Nerealno je pitanje Kosovo ili EU

Poruka
17.803
„Niko nikada nije i izgleda da neće ni ponuditi takvu alternativu – ili jedno ili drugo”, kaže Srećko Mihajlović, iz Instituta društvenih nauka

Rezultati istraživanja javnog mnjenja, koje je pokazalo da bi, kada bi bili suočeni sa izborom Kosovo ili EU, 47 odsto ispitanika izabralo Kosovo, 24 odsto EU, a 29 odsto ne bi znalo šta da izabere, za Srećka Mihajlovića, iz Instituta društvenih nauka, ne predstavljaju iznenađenje. „I u nekim ranijim istraživanjima dobijao se isti ili sličan rezultat”, kaže Mihajlović, rukovodilac višečlanim istraživačkim timom koji je uradio istraživanje pod nazivom „Kako građani Srbije vide tranziciju”.

Naš sagovornik nije, međutim, imao praktičnog udela u delu ispitivanja (predstavljeno na sajtu Fondacije Fridrih Ebert), u vezi sa Kosovom i Evropom. On smatra da se u pitanju „ili… ili” nalazi „jedna mala prevara” ispitanika. „Pitanje je stavljeno u jednu virtuelnu, nerealnu situaciju. ???

http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Nerealno-je-pitanje-Kosovo-ili-EU.lt.html

Eto svi na sav glas '' Kosovo srce...itd Srbije '' A sa druge strane ono intimno '' em mi se iska em mi se tiska'' i opet ???
 
Dobro parola je upalila u odredjenom periodu/trenuku , ko sto biva u z.Balkanskim vukojebinama... Sada sta ciniti dalje kada ista nije vise IN
''Srbija nikada nece priznati Kosovo implicitno i eksplicitno'' .... Ko vise veruje u to ili jel negoga briga za to !!!

P.S .Ako je za utehu, Kosovo je isto tako u gomnima !...
 
Poslednja izmena:
Smanji dozivljaje... Ni vi niste nista bolji !!! Kako promeniti to ???
Koji to ''mi''?Mi nemamo kriminalce na čelu države,i to još kriminalce koje brani 90% njihovih zemljaka.Ne otimamo zemlju nego je oteta od nas i ne trgujemo ljudima niti organima,nema krvne osvete...jel' treba još?Nemam pojma kako i šta da se menja.Mi imamo na vlasti slabiće a na Kosovu su kriminalci.
 
Koji to ''mi''?Mi nemamo kriminalce na čelu države,i to još kriminalce koje brani 90% njihovih zemljaka.Ne otimamo zemlju nego je oteta od nas i ne trgujemo ljudima niti organima,nema krvne osvete...jel' treba još?Nemam pojma kako i šta da se menja.Mi imamo na vlasti slabiće a na Kosovu su kriminalci.

Sta vi imate qurac od ovce od drzavnika... Sta bulaznis u ove sitne sate ???
 
Ko je u vecim gophima ??? Nije pitanje ko je u % vise do guse ,,, Nego kao ici dalje ? Kosovo svakako nije Srbija !!! Ko to kaze taj LAZE !!!

Lecimo se u srpskim bolnicama, idemo u srpske skole, nasi klubovi igraju u srpskim ligama, odakle imaju mogucnost da se takmice u evropskim takmicenjima,ako napravim neki belaj hapsi me srpska policija......

Jel ti sad jasno il hoces jos?
 
Ko je u vecim gophima ??? Nije pitanje ko je u % vise do guse ,,, Nego kao ici dalje ? Kosovo svakako nije Srbija !!! Ko to kaze taj LAZE !!!

Šta toročeš ti!?
Da nije ostavio Skender beg srpsku zemlju šiptarima
kao amanet....
Da se kote i razvijaju "tešku industriju"!?
Vi ste,bre,Arnauti,tu samo podstanari!
To ćete shvatiti nekad,kada na ognju odete,
jer ste tako i došli...
 

Back
Top