Quantcast

Ne postoji ništa posle smrti

KninGrad

Aktivan član
Poruka
1.917
Ne postoje ne-hrišćanski izvori koji pominju Isusa Hrista pre prvog veka.Novi Zavet nema nikakvu istorijsku vrednost.Jevanđelje je pisano nekoliko decenija posle
navodnog raspeća.Hrišćanstvo ima gomilu paganskih korena. Sve je dakle jasno cela priča je fabrikovana samo tako,čak i da je postojao nekakav Isus mesija u to vreme svaki peti-šesti je za sebe tvrio da je mesija to je tada bio standard.
Pa onda nema dokaza da je istorija uopste istorija. Postoji vise knjiga i dokaza o Isusu nego o bilo kojoj drugoj istorijskoj licnosti.

vcbccbc vcbcvb

Ističe se
Poruka
2.980
samo neosetljivima na ljudsku patnju ovaj svet moze da bude iluzija, maja, onima koji su, zadojeni dalekoistocnim, ''s one strane dobra i zla''
samo djavolu i covekoubici od iskoni smrt moze da bude novi pocetak

cak ni smrt nas ne moze odvojiti od Hrista, jer su Bogu svi zivi, a ne da mi hvatamo veru sa smrcu [Isaija 28]

sta kaze taj potKONJak, si gledao, ili neko treba da gleda da bi dao size? da ne pominje tarabice mozda?

hm337

Aktivan član
Poruka
1.298
samo neosetljivima na ljudsku patnju ovaj svet moze da bude iluzija, maja, onima koji su, zadojeni dalekoistocnim, ''s one strane dobra i zla''
samo djavolu i covekoubici od iskoni smrt moze da bude novi pocetak

cak ni smrt nas ne moze odvojiti od Hrista, jer su Bogu svi zivi, a ne da mi hvatamo veru sa smrcu [Isaija 28]

sta kaze taj potKONJak, si gledao, ili neko treba da gleda da bi dao size? da ne pominje tarabice mozda?
čovek je napravio neku teoriju koja je miks istočnjačkih shvatanja, laičkog shvatanja kvantne fizike i hrišćanstva i duboko je uveren da je to istina. Nekad pomisliš da nije normalan, a nekad da je genijalan. Svrstao bih ga u new age pre nego u hrišćanstvo jer ima taj stav da je sve jedno.Ali bilo mi je zanimljivo da gledam.. Ima naprimer stav da istovremeno postoji slobodna volja i predodređenost koja zavisi od izbora koje pravimo.To poredi sa ulaskom u voz kome su stanice predodređene.

Poslednja izmena:

InternetExplorer

Aktivan član
Poruka
1.222
Ima naprimer stav da istovremeno postoji slobodna volja i predodređenost koja zavisi od izbora koje pravimo.To poredi sa ulaskom u voz kome su stanice predodređene.
Pa da, tako ti se to desi kad shvatis da mi svi zelimo da slobodna volja bude istina. A onda se osvrnes oko sebe i vidis kako izgledaju zivotni putevi ljudi koji te okruzuju. Vidis koliko je bitno okruzenje, genetika, sreca/nesreca (slucajnosti), podsvesni mehanizmi u mozgu. I ko zna sta jos od stvari na koje nemas nikakav uticaj a one uticu na tebe i odredjuju ti pravac kretanja.

MurphyP

Zainteresovan član
Poruka
330
Pa da, tako ti se to desi kad shvatis da mi svi zelimo da slobodna volja bude istina. A onda se osvrnes oko sebe i vidis kako izgledaju zivotni putevi ljudi koji te okruzuju. Vidis koliko je bitno okruzenje, genetika, sreca/nesreca (slucajnosti), podsvesni mehanizmi u mozgu. I ko zna sta jos od stvari na koje nemas nikakav uticaj a one uticu na tebe i odredjuju ti pravac kretanja.
Tebi je sve bitno osim Boga