Negativa

u redi je to...neka se pomogne kome je pomoc potrebna ali..u svakoj drzavi zakon treba da vazi za sve
kada bi ti ili ja provozale konjsku zapregu po ulicama beograda, odmah bi nas apsili..njih ne diraju

Моја познаница је у једном тренутку оставши без прихода затражила социјалну помоћ.

Службеница јој је рекла - "Тај прстен на вашој руци вреди, ви нисте исцрпли све могућности. Довиђења"..
 
Pitam se koji je bio sastav te mase, pa oni lux kombiji po ciganskim rupama, kontam da je ovo NAJROMSKIJA od svih vlada otkada je uvedeno višestranačje, jer mislim da nije bilo roma koji je u bilo kojoj evidenciji i koji je fizički pronađen i odvdden na glasanje da nije zaokružio...:cool:
 
dugo nisam pa sad prodjoh omiljenom sarajevskom....pa u okolini jos grdne ulice obidjoh peske..nisam pesimista po prirodi, ali sve jako bedno izgleda, a secam se kako je pre zivahno bilo.....sada malo malo pa prazan lokal na kojima stoji oglas za izdavanje.....
čamotinja izbija iz svakog ugla....
 
Često primećujem kako jedan objekat menja namenu po 3, 4 puta u toku godine, od pljeskavica do kompjtera, to definitivno svedoči o nestabilnosti tržišta. Kada se malo raspitaš shvatiš da jednostavno ne možeš da napraviš bilo kakvu lovu ako nisi u ''talu'' sa nekim odozgo...Čak i kada imaš dobru ''žvaku'' i sam uradiš nešto sjate se politički reketaši koji te ogule do zemlje...Imamo potpuno srastanje kriminalaca i policijaca, to jest onih koji love i onih koje treba da love tako da ništa nas ne sme iznenaditi.
 
dugo nisam pa sad prodjoh omiljenom sarajevskom....pa u okolini jos grdne ulice obidjoh peske..nisam pesimista po prirodi, ali sve jako bedno izgleda, a secam se kako je pre zivahno bilo.....sada malo malo pa prazan lokal na kojima stoji oglas za izdavanje.....
čamotinja izbija iz svakog ugla....

istina za sarajevsku ali i za veci deo grada, meni je i bulevar zamro, vise nije kao sto je bio...ziva i uzbudljivo sarena i vesela ulica
 
Mislim da on ne govori o tome već o guranju prljavštine ispod tepiha na novu društva, kako radimo kada nam dođu gosti a nemamo vremena ili volje da komplentno spremimo stan...Svako će pozdraviti lepe i čiste ulice, ako nisu spolja gladac a iznutra jadac...Ilegalna trgovina je veliki problem jer sa jedne strane postoji jaka i ponuda i potražnja zbog velike krize u društvu, ja sam protiv ''ilegalaca'' jer ne plačaju poreze i nanose štetu onima koji plaćaju a često prave i đubre ali ako ti ljudi nemaju drugi izlaz, šta onda uraditi...Mora se naći neki modus da oni budu podvedeni pod poreski sistem ali će teško ići kao i sa morem taxista jer država nije dovoljno jaka da postavi jasna pravila a možda neki pojedinci u državi to i ne žele, danas je više teško reći šta je iskren revolt a šta je fabrikovano poput štrajka taxista...
 
danas je jedna zena na bulevaru zapela za `kocku` na trotoaru...umalo da padne, izlomila bi se....kocke mi deluju da su nove, otprilike lokacija preko puta etf-a
e to je ta lepota...nasminkano a u stvari trulez
 
Juče baš gledam one futuristički dizajnirane klupe kod Muzeja Savremen Umetnosti pa prema bivšem CK počele da pucaju...A ja baš nedavno pomislio kako je lepo drvo i izgledalo mi jako i kvalitetno.
 
istina za sarajevsku ali i za veci deo grada, meni je i bulevar zamro, vise nije kao sto je bio...ziva i uzbudljivo sarena i vesela ulica

sve se preselilo u soping molove ...
cim nema setaca i potencijalnih kupaca posao zamire i lokali se zatvaraju.

zato u zadnje dve godine ne mozes naci parking mesto u nekom od trznih centara...nije bilo tako ranije.

pre su takve guzve u trznim centrima obicno bile pred neke datume..u danima rasprodaja......u soping najtovima :)
sad bukvalno svakog vikenda ne mozes naci parking mesto.

- - - - - - - - - -

vesić najavio proširivanje ulice jurija gagarina :confused: i sad imamo po 3 trake u oba smera....

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2018&mm=05&dd=19&nav_id=1394397

kase samo setim koliko su ljudi plaćali kvadrat stana u belvilu, a sad će da im pod prozorima tandrču autobusi i danju i noću :aha:
u belvilu nije bila toliko strasna cena kvadrata u odnosu na cene u okolini jer je prodaja isla ocajno....a i kazu da je u belvilu ocajan kvalitet stanova i opreme....trebalo im je brdo godina da ga popune i iskreno ne zna ni da li je i sad popunjen i rasprodat.

- - - - - - - - - -

Нек им тандрчу, и сама сам живот провела изнад бучне саобраћајнице и шта ми фали.

:rotf:

ne bih na tu temu :hahaha:
 

Back
Top