Ne želim više da me gaze

Negde mu je pamet u mislima skrenula pravac,pa se zagubio.
pre bih rekao zaglavio, ali on jasno pise, ima logiku,...
uzmi npr. sto rekose "nasi zapadni partneri" - rusi za zapad, i amere, a vidimo sta se desava;
ili uzmi partnerstvo muza i zene, a vidimo koliko njih se razvodi, ili raskida partnerstvo
ili uzmi Hristos kada kaze:i neprijatelji coveku postace domasnji njegovi" (Mt. 10, 36)

ok, postoje neprijatelji, ali da ne gajimo mi neprijateljstvo, nego u se i u svoje kljuse;
ne kazem mu ja da on ne postuje roditelje ili gazdu, ili okruzenje [od kojih neki] koje gazi preko mrtvih cak zarad nekih ciljeva koji su upitni...
vec mu kazem da on sam ne gaji neprijateljstvo, koje sluzi samo kao alibi za neuzimanje svoje sudbine u svoije ruke.... i onda postaje zrtva, tj. uzima ulogu zrtve, pada u depresiju itd
da udahne samo duboko, i da tera zivot, a ja mu samo pokazujem gde je zaglibio, svi mozemo da zaglibimo u zivo blato, i da nas neko gazi, tj. da se tako osecamo, ili cak da to stvarno jeste slucaj
mozemo samo da raskinemo taj odnos, i da odemo svojim putem, ne treba da se zaglibljujemo u zivo blato neprijatelstva uopste, retki ce nam pruziti slamku spasa, vecina ce samo da nas gurne da potonemo, ili ignorise samo
 
Poslednja izmena:
pre bih rekao zaglavio, ali on jasno pise, ima logiku,...
uzmi npr. sto rekose "nasi zapadni partneri" - rusi za zapad, i amere, a vidimo sta se desava;
ili uzmi partnerstvo muza i zene, a vidimo koliko njih se razvodi, ili raskida partnerstvo
ili uzmi Hristos kada kaze:i neprijatelji coveku postace domasnji njegovi" (Mt. 10, 36)

ok, postoje neprijatelji, ali da ne gajimo nepijateljstvo, nego u se i u svoje kljuse;
ne kazem mu ja da on ne postuje roditelje ili gazdu, ili okruzenje koje gazi preko mrtvih cak zarad nekih ciljeva koji su upitni...
vec mu kazem da on sam ne gaji neprijatelsjtvo, koje sluzi samo kao alibi za neuzimanje svoje sudbine u svoije ruke.... i onda postaje zrtva, tj. uzima ulogu zrtve, pada u depresiju itd
da udahne samo duboko, i da tera zivot, a ja mu samo pokazujem gde je zaglibio, svi mozemo da zaglibimo u zivo blato
Pratim ovu temu od samog pocetka i primetio sam da on nije radio na vise radnih mesta,nego na jednom,eventualno dva i zakljucio da nece niko da ga gazi.I ne treba to da dozvoli,ali ne sme da dozvoli sebi da ne trazi dalje posao i da se osamostali,pa ne moze biti svuda isto.Nego znam kako je sada u mojoj bivsoj firmi.kada posalju radnika da ide nesto da radi,sto mu i jeste posao,on kaze,"Gde ja,pa zar ti ne znas ko je mene zaposlio".Nece deca ni na burek,a misle da je nama islo sve kao po loju. I mi smo morali da trpimo razne nepravde,da bi sacuvali radno mesto.
 
Pratim ovu temu od samog pocetka i primetio sam da on nije radio na vise radnih mesta,nego na jednom,eventualno dva i zakljucio da nece niko da ga gazi.I ne treba to da dozvoli,ali ne sme da dozvoli sebi da ne trazi dalje posao i da se osamostali,pa ne moze biti svuda isto.Nego znam kako je sada u mojoj bivsoj firmi.kada posalju radnika da ide nesto da radi,sto mu i jeste posao,on kaze,"Gde ja,pa zar ti ne znas ko je mene zaposlio".Nece deca ni na burek,a misle da je nama islo sve kao po loju. I mi smo morali da trpimo razne nepravde,da bi sacuvali radno mesto.
ja ne mislim da je on razmazen, nego ne zna kakva sve kinjenja ljudi trpe na poslu, i kroz sve sta su morali da prodju, da istrpe bre, jer hrane porodice... ili da menjaju department i sta sve ne, jer nisu mogli da izdrze pritisak... ili neki da naprove sranje i napuste posao...., ma svasta... pa zene od direktora da ne pricam

on bi trebao malo da otvori oci i sagleda sveukupnu situaciju, pa da se cupa iz depresije, da se malo ohrabri, a ne kao da su mu sve ladje potonule, jer nisu, jasan je i logican, po meni sasvim dovoljno da ide dalje hrabro u zivot
 
ja ne mislim da je on razmazen, nego ne zna kakva sve kinjenja ljudi trpe na poslu, i kroz sve su morali da prodju, da istrpe bre, ajer hrane porodice... ili da menjaju department i sta sve ne, jer nisu mogli da izdrze pritisak... ili neki da naprove sranje i napuste posao...., ma svasta... pa zene od direktora da ne pricam
Nisam ni ja rekao da je neradnik,ali ne razmislja dobro,sto nije dobro ni za njegove roditelje.Mora malo da popusti gas u glavi i bar stane na kulung i malo bolje razmisli.Sta ce i gde ce kada ostari,a nema ko da ga izdrzava.Treba da misli na malo duze staze,a ne momentalno.
 
Nisam ni ja rekao da je neradnik,ali ne razmislja dobro,sto nije dobro ni za njegove roditelje.Mora malo da popusti gas u glavi i bar stane na kulung i malo bolje razmisli.Sta ce i gde ce kada ostari,a nema ko da ga izdrzava.Treba da misli na malo duze staze,a ne momentalno.
pa ja sam veci neradnik od njega, hehe
ja mislim da treba da se ohrabri da doda gas, samo da ne ide na prvu loptu, ali mi i ne izgleda da je impulsivan. vec logican

znaci da se ne pita sta ne moze, vec sta moze u zivotu, pa po gasu, kakav kuplung
nego on mnogo racuna, a ko moze sve da sracuna, pa seli bi ranije da znamo gde cemo pasti
 
pa ja sam veci neradnik od njega, hehe
ja mislim da treba da se ohrabri da doda gas, samo da ne ide na prvu loptu, ali mi i ne izgleda da je impulsivan. vec logican

znaci da se ne pita sta ne moze, vec sta moze u zivotu, pa po gasu, kakav kuplung
nego on mnogo racuna, a ko moze sve da sracuna, pa seli bi ranije da znamo gde cemo pasti
Uvek bilo i bice."Djavo kad bi znao gde ce da padne on bi seo".Mora malo da produbi ramisljanje o zivotu.Logika u ovakvom njegovom stanju mu bas i ne ide na ruku.Razumem,svako od nas treba da ima svoje ja i granicu gde treba reci,"Ne moze dalje",ali treba odmah razmisljati o drugom poslu.Samo zbog svoje buducnosti i sigurnosti.
 
Sigurno,ili gazduj,ili trpi i radi i zaradi
Газдујем једино самом себи и свом телефону. Не желим да газдујем другима нити да мени неко газдује, таква врста хијерархије је чисто зло јер је насилна.

Ma ne treba ja da ti ga dam,nego ako si sposoban,nadji ga sam.I ja sam sam trazio sebi posao.E to sto sam je ja rodio skoro vek pre,tu ti nista ne mogu pomoci.
Нисам способан. Није способно на неки начин ни једно 50% људи и зато су сиромашни. Не знам неког непознатог на улици ни да питам нешто, да ли сам онда паразит ако зато нигде не радим? Да ли људи са социјалном фобијом заслужују такве епитете? Да ли сви људи треба да машу својим дијагнозама, не да би их други разумели, него да би их бар оставили на миру, па чак и ако немају званичне дијагнозе да ли треба да трпе насиље од других јер сви мисле "ништа му не фали"?


ja ne mislim da je on razmazen, nego ne zna kakva sve kinjenja ljudi trpe na poslu, i kroz sve sta su morali da prodju, da istrpe bre, jer hrane porodice...
Знам ја добро како би мени било да сам у истој ситуацији. Зато ни у лудилу не желим децу, бар до пензије. Сви мисле да сам будала што трошим мање од 12000 месечно, ако неко има за цигаре, летовање, пљескавице, није њему толико ни лоше на послу, кад осетиш претежак динар мораш једино онако, мир је скупоценији од летовања. Сви други ће лако наћи други посао а ако пропадне ова фирма у којој ради заувек ћу бити незапослен.
 
Nisam ni ja rekao da je neradnik,ali ne razmislja dobro,sto nije dobro ni za njegove roditelje.Mora malo da popusti gas u glavi i bar stane na kulung i malo bolje razmisli.Sta ce i gde ce kada ostari,a nema ko da ga izdrzava.Treba da misli na malo duze staze,a ne momentalno.
Имаћу пензију, надам се, јер радим на томе, и то ми је једини мотив. Али бићу самац, неће нико ни знати да сам умро, сазнаће после пар месеци, држава ће ми све узети јер нећу имати наследнике. Била би потпуна глупост да стичем нешто (евентуално привремено да стекнем па после да продам али не волим да продајем успомене), наследиће ме неко ко не желим, нпр. држава, нећу имати децу а свакако не верујем ником. Моје је само да животарим до смрти, да радим и трошим само онолико колико морам, да немам дугове и да имам свој динар који ми је довољан.

Неупоредиво је већа инвестиција да градим пријатељске и љубавне односе од рада на послу, да сада радим по 12 сати дневно 6 дана у недељи никада тиме ме бих остварио љубав, додир и секс са неком привлачном девојком, путовање на Малдиве никад не би могло да ми замени то. Љубав не може да се купи парама. Једино да сам у браку и да имам децу био бих амбициознији јер ћу знати да то није грешка, овако је све бесмислено, стицаћу једино кад будем био у браку, до тада живим минималистички и самоодрживо, и живим у свом свету. Притом за брак треба да будем иживљен и неразочаран, јер не верујем баш ником, невин сам са 32 и фактички су ми сви непријатељи.
 
Знам ја добро како би мени било да сам у истој ситуацији. Зато ни у лудилу не желим децу, бар до пензије. Сви мисле да сам будала што трошим мање од 12000 месечно, ако неко има за цигаре, летовање, пљескавице, није њему толико ни лоше на послу, кад осетиш претежак динар мораш једино онако, мир је скупоценији од летовања. Сви други ће лако наћи други посао а ако пропадне ова фирма у којој ради заувек ћу бити незапослен.
ti si jaca i cvrsca osoba od mene definitivno, ja samo kao iskusniji ti kazem da penzioneri ne prave decu, i sta bese jos sam te ispravio, nikave zle namere nisam imao, vec sam samo mislio ako si se dovoljno ucvrstio, a po meni, jesi, da krenes napred... ostalo sto si rekao i sto je logicno, ja te podrzavam

i meni su svi neprijatelji, ali ko ih sisa, gledam svoja posla, a ne neprijateljstvujem da gubim vreme sa njima
 
Не видех никакав контрааргумент. Све рационално планирам у животу, наравно да сам испланирао и будућност. Штета што не постоји нико ко би ме разуверио и рекао да грешим, и понудио још боље решење и од овога којег имам. Да сада нађем девојку понашао бих се на начин да не пореметим сопствене принципе. Не постоји никаква сила која би ме убедила да су брак, трошење на ствари које ми нису неопходне, и прековремени рад на местима које мрзим, да су корисни за мене, никакав аргумент немају за то, имао сам самоћу да добро размислим шта ми треба а шта не треба.

Ни од кога ништа не могу добити нити ни уз кога не могу сада напредовати и изграђивати се, то ми је требало док сам се образовао и био незапослен, ако сам се некако снашао сам, шта ће ми сада други, други могу једино да ме сада уназађују. Једино што фантазирам о немогућим стварима, да се вратим 15 година уназад и да се иживим у складу са тим узрастом, то није могуће али то не значи да не могу да будем несрећан што није тако. Јбг, досадно је проводити живот бесмислено и празно. У ствари, све време сам због осуда избачен из сопственог света у којем ми ништа и не фали.

Штета што такав начин живота нико не разуме, што су сви спремни да осуде, да није таквих можда би ми било савршено, док ме други, и мени сличне, други подбадају и извлаче из сопствених светова, увек ће постојати незадовољстцо и кукање (што је у ствари исто што и правдање), нека сви престану са осудама и нико нам неће онда бити крив.
 
Не видех никакав контрааргумент. Све рационално планирам у животу, наравно да сам испланирао и будућност. Штета што не постоји нико ко би ме разуверио и рекао да грешим, и понудио још боље решење и од овога којег имам. Да сада нађем девојку понашао бих се на начин да не пореметим сопствене принципе. Не постоји никаква сила која би ме убедила да су брак, трошење на ствари које ми нису неопходне, и прековремени рад на местима које мрзим, да су корисни за мене, никакав аргумент немају за то, имао сам самоћу да добро размислим шта ми треба а шта не треба.

Ни од кога ништа не могу добити нити ни уз кога не могу сада напредовати и изграђивати се, то ми је требало док сам се образовао и био незапослен, ако сам се некако снашао сам, шта ће ми сада други, други могу једино да ме сада уназађују. Једино што фантазирам о немогућим стварима, да се вратим 15 година уназад и да се иживим у складу са тим узрастом, то није могуће али то не значи да не могу да будем несрећан што није тако. Јбг, досадно је проводити живот бесмислено и празно. У ствари, све време сам због осуда избачен из сопственог света у којем ми ништа и не фали.

Штета што такав начин живота нико не разуме, што су сви спремни да осуде, да није таквих можда би ми било савршено, док ме други, и мени сличне, други подбадају и извлаче из сопствених светова, увек ће постојати незадовољстцо и кукање (што је у ствари исто што и правдање), нека сви престану са осудама и нико нам неће онда бити крив.
Svako nosi svoje breme.
 

Back
Top