Neonski transformator

Gledaj druze ne znam sta ti je neonski transformator, al mogao bih da ti do nekle pomognem.
Npr. ako imas obican transformator, sa ulazom od 220v, a izlazom otprilike oko 4.8v, ti zameni mesta ulazima i izlazima.
Onda gde ti je pre islo 4.8v, ti zamenis da ti bude 220v, i dobices izlaz 10000v ili 10kv, to ti je to od mene....
A sto se tice struje transformatora u normalnom radu trabao bih da ti izlaz bude 80A, posle zamene izlaza sa ulazima dobices na kraju 38mA.

Takav trensformator mozes da namotas kod elektricara vinklera...
to je to od mene!!!
 
I onda trafo nestane sa osiguračem u oblačku crnog dima i izgorele izolacije.

Jel ti znaš šta znači struja od 80A?

Tako kako si rekao bi verovatno odmah izgorelo, jer ne bih smeo da stavljam preko 5-6V - preopteretio bih granu obzirom na relativno malu impedansu. Mogao bih da nađem trafo 10000V/220V pa da zamenim mesta ulazima i izlazima, ali bih i tada morao da vodim računa o snazi transformatora.

Dakle, to otpada. Ako ne veruješ, veži 220V na izlaz nekog malog trafoa za igračke. Samo skini stabilizator prvo ;)
 
Gledaj druze ne znam sta ti je neonski transformator, al mogao bih da ti do nekle pomognem.
Npr. ako imas obican transformator, sa ulazom od 220v, a izlazom otprilike oko 4.8v, ti zameni mesta ulazima i izlazima.
Onda gde ti je pre islo 4.8v, ti zamenis da ti bude 220v, i dobices izlaz 10000v ili 10kv, to ti je to od mene....
A sto se tice struje transformatora u normalnom radu trabao bih da ti izlaz bude 80A, posle zamene izlaza sa ulazima dobices na kraju 38mA.

Takav trensformator mozes da namotas kod elektricara vinklera...
to je to od mene!!!

:eek: ne pipaj se oko struje
 
Nije. Igram se sa visokim naponom :D

url
 
Hahaha,... Ne brini. Veca je sansa de ubije ovo moje kuvalo za kafu nego Tesla coil....Vec sam ja pravio TC ali manji... Davao je varnice do 30-ak centimetara koje su se mogle slobodno primati na ruku.

Nisam mislio na opasnost sprave koju praviš (pogotovo što ti nije prvi put da radiš ovakve stvari), nego na opasnost od eventualne primjene Milivojeve ideje "uzmi trafo 220/4.8 V, priključi 220 V na priključke 4.8 V, pa ćeš dobiti 10 kV".
 

Back
Top