripreman ga, pripreman nove pjesme. Dogodila se ova pisma "Nova je godina" s Dadom, koja se vrtila u cijeloj Hrvatskoj i Sloveniji, čak i u Beogradu, ha, zamisli, u Beogradu. To san osta u čudu. I u Sarajevu, i Zenici, i tako nekim mistima u kojima nisan nikad bija, niti san ima volju ikad otić.

Ni u BiH, ni u Srbiju. Da san iša u Srbiju posli rata kad su me zvali, moga san imat milijune, al‘ pošto san ja bija u ratu četiri godine, nisan tija. Ima san nenormalne ponude, al‘ san reka da me to jednostavno ne zanima. Ja san jedan od onih koji nikad nije iša tamo, ni neće, dok su neki drugi išli, i rade po Srbiji, Makedoniji, Crnoj Gori, ne znan ni ja di. Ja san osta vjeran svojoj Hrvatskoj.
https://www.jutarnji.hr/scena/domac...J1nfthE_SZrMBis5UEuNpdmPTWZWNbSl_doE0gV1JVoDs
 
Screenshot 2023-02-02 at 23-13-07 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
Screenshot 2023-02-02 at 23-14-31 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
Screenshot 2023-02-02 at 23-16-09 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png

Ovo je odličan i nepobitan dokaz otvorene srbofobije u Hrvata, gde se uz ime ulice "Vlaška" daje pojašnjenje kako se misli na "Talijane" kako se ne bi mislilo da je ulica nazvana po Srbima koje često kroz istoriju na prostoru današnje EU-Hrvatske zovu Vlasima. Talijani pre 1870. ne postoje.
Screenshot 2023-02-02 at 23-25-15 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png

Screenshot 2023-02-02 at 23-19-53 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
 
Poslednja izmena:
Screenshot 2023-02-02 at 23-33-27 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
Screenshot 2023-02-02 at 23-35-04 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
Screenshot 2023-02-02 at 23-31-59 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png

Screenshot 2023-02-02 at 23-38-53 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
Screenshot 2023-02-02 at 23-39-46 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png


Screenshot 2023-02-02 at 23-41-09 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png

Screenshot 2023-02-02 at 23-43-20 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png

Screenshot 2023-02-02 at 23-45-10 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-02-02 at 23-35-04 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
    Screenshot 2023-02-02 at 23-35-04 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
    754,9 KB · Pregleda: 0
  • Screenshot 2023-02-02 at 23-25-15 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
    Screenshot 2023-02-02 at 23-25-15 Vlaška ul. · 10000 Zagreb Croatia.png
    564,9 KB · Pregleda: 0
Poslednja izmena:
Nije lako biti Rom u Hrvatskoj. Tamo Romima i pse kradu:

Neki strani izvori smatraju da psi dalmatineri (dalmatinci) nisu autohtoni u Hrvatskoj već da su stoljećima bili pratnja romskim družinama te su na taj način migracijama s istoka dovedeni u Europu. U prilog ovoj tvrdnji ide i činjenica da su dalmatineri stoljećima pratili konjske kočije koje su Romi koristili prilikom migracija (Treen i Treen, 1992, 23). Postoji dakle mogućnost da je ova pasmina u Dalmaciju, po kojoj je dobila ime, doselila s Romima
https://hrcak.srce.hr/file/380293
:D
 
U vezi sa tom habsburškom rasnom teorijom o Ukrajincima kao superiornim nad Rusima kao bomba je početkom 2022. odjeknuo rasistički osvrt odlazećeg ukrqjinskog ambasadora u Srbiji.

Izgleda da je to počišćeno sa interneta jer ne uspevam da pronađem.
Није то нешто ново од њега, само је изговорено јавно, у Скупштини.
Ово је писао пре тачно 6 година за "Телеграф":
https://www.telegraf.rs/zanimljivos...vo-srbi-ne-znaju-23-ukrajinaca-su-pravoslavci
 

Snivao je o danu bez bola i jauka: Preminuo popularni muzičar kog je Jugoslavija obožavala​




04.05.2023. 09:05h

Poznati muzičar Jasmin Stavros preminuo je danas u Zagrebu, javlja Jutarnji list, u 69. godini, nakon teške bolesti.


foto: Facebook/Jasmin Stavros- Službena stranica
foto: Facebook/Jasmin Stavros- Službena stranica
Kako su hrvatski mediji pisali sredinom marta, Jasmin Stavros je bolovao od raka kostiju, a dijagnozu je dobio nakon što je imao bolove u leđima.

Jasmin Stavros rođen je kao Milo Vasić 1. novembra 1954. godine, a od malih nogu je bio opčinjen muzikom i još kao dečak je počeo da svira klavir i kontrabas. Uz to je išao i na časove pevanja, kasrijeru je započeo osamdesetih, na najpopularnijim jugoslovenskim muzičkim festivalima.
 
1686913761682.png

Ante Prkačin - poreklom je Srbin iz Pljevalja, starim prezimenom Nikolić


CRNOGORCI SU VISOKI I LEPI, SRBI MALI I ŠUGAVI! Hrvatski general Prkačin je POTPUNI IDIOT, ove reči su dokaz!​


Moja opcija koju Srbi zovu Montenegrini, ona dobro stoji- rekao je Prkačin

Objavljeno: 25.05.2020. 13:52h

Penzionisani general HOS-a, Ante Prkačin, saopštio je da što više Crnogorci proučavaju nacionalnu istoriju sve manje su Srbi a sve više Crnogorci.
On je gostujući u jednoj hrvatskoj emisiji citirao štivo kontroverzne ličnosti istorije, Savića Markovića Štedimije "Crvena Hrvatska", kojom je ustvrdio da su "Crnogorci poreklom Hrvati".

- Crna Gora je Crvena Hrvatska. Crna Gora je sa severa, sa istoka sa severoistoka okružena gorski lancima i kosama, Komovi, Prokletije, Durmitor i tako dalje. U Crnu Goru se ulazi starim zetskim putem od Drača do mora ili na normalan način iz Hrvatske preko Hercegovine. Dakle, Crna Gora kao srednjevjekovna Duklja, ona je bila katolička-barska nadbiskupija, kaže Prkačin i dodaje:
- Tačno se zna kad ona postaje pravoslavna, kad Stevan Nemanja ulazi, ruši, razara, kad je kamenje posvadio po Crnoj Gori - rekao je on.

Dalje, u svom izlaganju, Prkačin navodi, da su Crnogorce učili da najviše mrze Hrvate.

- Moja opcija koju Srbi zovu Montenegrini, ona dobro stoji. Što više Crnogorci proučavaju nacionalnu istoriju sve manje su Srbi a sve više Crnogorci. Novak Kilibarda je bio najveći Srbin dok nije uzeo da otvori knjige i postao najveći Crnogorac. Ja pogledam njihov parlament, oni stasiti zgodni, visoki – ti su Crnogorci. A oni mali, šugavi – to su srpski isprdci, neki Knežević. Što više vrijeme prolazi Crnogorci postaju sve više Crnogorci, a sve manje Srbi. Pogledajte samo Mila Đukanovića, dvometraš i ima isto toliko pameti - naglašava bivši general.
 
Ukrajinci se rasno ne razlikuju od Rusa ili minimalno. Ukrajinci imaju više Dinaraca i Pontida. Druga je stvar što su Rusi osvojili ceo istok i narode koji tamo žive.
Da, zato među Rusima ima i Uralida. Ukrajinci kao mešavina Slovena i domaćeg "prekokarpatskog" stanovništva su ono što su Srbi i Hrvati bili pre dolaska na Balkan, tj. pre mešanja sa starosedeocima Balkana. Belorusi su najbliži originalnim Slovenima koji su došli u istočnu Evropu sa malo drugih upliva.

Česi i Slovenci već imaju jak germanski upliv.
 

Back
Top