Nepušački kutak : Ostavite pušenje sa nama!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekoliko godina sam bezuspesno pokusavala da ostavim cigarete Nekad bi apstinencija trajala par sati,a nekad cela dva dana :lol: dakle sasvim bezuspesno Medjutim, kad sam vec prestala da pokusavam i prestala da se nerviram zbog toga sto ne mogu da ostavim cigarete i kad sam mislila da vise necu ni da pokusavam da ih ostavim, "doslo mi" i samo sam odjednom odlucila da necu vise zapaliti ni jednu Nisam se puno opterecavala nego sam samo isla dan za danom dakle koliko izdrzim
Evo sad ne pusim vec skoro celi mesec a sto je najcudnije,cigarete mi ne fale ni malo Krizu uopste nisam imala (sto je jako cudno,jer dosadasnja iskustva su bila haoticna)
Ne znam ljudima da objasnim sta mi se desilo i kako sam ih tako lako ostavila....mnogi mi ne veruju da nisam imala "krize"...iskreno,nemam pojma kako,ali ja kao visegodisnji pusac ostavih cigarete ladno i bez problema
Mislim da je stvar u toj odluci ali odluci bez pritiska,dakle onako nonsalantno odlucis da neces pusiti i cekas da se to poklopi sa periodom u zivotu kad ti je sve "po taman" i to je to...jer ako se nerviras previse od odvikavanja nema nista..bar ja tako mislim
 
Meni je prvih nekoliko meseci bilo mnogo lakše nego poslednjih. Kako mi se bliži rok isticanja sve više me privlači.

Stvar odluke. Samo izmeni odluku i bichesh ok da ne pushish. Krize vishe sigurno nemash, samo psihichka zavisnost...ali nechesh valjda nasesti na te fore :aha:
Shta te tachno privlachi kod ideje da propushish ponovo? Shta mislish da bi time dobio?
 
Hvala na podrsci, lamar, Vendika :bye:

Lacibg, ja nikako ne mogu da poverujem u tvoju pricu. Po njoj, ko je sta radio u zadnjih godinu i po dana - ti si mastao o cigaretama?

Ti si na neki duhovit nacin uspeo da zatvoris zver u kavez, i sad hoces da je pustis?

Mozda stvarno trebas da zapalis, i shvatis da si preveliku moc dao cigareti. Niko te u tome svakako ne moze spreciti, sta god pisali ovde. Ja jedino mogu da ti preporucim da jos jednom procitas knjigu Allena Carra pre svega.
 
Zver i kavez - dobro poredjenje. Ako zverchici kazzesh: "idi u kavez godinu dana, pustichu te posle" onda ti je lakshe da ostavish cigarete, ali je onda ozbiljan moralni problem prema zverchici kada se ona posle godinu dana pochne buditi i kazze: "OBECHAO si da chesh me pustiti posle godinu dana!"
E sad, poshten chovek uvek drzzi obechanje, zar ne? I tu nastaje problem da te grize savest propushio - nepropushio, jer u oba sluchaja treba preskochiti sopstvene principe, priznati samo-prevaru.
Medjutim....ta zver smo mi sami, odnosno nasha slabost....i ne smemo dozvoliti da bash nasha slabost iskorishchava ono dobro i jako u nama. Da, obechanja treba ispunjavati...ali ako ubicu prevarimo da bi ga lakshe savladali tako shto mu obechamo da chemo se malo kasnije sami namestiti da nas ubije i opljachka, potpuno je sumanuto takvo obechanje ispuniti kada ga vech pobedimo.
Lazzna obechanja su dozvoljena u samoodbrani kada nam je zzivot ugrozzen i zdravlje porodice, a smatram da je pushachka navika ubica, pljachkash, trovach i manipulant. Sledechi put kada zverka digne glavu treba joj rechi: Ti si zlo i ja nemam obavezu da budem dobar i poshten prema tebi, jer mi je vazznije da zashtitim svoju porodicu od toga da me ti unishtavash pa da nisam tu za njih kada trebam ili da im nedajbozze budem na teretu. a zverka ne mozze da obecha da neche ubiti ili obogaljiti....dakle, shah-mat. :manikir:
 
I meni je prosle godine nesto slicno bilo palo na pamet. Medjutim, odmah sam shvatila da posle dugo vremena necu moci ispostovati obecanje sebi jer bi bila cista besmislica da posle propusim. I zbog toga sam automatski odustala od ideje jer bih celo vreme odvikavanja, znajuci to, imala krizu kao i svi oni koji su odlucili nikad vise da ne puse.

U pravu si, Lacibg sad mora da ispostuje obecanje sebi, jer je zaista verovao da ce da pusi ponovo, i to ne bilo kakvo obecanje, svestan je jos uvek koliko su mu cigarete bile dragocene onda kad ih je ostavio.

U trenutku kad je dao obecanje mislio je da obacava neku nagradu za zrtvovanje samom sebi, i do sada je imao vremena da shvati da je to obecanje ustvari dao samoj zavisnosti od droge. U pocetku zver bila deo njega, nejgovih zelja, a sada moze da razume da je spoljasnji neprijatelj, i da samo treba da baci kljuc.

Ovo mi je slicno stanjima kad ljudi pod dejstvom npr. droge, hipnoze, ili sekte inficiraju mozak nekim iluzijama, i za pogresno misle da je ono pravo. Posle kad se 'izlece' i vide istinu, nece se valjda vratiti samo da bi imali neku iluziju uzitka, placebo? igrajuci se tako opasnim i stetnim stvarima?

E sad ono u sto ne mogu da poverujem je da on nije imao bar ponekad sumnje da ce to stvarno i uciniti, znajuci sve mane pusenja, zar se zbog njih i nije odlucio na to mucenje?


Ima jedna kratka poucna prica, ne secam se ko je napisao.. gde se neka opasna zivotinja davi u reci.. Putem prolazi druga zivotinja koju ova druga inace konzumira kao hranu. Zver moli zivotinjicu da je spasi i obecava da joj nece nista uciniti, ne prestaje da je moli, i moli.. zivotinjica joj na kraju pruzi neku granu da se izbavi iz vrtloga vode, i zver je odmah scepa. Na pitanje 'Zasto, obecao si', zver odgovara: 'Ti si znao ko sam ja, sam si kriv, zao mi je mali, svet je takav', i pojede zivotinjicu.

*Prica ne ide tacno tim recima, ne mogu da se setim ko je napisao, ali poenta je ista.
 
Poslednja izmena:
Ja sto vise razmisljam da ostavim cigarete sve mi se vise pusi..:dash:

Isto i meni je tako bilo Kad god odlucim da prestanem,samo povecam broj cigareta..ali to ne radimo mi vec nasa psiha
Probaj da uradis potpuno suprotno...da prestanes da mislis na to da treba da ostavis cigarete ,da se opustis po tom pitanju i da ne dopustis da te grize savest dok pripaljujes svaku cigaretu
Mozda ti ovo zvuci suludo,ali veruj mi da je to najbolji put da prestanes da pusis,jer za neko vreme,tvoja psiha vise nece biti pod stalnim pritiskom i lakse ces da se odviknes
Kad prestanes da se opterecujes s tim,i kad odluku doneses bez ikakavog pritiska,velike su sanse za uspeh :)
 
Isto i meni je tako bilo Kad god odlucim da prestanem,samo povecam broj cigareta..ali to ne radimo mi vec nasa psiha
Probaj da uradis potpuno suprotno...da prestanes da mislis na to da treba da ostavis cigarete ,da se opustis po tom pitanju i da ne dopustis da te grize savest dok pripaljujes svaku cigaretu
Mozda ti ovo zvuci suludo,ali veruj mi da je to najbolji put da prestanes da pusis,jer za neko vreme,tvoja psiha vise nece biti pod stalnim pritiskom i lakse ces da se odviknes
Kad prestanes da se opterecujes s tim,i kad odluku doneses bez ikakavog pritiska,velike su sanse za uspeh :)

Znam, i toga sam svesna, sto se vise opterecujem sve mi je gore. Onda pokusam da se opustim i da jednostavno ne mislim da li cu prestati ili ne.
Ovako konstantno osecam pritisak..a inace sam sklona da 'navucem' sebi pritisak za razne gluposti :roll:
 
Angel4U :super::klap::klap::klap:
bas sam se pitala sta je s tobom.

I ja imam manje krize, mada nije to neka kriza nego vise u smislu: bilo bi mi sad sve stimulativnije da mogu da pusim. Ali necu. Znam da bi me sad isto tako iritiralo ono non stop istresanje piksli, provetravanje, zauzetost jedne ruke, zabrinutost kad cu da smognem snage vec jednom da prestanem, itd..itd..
Neko je pomenuo znacaj i moc odluke - nije to tako samo za cigarete vec i za sve ostale oblasti zivota. Kad odlucimo onda vise nista nije tesko.

xyz07
cestitam :klap::klap::klap:
To je stvarno ogroman uspeh, slobodna ko pticica.
 
Poslednja izmena:
Angel4U :super::klap::klap::klap:
bas sam se pitala sta je s tobom.

I ja imam manje krize, mada nije to neka kriza nego vise u smislu: bilo bi mi sad sve stimulativnije da mogu da pusim. Ali necu. Znam da bi me sad isto tako iritiralo ono non stop istresanje piksli, provetravanje, zauzetost jedne ruke, zabrinutost kad cu da smognem snage vec jednom da prestanem, itd..itd..
Neko je pomenuo znacaj i moc odluke - nije to tako samo za cigarete vec i za sve ostale oblasti zivota. Kad odlucimo onda vise nista nije tesko.

xyz07
cestitam :klap::klap::klap:
To je stvarno ogroman uspeh, slobodna ko pticica.

Bravo Kler!!! Ti to mozes i hoces. Pa ne rastajes se pobogu o voljenog bica kao sto neko ovde rece. A i to ljudi prebole a ne cigaretu. Pokusaj zaista da ne mislis na njih. Izmeni navike, ako si pila kafu na nekom uobicajenom mestu u kuci, promeni ga. Usput se zagledaj u neki dobar film, odmah posle kafe (to sam vec pisala) samo pranje zuba. Smesno ali meni je dosta pomoglo. sto puta na dan ako treba operi zube, jer se cigareta posle toga bas ne ide. Nemoj da razmisljas o tome da moraju ruke da ti budu stalno "zauzete". Ne, ne mora nismo se rodili sa cigaretom, to je stecena navika koje se treba sto pre osloboditi. Zapamti ofucana fraza ali tacna: samo kvrc u glavi, cvrsta odluka i veruj, neces imati uopste krize, cudices se samoj sebi!
Tebi i ostalima zelim da istrajete u odluci, citajte ako treba od pocetka ponovo forum i druzite se sama, rezultati nece izostati! :bye:
 
Evo i lepog vremena... Još malo pa će biti tri meseca bez - . Pravo da vam
kažem, meni je sada veći problem kako da se nateram na neku laganu rekreaciju.:D
Razmišam o tome ovih dana i kujem planove o vraćanju linije...ccc...Treba da smršam svega 3-4 kg i da se malo vratim u formu . Auuu, šta to beše rekreacija?
Pozdrav veteranima, saborcima i budućim borcima !!!
 
Hvala Vendika :bye:
to sa pijenjem - jedenjem nekih gorkih jela je meni mnogo pomoglo kad sam se prvi put odvikavala. Nije meni strasno odvikavanje, samo uvece kad moram da radim za fax tad mi treba neka stimulacija. Ranije mi je to bio najveci uzitak i to bas uvece do kasno u noc, uuuh pusila bih ja i sad ali savest mi ne dopusta: ne mogu da unistavam sebe, a ni da me recimo mama gleda dok pusim, nijedan roditelj to ne zasluzuje, niko ne treba da pusi.

Step up, par puta se dobro iscimas u teretani i skines ta 3-4 kg. Tako sam ja morala pre nekoliko godina, bas u ovo vreme, znaci svega par treninga i ostatak godine sam bila u formi bez ikakvog vezbanja. Prednost je sto dolazi leto, a tad uglavnom svi smrsamo. Resi i taj 'problemcic' da budes zadovoljna potpuno. A imas li sada krize?
 
Zavisi,... ponekad.;) Ustvari nemam želju za cigaretom,već isključivom za onim što
ona, cigareta, meni predstavlja. Što reče Pipi, imam ,,pušačko sećanje,,.To i dalje
moram da,s vremena na vreme,racionalizujem i da se prisetim koliko sam puta
upravo u tim situacijama pala na ispitu trezvenosti. Kao što si i sama rekla pre neki
dan: zapalila si,ali nije to taj gušt za kojim si mesec dana čeznula, nemamo na čemu da ti zavidimo.Nisi srećnija, šta više... U suštini,ono najgore je prošlo i to, rekla bih, u
prošlom turnusu odvikavanja. Sad mi ništa nije posebno teško,osim... osim što mi ova tema i dalje treba kao ispomoć. ;)
 
Zavisi,... ponekad.;) Ustvari nemam želju za cigaretom,već isključivom za onim što
ona, cigareta, meni predstavlja. Što reče Pipi, imam ,,pušačko sećanje,,.To i dalje
moram da,s vremena na vreme,racionalizujem i da se prisetim koliko sam puta
upravo u tim situacijama pala na ispitu trezvenosti. Kao što si i sama rekla pre neki
dan: zapalila si,ali nije to taj gušt za kojim si mesec dana čeznula, nemamo na čemu da ti zavidimo.Nisi srećnija, šta više... U suštini,ono najgore je prošlo i to, rekla bih, u
prošlom turnusu odvikavanja. Sad mi ništa nije posebno teško,osim... osim što mi ova tema i dalje treba kao ispomoć. ;)


I meni :D a ne pushi mi se vishe nikad. Chisto da ne zaboravim :namig:
 
Au bre! Nema me par dana, a svashta se izdeshavalo....
KlerKler, mozhda si pala, al si se odmah pridigla i svaka ti chast na tome! :D
Ja evo vec par dana bez tabexa, merila sam se juche i ugojila sam se 3 kg-a :(
Mislim da sam samu sebe ubedila da nemam krize dok pijem tabex i sad kad ga vishe ne pijem havarija...Svesna sam da tu nema vishe fizichkih kriza, ipak nisam zapalila sad ce mesec dana, ali psiha je chudo.Ali nedam se i necu zapaliti, obecala sam sama sebi. Angel4U, Waterfall i ko josh od novih, dobrodoshli...
Danusja kako se ti drzhish?
Lacibg zar da posle toliko vremena pokleknesh? Greota, shto bi rekla moja baba...
Mislim da treba da prestanesh da dozhivljavash cigarete kao svojevrsnu nagradu, posle godinu i po dana odricanja, vec kao ono shto one zaista jesu.Ako sebi budesh dovoljno puta ponovio koliko su loshe, pochecesh da verujesh u to, isto kao shto si pocheo da verujesh u to da uzhivash u njima.Malo sam konfuzna, ali znash na shta mislim....
Ja od sutra ponovo na trchanje ( ovih dana nisam ishla, imala sam upalu jajnika, pa sam jedva i hodala) da sprechim ovo naglo gojenje, poshto ovih dana jedem i zhivo i mrtvo, pocheli su ukucani da mi otimaju hranu iz ruku, eto dotle je doshlo....Pa sam pronashla spas u suncokretu, znam da i to goji, ali verovatno manje od 200g noblica, 200g princeze, 100g chokoladnih bananica i dve susam shtangle, a to je sve shto sam pre neko veche prozhdrala....Pomagajteeeee
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top