Nemačka

Cao ljudi,

Da li neko zna da li postoji neki vulkanizer u Frankfurtu (na Majni) ili u blizini istog (Darmstadt, Vizbaden ...) Pokusavam vec danima da nadjem i ne uspeva mi (postoji zamena gume, ali niko nece da krpi ...

hvala,
bilija
 
Ljudi,kontaktirala sam Ambasadu Nemacke,i definitivno nemam prava na boravak na osnovu posedovanja stana!Tako da stavljam tacku na tu vrstu diskusije!
Golube,hvala ti na pametnom i konstruktivnom predlogu,ali ne bih se upustala u tu igranku sa potpuno nepoznatom osobom,toliko ocajna nisam!Pitam se kako se ja toga setila nisam?:think:
 
Ljudi,kontaktirala sam Ambasadu Nemacke,i definitivno nemam prava na boravak na osnovu posedovanja stana!Tako da stavljam tacku na tu vrstu diskusije!
Golube,hvala ti na pametnom i konstruktivnom predlogu,ali ne bih se upustala u tu igranku sa potpuno nepoznatom osobom,toliko ocajna nisam!Pitam se kako se ja toga setila nisam?:think:

Slažem se s tobom, to je bilo neozbiljno s moje strane. :)
U svakom slučaju možeš da izdaš stan i da uzimaš paricu za njega.
 
Sta si hteo reci,samo tebi je jasno:think::dontunderstand:

Ma samo sam glasno razmišljao na temu braka za papire. Jednostavno je situacija takva kakva je, nema veze s tobom.
Strašno puno usamljenih ljudi i žena, a strašno malo onih koji su voljni da makar malo ulože u vezu.
U prvom trenutku bi neko pomislio da može lako da se oženi/uda za papire, ali je problem u tome što te usamljene osobe ovde hoće brak, a ne pare, dakle morao/la bi da udje u stvarni brak. Pritom bi to bio odnos u kome dodjoš zavisi od svog vrlo verovatno strašno razmaženog i kapricioznog bračnog partnera. Veliki rizik... Što bi reko Viljuška - Skupo bre kume!
 
Da li je neko putovao turisticki u Nemacku ali avionom,pitam iz razloga sto sam cuo da nemogu putovati ako ne kupim povratnu kartu a ja planiram otici avionom a vratiti se autom.
Rekli su mi da bih morao imati nekakav dokaz da cu se vratiti nazad,inace sam iz BiH i ovo bi mi bilo prvo putovanje bez vize.Gde bih mogao da se informisem u vezi toga?Aerodrom sam zvao i nisu mi nesto predlozili osim da ako me ne puste u avion novac mi niko nece vratiti (propade mi karta)
 
Za Bosnu ne znam al za Srbiju nije potrebna povratna karta..niko ti ne moze odrediti kako ces putovati to je tvoj licni izbor..ne znam kakav je vizni rezim za BIH ali ako vec imas vizu putuj kako god oces mozes i peske!!
Meni treba pomoc kako prevesti STECAJ(sa hrvatskog) NA NEMACKOM???? jer to kad propadne firma???recnik na krsti mi nije od pomoci
 
Za Bosnu ne znam al za Srbiju nije potrebna povratna karta..niko ti ne moze odrediti kako ces putovati to je tvoj licni izbor..ne znam kakav je vizni rezim za BIH ali ako vec imas vizu putuj kako god oces mozes i peske!!
Meni treba pomoc kako prevesti STECAJ(sa hrvatskog) NA NEMACKOM???? jer to kad propadne firma???recnik na krsti mi nije od pomoci

Stečaj je kad propadne firma, a stecaj bi trebalo da bude isto što i srpski sticaj (npr. sticaj okolnosti, odnosno splet okolnosti).
 
Može da mi netko kaže, koliko su cijene stanova za rentu u nekim manjim gradovima, manjih, tipa Traunstein, Traunert, znači manjih gradića, max. do 50k stanovnika, južno od Minhena...

I neki troškovi života, struja,internet....
 

Back
Top