Nenad Jezdić prekinuo predstavu

Сила је то, само да ти кажем...
Drago mi je da je u mom malom gradu Dom kulture uvek krcat, ali nema silnih i moćnih, već samo zainteresovanih da nešto pogledaju, proprate i uživaju. Ako se nekad i čuje zvono telefona, čuje se samo jednom i to na kratko, a ne ono da zvoni u nedogled ili da se razglaba na zgražavanje svih prisutnih. Velegrad je stecište velesilnih i velemoćnih koji su iznad ikakve, pa i opšte kulture, tako da me ne čudi da neko daje sebi za pravo da telefonira tokom pozorišne predstave. Jezdiću i ostalim izuzecima koji su morali da odreaguju je prekipelo, ali ne mislim da se i ostali glumci ne susreću sa istim stvarima svakodnevno, posebno u prestonici.
 
mene cudi da zenu nisu opomenuli oni pored nje kad im je smetala da gledaju predtavu.
Zato što je namešteno.. on se obraća celoj publici i svi su se okretali i da vide ko je žena sa telefonom i naravno da je nisu videli zato što su mislili da je na drugom kraju i da je ne vide a ona u stvari nije ni postojala nego je on iskoristio priliku za recitaciju.. i to je OK malo reklame nikome ne škodi.
 
Drago mi je da je u mom malom gradu Dom kulture uvek krcat, ali nema silnih i moćnih, već samo zainteresovanih da nešto pogledaju, proprate i uživaju. Ako se nekad i čuje zvono telefona, čuje se samo jednom i to na kratko, a ne ono da zvoni u nedogled ili da se razglaba na zgražavanje svih prisutnih. Velegrad je stecište velesilnih i velemoćnih koji su iznad ikakve, pa i opšte kulture, tako da me ne čudi da neko daje sebi za pravo da telefonira tokom pozorišne predstave. Jezdiću i ostalim izuzecima koji su morali da odreaguju je prekipelo, ali ne mislim da se i ostali glumci ne susreću sa istim stvarima svakodnevno, posebno u prestonici.

То што их не видите, не значи да нисте њихови робови (у моралу)...

Моћ над тобом је невидљива, а сила је нешто друго, присила би била видљива, па је није згодно користити, ако моћ није угрожена
 
То што их не видите, не значи да нисте њихови робови (у моралу)...

Моћ над тобом је невидљива, а сила је нешто друго, присилан је видљива
Mislim da se ne obraćaš meni direktno.
Nemam ništa ni sa njima, a ni od njih, a to što živimo na istoj planeti, u istom univerzumu... to je Božija volja, a ne moj izbor. Ne osećam se robom nikom i ničemu.
 
Mislim da se ne obraćaš meni direktno.
Nemam ništa ni sa njima, a ni od njih, a to što živimo na istoj planeti, u istom univerzumu... to je Božija volja, a ne moj izbor. Ne osećam se robom nikom i ničemu.

Наравно, обраћам се твојим врлинама, метафизици...

Да ли се осећаш или не зависи од твоје способности и храбрости.

Кукавичлук је мала смрт после које долази права смрт. То се тестира у екстремима, а не у лажним лаборат.условима као што је крстарица или цивилно друштво...пази ниси у стварности
 
Наравно, обраћам се твојим врлинама, метафизици...

Да ли се осећаш или не зависи од твоје способности и храбрости.

Кукавичлук је мала смрт после које долази права смрт. То се тестира у екстремима, а не у лажним лаборат.условима као што је крстарица или цивилно друштво...пази ниси у стварности
Možda nisam u svačijoj stvarnosti, ali u svojoj jesam, i ta stvarnost nije izmaštana i izmanipulisana, nije ni idealna, ali je moja. Pripadam svojoj stvarnosti, a ne bilo kojoj i čijoj.
 
Кажем ти. Не знаш док те не тестира твоја способност и морал у екстремним граничним условима.
Stvar je u tome da ne testira život mene, već ja njega. Ja sam činilac, a ne pasivni posmatrač i primalac svega oko sebe. Biram, igram igru, razmišljam.
Nikome se život ne dešava-mi svi svoje živote živimo uz malo ili dosta ideje da smo glavni glumci svojih života.
Neće mene da testira moja sposobnost ili moj moral, već ja testiram njih.
 
Stvar je u tome da ne testira život mene, već ja njega. Ja sam činilac, a ne pasivni posmatrač i primalac svega oko sebe. Biram, igram igru, razmišljam.
Nikome se život ne dešava-mi svi svoje živote živimo uz malo ili dosta ideje da smo glavni glumci svojih života.
Neće mene da testira moja sposobnost ili moj moral, već ja testiram njih.

Не.

Ти си датост кроз благодат, космогонију, природу или метафизику, ...каква год ти била убеђења...ти си на сплаву усред речне струје


То је једина ствар и извесност
 
Не.

Ти си датост кроз благодат, космогонију, природу или метафизику, ...каква год ти била убеђења...ти си на сплаву усред речне струје


То је једина ствар и извесност
Pa, ne slažemo se, ali ti hvala i prijatan mi je razgovor sa tobom. Bilo je interesantno ovo... ipak, zaslužuje da se izbriše jer je na nivou privatne prepiske.
 
Zato što je namešteno.. on se obraća celoj publici i svi su se okretali i da vide ko je žena sa telefonom i naravno da je nisu videli zato što su mislili da je na drugom kraju i da je ne vide a ona u stvari nije ni postojala nego je on iskoristio priliku za recitaciju.. i to je OK malo reklame nikome ne škodi.
aaaa zanimljivo.
 
On je još mekan. Rob Halford (Judas Priest) je šutnuo telefon posetioca koncerta.
Zar je kulturno nekulturom odgovoriti nekome na nekulturu? Za tebe i tebi slične jeste, zato ste i toliko zadojeni mržnjom, nekulturom i nepoštovanjem bilo koga ...Razmisli o tome i pokušaj da to ne shvatiš kao kritiku, već kao dobronamerni savet iskusnog i uvek dobronamernog intelektualca ...
 
Nekad je bilo ono "Nije žvaka za seljaka.", a tačnije je mnogo od toga: "Nije pozorište za prostaka."
Takvi se valjda hvale kako su elita i ljudi od dobrog ukusa, a osim što presede na takvim mestima, ništa im i ne dopre do njihovog krem de la krem mozga, i plus su svima okolo teški kao crna zemlja!
Ljudi, budimo ljudi!
Čovek čoveku nikada ne sudi!
To je posao Boga, a ne zlobnih ljudi ...
✍️
 

Back
Top