Ne uprezite se u isti jaram sa nevernicima

Gogilli, ja verujem u ono sto pise u Bibliji ....
ali ti si verovatno se mesala sa ateistima i ne-vernicima licemerima,
pa imas takvo zivotno iskustvo.

Necu s tobom da pricam na tu temu, jer mozes samo da me trujes u tom smislu ;)

To su ateisti zarazni pa daješ komentar tipa mešala si se sa ateistima :lol:

Nemoj sa mnom da pričaš nego trk na ljis tamo su sve vernici sa kojima vodiš razgovore o cveću i proleću :zcepanje:
 
Poznajem puno hriscana, ne mislim, iz iskustva ti kazem, a o zenama i necu ni da pricam, koliko sam takve "postene" hriscanke uzjahao......

Prvo se postavlja pitanje šta je pošteno a šta ne.
Ljubav, sex, izmedju dvoje ljudi zašto bi se smatrao prljavim i nepoštenim.
Ne vidim zašto se od vernica očekuje da su neka uzvišena bića i one su žene kao i ateistkinje.
 
@Mr. Mojo

one nisu hriscanke,i ne poznaju Hrista,
a ti tek ne znas ni ABC o nanovorodjenim Bozjim ljudima.

Njihov zivot se desava na sasvim drugim talasnim duzama od - obicnih ljudi - proseka ...
koji gleda Grand,Farmu,Fashion TV,
i razmislja kako da npuni svoj ego...u svakom smislu ~~~`

- - - - - - - - - -

Prvo se postavlja pitanje šta je pošteno a šta ne.
Ljubav, sex, izmedju dvoje ljudi zašto bi se smatrao prljavim i nepoštenim.
Ne vidim zašto se od vernica očekuje da su neka uzvišena bića i one su žene kao i ateistkinje.
ne smatra se , ali sa jednim muskarcem.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ahahahahaha.Jos jedna od hiljadu istih tema na Religiji.Morate priznati da su sve iste.Samo upakovane u drugaciji celofan.Reci su celofan,koristimo drugacije reci ali je sustina ista,tj.kad odmotamo celofan to je ta ista cokolada.Dokle god se vodimo onom,pricamo,dakle postojimo a ne onom,MISLIMO DAKLE POSTOJIMO,stvari ce biti iste.To nas istorija uci koja se iznova i iznova ponavlja.Bez nekih promena sto je samo po sebi dokaz da COVEK nije uopste pametan koliko za sebe misli.Ajd probajte da zamislite na sekund da postoji svet bez neprijatelja,bez nekoga koga bi mogli vredjati,bez nekoga koga bi mogli omalovazavati,sta bi radili.Ja smatram da bi to bilo kolektivno samoubistvo.A STA BRE DA RADIMO SA TOLIKOM FRUSTRACIJOM I SA SAZNANJEM DA SE SVET NE VRTI OKO NAS.Treba prihvatiti da nismo niciji izaslanik i da opet postoji neko kome nismo ni do kolena.Ma do papuca a kamoli do kolena.Gube i jedni i drugi.I sva ova prepiranja oko Boga se pretvaraju u subjektivno jacanje sopstvenog ega sto je samo po sebi kontradiktorno Bozijim recima.Samim tim niko ne veruje dovoljno u njegovu recRekao je,OPROSTI MU,NE ZNA STA RADI.nije nikad rekao budi licemeran,uzimaj poene uzimajuci moje ime u usta.AJMO SAD SVI.Jedva cekam prvi kamen.P.S.Za sve vernike,znate osnove matematike,podelite broj zitelja ove planete sa brojom ljudi koji ce videti carstvo nebesko.Jel zaista smatrate da ste to bas vi.I na kraju.hahahahahahahahaha
 
ahahahahaha.Jos jedna od hiljadu istih tema na Religiji.Morate priznati da su sve iste.Samo upakovane u drugaciji celofan.Reci su celofan,koristimo drugacije reci ali je sustina ista,tj.kad odmotamo celofan to je ta ista cokolada.Dokle god se vodimo onom,pricamo,dakle postojimo a ne onom,MISLIMO DAKLE POSTOJIMO,stvari ce biti iste.To nas istorija uci koja se iznova i iznova ponavlja.Bez nekih promena sto je samo po sebi dokaz da COVEK nije uopste pametan koliko za sebe misli.Ajd probajte da zamislite na sekund da postoji svet bez neprijatelja,bez nekoga koga bi mogli vredjati,bez nekoga koga bi mogli omalovazavati,sta bi radili.Ja smatram da bi to bilo kolektivno samoubistvo.A STA BRE DA RADIMO SA TOLIKOM FRUSTRACIJOM I SA SAZNANJEM DA SE SVET NE VRTI OKO NAS.Treba prihvatiti da nismo niciji izaslanik i da opet postoji neko kome nismo ni do kolena.Ma do papuca a kamoli do kolena.Gube i jedni i drugi.I sva ova prepiranja oko Boga se pretvaraju u subjektivno jacanje sopstvenog ega sto je samo po sebi kontradiktorno Bozijim recima.Samim tim niko ne veruje dovoljno u njegovu recRekao je,OPROSTI MU,NE ZNA STA RADI.nije nikad rekao budi licemeran,uzimaj poene uzimajuci moje ime u usta.AJMO SAD SVI.Jedva cekam prvi kamen.P.S.Za sve vernike,znate osnove matematike,podelite broj zitelja ove planete sa brojom ljudi koji ce videti carstvo nebesko.Jel zaista smatrate da ste to bas vi.I na kraju.hahahahahahahahaha

O Isuse boze,kakav galimatijas :roll:
 
Na kraju si nemoralan ako piješ, jedeš, dišeš, imaš sex sa ateistom(like it makes a difference), imaš sex sa više od jedne osobe u životu a da ne pričam o sexu prije braka (ne dajjj Bože)...

Da.Verujem da postoji Bog ali sam nemoralan i u ovom zemaljskom zivotu ponosim se time.Nemam na sta drugo..I verovatno cu ostati takav i dalje cu u NJega verovati.Znam da tvoj citat nema veze sa mnom ali mi je super slagvort.
 
Druga Korinćanima 6:14 kaže: “Ne uprežite se u isti jaram sa nevernicima. Jer šta ima pravednost sa bezakonjem? Ili kakva je zajednica svetlosti i tame?

Pasus nastavlja dalje govereći: "U ćemu se Hristos slaže sa Veliarom? Šta je zajedničko verniku i neverniku? Kakav je sporazum Božijeg hrama sa idolima? Jer, mi smo hram Boga živoga, kao što Bog reće: "Prebivaću u njima i hodaću među njima, i ja ću im biti Bog, a oni će biti moj narod. Stoga, izađite između njih i odvojite se, govori Gospod; ništa nečisto ne dotičite i ja ću vas primiti” (Druga Korinćanima 6:15-17).

Dakle, da li vam se cesto dogadja da, jednostavno, ne mozete da uspostavite komunikaciju sa nekim ko je neverujuci ?
Da nije to zbog ovoga sto pise Apostol Pavle ? :think:
Ovo se odnosi na blisko prijateljstvo ili brak...
 
Da Ga volis, automatski bi zeleo da budes slican Njemu.
Tako je! (Ovo, doduše, ne podrazumeva da isteraš rođenu decu iz kuće i pošalješ medvede na njih)

god.jpg
 

Prilozi

  • god.jpg
    god.jpg
    7,9 KB · Pregleda: 2
Da,ovaj stih se cesto citira da se dokaze da Biblija na preporucuje brak sa ne-vernicima.

Jer ce to biti teret vernom partneru.

Ali takodje Apostol Pavle detaljno pise, kako u odredjenum situacijama treba postupiti^^

Ako se neveran partner privoleo ziveti s vernim-da ga ne ostavlja.

Zasto zelite da prikazete vernike kao surove,neljudske i beskrupulozne? ^^
 
Najveca glupost u bibliji, laz kao i mnoge druge.

Moja lepsa polovina je vernik a ja okoreli ateista ali dobro nam ide, savrseno funkcionise.

Stvar je tolerancije tako da taj stih je glupost samo tako

Da li ti znas da postoje porodice gde je jedan vernik a drugi ne - muz i da zena ne sme da cita bibliju ili veruje javno jer to muzu smeta i svadja se sa zenom ako je vidi da bibliju cita i naziva sektom ?

Moguce je ziveti u takvom braku ali nikada nece postojati reazumevanje za neciju veru i bice kamen spoticanja i zato je Isus rekao dosao sam da donesem mac i razdor

Nije mislio na rat vec bas na ovo, najblizi ukucani postace neprijatelji zbog vere u Isusa ili Boga
 
Da li ti znas da postoje porodice gde je jedan vernik a drugi ne - muz i da zena ne sme da cita bibliju ili veruje javno jer to muzu smeta i svadja se sa zenom ako je vidi da bibliju cita i naziva sektom ?

Moguce je ziveti u takvom braku ali nikada nece postojati reazumevanje za neciju veru i bice kamen spoticanja i zato je Isus rekao dosao sam da donesem mac i razdor

Nije mislio na rat vec bas na ovo, najblizi ukucani postace neprijatelji zbog vere u Isusa ili Boga

ako muz primeti da je bas zena vernik malo vise opicitis i treba da je opomene a opicitis jeste ako ona zna da to muzu smeta a ona ko luda nasta tandrlja o bogu po citav dan..:D
 

Back
Top