Nema vise dzamija, sad ostade samo raja i fukara....

slavonija:
1918-e bilo je u Srbiji (ili ti u Beogradskom pasaluku) 112 dzamija...koliko ih imas danas...
toliko o tolerantnosti Srba

Само немојте ви о толерантности да причате, молим вас.... :wink:
Да не питам где нестадоше сви Срби из Хрватске, колико их је било а колико их је сада.... :wink:
Зато мало ћут, а ако желиш с неким да се свађаш, и да исказујеш мржњу према Србима, пошто се види да си пун мржње, препоручујем ти да си купиш папагаја, па с њим причај до миле воље, чак ће нешто и да запамти од тебе, и биће ти лепо да имаш с ким да се слажеш....... :wink: :wink:
Узео си неки податак, питај Бога одакле, и сад то доказује нешто..... :wink:
 
Evo ja ću da rečem za moju.
1833. Kruševac je pripojen Kneževini Srbiji (inače je pripadao Niškom pašaluku)
Turski okupacioni garnizon je napustio Kruševac, a za njima je ostala džamija.
Niko se nije molio, ona propadala, nagrizao je zub vremena i kad su počele da
se kote zmije i gušteri mi je uklonili.
Inače crkvu Lazaricu (XIV vek) koju su koristili okupatori kao džamiju vratili smo u prvobitnu namenu.
 
Pepeo:
Само немојте ви о толерантности да причате, молим вас.... :wink:
Да не питам где нестадоше сви Срби из Хрватске, колико их је било а колико их је сада.... :wink:
Зато мало ћут, а ако желиш с неким да се свађаш, и да исказујеш мржњу према Србима, пошто се види да си пун мржње, препоручујем ти да си купиш папагаја, па с њим причај до миле воље, чак ће нешто и да запамти од тебе, и биће ти лепо да имаш с ким да се слажеш....... :wink: :wink:
Узео си неки податак, питај Бога одакле, и сад то доказује нешто..... :wink:

doista me iznenadujes... :confused:
ja,( mi,) o tolerantnosti s tobom...rado...
samo bez (a vjerujem da ti to mozes) podvaljivanja i vredanja...
podatak koji sam navela pise u britanskoj encikopledije, koja iako ne savrsena, ipak koliko toliko vjerodostojna..
 
slavonija:
doista me iznenadujes... :confused:
ja,( mi,) o tolerantnosti s tobom...rado...
samo bez (a vjerujem da ti to mozes) podvaljivanja i vredanja...
podatak koji sam navela pise u britanskoj encikopledije, koja iako ne savrsena, ipak koliko toliko vjerodostojna..

А сад иди тамо и нађи колико данас има џамија у Србији,
па се врати да нам кажеш.... :wink:
Ајде..... :wink:
 
Dikan:
Pa kad lupaš gluposti o džamijama. U Srbuji ih ima bar 1000. Kolko u Hrvatskoj.
Ja cu da ti odgovorim. U Hrvatskoj ima samo jedna djamija kraj Zagreba.

Svima je dobro znano da su ratovi vodjeni na ovim prostorima i crkve i djamije srusene u tim
razdobljima treba gledati na drugi nacin. Rat je donio stradanja ljudi, osvecivanja
i na 3. mjestu rusenja. Ljudi su naravno na prvom mjestu oni su zivot, oni su crkva a ne
gradjevine. I na svim ovim danasnjim prostorima, ljudi ce biti ti koji ce ciniti djamije i crkve
gradile se ili ne.
 
Dikan:
Pa kad lupaš gluposti o džamijama. U Srbuji ih ima bar 1000. Kolko u Hrvatskoj.

mi smo govorili o dzamijama na podrucju beograda...
broj koji si naveo je vjerojatno sandzak...
ali to nije tema...
tema je da patriJoti pljuju i da mi to polako ide na zivce...
Hrvatska nema veliku populaciju Muslimana,(nije nikad ni imala) prema tome ni dzamije..
osim one zagrebacke, nije unistena(spaljena, razrusena) ni jedna , a i ona se obnavlja
mi Hrvati cuvamo i njegujemo kulturna dobra..
 
porin50:
Ja cu da ti odgovorim. U Hrvatskoj ima samo jedna djamija kraj Zagreba.

Svima je dobro znano da su ratovi vodjeni na ovim prostorima i crkve i djamije srusene u tim
razdobljima treba gledati na drugi nacin. Rat je donio stradanja ljudi, osvecivanja
i na 3. mjestu rusenja. Ljudi su naravno na prvom mjestu oni su zivot, oni su crkva a ne
gradjevine. I na svim ovim danasnjim prostorima, ljudi ce biti ti koji ce ciniti djamije i crkve
gradile se ili ne.

Pa ona je počela nas da proziva. Gde god ima dovoljno Bošnjaka i Albanaca muslimanske
veroispovesti u Srbiji ima i džamija
 
slavonija:
mi smo govorili o dzamijama na podrucju beograda...
broj koji si naveo je vjerojatno sandzak...
ali to nije tema...
tema je da patriJoti pljuju i da mi to polako ide na zivce...
Hrvatska nema veliku populaciju Muslimana,(nije nikad ni imala) prema tome ni dzamije..
osim one zagrebacke, nije unistena(spaljena, razrusena) ni jedna , a i ona se obnavlja
mi Hrvati cuvamo i njegujemo kulturna dobra..

Шта желиш тиме да кажеш?
Да Срби нису толерантни јер у Београду и његовој околини нема 110 џамија...... :wink:

Мислио сам да си озбиљан, али почињем да сумњам у нешто..... :wink:
Дај линк, и одговори ми на питање......
 
Pepeo:
Шта желиш тиме да кажеш?
Да Срби нису толерантни јер у Београду и његовој околини нема 110 џамија...... :wink:

Мислио сам да си озбиљан, али почињем да сумњам у нешто..... :wink:
Дај линк, и одговори ми на питање......

Па ниси ваљда и ти наиван...ниси препознао чији је ТО клоЊ..? :shock: :roll:
 
slavonija:
mi smo govorili o dzamijama na podrucju beograda...
broj koji si naveo je vjerojatno sandzak...
ali to nije tema...
tema je da patriJoti pljuju i da mi to polako ide na zivce...
Hrvatska nema veliku populaciju Muslimana,(nije nikad ni imala) prema tome ni dzamije..
osim one zagrebacke, nije unistena(spaljena, razrusena) ni jedna , a i ona se obnavlja
mi Hrvati cuvamo i njegujemo kulturna dobra..

Mnogo si tendenciozna. Nekad je bilo Turaka i u Hrvatskoj i imali su svoje dzamije i tamo.
Kad su otišli Turci propale su i njihove džamije. Isto kao u Srbiji.
Imaš li ti predstave koliko je Srba poginulo od Turaka za vreme ustanka. Žene i decu su nam
skupljali i prodavali kao roblje u Istanbulu u XIX veku. To je malo vredjanje što ti insinuiraš.
Po tebi je ovo Turska pa smo mi njih proterali iz njihove zemlje.
 
slavonija:
1918-e bilo je u Srbiji (ili ti u Beogradskom pasaluku) 112 dzamija...koliko ih imas danas...
toliko o tolerantnosti Srba


Ne znam da li je taj podatak tačan, ali proveriću. U svakom slučaju posle 500 godina robovanja, dobro je da u tom "pašaluku",kako kažeš, postoji i jedna džamija.


Stvarno mislim da je greh rušenje crkava ili bilo kog verskog objekta, ali, ako je to što kažeš tačno, pretpostavljam da je zaista posledica besa nakupljenog vekovima.
 

Back
Top