Nedefinisani "osjecaj" na tijelu. Nit prijatan, nit neprijatan.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

insolens

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
413
Mozda je to neka amnezija, al ja zaista nemogu da se sjetim kad sam to, osim jedan jedini put, osjecao nesto somatsko (tjelesno) sto nit smeta, nit prija. Ni bol ni milina, jednostavno, "osjecaj" koji izmice kategorijama "bolova" i "prijatnosti".

To je bilo negdje dje su bubrezi odrpilike, javljalo se povremeno, sa nekim sto se mene tice nepravilnim rasporedom. Nekad uvece nekad ujutro, nije postojalo "pravilo", bar da ja znam.

Ljekar koga sam konsultovao dao mi "privremeno-upotrebljiv" opis za to: "ti osecas pritisak". Ja sam to odma docekao sa divljenjem, "kako je to on dobro definisao"-mislio sam. Uglavnom, to nije bas tako. Taj osjecaj nije bio pritisak. Uopste mi i izgleda nelogicno egzistencija osjecaja za pritisak, posto nepostoji osjecaj za "nepritisak" tj opustenost. Mislim da je to bio neki trik toga ljekara da dozna dali sam sklon umisljanju, jer je kasnije isti taj pricao nesto o psihologiji, onako kao "van teme".

Kako god, slozio sam se bio sa tim da je to "pritisak". Radio sve moguce analize, i umesto bubrega nadjose da je nesto sa slezinom (na rengenu, uvecana je bila 4 cm, nezna se od cega, nisam dobio nikakvu terapiju osim da "mirujem" i to je sada proslo - kaze ovaj sto radi ultrazvuk).
_________________
Ipak, mene zanima moze li mi ko dat neko koliko strucno, toliko i za laika razumljivo objasnjenje za to sto me cudi: kako to neki osjecaj moze da bude nit prijatan nit neprijatan? Nit pritisak nit nesto drugo, nit "toplota" nit "hladnoca" itd. Ili sam ja to samo umislio, ako sam umislio, tj. ako je nesto histericno, onda neke linkove za te stvari, bas me zainteresovalo. Ne trazim savjete iz straha vec iz radoznalosti.

Samo necu primati objasnjenja tipa "to je neka inervacija..." koja sam sto puta vec cuo, jer mi to ne odaje nikakvu tajnu o tom osjecaju. Drugo, i sam znam da to ne mora biti inervacija nekog zivca sto kontaktira to mjesto, jer postoje projekcije bolova/osjecaja itd. Ovo za "inervaciju" je objasnjenje tipa "moze bit to, ali i ne mora", drugo, glupo je ocekivati od laika poznavanje nerava i inervacija.
Dakle, dosao sam bio kod ljekara zbog toga osjecaja, a oni su skrenuli sa te teme na slezinu...-istina, sa pravom! Ali, dali je skroz ok prema meni samom da ja zaboravim da sam ikad osjecao to u predjelu bubrega, ili treba i dalje da se bakcem sa time?
 
Kakve probleme imas pa se osecas pozvan da pises na temu decko?>:confused:

Cak i da nije doktor ne vidim zasto bi trebalo da ima problem da bi napisala nesto na temu:confused:

AKo si zaboravio, ovo je forum, sto znaci da bilo ko moze da pise. A osim ako ne napises od koga konkretno ocekujes odgovor(sto koliko mi se cini nisi uradio), ne vidim cemu iscudjavanje sto ti je neko odgovorio. E sad jbg sto te odgovor nije zadovoljio.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top