nesto u vezi depresije

Ko ne želi komunikaciju ne ostvaruje je bez obzira na dostupnost.
To što si rekao nije tačno.
Znas kako, ko komunicira na drustvenim mrezama, tesko da je u depresiji...
blazi oblik mozda… no da nema drustvenih mreza, ne bi komunicirali
jer uglavnom ne izlaze napolje...
Oni zaglave u bolnicu iz dva razloga: ili zbog pokusaja samoubistva,
ili zbog toga sto cute i ne izlaze, pa ih roditelji posalju...
 
pravo da vam kazem nisam do sada naisao na coveka koji se bavi fizickim radom, a da ima neke oblike teze depresije. srednje ili jace oblike depresije imaju oni koji previse sede,miriju,ceo dan sede za kompjuterom i idu na drustvene mreze,ili samo leze u krevetu i takodje idu na drustvene mreze. ovo vise pogadja mladju zensku populaciju jer rade upravo ove stvari sto napisah. nazalost,od lezanja i skrolovanja instagrama,moze samo da ti pukne glava.
Veća stopa samoubistva je među muškarcima. Ne bih rekao da su žene više izložene, samo muškarci kriju.
 
bukvalno vam ne mogu opisati koje su ZLO te "drustvene mreze".....legnes malo u krevet kao da se "odmoris", a posle kad ustanes mozak se pretvorio u zele bombone,nisi ni za sta. ima onaj osecaj camotinje koji je opasan. ali gledajte samo koliko ima tih mladih koji se tako ponasaju. skroluje instagram u krevetu sa namrgodjenom i smorenom facom...drze telefon na ulici,u autobusu,dok cekaju u red,verovatno ga drze i na wc solji. dal je bre ovo moguce sta nam se desava
Društvene mreže su dobre ako koristiš na pravi način, kao i internet generalno. To što koristimo telefon je jer je to civilizacijski napredak. Morate naučiti da mi mlađi jednostavno smo od početka na bržem pristupu informacija i jednostavno više nam je dosadno, bolje da čitamo šta nas zanima nego da blejimo u prazno. Slažem se da je malo preterano nekada.
 
Znas kako, ko komunicira na drustvenim mrezama, tesko da je u depresiji...
blazi oblik mozda… no da nema drustvenih mreza, ne bi komunicirali
jer uglavnom ne izlaze napolje...
Oni zaglave u bolnicu iz dva razloga: ili zbog pokusaja samoubistva,
ili zbog toga sto cute i ne izlaze, pa ih roditelji posalju...
Ja imam blag oblik depresije. Zato i jesam ovde i na instagramu. Doduše po instagramu ne kačim ništa o depresiji osim nekad tužne pesme neke i to je to. Poznavao sam osobu koja je bila u teškoj depresiji i koristila je instagram, ali nikad nije pisala sa ljudima. Tako da po mom subjektivnom znanju, slažem se sa tobom.
Imaš i nas koji izađemo, ali zažalimo što izađemo jer nas ujede anksioznost.
 
Znas kako, ko komunicira na drustvenim mrezama, tesko da je u depresiji...
blazi oblik mozda… no da nema drustvenih mreza, ne bi komunicirali
jer uglavnom ne izlaze napolje...
Oni zaglave u bolnicu iz dva razloga: ili zbog pokusaja samoubistva,
ili zbog toga sto cute i ne izlaze, pa ih roditelji posalju...
Depresivna osoba ukoliko nema želju za komunikacijom , a često je nema nema je i na netu, podjednako kao uživo.
Ne znam kako ne razumeš.
Treba napraviti ogradu , postoje ljudi koji i ne vole previše priču. Depresija je pre neki drugi skup simptoma .
 
Depresivna osoba ukoliko nema želju za komunikacijom , a često je nema nema je i na netu, podjednako kao uživo.
Ne znam kako ne razumeš.
Treba napraviti ogradu , postoje ljudi koji i ne vole previše priču. Depresija je pre neki drugi skup simptoma .
Ne znas, drustvene mreze samo tu mogu da pomognu... ne govorim o tome da li hoce ili nece da komuniciraju,
nego da ne izazivaju depresesiju kao sto je osnovna postavka...
U bolnici ih prate da li se socijalizuju, i ako im uspe da ih nateraju smatra se da je poboljsanje...
 
Ne znas, drustvene mreze samo tu mogu da pomognu... ne govorim o tome da li hoce ili nece da komuniciraju,
nego da ne izazivaju depresesiju kao sto je osnovna postavka...
To što pretpostavlja otvarač teme nije nauka.
:lol:
Malo je glupo reći lekaru da ne zna..ovo su neke osnove .Ne znam ja sve ,niti iko zna sve , samo eto imam strpljenja da odgovaram na pitanja
 
To što pretpostavlja otvarač teme nije nauka.
:lol:
Malo je glupo reći lekaru da ne zna..ovo su neke osnove .Ne znam ja sve ,niti iko zna sve , samo eto imam strpljenja da odgovaram na pitanja
Dok sam se redovno lecio nisam nikada rekao ni jednom doktoru da ne zna nista,ali sam cuo od njegovih kolega"Da ovonije normalno sta je napisao i da nema veze s vezom" i to uistoj bolnici.Dok i sam nisam shvatio da jednostavno neki doktori,ne da neznaju,nego nece dobro da pogledajusnimke i da procitaju objasnjenje istih.Pisao sam,da podignu snimak prema prozoru,a napolju oblacno i kazu,"Pa ovde se nista ne vidi".Ima mnogo jos nelogicnosti medju njima,ali bi trebalo dosta vremena da se sve to napise.
 
Nema kod depresije nikakvog "dokonog uma" ni "Đavoljeg igrališta"..

Nema ni dosade /depresija ne nastaje iz dosade ..

Depresija je bolest.A bolest treba lečiti.

Nema ni lopate ni grabulja..Možeš uzeti i kramp i motornu testeru ..

I sa njima ćeš biti depresivan , ako jesi.

O depresiji ne vredi pričati sa osobama koje istu nisu iskusile(bilo same ili uz nekog bliskog ko ima depresiju)

Niko ne može da zamisli to stanje ..Ni koliko je gadna i duga borba da se iz nje iščupaš.

I plus što uz nju obično idu i drugi poremećaji ..Kao anksioznost, agorafobija, OKP, pa i fizičke manifestacije..Ko zna o čemu pišem -shvatiće.Ko ne zna-i ne treba da zna.

Nedavno sam u vezi agorafobičnosti i anksioznosti dobila komentar:

"Pa dobro ti funkcionišeš.."(komentar je bio sarkastičan)

Samo ja znam kako funkcionišem i koliko mi truda i samoubeđivanja treba da odradim ili obavim nešto .

Koliko psihičke pripreme .

Pa i koji sedativ po potrebi.

Misle da su to prazne priče , da tim želimo da privučemo pažnju (što se totalno kosi sa anksioznošću),da nas sažaljevaju i titraju , ispunjavaju nam želje i na kraju , da samo fantaziramo...

Ko razume.-razumeće.
 
Jа сам први у три генерације који је схватио да је болестан од депресије и који је прихватио да се лечи, како хемијом тако религијом. У мојој породици су и отац и мајка били депресивци и баба и деда по оцу. Видим по себи и по свом брату да смо наследили од њих + стресови кроз живот. Ово што смо наследили, ја сам увидео шаблон по начину размишљања и понашања кроз три генерације и схватио потребу за лечењем. Хвала Богу што ми је отворио те духовне очи да увиђам неке ствари.
 
Kažem joj,hajde osmeh za slikanje
Ona meni,da ne zna da se smeje
Hajde mama,probaj...

IMG_20220729_182004.jpg
 
Baš nešto razmišljam...
Kako tablete mogu da promene ličnost.
Dajem tabletu protiv straha,koji je blokator,zatim dajem AD za dobro raspoloženje,pa tableta za smirenje...
Gledam je,više ne znam ko je stvarno,znam kakva je bila,mirna,tiha,vredna,razumna...
Bez lekova ne može,sa lekovima više nije ona...
Strašno je to sve
Depresija,bolest misli ...
Deluje tako minorno,tako nevažno,tako lako izlečivo
A pakao od života,i oboleloj osobi i osobi pored nje...
 
pravo da vam kazem nisam do sada naisao na coveka koji se bavi fizickim radom, a da ima neke oblike teze depresije. srednje ili jace oblike depresije imaju oni koji previse sede,miriju,ceo dan sede za kompjuterom i idu na drustvene mreze,ili samo leze u krevetu i takodje idu na drustvene mreze. ovo vise pogadja mladju zensku populaciju jer rade upravo ove stvari sto napisah. nazalost,od lezanja i skrolovanja instagrama,moze samo da ti pukne glava.
Iskaz nije tačan. Sledeće pitanje.
 
Baš nešto razmišljam...
Kako tablete mogu da promene ličnost.
Dajem tabletu protiv straha,koji je blokator,zatim dajem AD za dobro raspoloženje,pa tableta za smirenje...
Gledam je,više ne znam ko je stvarno,znam kakva je bila,mirna,tiha,vredna,razumna...
Bez lekova ne može,sa lekovima više nije ona...
Strašno je to sve
Depresija,bolest misli ...
Deluje tako minorno,tako nevažno,tako lako izlečivo
A pakao od života,i oboleloj osobi i osobi pored nje...
Da li je bila kod neurologa? Koliko ina godina? Konfuzija? Memorija? Ne želim da pogađam, obavezno neurolog, psihijatar i MRI, bez ovog zadnjeg teško da iko može da zna.
 
Depresija je toliko ozbiljno i teško stanjeda zaista ne treba banalizovati njene razloge. Ko to nije prošao lično,nema pojma o čemu pameta. Depresija je pakao. Etalon pakla. Ne vatra i đavoli,nego depresija i strah. I gluposti o dosadi i manjku fizičkog rada kao uzroku nemaju veze sa realnošću. To je i biološko hemijski proces u telu,poremeti se celokupna hemija organizma. Zato savwti tipa šetnje,druženja,molitve itd su slabo korisni. Ne leče depresiju. I ne zezajte se na tu temu,jer to nije uopšte bezazleno i nije za sprdnju. To je ozbiljna,ozbiljna patnja.
Depresija je krajnje ozbiljna, i preko svega je ego sintonicna, ne oseća se baš uopšte kao neko strano telo.
 
Depresija je krajnje ozbiljna, i preko svega je ego sintonicna, ne oseća se baš uopšte kao neko strano telo.
Jesi se kad druzhio sa depresivnima? Moj ujak je bolovao i nasuprot svom lechenju, ubio se.
Potom sam se druzhio u bolnici sa dosta njih. Oni da nema interneta bi sedeli u 4 zida i gledali TV....
Ne mozh rech iz usta da im izvushesh. Pshijatri u bolnici pokushavaju da ih nateraju da
prichaju i da se druzhe sa drugima. Ako uspeju u tome, onda ih pushtaju...
 

Back
Top