NEĆEMO U EU BEZ KOSOVA?!

Postoji u toj našoj rezoluciji jedna suštinska kontradikcija. Naime, čak i kad bi se kojim čudom prihvatio naš predlog o statusu Kosova, šta to zapravo znači? Po tom predlogu je vođenje ekonomije, kao i mnogo čega drugog u rukama vlasti na Kosovu i organi Srbije na to ne bi imali uticaja. E sad, sporazumom o stabilizaciji i pridruživanju EU su predviđeni određeni ekonomski uslovi koje Srbija treba da ispuni. Pa kako ih može ispuniti na Kosovu kad na ekonomiju tog dela ( ponavljam: po našem predlogu! ) nema uticaja? Tako ispada da zapravo prijem Srbije s Kosovom pod takvim uslovima nije ni moguć. S druge strane, još 2002. su se sve članice kontakt grupe ( da, da, i Rusija ) saglasile da nema povratka na stanje pre 1999. ( znači poslednje stanje kad smo još imali uticaja na ekonomiju Kosova ), a toga nema ni u srpskom predlogu. Priznajem da nisam pregledao baš sve diskusije na skupštini povodom ovog pitanja, ali od ovih koje jesam ne sećam se da je bilo ko ovo primetio.
 
S druge strane, još 2002. su se sve članice kontakt grupe ( da, da, i Rusija ) saglasile da nema povratka na stanje pre 1999. ( znači poslednje stanje kad smo još imali uticaja na ekonomiju Kosova ), a toga nema ni u srpskom predlogu. Priznajem da nisam pregledao baš sve diskusije na skupštini povodom ovog pitanja, ali od ovih koje jesam ne sećam se da je bilo ko ovo primetio.

dok god ne kazu da si i ti ja, tj. da sam ja nesha dobro je
 

Back
Top