Нepatitis C

Gde se radi taj PCR test i koliko kosta?Cekamo rezultate biopsije!
Radi se u Beogradu na infektivnoj ili institut za tropske i infektivne bolesti, ne znam kako se zove...ali se nalazi preko puta hrama Svetog Save. Doktori u bolnici ce vasem muzu dati uput za PCR test i sa tim uputom on odlazi tamo i ne placa nista.
Jel vam izaso muz iz bolnice, kako je, kakvi su mu rezultati?
 
Radi se u Beogradu na infektivnoj ili institut za tropske i infektivne bolesti, ne znam kako se zove...ali se nalazi preko puta hrama Svetog Save. Doktori u bolnici ce vasem muzu dati uput za PCR test i sa tim uputom on odlazi tamo i ne placa nista.
Jel vam izaso muz iz bolnice, kako je, kakvi su mu rezultati?

izasao jos juce a rezultati rekose za 15 dana, uradjen mu je i taj PCR test koliko ja umem da citam ovu otpusnu listu. Pa eto cekamo...kao i svi...
Da li sme u medjuvremenu da se bavi sportom, rekreativno igra fudbal u proseku tri puta nedeljno i mene je vise postalo strah i stalno nesto zvocam. Kaze pitao je lekare i svi su mu rekli da nemoze da skodi.A posto je uvek bio najpametniju ja mu eto ne verujem pa ako znas nesto sto ja neznam ti kazi. Hvala unapred i cujemo se! pozz
 
izasao jos juce a rezultati rekose za 15 dana, uradjen mu je i taj PCR test koliko ja umem da citam ovu otpusnu listu. Pa eto cekamo...kao i svi...
Da li sme u medjuvremenu da se bavi sportom, rekreativno igra fudbal u proseku tri puta nedeljno i mene je vise postalo strah i stalno nesto zvocam. Kaze pitao je lekare i svi su mu rekli da nemoze da skodi.A posto je uvek bio najpametniju ja mu eto ne verujem pa ako znas nesto sto ja neznam ti kazi. Hvala unapred i cujemo se! pozz
Na mojoj a mislim da i na svakoj otpusnoj listi pise, ili bi trebalo da pise, da doktor predlaze dijetetsi rezim i mirovanje, a mislim da se pod mirovanjem ne podrazumeva igranje fudbala, cak sto vise, mene su savetovali da posle biopsije, barem te nedelje, budem jako mirna,bez ikakvih malo tezih fizickih poslova. Cak sam jednom cula jednog doktora koji se jako iznervirao kada mu je jedan oboleli pacijent rekao kako obavlja fizicke poslove, rekavsi mu da mora smesta prekinuti sa tim, inace mu se rezultati nikada nece poboljsati. E to je sad neko moje iskustvo a i citala sam i mene su savetovali da zaista ne bi trebalo da opterecujemo organizam, i mora zaista paziti sta jede i pije, a fudbal je ipak zahtevan sport. <IGRANJE FUDBALA TRI PUTA NEDELJNO ccccc...on kao da hoce da srusi svoj sistem, odakle li mu samo toliko snage..>
i sta pise na otpusnoj listi, jer ima nekih rezultata ALT, AST, BILIRUBINI...i ostalo???
pozzzz:bye:
 
Poslednja izmena:
Na mojoj a mislim da i na svakoj otpusnoj listi pise, ili bi trebalo da pise, da doktor predlaze dijetetsi rezim i mirovanje, a mislim da se pod mirovanjem ne podrazumeva igranje fudbala, cak sto vise, mene su savetovali da posle biopsije, barem te nedelje, budem jako mirna,bez ikakvih malo tezih fizickih poslova. Cak sam jednom cula jednog doktora koji se jako iznervirao kada mu je jedan oboleli pacijent rekao kako obavlja fizicke poslove, rekavsi mu da mora smesta prekinuti sa tim, inace mu se rezultati nikada nece poboljsati. E to je sad neko moje iskustvo a i citala sam i mene su savetovali da zaista ne bi trebalo da opterecujemo organizam, i mora zaista paziti sta jede i pije, a fudbal je ipak zahtevan sport. <IGRANJE FUDBALA TRI PUTA NEDELJNO ccccc...on kao da hoce da srusi svoj sistem, odakle li mu samo toliko snage..>i sta pise na otpusnoj listi, jer ima nekih rezultata ALT, AST, BILIRUBINI...i ostalo???pozzzz:bye:
evo sta ima od rezultataLe:3,4(Seg:49%, Li:38%, Mo:10%) Er:4,38 Hb:139 Tr:126, PV:80,3% glikeija: 4,9 urea:48, kretinin:78 bil. uk:12,3 bil.konjug:4,2 proteini:79 albumini:38g/1, holesterol:3,48 trigliceridi:107 Na:138 K:4,7 AST:79 ALT:125 AF:63 yGT:38jetra uvecana, kk:13,9cm, homogena Slezina normalne velicine.Ostalo pise da treba da primi vakcinu protiv hepatitisa b, da ode kod psihijatra , laksa ishrana ...ostali rezultati za 10-14 danaterapija  Silymarin 3x150mg i E vit 150 mgo fizickoj aktivnosti nista...pa zato pitam...snage ima na pretek, treba ipak negde se isprazniti ali ako ne sme sta da se radi.
Svako doabro, pozz!!!
 
evo sta ima od rezultataLe:3,4(Seg:49%, Li:38%, Mo:10%) Er:4,38 Hb:139 Tr:126, PV:80,3% glikeija: 4,9 urea:48, kretinin:78 bil. uk:12,3 bil.konjug:4,2 proteini:79 albumini:38g/1, holesterol:3,48 trigliceridi:107 Na:138 K:4,7 AST:79 ALT:125 AF:63 yGT:38jetra uvecana, kk:13,9cm, homogena Slezina normalne velicine.Ostalo pise da treba da primi vakcinu protiv hepatitisa b, da ode kod psihijatra , laksa ishrana ...ostali rezultati za 10-14 danaterapija  Silymarin 3x150mg i E vit 150 mgo fizickoj aktivnosti nista...pa zato pitam...snage ima na pretek, treba ipak negde se isprazniti ali ako ne sme sta da se radi.
Svako doabro, pozz!!!
Pa rezultati su nam drugaciji, ili su ove skracenice zeznute, ali koliko ja mogu da vam kazem nisu mu bas sjajni rezultati, cak mu je i jetra uvecana, a znam ljude koji imaju virus i po 5, 7 god, i jetra im je normalne velicine, i transeminaze mu nisu dobre tj ALT i AST, kao i trigliceridi. Trebao bi se zaposliti oko toga, tj. oko poboljsanja svojih rezultata. Ne znam da li znate normalne vrednosti svih tih rezultata?
Kasnije cu vam napisati svoje rezultate, oni su ok. tako mi je doktor rekao, cak sam i iz bolnice izasla bez ikakvih terapija.
pozzz...:bye:
 
dr:
Mogu li da vas sve zamolim da svoje reuzltate ne stavljate u postovima.
Nanao4, molim te suzdrzi se ubuduce od ovakvih postova.
Hvala.
ok. Nije problem...mada ne vidim nista lose u tome...mislila sam da smo ovde bas zbog toga, ali u redu...ne znam samo o cemu bi drugom trebali ovde razgovarati osim o svemu onome sto se tice hepatitisa c.
 
želim sve ovde toplo da pozdravim
uključujem se u Vaš forum. Pre nekoliko dana su me obavestili nakon davanja krvi da sam pozitivan na anti HCV. nebih sad o tome koliko sam trenutno preplašen i šta mi se sve vrti u glavi. ovde sam više zbog toga jer imam ćerku od tri godine i užasno sam zabrinut za nju i zdravlje moje supruge. želeo bih kontakt sa ljudima koji imaju sličan problem da bih čuo i njihova iskustva. naravno sve vas toplo pozdravljam. informacije do kojih sam ovde došao su dragocene. pozdrav. PS. prvi put šaljem poruku pa se unapred izvinjavam ako nešto nije u redu
 
Evo da se javim i ja. Bila sam u strasnim mukama svih ovih dana. Naime, dogadjale su mi se neke cudne promene, kao sto su nepodnosljive mucnine, umor, pospanost, gubitak apetitia, tj. mucnine od svake hrane, sto sam ja naravno povezivala sa mojom bolescu.
Medjutim, ispostavilo se da nije tako.
Uradila sam test na trudnocu i pokazao se pozitivnim. U pocetku sam bila jako nesrecna, nisam planirala da zadrzim bebu, ali sada ne planiram da abortiram, uvek sam bila protiv toga.
U pre dva dana sam posetila ginekologa i potvrdio mi je trudnocu od 6 nedelja, bebi je vec pocelo da kucka srce.
Ja i moj decko smo odlucili da zadrzimo bebu.
Medjutim, danima samo placem, verovatno neki pomesani simptomi trudnoce i hepatitisa.
Jaaaaaaaakoooo sam uplasena za svoju bebu, jer sam citala da postoji nekih 5% da se hepatitis prenese na bebu, ali sam takodje citala i ono sto su pisale neke zene koje su rodile sa hepatitisom zdravu bebu.
Cekala sam da se cujem sa svojim lekarom, kako bi mi javio rezultate PCR testa i kako bih se pre svega posavatovala sa njim.
Danas sam ga konacno dobila na telefon, nije imao dovoljno vremena pa mi je rekao da ga pozovem u petak, kako bi detaljnije pricali o svemu.
Jedino ono sto mi je rekao je da je moj PCR test zapravo NEGATIVAN.
Ako iko zna nesto, bilo sta sto bi moglo da mi pomogne, zamolila bih da mi pise.
Pozdrav svima nadam se da ste dobro...Ne mogu da iscekam taj petak.:sad2::sad2::sad2:
 
želim sve ovde toplo da pozdravim
uključujem se u Vaš forum. Pre nekoliko dana su me obavestili nakon davanja krvi da sam pozitivan na anti HCV. nebih sad o tome koliko sam trenutno preplašen i šta mi se sve vrti u glavi. ovde sam više zbog toga jer imam ćerku od tri godine i užasno sam zabrinut za nju i zdravlje moje supruge. želeo bih kontakt sa ljudima koji imaju sličan problem da bih čuo i njihova iskustva. naravno sve vas toplo pozdravljam. informacije do kojih sam ovde došao su dragocene. pozdrav. PS. prvi put šaljem poruku pa se unapred izvinjavam ako nešto nije u redu
Evo posto sam se zadesila tu, a vidim i vi ste dostupni, pa evo da vam napisem nesto. Kao prvo pozdrav, bas mi je zao sto smo dobili novog clana, ali sta je tu je. Na pocetku je najgore. Samo bih vam rekla da ne brinete i neopterecujete se preterano. Evo i zasto, prvo cu vam ovo reci, ja sam bila u vezi, tj. zivela sa bivsim verenikom, 2 godine, koji je bolovao od hepatitisa c, pazili smo se u pocetku, ali naravno posto sam mislila da se udam za njega, nije mi bilo vazno da se vise pazim, nismo koristili zastitiu, koristili smo zajedno licni pribor zilete, cetkice i sve to. Medjutim on je nastavio sa drogom i posle duge borbe sa njim i porokom, videla sam da se tu nema sta mnogo uciniti, digla sam ruke od svega i zavrsila sa njim, Posle toga radila sam test na HCV i cudna li cuda bio je negativan, znaci nikada mi nije preneo virus.
Vrlo ironicno, ali prosle godine sam otisla da jednim drugom da radimo tetovazu i radio je prvo on pa potom ja. Ove godine mi drug javio kako je dobrovoljno dao krv i kako su mu javili da je pozitivan na HCV, na sta sam ja otisla da proverim i ispostavi se da sam se tada inficirala.
Tako da pravila nema.
Jedino sto bih mogla da vam preporucim je da i zena i dete urade test na HCV, nadam se da su negativni, i iskreno mislim da ce biti tako.
Puno pozdrava.
 
Nije da se hvalimno, ali...:super:

Djumiiv, bila bih ti zahvalna kada bi procitala moj predposlenji post i odgovorila na njega, posto znam da si i ti rodila zdravu bebu sa ovom bolescu i ako bi znala da mi kazes sta znaci ovo sto mi je pcr negativan, i moram li imati, naravno ako sve bude kako treba, carski rez, ili se mogu prirodnim putem poroditi,
Pisi mi molim te, sve sto znas, puno bi mi znacilo.
 
hvala puno.
Svako iskustvo mi jako mnogo znači jer jedino što mi se sada dešava je opšti košmar.
Danas uzimam uput za odlazak na infentivnu kliniku, a sa suprugom ću ići do heksalaba da uradimo zajedno anti HCV.
Sa bilo kakvim ishodom bih izašao na kraj ali za njih dve ... Nemogu ni da razmišljam...
 
hvala puno.
Svako iskustvo mi jako mnogo znači jer jedino što mi se sada dešava je opšti košmar.
Danas uzimam uput za odlazak na infentivnu kliniku, a sa suprugom ću ići do heksalaba da uradimo zajedno anti HCV.
Sa bilo kakvim ishodom bih izašao na kraj ali za njih dve ... Nemogu ni da razmišljam...
Nemoj da brines, ti tek trebas da radis pcr test a on je najbolji pokazatelj, evo ja sam tek danas otkrila da je moj pcr negativan, i ceo dan trazim odgovore, i koliko sam shvatila je to da su mi dzaba radili biopsiju, trbali su mi prvo dati uput za pcr test pa tek onda raditi biopsiju, ne znam bar sam toliko skontala, sad cekam lekara da mi sve objasni u petak.
Tako da ono sto za sada znam je da i kada odes na terapiju i lecis se, izlecenim se smatras kada ti pcr test pokaze da si negativan a antitela HCV+ ostaju pozitivna, tj. taj obican test na HCV ostaje i posle lecenja pozitivan, ali je bitno da je PCR negativan jer onda bolest i nepostoji samo antitiela, tj.ne dolazi do ostecenja jetre, ne moze se prenositi...Eto ispada da sam ja bila u totalnom bedaku vec mesecima, i pomisljala na svakojake gluposti a ispostavi se da je PCR negativan, ipak ne znam nista dok se ne konsultujem sa lekarom.
Ne prenosi se tako lako, valjda bi se setio da li je tvoja krv i krv tvoje zene i cerkice bila nekada u kontaktu. Ako ti ista znaci ja licno mislim da su one negativne, samo ne razumem ti to hoces da ponovo radis test?
To je donekle i dobro bolje je da ponovo proveris sve to, i stvarno ne brini, znam da uvek ima brige, i da se moze desiti, ali se nadaj da nisi baksuz, jer znam bracne parove koji zive po 15 godina zajedno a da je samo jedan inficiran a drugi ne, kao i ostali ukucani.
 
uradiću ponovo taj osnovni test. Ustvari više zbog žene, biće joj lakše ako uradimo zajedno. na infektivnu ću da odem bez obzira na ishod ponovljenog anti HCV testa.
Može li mi neko reći koliko vremenski traje period od kada uradiš PCR pa do momenta kada ti daju rezultate?? Je li to nešto kraće , par dana , ili traje dugo....
 
Poslednja izmena:

Back
Top