Ne uprezite se u isti jaram sa nevernicima

Druga Korinćanima 6:14 kaže: “Ne uprežite se u isti jaram sa nevernicima. Jer šta ima pravednost sa bezakonjem? Ili kakva je zajednica svetlosti i tame?

Glupost. Zasto bi neko bio bezakonik ili nepravedan samim tim sto ne veruje u ono u sto su ga ucili kao klinca i u sta je trebao biti programiran... zasto bi tamo neki primitini Afrikanac, koji nikada nije ni cuo za Hrista, bio osudjen na tamu? Zasto bi neki pravedni i humani ateista bio gori od licemernog hriscanina, koji cini dobrocinstvo samo iz straha?
 
Zasto bi neki pravedni i humani ateista bio gori od licemernog hriscanina, koji cini dobrocinstvo samo iz straha?
Nije gori, sta vise moze biti i bolji.
Vernici misle da smo mi ateisti losi ljudi i oni nas to tako tretiraju a kad ih pitas zasto smo losi nemaju adekvatan odgovor.
Nesto kao "losi smo zato sto ne verujemo u boga".
Gluposti da nema dalje..........
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nije gori, sta vise moze biti i bolji.
Vernici misle da smo mi ateisti losi ljudi i oni nas to tako tretiraju a kad ih pitas zasto smo losi nemaju adekvatan odgovor.
Nesto kao "losi smo zato sto ne verujemo u boga".
Gluposti da nema dalje..........
Pogledaj svoj avatar.
Zaista volis hedonizam ? Ljubitelj hedonizma mora biti sebican covek, jer takav se nece zrtvovati za bliznje.
Kako je onda i dobar covek, ako je sebican ? Da li hedonizam i ljubav prem bliznjima idu zajedno ?
 
Da li hedonizam i ljubav prem bliznjima idu zajedno ?
Naravno da idu.... ali jedno ne implicira drugo... postoje razne vrste hedonizma, koji se u opštem slučaju definiše kao težnja ka zadovoljstvu.
Neko može da bude hedonista, i da voli svoje bližnje. Neko može da bude hedonista i da bude sebičan i ne misli o svojoj okolini. Ako ti definišeš hedonizam kao sebičnost, onda naravno da iz tvoje perspektive izgleda ispravno to što govoriš, ali to nije ispravna definicija hedonizma.... pročitaj malo šta kažu filozofi o tome.
 
Pogledaj svoj avatar.
Zaista volis hedonizam ? Ljubitelj hedonizma mora biti sebican covek, jer takav se nece zrtvovati za bliznje.
Kako je onda i dobar covek, ako je sebican ? Da li hedonizam i ljubav prem bliznjima idu zajedno ?

Nema coveka (osim ponekog retkog izuzetka) koji je manje ili vise hedonista, pa cak i hriscani. Druga je stvar sto ljubav prema bliznjima ama nikakve veze nema sa hedonizmom. Kao sto ni sebicnost nije isto sto i hedonizam.
 
Pogledaj svoj avatar.
Zaista volis hedonizam ? Ljubitelj hedonizma mora biti sebican covek, jer takav se nece zrtvovati za bliznje.
Kako je onda i dobar covek, ako je sebican ? Da li hedonizam i ljubav prem bliznjima idu zajedno ?

Naravno da sam hedonista ali nisam sebican i ne znam odakle ti to da su hedonisti sebicni ?
Zrtvovanje za bliznje je ok i normalno ali za koje bliznje ? Ako u to bliznje racunas porodicu i roditelje onda ok, ali ako racunas rodjake, prijatelje, poznanike onda naravno da sam sebican ali ne kao hedonista neko kao covek. Nisam kreten da se zrtvujem za svakoga a ni ne trazim tudje zrtvovanje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ko poznaje Boga ne mrzi nikoga...
Ko mrzi, ne poznaje Boga...

Hmmmm, a ti hoces da kazes da Znas Boga, da ga poznajes dobro ....ili je u pitanju da mislis da si sa njim ,jer si uzela da citas knjigu.

Mrznja kao sinonim i proizvod opet Ljudskog mozga, nema blage veze sa bogom a po najmanje sa bilo kojom religijom.

mrznja je svesna reakcija na nekoga, na neki dogadjaj
 
Poslednja izmena od moderatora:
Glupost. Zasto bi neko bio bezakonik ili nepravedan samim tim sto ne veruje u ono u sto su ga ucili kao klinca i u sta je trebao biti programiran... zasto bi tamo neki primitini Afrikanac, koji nikada nije ni cuo za Hrista, bio osudjen na tamu? Zasto bi neki pravedni i humani ateista bio gori od licemernog hriscanina, koji cini dobrocinstvo samo iz straha?

зашто ти мислиш да је тамо неки африканац примитиван, само зато што нема гугл као ти?
 

Back
Top