Нepatitis C

Postovanje..
Molim za misljenje. Poprilicno sam zabrinut..
Odradio sam ultrazvuk abdomena i male karlice.
Opis je sledeci: jetra je primerene velicine, u celini nesto hipoehogenija, bez fokalnih lezija, intrahepaticni ž vodovi lako fibrozno izmenjeni, granicne sirine
Zucna kesa bez stranog sadrzaja u lumenu
Pankreas, slezina,oba bubrega bez pat promena
Retroperitonealno i parailijacno obostrano nema pat IgI
Mokracna besika bo
Prostata 36x24mm
Ascita nema
Imam 25 godina, i desavalo mi se da bude povecan ukupan bilirubin poslednjih par godina.. dok su mi transaminaze uvek bile u granicama ref vrednosti. Poslednja dva nalaza krvi govore da je i bilirubin u granicama ref. Vrednosti. Medjutim radiolog mi je rekao da je moguce da su ove promene na jetri posledica nekog virusa koji je protutnjao i slicno i da nije rec o tumorima..
Da li postoji mogucnost da je ovo neki vid zutice ili neki od hepatitisa?
Hvala unapred
 
@VojvodaVuk,super ti je ta dr kad ti je rekla da si na 12,1 kPa rekla tako.
Prestao sam dalje da chitam,pozdrav.
Nejasan ovaj tvoj komentar. Izvinjavam se ako sam ga pogrešno protumačio.
U prilog moje priče ako sumnjaš u istinitost ću postaviti fotografiju ekrana fobro-scana.
Pošto im nije radio štampač, doktorka je dozolila da fotografišem.

Pozdrav!
 

Prilozi

  • IMG_20200302_110110395.jpg
    IMG_20200302_110110395.jpg
    103,2 KB · Pregleda: 42
Nejasan ovaj tvoj komentar. Izvinjavam se ako sam ga pogrešno protumačio.
U prilog moje priče ako sumnjaš u istinitost ću postaviti fotografiju ekrana fobro-scana.
Pošto im nije radio štampač, doktorka je dozolila da fotografišem.

Pozdrav!
Ne,nego nisi shvatio komentar,a najbolje da te uputim na drugi forum specijalizovan bash za ovu temu,gdje pishu i odgovaraju doktori koji rade na tom uredjaju dok su ovi poput te koja ti je rekla da si blizu ciroze znali samo da izmjere pritisak.
Link cu ti ako zelish poslati na pm,tako da opusti se i ne vjeruj svakoj nashoj "pametnoj" glavi,pozdrav.
 
Ne,nego nisi shvatio komentar,a najbolje da te uputim na drugi forum specijalizovan bash za ovu temu,gdje pishu i odgovaraju doktori koji rade na tom uredjaju dok su ovi poput te koja ti je rekla da si blizu ciroze znali samo da izmjere pritisak.
Link cu ti ako zelish poslati na pm,tako da opusti se i ne vjeruj svakoj nashoj "pametnoj" glavi,pozdrav.
Važi, što da ne. Nisam dugo pratio bilo šta
Ovde sam izneo iskiustvo, pošto se sećam koliko je meni značila bilo kakva informacija kada sam saznao da sam bolestan.
Mene je ta njena dijagnoza naterala na brzu reakciju po pitanju lečenja, ako ništa drugo na tome sam joj zahvalan...
Pozdrav!
 

Back
Top