Нepatitis C

Dobro je svidja mi se kako ide ovo sa generickim lekovima...konacno su poceli da se pojavljuju ljudi koji su se izlecili.Mada iskreno za sada mi to sve deluje nesigurno mislim nije isto trodon i tramadol,sintradon ili andol i midol,iskreno neko je napisao nesto tipa hvatanje za slamku ,covek kad je bolestan dace sve itd.Forum kao da je postao nacin za prodavanje lekova,ja necu sad biti tu celo leto i zanima me da li postoje neka okupljanja upoznavanja licno ipak je ovo iternet,voleo bih uzivo da cujem neka svedocenja.Pozdrav i zelim svima puno srece i uspeha.Svakako da je forum koristan i svako treba da ima pravo na misljenje i da ga napise:hvala::hvala::hvala:;);)Shou musthe go on
 
Ovi lekovi nikako nisu hvatanje za slamku.Lekovi su spas,izlecenje.Lekovi su za mene licno nesto najbolje sto nam se moglo dogoditi.Bukvalno SPAS.Cesto kazem onaj ko ih je izmislio svaka mu cast!
Sastav lekova je potpuno isti i nista nije nesigurno ako se kupuje od pouzdanog dobavljaca.Opet ponavljam sastav lekova je isti!
Forum nikako nije postao nacin za prodavanje lekova,vec nacin da se ljudi obaveste,razmene iskustva i dodju do izlecenja sto je i najbitnije,da se ljudi izlece.Ja sam u nekim mojim najtezim danima kad je mom muzu bilo bas lose procitala ovaj forum od prve do poslednje strane i puno mi je znacio.Sto se tice upoznavanja ja sam dosta vas upoznala sa ovog foruma i nemam ni jedno negativno iskustvo.
Najbitnije od svega da lekovi postoje,da se sve vise ljudi leci i izleci i da je pobeda sve vise!
 
Poslednja izmena:
Poštovanje svima, imam pitanje za upućenije u lečenje generičkim lekovima. Ja sam završila terapiju od 12 nedelja generičkim "Harvonijem" i normalno, posle svih ohrabrujućih priča očekivala sam izlečenje, odnosno da PCR ne detektuje virus. Međutim desilo se to da je umesto 0, ostalo 100 jedinica virusa po ml krvi. Još uvek nisam videla doktorku jer mi je zakazano tek za par nedelja, stoga reših da probam da dobijem neku informaciju ovde. Inače sam genotip 1, pre 3 godine stadijum oštećenja jetre je bio F1, u medjuvremenu sam lečena "Pegintronom" i "Ribavirinom", naravno bezuspešno, uz katastrofalne posledice o kojima ne bih ovom prilikom. Meni bliska osoba je takođe uzimala istu terapiju, genotip 4, bez fibroze, i rezultat PCR-a na kraju terapije je identičan mom! Nama ništa nije jasno, tačnije, voleli bismo da mislimo da će se rezultati nekim čudom prepraviti na toliko željene nule, pa bih volela da čujem da li znate za neki ovakav slučaj? Pretraživala sam i strane forume i nisam naišla na ohrabrujuće podatke, ima nas dosta sa sličnim rezultatima i takav ishod terapije se smatra neuspešnim. Ne pokušavam nikoga da obeshrabrim, terapija je zaista laka u odnosu na interferonsku, ali imajte na umu da 12 nedelja ponekad nije dosta da se virus izbaci. A duplirati broj lekova, pa, izračunajte sami koliko to košta. A ako sam dobro pročitala, virus stvara i rezistenciju na jednom rađenu terapiju. Nama izgleda jedino ostaje da čekamo neki još bolji lek, možda "Zepatier", ili to čudo koje pomenuh, da se broj sam od sebe smanji do sledećeg PCR-a. Ako neko ima bilo kakav savet bila bih mu zahvalna.
 
Poštovanje svima, imam pitanje za upućenije u lečenje generičkim lekovima. Ja sam završila terapiju od 12 nedelja generičkim "Harvonijem" i normalno, posle svih ohrabrujućih priča očekivala sam izlečenje, odnosno da PCR ne detektuje virus. Međutim desilo se to da je umesto 0, ostalo 100 jedinica virusa po ml krvi. Još uvek nisam videla doktorku jer mi je zakazano tek za par nedelja, stoga reših da probam da dobijem neku informaciju ovde. Inače sam genotip 1, pre 3 godine stadijum oštećenja jetre je bio F1, u medjuvremenu sam lečena "Pegintronom" i "Ribavirinom", naravno bezuspešno, uz katastrofalne posledice o kojima ne bih ovom prilikom. Meni bliska osoba je takođe uzimala istu terapiju, genotip 4, bez fibroze, i rezultat PCR-a na kraju terapije je identičan mom! Nama ništa nije jasno, tačnije, voleli bismo da mislimo da će se rezultati nekim čudom prepraviti na toliko željene nule, pa bih volela da čujem da li znate za neki ovakav slučaj? Pretraživala sam i strane forume i nisam naišla na ohrabrujuće podatke, ima nas dosta sa sličnim rezultatima i takav ishod terapije se smatra neuspešnim. Ne pokušavam nikoga da obeshrabrim, terapija je zaista laka u odnosu na interferonsku, ali imajte na umu da 12 nedelja ponekad nije dosta da se virus izbaci. A duplirati broj lekova, pa, izračunajte sami koliko to košta. A ako sam dobro pročitala, virus stvara i rezistenciju na jednom rađenu terapiju. Nama izgleda jedino ostaje da čekamo neki još bolji lek, možda "Zepatier", ili to čudo koje pomenuh, da se broj sam od sebe smanji do sledećeg PCR-a. Ako neko ima bilo kakav savet bila bih mu zahvalna.

Prvi savet koji bih vam dala je da ponovite test.Posto ste radili koliko vidim kvantitativni test sad uradite kvalitativni.Moze da se desi da dodje do lazne pozitivnosti znam da ima i takvih slucajeva.Znaci moj savet je da i vi i vama bliska osoba koja ima isti problem obavezno ponovite test.U slucaju da je stvarno pozitivan za vas bi sledeca opcija bio Velasof (Sofosbuvir/Velpatasvir) tako da se ne sekirajte ali mislim da je rano jos pricati o tome znaci prvo OBAVEZNO ponoviti test!
Meni se do sada ovakav slucaj nije dogodio do juce.Juce sam isto saznala za jednog decka da isto posle zavrsene terapije ima mali broj kopija i da mu test nije negativan.Iskreno vam kazem šok za mene.Od juce mi je u glavi samo taj decko,nista drugo.Okrenula sam mnogo telefona,poslala meilova i svuda dobila isti odgovor da moze doci i do lazne pozitivosti.Ja sam ranije cula za to ali ja nemam takvo iskustvo.Tako da ce taj decko sada ponoviti test pa cemo videti sta ce biti dalje,naravno obavesticu vas sve.
 
Tinatinakristina hvala na odgovoru. Malo sam istraživala po stranim forumima i postoji mogućnost da su to ostaci virusa koji više ne može da se razmnožava tako da ćemo znati već posle sledećeg PCR-a. Ako je broj nastavio da se smanjuje to je to, a ako se uvećao zna se šta je. Inače bi trebalo raditi PCR na svakih nekoliko nedelja terapije pa ukoliko je ovako slab i spor odgovor na terapiju daje se dupla doza lekova odnosno 24 nedelje terapije, ili se ubacuje i ribavirin. Problem kod nas je što PCR rade samo retkima, u toku ove nove terapije nikada, samo na kraju. A kad rezultati konačno stignu kasno je da se bilo šta menja. Što je najgore od svega imala sam i Ribavirin preostao od prethodne terapije kod sebe ali za to naravno nisam znala jer mi niko nije rekao. Bacila sam ga pre nekog vremena misleći da mi taj otrov više neće trebati. Razočarenje je ogromno, ovo iščekivanje gore nego ijedno do sad, a ako ne platim PCR privatno ko zna kad ću imati novu informaciju jer je veliko pitanje da li će mi uzeti krv na sledećoj kontroli. U svakom slučaju javiću ovde šta je i kako je bilo, možda će nekome značiti ova informacija. Inače, tek da se zna, naša "država" je u obavezi da novu terapiju nabavlja sa zapada po 20 puta većoj ceni jer su se na to obavezali potpisivanjem nekih sporazuma kao "zemlja kandidat za EU", a u interesu svih nas bi bilo da se terapije nabavljaju iz Indije. Znači za jednu terapiju američkog Harvonija mogu da kupe skoro 20 terapija iz Indije ali očigledno je interes farmako-mafije važniji od našeg zdravlja.
 
Ja kada sam hteo da kupim genericki lek morao sam da uradim PCR da bih znao koji sam genotip i ujedno kolicinu virusa u krvi, zato sto mi je od pegazis terapije i tadasnjeg PCR proslo 10 godina(kao.mozda sam u medjuvremenu zakacio jos neki genotip). Elem, izvadim krv na infektivnoj i kada posle 2 meseca nisu stigli nalazi uradim analizu u privatnoj labaratorij(da bih krenuo da se lecim)i podnesem zahtev za refundaciju. Tri meseca borbe da mi nadoknade 22000 dinara. Setali su me kao slepca i doveli do osecanja kao da prosim, a zakon je bio na mojoj strani(ako nepruze uslugu, za koju nepostoji lista cekanja, u roku od mesec dana duzni su da izvrse refundaciju troskova) . Nije pomoglo ni sto sam im u medjuvremenu dostavio nalaz da imam cirozu jetre i na kraju dobijem "ocenu" da NE ISPUNJAVAM USLOVE ZA NAKNADU TROSKOVA PRUZENIH U ZAVODU ZA LAB.DIJAG.BIOMEDICA JER ZDRAVSTVENA USLUGA NIJE BILA HITNA???????????
Raspitam se tada na Infektivnoj i saznam da nisu radili PCR unazad 6 meseci jer nisu imali reagenasa.Koliko mi je poznato sada ima reagenasa ali opet sa prekidima. Taj dan kada sam dobio koverat iz RFZO, a ti dvoje iz lekarske komisije sto su mi potpisal ocenu, da su mi bili u vidokrugu udavio bi ih oboje. E tako nasa drzava leci obolele od HCV. Sam platis dijagnostiku,i kupis lekove i mozes da se lecis.BAGRA.Bilo bi im lakse da svi pocrkamo.
 
Evo ja da se nadovezem a smatram da je informacija znacajna za sve HCV pacijente da dodju generickog leka....ako hocete da nabavite lek po bas bas povoljnoj ceni i od proverenog izvora to mozete naci na poznatoj facebook grupi iz Srbije,..iz razloga nemogucnosti da stavljam link ka grupi mogu samo reci da face grupa ima preko 300 clanova ....tamo mozete naci i slike PCR koje prezentuju pacijenti posle zavrsenog lecenja a mogu vam reci da ih ima podosta i to su uglavnom nalazi sa infektivne klinike sto bi rekao nas narod dokaz crno na belo.Ima i ljudi koji su sa teskim cirozama izlecili hcv.e ta grupa vam moze pomoci da dodjete do leka po ceni od oko 750e.nadam se da sam vam pomogao.
 
najed77, super informacija, 750e? Ja sam platila skoro duplo vise! Bolje da sam sama isla u Indiju ili Egipat, bar bih malo videla sveta. Istina je da se sami lecimo i sve placamo sami, ni KKS ne rade na klinici nego kazu da pre svake kontrole uradimo privatno i donesemo rezultate. Sami placamo PCR, sami placamo odredjivanje genotipa, sami kontrolisemo krvnu sliku, sami kupujemo terapije, cak i igle za biopsiju! Sami nalazimo informacije na netu u vezi svega.. Oni ni sapun nisu u stanju da plate a kamoli da refundiraju troskove. Poslednji put kad sam bila bio je sapun i to prvi put otkada se lecim kod njih! Infektivna klinika a nema sapuna za ruke. I to im skupo? Da ne pricam o beskonacnom cekanju na svakoj kontroli gde se ceka do 5 sati na red. Ne kritikujem zaposlene tamo, krivim sistem koji ne da je los nego je katastrofalan. Svi zaposleni na infektivnoj su izuzetno ljubazni ali slaba nam vajda od te ljubaznosti.
 
Ellena da 750e za terapiju sto je po meni povoljno od bilo koje ponude koje sam dobio od kvazi humanista po Srbiji pocevsi od 1500e pa do 3000e,a koji se nude jer navodno nemaju nista od toga ali eto vole da pognu ljudima u nevolji...moz misliti,cak sam dobio i adrese i telefone od apoteka u Bosni koji prodaju sasvim regularno u apoteci Twinvir po ceni od 1200e za 28pilula sto izadje 3600e za tri meseca.Zalosno je sto drzava nema novca da leci svoje gradjane nego oni sami moraju da se snalaze.Zato vam savetujem da se raspitate jer ima mnogo izvora i dobrih ljudi u Srbiji koji su voljni da vas upute kako da prodjete ceo proces nabavke sto bezbolnije i jos ce te ustedeti novac za jedno dobro letovanje,pricam vam iz licnog iskustva.brzo ozdravljenje zelim svima.pozdrav
 
Pozdrav svima.

Evo nekih mojih saznanja o kupovini generickih lekova za hep-c.

Dobre informacije i veliku pomoc u kupovini generickih lekova mozete dobiti od Greg Jefferys-a. Proguglajte njegovo ime. Ima i svoj blog kaoi stranicu na Facebook-u.
Covek je imao hep-c i oformio je Hepatitis C Buyers Club za nabavku lekova iz Indije. Salje lekove svuda po svetu gde je dostupno. U Srbiju ne salje jer bi ih uzeli na carini.

Iz mog iskustva lekovi ce sigurno stici na adesu u Rumuniji, Austriji,Francuskoj,Bugarskoj.Sloveniji, Grckoj...itd .Na njegovom sajtu imate i vodic po zemljama gde je kakva situacija.

Cene su mu oko 1.000 USD (a ne EUR-a) za 12 nedelja za genericki Harvoni i oko 1.100 USD za genericku Epclusu (Epclusa leci sve genotipove, nije bitno da znate genotip).

Hoce i da odgovori na svakakva pitanja o lecenju,hepatitisu...itd. Meni je odgovorio na mail u roku od 24h.
 
Poslednja izmena:
Evo ovako da podelim sa vama jednu bitnu informaciju.Decko o kome sam pisala pre neki dan i koji je posle zavrsene terapije dobio rezultat koji nije negativan vec je imao nesto preko 100 kopija je uradio test ponovo i rezultat je NEGATIVAN.Upravo veceras smo saznali.Razmak izmedju ta dva testa je bio 13 dana.Znaci za sve savet da ako se nekome desi takav slucaj obavezno ali obavezno ponavljanje testa!!!!!
Sto se tice ove informacije da se u Srbiji mogu nabaviti lekovi za 750 evra odgovorno tvrdim da je to nemoguce.
 
Ja odgovorno tvrdim da je moguce za 750e da se nabave lekovi i da postoje dokazi ,cak se desavalo da neko ako putuje dal egipat ili indija donese za nekog pacijenta terapiju,zadnji primer je da je decko i Nisa prodao visak terapije za 500e iz Egipta jer mu stoji a nicemu nesluzi jer je doneo dve sebi i dve zeni i ispostavilo se da zena moze da sve izgura sa jednom terapijom cim je stavio na grupu javio se decko iz Beca i kupio sto i moze da se vidi u grupi.ma ljudi sve to dokumentovano dokazima a dokazi su skenirani PCR pre i posle terapije,svaki pacijent naglasi pre terapije koji genotip ima,kakvo je stanje jetre tj stepen fibroze ili nedaj boze ciroza i krvna slika a to mozete videti na facebok grupi ako admid dozvoli mogu reci koja je to grupa i to odgovorno tvrdim da je moguce,mozda se desilo da se cena poveca za 100e zbog transporta u okolnim zemljama jedino da naglasim da nova terapija sofosbuvir i velpatasvir je skuplja od navedene cene i kosta oko 1000e do 1100e.i da napomenem da su vecina clanova grupe spremni da pomognu sto licnim primerima i razmenom informacijama ako sami putujete da vas usmere kako da prodjete sto bezbolnije kroz ceo proces nabavke leka.Cilj grupe je pomoc pacijentima koji zive sa hepatitisom a ne zarada.sve je ovo iz licnog primera kako sam se ja izlecio.zelim vam brzo ozdravljenje.
 
Mislim da je moguće da se kupi za manje od 1000 evra ako se izbegnu preprodavci.
Kao što napisah gore, Greg Jeferys pomaže ljudima da kupe za 1000 USD što je oko 900 evra. Ali ne isporučuje u Srbiju.
U Srbiji preprodaju Harvoni po ceni od 1300 evra (što je, po meni, skupo ali podnošljivo) pa do 1500-2000 evra što je bezobrazluk i kriminal.
Bitno je da se time bave ljudi koji računaju na malu ili nikakvu zaradu.
 
Evo ovako da podelim sa vama jednu bitnu informaciju.Decko o kome sam pisala pre neki dan i koji je posle zavrsene terapije dobio rezultat koji nije negativan vec je imao nesto preko 100 kopija je uradio test ponovo i rezultat je NEGATIVAN.Upravo veceras smo saznali.Razmak izmedju ta dva testa je bio 13 dana.Znaci za sve savet da ako se nekome desi takav slucaj obavezno ali obavezno ponavljanje testa!!!!!
Sto se tice ove informacije da se u Srbiji mogu nabaviti lekovi za 750 evra odgovorno tvrdim da je to nemoguce.
Molim vas kontaktirajte me u vezi leka
Hvala najlepse
 
Pitanje za najed77,meni je stepen fibroze F4 23,4kPa,recheno mi je da ce nestankom virusa jetra valjda doci u stanje F3 nakon godinu dana,povremeno osjetim neke blagotupe bolove,daj tvoje mishljenje ?
Terapiju sam zavrshio prije 20 dana,josh chekam nalaz Pcr testa,mada sam nakon 10 dana terapije Pcr uradio i pisalo mi je <12.
Pozdrav svima.
 
Ne volim da dajem misljenja jer nisam doktor ali mogu preneti sta citam po ino forumima i iz raznih iskustba pacijenata...da uglavnom se jetra regenerise za jedan stepen nize na skali F....ako ste imali F4 najverovatnije da cete tokom vremena spustiti na F3 bilo je i primera da spuste i na F2....a sto se tice bola kod jetre...Jetra je pokrivena debelom kapsulom gde su smešteni mnogi receptori za bol. Pritisak protiv ove kapsule oseca se kao bol jetre, a to se moze javiti kada je jetra otekla ili uvecana, kada postoji akutna upala u organu ili bilo kakve povrede koje uzrokuju povecanje pritiska na kapsuli jetre. Bol u jetri se najcesce oseca u gornjem desnom delu stomaka ispod donjih rebara.Tako da najbolje bi bilo da jedno tri meseca a moze i duze koristite lako dijetalnu ishranu....izbacite masti,secere zamenite medom i vocnim secerima...jedite gomilu zitarica i proteine iz belog mesa ,mladih sireva,sad dolazi leto i sa njim sezonsko voce koje je srbija bogata.....jagode,tresnje,lubenice,jabuke,dinje,breskve,kajsije.Isto tako i sezonsko povrce ..ma jetra ima samo da peva da uziva i da se regenerise..haaahahaa pozdrav
 
Moram da odgovorim na ovo sto pisete,moram zbog ljudi koji koji ovo citaju i cekaju na izlecenje i kojima je ovo bitno.Moram jer ne mogu da dozvolim da se ljudi dovode u zabludu,da gube vreme ili da ne daj Boze neko dobije lek koji nije pravi.Sve ovo dovodi do toga da nekako moram da pricam i o sebi sto inace ne volim ali da bih razjasnila sve prosto moram.
Sto se tice ovoga sto je napisao najed77,koliko shvatam ti pricas o nekim pojedinacnim slucajevima da je nekom ostala neka terapija pa je prodaje na toj grupi.To nikako ne moze biti ozbiljna nabavka leka.Jer ozbiljna nabavka leka je da ga dobijes ovde u Srbiji sa sve besplatnim ribavirinom kome treba,bez cekanja od pouzdane osobe.Jer neko ko prodaje samo jednu terapiju mi ne mozemo znati sta se u njoj nalazi,da li je kopija itd.Naravno moze se desiti da je nekom nesto preostalo pa povoljno prodaje ali koliko takvih slucajeva je realno da postoji?Ja odgovorno pricam ono sto znam a to je da originalni indijski lek ne moze kostati 750 evra u Srbiji.Sto se tice egipatskih lekova ne mogu da komentarisem nista jer se u njih ne razumem,ne znam da prepoznam kopiju od originala,jer od pocetka ove moje price iskljucivo sam u kontaktu samo sa indijskim lekovima koji su licencirani genericki lekovi.
Lek mora biti u originalnom pakovanju sa vazecim rokom trajanja i neotvaran!
Sto se tice ovoga sto pise Bluntman da se lek moze nabaviti preko Grega i da ga moze poslati u neku od evropskih zemalja to je istina ali isto tako tvrdim da kad se sabere put do te evropske zemlje+lek to izadje skuplje nego nabavka leka ovde u Srbiji.Jedina varijanta da vas to izadje jeftinije je da vam neko taj lek donese alibs time rizikujete da njemu taj lek oduzmu na granici a vi Gregu uplacujete novac unapred.Uostalom i ti Bluntman si lek nabavio ovde u Srbiji po ceni od 1300 evra i to od coveka kome sam ja licno taj isti lek donela,tako da ne znam iz kog razloga sada upucujes ljude na put po Evropi kad ti sam nisi tako uradio nego si uzeo lek u danu kad ti je trebao,odmah istog trenutka.Takodje se secas sigurno da smo se dopisivali i da i ako nisi neposredno nabavio lek od mene da sam te posavetovala i odgovorila ti kao sto uvek i radim.Cena od 1500 ili 2000 evra za Harvoni je stvarno mnogo i nije fer a opet ponavljam najbitnije je sta kupujete i od koga.
Ja mogu da kazem da niko preko mene nije nabavio lek a da nismo ostali u vise nego prijateljskim odnosima i da moj cilj nije da nekom nabavim lek vec da ostanem uz tog coveka i da mu se nadjem,da ga posavetujem i fa ga ispratim na tom njegovom putu izlecenja do kraja,da mu bude sto lakse.Prvo da dobije pravi lek sada i odmah a drugo da mu prenesem svoje iskustvo koje je mogu slobodno da kazem ogromno.
 
Evo sitvacije od pre neki dan gde decko koji je nabavio lek preko mene nakon terapije dobija rezultat da mu je ostalo 127 kopija.Radio je pcr u Klinickom centru Beograd.Ja sam istog trenutka dosla tamo i nasla se sa njim na gastroenterologiji i uputila ga,posto sam se raspitala na 100 strana da postoji mogucnost da je on ipak negativan ali da su mu ostale mrtve kopije jer takvi slucajevi postoje.On je usao u ordinacinu i pitao doktorku da li da ponovo izvadi krv i doktorka mu je rekla ne,nisi izlecen i dodji ponovo u septembru da vidimo sta cemo.Ne zato sto je ta doktorka losa,ona je vrhunski strucnjak za jetru ali sa ovim lekovima nema toliko iskustva.Na moj nagovor otisli smo pravo u privatnu laboratoriju i decko je ponovo izvadio krv.Razlika izmedju ta dva vadjenja krvi je 13 dana.I decko je juce dobio NEGATIVAN kvalitativni test.Zamislite kroz sta bi taj decko prolazio da je cekao septembar.To je nesto sto nema cenu,taj moj osecaj radosti i srece zbog tog momka,neopisivo.
Ja stvarno stojim iza svega sto govorim i ne zelim da ispadne da ja hvalim sebe,jednostavno pricam o necemu sto znam.
Necu da dozvolim da ljudi gube dragoceno vreme ili da naidju na neku pricu koja nije kako treba.
 
PozdravTina,

Da, apsolutno je tacno sve sto si napisala i jako sam zadovoljan vasim savetima i angazovanju. Jos jednom hvala i izvinjavam se ako ste me pogresno shvatili.
Kao sto rekoh smatram da 1300 nije preterana cena (kad se uzme u obzir put za Indiju).Pre toga su mi nudili lek i za 2000 evra.

Samo sam zeleo da ljudi budu upoznati sa svim mogucnostima za nabavku leka.Jer pretpostavljam da svako ima nekog prijatelja gastarbajtera pa da dostava iz Austrije,Rumunije...itd nije neka prepreka. A poznajem,na zalost, dosta ljudi kojima razlika od 200-300 evra mnogo znaci.

BTW, nezavisno od ovoga. Jedino sto znam da je bila niza cena leka od 1000 evra je kad je Mr.Jefferys nudio Sofosbuvir+Dacl za 500 evra jer je isticao zvanican rok trajanja.Ali je trebalo da se ide u Hrvatsku po njega.
 
Trenutno najskuplji lek je genericki epclusa koji je u indiji 18500 rupija(pise na svakom pakovanju) po bocici od 28 tableta tako zvani Velasof i kad konvertujete u evro izadje oko 270evra pa onda puta tri izadje 810 evra i neka je ugradnja i 200e dolazi se do cifre od 1000e a da nepricam koliko kosta sofosbuvir genericki ili harvoni ili cak daktasvir koji su dzab dzabe i koji lece ekstra sve genotipove sve sam ovo doktorirao dok sam i sam dolazio do informacija za licno lecenje.i dok sam dolazio do informacija naletim na grupu na facebook ponavljam da sam dosao do divnih ljudi koji su voljni pomoci netrazeci nista za uzvrat i sto je najbitnije rade kao zajednica i svaki vid preprodaje lekova ae sankcionise izbacivanjem sa grupe.I najvise sam se vodio ljudima tj pacijentima kome su oni pomogli i sve to dokumentovali skeniranim nalazima na favebook grupi.
 
Pozdrav Bluntman ne nisam te pogresno shvatila,htela sam samo ljudima da objasnim tacno o tom procesu slanja u evropske zemlje,jer ta iskistva imam iz prve ruke.Mogu da i da kazem da mi se licno desilo da je lek poslat direktno iz Indije u Austriju,jer je bio u pitanju hitan slucaj i da ga je austrijska carina uzela i da sam mogla da napravim ozbiljan problem zeni na ciju adresu je lek poslat.Znaci samo sam htela da razjasnim da nije to bas tako prosto i da covek nekad u zelji da mozda nesto ustedi moze i da nazalost prodje skuplje.Sto se tice lekova sa isteklim rokom trajanja ne savetujem nikom da ih uzima ni po kojoj ceni,jer je ovde u pitanju lecenje vrlo ozbiljnog virusa i ne bih se igrala sa tim.To jeste istina da lekovi i kad im istekne rok jos uvek mogu biti dobri dobri ali ipak su to neke stvari sa kojima se ja ne bih salila.Puno te pozdravljam Bluntman.
Sto se tice ovoga sto pise najed77 mogu samo da pitam sta podrazumevas pod tim Velasof kosta u Indiji 800 evra i ugradnja 200?Kako mislis da taj Velasof doputuje u Srbiju uz sve rizike i 1000 sitvacija do kojih moze doci?Jedino da se taj Velasof nekako sam stvori ovde,drugacije je stvarno nemoguce.Da li mislis da je logicno da jedan Greg koji je stvarno covek koji je u svetu prvi napravio blog o generickim lekovima,da taj Greg salje u Hrvatsku lek sa isteklim rokom trajanja za 500 evra a ovde u Srbiji kazes postoji grupa koja regularni lek prodaje za 750 evra.Meni to nije logicno.
Dalje necu da komentarisem nista o tome.
 
Evo ja da se ukljucim...u predhodnim postovima videcete da ja nisam objavio da se lek u hrvatskoj prodaje za 500e ali sam upoznat sa tom situacijom da neko iz Opatije prodaje lek ne za 500 nego za 350€ objavljeno je na grupi gde je admin te grupe rekao da ne vredi ni 1e ne zato sto nevalja nego sto je skupo da se prodaje lek sa isteklim rokom za tolike pare.Dalje .DA sa sve isporukom u Srbiji moze da se kupi lek.DA za 750€ do 850€ moze da se kupi lek genericki harvoni...dalje DA moze da se kupi genericki sofosbuvir plus daklatasvir za 750€ do 850€ i to sve sa ribavirinom ako treba da se doda po preporuci doktora.DA svako ko je kupio tu istu terapiju je dokumentovao uspesnost iste skeniranim nalazima i objavljivanjem na facebook grupi,svako je objavio krvnu sliku,PCR,transaminaze,naziv leka,cenu i doktor koji prati pacijenta.Doktori koji prate i koji su pratili te iste pacijente su s vrh Hepatoloske scene Srbije...ima i profesora medju njima.Ima i slucajeva dokumentovanih ljudi koji su izlecili hepatitis a imali su tesku cirozu i to sve sa DA sa cenom od 750e do 850e...DA nabavka leka od proverenog gde je dokaz PCR 0 copija.DA trenutno se lece dosta pacijenata pa moze i njih pitati sve sta vas interesuje i uverite se u ovo sto sam vam napisao.
 

Back
Top