НАТО БАНДА

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
NIKOLIĆ: RADIKALI PROTIV SPORAZUMA
POLITIKA - STRANKE - Petak, Oktobar 28, 2005 23:10 RTS

Šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke u Skupštini Srbije i Crne Gore Tomislav Nikolić izjavio je da će radikali u parlamentu državne zajednice glasati protiv sporazuma o tranzitnim aranžmanima za podršku mirovnim operacijama sa Severnoatlantskim savezom [NATO], jer SRS taj sporazum liči na gubitak suvereniteta.

Sve nam ovo liči na gubitak suvereniteta, na nestanak Srbije i Crne Gore, na nestanak Srbije, rekao je Nikolić novinarima uoči početka sednice parlamenta državne zajednice.

Besmisleno nam je priča kako je potrebno to da omogućimo kako bi NATO mogao da stigne na Kosovo i Metohiju, pošto smo u Savetu bezbednosti od svih predstavnika Ujedinjenih nacija saznali da je situacija na Kosovu i Metohiji bez malo idealna, da su standardi skoro ispunjeni i da može da se pristupi pregovorima o statusu, istakao je šef poslaničke grupe SRS.

Otkud NATO-u pravo da nam priča kako će biti nekakvih nemira, i otkud nama pravo da verujemo u te priče kako bismo ih pustili da, bez najave, bez saglasnosti, bez ikakve odgovornosti i prava da im sudimo za krivična dela koja eventualno počine - prolaze kroz Srbiju, upitao je Nikolić.

On je rekao da se predloženi sporazum odnosi samo na Srbiju, a da se ne odnosi na Crnu Goru, i da bi trebalo da se predstavnici Crne Gore, koji su rekli da ih ne interesuje Kosova, i ne pojave sada u skupštini.

Otkud pravo Savetu ministara, koji je upleten u afere, da nam predloži sporazum, otkud pravo socijalistima da glasaju za sporazum koji su odbili u Rambujeu i otkud pravo Demokratskoj stranci Srbije da prihvati sporazum, a pre mesec dana je bila protiv, upitao je Nikolić.



Да ли и ви мислите ДА ЈЕ ПОТПИСИВАЊЕ СПОРАЗУМА СА НАТО АКТ ВЕЛЕИЗДАЈЕ И ГУБИТАК СУВЕРЕНИТЕТА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ ???
 
"odkud pravo?"
e taj Toma...stvarno je smesan...odkud nekome pravo da promeni misljenje...stvarno... :roll:
pametni su ti radikali...jedan moj ortak, koji glasa za njih, je bio prilicno rezigniran kada je cuo da SRS proziva Tadica sto je pozvao papu u posetu...ali, on ima IQ veci od proseka...nije tipican njihov glasac...zna se ko se lozi na takve gluposti..."eeeee, odkud pravo da menjas misljenje, alo!" :lol:

nego...ako ce da prolaze sa tacke A na tacku B, da se ne zaustavljaju, i ako ce da ih prati nasa vojska ili policija, onda je sve u redu... tj. ne mislim da je akt veleizdaje i ne znam sta...
 
grckakao saveznik Nato pakta je smatrala aktom izdaje ustupanje svoje teritorije cak i za logistiku u vreme bombardovanja susedne zemlje. bugarska je smatrala izdajom ustupanje vazdusnog prostranstva za il-ove sa humanitarnom pomoci iz rusije za vreme bombadovanja susedne joj zemlje. sto bi mi iz jednog ili drugog razloga, i vojnog i humanitarnog, morali da ucinimo takav ustupak? mislis da bi to nama donelo neki politicki poen?
 
za vreme bombardovanja...sam si napisao...
ako bude bilo rata protiv neke susedne nam zemlje, usto i prijateljske, mada ih je malo, ne treba im ustupati teritoriju...
oni ce se kretati od Bosne do Kosova, koliko sam shvatio...ako cemo jednog dana biti u NATO, to ce biti dobar prvi korak...mada se ja bas i ne slazem da udjemo u NATO...
postavlja se pitanje sta mi imamo od toga...jel' to oni placaju ili sta?
naravno, ne ulazak u NATO, nego ovaj tranzit...
 
ne placaju ga, izgovor im je da je to u nasem interesu, a inace ga placaju debelo.
a dole je ratno stanje, ako ne rat. i to je sada de facto susedna teritorija. i de facto oni tamo intervenisu. u cemu je razlika? mi "ne smemo da zrtvujemo stabilnoscu u regionu i dobrosusedskim odnosima" zbog dnevno-politickih potreba:) ?
 
Не само што не плаћају, већ су ослобођени било какве одговорности за било шта што учине у току "транзита", за било какву штету, за било какво кривично дело, и војска и њихови цивили... ХОЋЕШ ЛИ МАЛО ПОНЕКАД И ДА РАЗМИШЉАШ...Нексусе6...

... и уосталом ШТА ИМА ДА ПРОЛАЗЕ КАДА ЈЕ НА КОСМЕТУ СВЕ СУПЕР... СВЕ ОК... и пошто је све супер почели су ПРЕГОВОРИ О КОНАЧНОМ СТАТУСУ...о каквом се транзиту ради... е, моја наивчнио...
 
eremita:
Не само што не плаћају, већ су ослобођени било какве одговорности за било шта што учине у току "транзита", за било какву штету, за било какво кривично дело, и војска и њихови цивили... ХОЋЕШ ЛИ МАЛО ПОНЕКАД И ДА РАЗМИШЉАШ...Нексусе6...

... и уосталом ШТА ИМА ДА ПРОЛАЗЕ КАДА ЈЕ НА КОСМЕТУ СВЕ СУПЕР... СВЕ ОК... о каквом се транзиту ради... е, моја наивчнио...

ko kaze da je ok...al nije ratno stanje...jos...
ja mislim da oni lociraju trupe tamo, da bi imali cime da smiruju Albance kada ih zavrnu za nezavisnost...

a ne odgovaraju nigde, ni u Japanu, ni u Iraku...itd...to je samo jos jedna od nepravdi danasnjeg vremena...al' najbolje da svi stavimo ljusku od jajeta na glavu, a?
 
Nexus 6:
ko kaze da je ok...al nije ratno stanje...jos...
ja mislim da oni lociraju trupe tamo, da bi imali cime da smiruju Albance kada ih zavrnu za nezavisnost...

a ne odgovaraju nigde, ni u Japanu, ni u Iraku...itd...to je samo jos jedna od nepravdi danasnjeg vremena...al' najbolje da svi stavimo ljusku od jajeta na glavu, a?

није у питању Калимеро... него ШТА ИМА ДА ПРОЛАЗЕ КАДА ЈЕ НА КОСМЕТУ
СВЕ СУПЕР - ПА СУ ЗАТО ОТПОЧЕЛИ ПРЕГОВОРИ О КОНАЧНОМ СТАТУСУ ???
 
znate kako se kaze-sila boga ne moli.
mogli smo mi i da odbijemo to,ali onda bi oni verovatno izrezirali neki shiptarski pogrom,slicno 17.martu i okrivili srbiju da toboz zbog nekih linija snabdevanja nisu mogli pomoci nasima tamo.i onda bi nasi bili krivi. to bi bilo 100%.
sta da se radi,kad se mora,mora se
 
uvek su medjunarodne organizacije oslobodjene nacionalne jurisdikcije...to je skoro pravilo..
a za placanje,to i nije toliko bitno,koliko dojam da smo mi sad satro partneri,koji polako idu ka daljem partnerstvu,i koje ne treba vise da "gadjaju".."biti u drustvu sa velikima,i tu pokusati da ostvaris svoj interes"treba da nam bude moto..a koliko je sam nato kriv za odredjene stvari 1999. zaista treba da se ustanovi u nekim pravednijim vremenima..mi sami,uglavnom nemamo snagu da "uterujemo neku visu pravdu"
 
Slazem se sa Pericom. Inace ja bi trazio da nam placaju (ipak ce prelaziti i oklopna vozila), ali nemojte da zaboravljate milijarde duga koje nam se otpisuju svake godine od istih tih sila. Npr. ako ne bi zeleli da nam otpisu ovih 700 mil. oko kojih se sada raspravljaju sa MMF-om mi bi morali da ih platimo iz budzeta pa da na nase ionako propale puteve sipamo pesak i sljunak. Suverenitet je u danasnje vreme precenjen. Cas ga imas, cas humanitarna akcija pa ga nemas. Nemojte mnogo da se zanosite suverenititom, jer je za neke to samo mala prepreka u ocima javnosti koju ce da nadomeste CNN i drugari i nista vise. Bice po njihovom kako god okrenes, pa zasto ne napraiti to tako da i mi nesto izvucemo iz toga.
 
Какав улазак у НАТО када ће мо ратовати са њима за 10 год. Дајте се уозбиљити, дечки нееееее. Как би рекли латински јеретици.
Шта ван је НАША СРБСКА ВОЈСКА ТРЕБА ДА БУДЕ ПРАВОСЛАВНА И ЈАКА ПО МОГУЋНОСТИ ОД КИНЕЗА ИЛИ ЈУЖНОКОРЕЈАНАЦА ДА ДОБИЈЕМО НУКЛЕАРКУ И БОК НАТО.
 
Mene neki BL-ovi postovi toliko iznerviraju da ja stvarno nemam sta da kazem vise.
Idi ratuj molim te. Osnuj teroristicku organizaciju "Pravoslavci" zavezi bombu za sebe i idi u Pariz i raznesi se. Ko ce tebi da daje bombe, zasto bi se Kinezi cimali za malu Srbiju, a kamoli J. Koreanci koji su u vecem njesra od nas. I cak kada bi razmisljali o pravom ratu kao mogucoj opciji proti bilo koga, kako ce mala Srbija da pobedi Francusku ili Nemacku. Ti decko nisi najcistiji i treba da se lecis, (osim ako se ne zezas u sta cisto sumnjam).
 
JABUCHILO:
grcka kao saveznik Nato pakta je smatrala aktom izdaje ustupanje svoje teritorije cak i za logistiku u vreme bombardovanja susedne zemlje. bugarska je smatrala izdajom ustupanje vazdusnog prostranstva za il-ove sa humanitarnom pomoci iz rusije za vreme bombadovanja susedne joj zemlje. sto bi mi iz jednog ili drugog razloga, i vojnog i humanitarnog, morali da ucinimo takav ustupak? mislis da bi to nama donelo neki politicki poen?


Па Грци су нормални, нису се продали странцима на начин како то чине наши вајни представници.


Наравно да нам неће донети БИЛО КАКАВ ПОЛИТИЧКИ ПОЕН... само ћемо изгубити суверенитет, војску, омогућити НАТО базе и ближе Београду... једном речју П Р О П А С Т...
 
eremita:
Šef poslaničke grupe Srpske radikalne stranke u Skupštini Srbije i Crne Gore Tomislav Nikolić izjavio je da će radikali u parlamentu državne zajednice glasati protiv sporazuma o tranzitnim aranžmanima za podršku mirovnim operacijama sa Severnoatlantskim savezom [NATO], jer SRS taj sporazum liči na gubitak suvereniteta.

Sve nam ovo liči na gubitak suvereniteta, na nestanak Srbije i Crne Gore, na nestanak Srbije, rekao je Nikolić novinarima uoči početka sednice parlamenta državne zajednice.

Besmisleno nam je priča kako je potrebno to da omogućimo kako bi NATO mogao da stigne na Kosovo i Metohiju, pošto smo u Savetu bezbednosti od svih predstavnika Ujedinjenih nacija saznali da je situacija na Kosovu i Metohiji bez malo idealna, da su standardi skoro ispunjeni i da može da se pristupi pregovorima o statusu, istakao je šef poslaničke grupe SRS.

On je rekao da se predloženi sporazum odnosi samo na Srbiju, a da se ne odnosi na Crnu Goru, i da bi trebalo da se predstavnici Crne Gore, koji su rekli da ih ne interesuje Kosova, i ne pojave sada u skupštini.



Да ли и ви мислите ДА ЈЕ ПОТПИСИВАЊЕ СПОРАЗУМА СА НАТО АКТ ВЕЛЕИЗДАЈЕ И ГУБИТАК СУВЕРЕНИТЕТА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ ???

SRPSKA POSLA!
 
_guru_:
Mene neki BL-ovi postovi toliko iznerviraju da ja stvarno nemam sta da kazem vise.
Idi ratuj molim te. Osnuj teroristicku organizaciju "Pravoslavci" zavezi bombu za sebe i idi u Pariz i raznesi se. Ko ce tebi da daje bombe, zasto bi se Kinezi cimali za malu Srbiju, a kamoli J. Koreanci koji su u vecem njesra od nas. I cak kada bi razmisljali o pravom ratu kao mogucoj opciji proti bilo koga, kako ce mala Srbija da pobedi Francusku ili Nemacku. Ti decko nisi najcistiji i treba da se lecis, (osim ako se ne zezas u sta cisto sumnjam).
Ајде буда иди дувај неку дрогу и мани ме се.
Ја вам говорим истину, али то што ви нећете да је чујете ваша ствар.
Како је мала Србија победила немачку, Аусрију, Турску??????
Јер није било дефетиста и петоколонаша као ви. Србија је била СРБСКА И ПРАВОСЛАВНА И УЗ БОЖИЈУ ПОМОЋ ЈЕ ПОБЕЂИВАЛА НЕПРИЈАТЕЉЕ.
 
Nexus 6:
"petokolonas"...jel' to bese komunisticki izraz? ;-)
eh, blago nama sa takvim anti-komunizmom... :lol:
Петоколонаш-дефетиста је назив за издајнике.
Истина јесте да петоколонаш је реч коју су бољшевици користили, али је нису измислили.
 
Јеси се то осетио прозваним или ?????????
osama.gif
 

Back
Top