NAVIJACI ILI POLICIJA?!?

Ja lepo rekoh jos davno na prvoj strani - engleski princip je zakon...

Inace, svakog ko se ponasa anti-civilizacijski, ko rusi, pali, napada ili ugrozava druge treba prebiti k'o besno pseto (posto su na istom intelektualnom nivou)... I u tome u potpunosti podrzavam policiju... E sad, kako to uvek biva, kad dve 'sile' zarate - nevini najcesce stradaju...

Zato kamere po stadionima pa da se zna ko je poceo i kako, pa onda njemu zalepis 5 godina merdelja pa neka se tamo bije sa cimerom u cumezu... A i svakog ucesnika tuce (to se lako moze videti iz video-footage-a) podjednako 'nagraditi' za nestasluke...
 
Koji navijaci? Mozda oni zbog kojih klubovi kada igraju medjunarodne utakmice placaju kazne po nekoliko stotina hiljada evra ili oni koji proganjaju igrace klubova reketirajuci ih za lovu ili navijace cije vodje nemaju dana radnog staza a voze kola bolja od fudbalera ili navijace zbog kojih normalan covek nece dete da povede na utakmicu ili navijace kojima je jedini cilj da u zivotu zgaze "grobara" ili "cigana" ili nekog drugog ili navijace koji ubijaju ljude po gradu samo zato sto nece da pevaju njihove debilne pesme (pancevacki most prosle godine) ili navijace koji se medjusobno ubijaju bakljama (stadion JNA pre par godina) ili navijace zbog kojih je stotine ljudi bilo pregazeno (marakana-derbi-posle famoznog 5.oktobra) ili navijace koji se i danas hvale da su opljackali sve sto su mogli tog 5.oktobra a sto nisu-to su zapalili tako da stvarno neznam na koga se misli,ako su gore navedeni u pitanju onda policiji dati odresene ruke a one koji naprave guzvu i tucu sa policijom a onda gurnu nevinu decu ispred sebe ne bili sacuvali svoje d.u.p.e samo jednu stvar uciniti,pohapsiti pa poslati na kopanje puteva,izgradnju pruge i slicne relaksacione vezbe...
Nije ni policija ono sto treba ali u slucaju sa ovakvima cak je i blaga.
 
Juce sam gledao neki film od jedno 40-ak minuta koji su napravili englezi i gde se vidi kakvi su naprimer njihovi navijaci divljaci. ali cinjenica je da je takvo huligansko ponasanje kao virus i opasno se siri po celom svetu.

Zao mi je sto je decak stradao. Zao mi je i sto njegovi roditelji moraju da pate. ali mi nije zao neotesanih buzdovana koji u svojim 20im i 30im nemaju preca posla u zivotu nego da se tuku na stadionu i da vredjaju druge. takodje mi je zao sto nekeko uvek nastradaju pogresni - ili oni pravi nikada ne dobiju dovoljno batina da se zale i da prestanu.

Ja razumem da su ti ljudi nezadovoljni, da imaju ogromnu kolicinu energije koju ne mogu da kanalisu u nesto kreativno. upravo zato ih treba kaznjavati, tuci - a rasiste, nacionaliste i fasiste narocito. tj. ako oni ne mogu da se kontrolisu - ima ko ce da ih kontrolise, posto su pokazali da nisu to sposobni sami da urade.

Bas idem da vidim, sta sve ima novo u domenu "crowd control"-a...
 

Back
Top